Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: dojenje i dohrana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    7

    Početno dojenje i dohrana

    Nova sam na forumu i potreban mi je vasa savjet. Moja beba ima 7 ipo mjeseci. Do 6. je iskljucivo dojio, a sada ima dva cvrsta obroka - oko podneva i oko 18 sati. Prije oba obroka on doji, a pored toga i na svaka tri sata i jednom ili dva puta nocu. Ja bih voljela da on sto duze sisa, ali ne znam kada ce podoje zameniti cvrsta hrana i kada ostaju samo vecernji i jutarnji podoj. Zdrav je i normalno napreduje. POmagajte

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto misliš da je uobičajeno da dijete ostane na jutarnjem i večernjem podoju?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Otkud znam. Tako mi rekla pedijatrica. Mislis da grijesim? Ja nesto mislim da mlijeka ne moze biti previse za bekana, ali sam totalno sad zbunjena sa rasporedom obroka i dojenja. Ne znam je li ok sto mu prije svakog obroka dajem da doji i do kada tako treba da radim. A nemam koga da pitam. Moja mama nas nije dojila, a drugarice sa bebama ne razumiju moju potrebu da ga sto duze dojim. Mislim da misle da sam malo caknuta

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    A da vam ne pricam kakvu osudu sam dozivjela jer sam mu tek sa pola godine dala prvi cvrst obrok a prije toga ga podojila. Uglavnom mi prijete da ce biti debeo od svega toga. Ako dodamo tome osude sto spava sa nama u krevetu, jasno vam je sto od vas trazim pomoc.
    Inace 40 dana poslje carskog reza, ja sam operisala slijepo crijevo. Ako sam uz sve te muke uspjela odrzati mlijeko i nastaviti da ga dojim cim sam izasla iz bolnice, ne zelim sad neku gresku napraviti.

  5. #5
    monti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj anaaqua prvotno napisa Vidi poruku
    A da vam ne pricam kakvu osudu sam dozivjela jer sam mu tek sa pola godine dala prvi cvrst obrok a prije toga ga podojila. Uglavnom mi prijete da ce biti debeo od svega toga. Ako dodamo tome osude sto spava sa nama u krevetu, jasno vam je sto od vas trazim pomoc.
    Inace 40 dana poslje carskog reza, ja sam operisala slijepo crijevo. Ako sam uz sve te muke uspjela odrzati mlijeko i nastaviti da ga dojim cim sam izasla iz bolnice, ne zelim sad neku gresku napraviti.
    moje mišljenje je, ako namjeravaš što dulje dojiti da nema greške.Hoću reći, doji koliko beba hoće i ne opterećuj se, a za dohranu ćeš vidjeti da mu nisu dosta dva obroka, da želi i treći, bit će razdražljiviji-gladan.I ako uz to sve ima normalnu kilažu i fino napreduje, sve je super!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj monti prvotno napisa Vidi poruku
    moje mišljenje je, ako namjeravaš što dulje dojiti da nema greške.Hoću reći, doji koliko beba hoće i ne opterećuj se, a za dohranu ćeš vidjeti da mu nisu dosta dva obroka, da želi i treći, bit će razdražljiviji-gladan.I ako uz to sve ima normalnu kilažu i fino napreduje, sve je super!
    Hvala monti. I meni se cini da mlijeka ne moze biti previse, a sigurna sam da mu nece skoditi. Boze, stalno sam u nekom strahu. Prvo da mu ne dajem previse hrane, pa onda da dobija dovoljno mlijeka, pa onda sta cu kad krenem na posao sa podojima..Nije lako biti mama, posebno ako se tvoj stil odgajanja djeteta dijametralno razlikuje od okoline.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj anaaqua prvotno napisa Vidi poruku
    Boze, stalno sam u nekom strahu. Prvo da mu ne dajem previse hrane, pa onda da dobija dovoljno mlijeka, pa onda sta cu kad krenem na posao sa podojima..Nije lako biti mama, posebno ako se tvoj stil odgajanja djeteta dijametralno razlikuje od okoline.
    Potpisujem!

  8. #8
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    i ja potpisujem! nemamo dovoljno briga sami sa svojim dvojbama još se moramo boriti sa svima ostalima, uglavnom najbližima!

  9. #9
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ja imam pitanje. Moja beba je mala (3 mjeseca) i ne namjravam uvoditi dohranu prije navršenih 6 mjeseci. Ono što me muči je činjenica da ne uspijevam izdojiti ni kap mlijeka, bez obzira na to što koristila, električnu, ručnu izdajalicu ili prste.
    Zanima me čime bi u mojoj situaciji bilo preporučljivo miješati npr. rižine pahuljice kad budem uvodila dohranu (pretpostavljam da mora biti neko mlijeko)? Znači li to da ću morati s formulom miješati ili se može s vodom?

    Najbolje bi bilo ako imate kakav magičan trik kako se izdojiti.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako dijete i dalje bude intenzivno dojilo, ne treba ti ni kap izdojenog amlijeka za pripremu hrane
    sve ostalo se priprema na vodi
    a rižine pahuljice ti uopće ne trebaju, skuhaj običnu rižu na vodi

    imaš cijeli podforum o dohrani

  11. #11
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Thanks

    Sad još intenzivno čitam sve o dojenju, a i dohranu moram dobro proučiti prije siječnja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •