Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 77 od 77

Tema: Tablete za suše štetne za perilicu?

  1. #51

    Početno

    Off topic, ali u nekoliko postova imenovani su neki proizvođači. Ovako. Proizvođači bijele tehnike imaju ružnu praksu proizvoditi u tvornicama, mahom u istočnoeuropskim zemljama modele za istočno, drugorazredno tržište, a u svojim zemljama, za svoja prvoklasna tržišta.

    Ukucajte oznaku svojeg , u Hrvatskoj kupljenog modela na Google-u pa se najčešće otvore stranice na češkom, poljskom, ruskom.. a nijedna recimo na njemačkom, francuskom ili engleskom. Mala šansa postoji, ali samo za proizvode koji su najjači u svojoj klasi, da su iz neke zapadne zemlje. I to se vidi po cijeni koja je u nekim sličajevima gotovo duplo veća.

    Ako se kupuje perilica suđa, rublja, sušilica, frižider u niskom cjenovnom razredu, garantirano je iz Češke, Poljske sa ugrađenim loišijim materijalima, sa grezo obrađenom plastikom, bučnija i sl.

    AEG, Elektrolux, Zanussi, talijanski Rex, to je sve isti koncern, ako nisam pogriješila za AEG. Samo što su talijanski Rex proizvodi (stopio se sa Zanussijem) kudikamo bolje kvalitete od Zanussija, proizvedenih isključivo u Poljskoj. I tako to sa detergentima, omekšivačima, nutellom....

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Na mojoj kandici (vešmašina) piše da je proizvedena u V. britaniji. Novi model.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E da, a upute došle na svim jezicima osim engleskom. :?

  4. #54
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    zato sam ja kupila Bosch i čak dobila upute na hrvatskom 8)

  5. #55

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    zato sam ja kupila Bosch i čak dobila upute na hrvatskom 8)
    Bosch za Hrvatsku se dijelom proizvodi u Mađarskoj.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Ja se tu nadovezujem, da ne otvaram opet topić o mašinama.
    Naime, od prekjuče mi se čini kao da iz mašine osjećam neugodan miris, kojeg nema netom poslije pranja suđa, ali čim se dobro osuši opet se pojavi. Ima li neko sličnog iskustva, jer ne znam šta bi to bilo...?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dobro očisti filter, operi je s onom bočicom za pranje mašine, posebno očisti gume na vratima (kod mene se na njima skupi deterđenta, kamenca i dr.) i trebalo mjesec-dva biti ok, a onda opet isto...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Nova perilica pita kolika je tvrdoća vode u Zg? Trebala bi namjestiti na skali od H1 DO H7.Zna li netko?

  9. #59
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    može jedno pitanje?
    ne kužim koja je svrha tih sredstava za pranje suđerica, kad je suđerica (ak je i suđe) nakon pranja sajno i čisto? :? tamo gdje se nakuplja ljiga u rubu vrata, ionako to sredstvo ne može očistiti, jer su vrata preklopljen dok suđerica radi.
    fakat mi nije jasno, molim objašnjenje.
    by the way, ja imam gorenjku 9 godina, i bez ikakvih dodatnih sredstava i čiščenja radi bezprijekorno.
    najbolji mi je bio calgonit gel, al mi je skup.
    godinama (pa i sada kad postoji već valjda i 5u1), koristim calgonit tablete 3u1 (kupljene na placu) 100 kom za 100 kn. sjajilo mi je na minimumu kao i sol, tak da zaboravim kad sam stavljala

  10. #60
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ustvari 110 kom za 100 kn. manje od kune po tableti, ane kao u dućanu 1 tableta više od 2kn. naravno govorim o calgonitu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    sad cu ja ko baba iz bolesti ja kupila 120 tableta za 62 kune z metrou i oprala
    jucer 2 i danas 1 i super opralo bolje od somata ..to su 2u1 neke ..

  12. #62
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    sad cu ja ko baba iz bolesti ja kupila 120 tableta za 62 kune z metrou i oprala
    jucer 2 i danas 1 i super opralo bolje od somata ..to su 2u1 neke ..
    Jel to ona marka Aro? I ja sam čula da su super, al nikako da ih kupim....

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Ja trenutno koristim DM tablete i sjajilo. Suđe mi se čini nedovoljno isprano nakon pranja. Sjajilo mi je na minimumu pa se bojim da ga je premalo jer koliko sam razumjela služi za ispiranje. Ili?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Citiraj gejsha prvotno napisa
    sad cu ja ko baba iz bolesti ja kupila 120 tableta za 62 kune z metrou i oprala
    jucer 2 i danas 1 i super opralo bolje od somata ..to su 2u1 neke ..
    Jel to ona marka Aro? I ja sam čula da su super, al nikako da ih kupim....
    Da to su te 2u1 ni netreba biti 3u1 bar meni kad koristim sol i sjaj :/ a super sam zadovoljna iako sam bila skeptična pomalo ..

  15. #65
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sjajilo razbija površinsku napetost vode pa se voda koja zaostane na suđu ne uspije organizirati u kapljice. Tanak film vode se onda uredno osuši i površina je sjajna. To je sjajilo.

    Što se tableta tiče, dobio sam ozbiljan mig od stručnjaka koji kaže da treba obratiti pažnju na rok trajanja tableta, jer ako se previše osuše onda se ne uspiju otopiti na kraćim programima. Dakle, tko je bolesno ekološki svjestan i mora prati na eko (kratkim i jedva mlačnim) programima, neka izbjegava tablete. Za takve je samo gel.

  16. #66
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nisam sve čitala...al, i nama je serviser (candy) rekao da je bolji prašak, neg tableta....i da je calgonit najgori na tržištu!! (al marketing...)

  17. #67
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    opet ja, nitko mi nije odgovorio, a baš me zanima...
    ne kužim koja je svrha tih sredstava za pranje suđerica, kad je suđerica (ak je i suđe) nakon pranja sajno i čisto? :?

  18. #68
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ajme problema, imam ih i ja, moja je stara 1god (gorenje ugradbena) i u zadnje vrijeme mi tablete pola ne ode iz posude, a zadnji put mi tableda nije ni ispala, samo je nabubrila. a ja se baš naoružala tabletama na akciji u Metrou, :?
    ne znam dal da probam uzeti prašak, možda su krive mlaznice, a u stanu nam zna biti jako slab pritisak, možda je do toga, no ne znam šta sad.
    a frendica koja ima istu ko ja, kaže da joj sve čaše ostanu prljave i pogotovo da se ruž ne skida.... za pop....

    kupila sam joj nedavno ono za čišćenje dent mint, a kako se poslije sjajila lijepo, mislim da joj je to dobro došlo.

    jedino da probam sad opet natrpati perilicu pa uključiti, ali me nervira kad se tako ne otopi tableta onda peruckanje suđa vadeći ga van, uh

  19. #69
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    a znate još šta, ja kad stavim tabletu, nekako mi na knap poklopac, kao da je tableta pre debela, svašta

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    nicoleta koje tablete koristish ..
    ja sam imala problema isto takvih s somatom :/ pa sam ih ostavljala vani tj. u kosari za beshtek..
    ove sad sto sam uzela su super stavljam u pretinac ispadne normalno van i otopi se ..

    prije sam calgonit koristila godinama al kak u zadnje vrijeme perem i do 3 masine nema mi vishe matematike :/

    ja nisam nikad koristila ta srstva za cisčenje perilice nevidim smisao tog :?

    2-3 x mj. naspricam kompletnu perilicu s octom ostavim da malo djeluje i isperem

  21. #71
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    a znate još šta, ja kad stavim tabletu, nekako mi na knap poklopac, kao da je tableta pre debela, svašta
    možeš tabletu staviti i u košaru za beštek ili samo dole na dno ju ubaciti,samo pazi da ti odma u filter dole ne sklizne.

  22. #72
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    a znate još šta, ja kad stavim tabletu, nekako mi na knap poklopac, kao da je tableta pre debela, svašta
    Ja ju puknem napola i onda stane bez problema.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    72

    Početno

    Ja samo da javim dojmove Calgonitovog gela. Kupio sam ga, i mogu va,, reci da je meni ocajan, nesta se dobro opralo vecina nije, a program je bio na 70 stepeni. Tako da sam poprilicno razocaran s njim. Tablete su mi one najjeftinije Aro bolje prale od njega, cak je i na casama bilo fleka, a mislim da to ne bi smelo sa gelom da se desi...

  24. #74
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    cemu sluze tablete za suđericu?
    masina oprala, otvorim a iz pretinca ispadne tableta, cijela
    suđe cisto ...

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    cemu sluze tablete za suđericu?
    masina oprala, otvorim a iz pretinca ispadne tableta, cijela
    suđe cisto ...
    Najvjeroijatnije si stavila neku posudu ili tanjur tako da se nije mogao otvoriti pretinac za tabletu do kraja

  26. #76
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    cemu sluze tablete za suđericu?
    masina oprala, otvorim a iz pretinca ispadne tableta, cijela
    suđe cisto ...
    To se i meni zna desit a suđe blistavo.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ta vratašca imaju feder koji nije sasvim pouzdan. Ako suđe nije bilo jako masno i bilo je isprano prije puštanja suđerice u pogon, bit će ok.Ja čak ponekad znam staviti pol tablete ako suđe nije masno i bude ok.Dugo to nisam radila, jer često koristim gel, pa stavim manje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •