Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: beba u AS-u

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno beba u AS-u

    nemam bas puno vremena za iscitavat forum a hitno mi je ,kako smjestiti novorodjence u As?
    dobili smo novi AS graco junior ima jastucic ali nikako muz i ja ne kontamo kako ce beba sjesti u to,mislim kako nastimati taj jastucic da beba ne bude u sjedecem vec lezecem ili polulezecem polozaju(kakav vec treba)...

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bitno je da kad sjedalicu namjestis u auto i ucvrstis da je kut pod kojim beba lezi 45 stupnjeva. Sjedalicu ucvrstite kako je prikazano na slici koja vam je zaljepljena na AS ili pogledajte u upute sjedalice. Ne bojte se dobro ju zatrgnuti i utisnuti u sjedalo. To je ukratko, iako je moj savjet sto bolje prouciti upute i savjete.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=ycLFkokqTmI

    Možda ti ovo pomogne. S tim da nagib AS možeš sama podesiti da bude prema 45 stupnjeva.

  4. #4
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Podizem temu,cisto da si razjasnim nesto.Dok mi je malisa bio mali i AS okrenuta obrnuto od smjera voznje nije me morilo ovo sto me sada.Sad kad smo ga smjestili u As tipa 1,pravilno ga u nju smjestili (maxi cosi tipa),nekoliko se puta u voznji dogodilo kod malo "spontanijeg" kocenja da je djetetu u snu glavica trznula prema naprijed.I to me brine.Mozda nesto ne vidim i ne uocavam pa trebam pomoc.Gdje je svrha AS ako mi dijete u snu kod nedajboze event.nesrece sa malo jacim kocenjem moze dobiti trzajnu ozljedu vrata?Znam da ga stiti da ne poleti prema naprijed cijelim tijelom,ali mene brine taj vratic....sad kad mi dijete spava u autu,stalno mu drzim glavicu pod kontrolom i ne mogu se opustiti.Kako vi to rijesavate?Jel je problem u auto sjedalici ili meni?

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A gle, zato i jest preporuka da se dijete sto duze vozi u smjeru suprotnom od smjera voznje. Skandinavci ih tako voze do cetvrte godine pa imaju najmanje stope ozljeda.
    Mislim da je najbitnije da se dijete prerano ne premjesta u AS u smijer voznje, kao sto neki cine sa 6 mj ili cim beba krene da sijedi. Kad je dijete napunilo barem godinu dana i samostalno hoda, vrat i kraljeznica su daleko cvrsci nego prije tog doba. Naravno da nisu cvrsti kao i kod odraslih osoba, ali trebali bi bez trajnih posljedica izdrzati nagla kocenja, pa i sudare (sad ovisi kakve).

    Ne znam koliko ti razlike u trzaju cini cinjenica da li dijete spava ili ne, ali pri naglom kocenju ili sudaru glava leti naprijed spavalo dijete ili ne. Tesko da ce se "pripremiti" na sudar ako je budno.

    Ako je dijete u odgovarajucoj sjedalici koja je pravilno pricvrsena, ako vozite po pravilima- mislim da je svako daljnje zabrinjavanje nepotrebno u smislu "sto ako"...

    Eventualno, ako ti financije dopustaju - mozes razmisliti o nabavci sjedalice u kojoj je dijete do 18 kg okrenuto u suprotan smijer voznje.

  6. #6
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Hvala na odgovoru.Meni se cini da ima dosta razlike u cvrstoci vratica.Dok je dijete budno,kontrolira i misice jace,u snu su oni opusteni.Kod mog djeteta jedino dok spava primjecujem taj trzaj,u budnom stanju ne.Kod naglijeg kocenja,glavica ostaje gotovo na mjestu.Sjedalica je u redu,pravilno pricvrscena.Ne bih dijete sad ponovo okretala unazad jer je voznja s pogledom sprijeda za njega pravo otkrice.Mozda brinem previse,hm.

  7. #7
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Moram jos jednom provjeriti da li je AS pod dobrim kutom namjestena,inace vezana je remenima uz sjedalo,mozda to ima neke veze.

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima li AS opciju polozaja za spavanje?

  9. #9
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li AS opciju polozaja za spavanje?
    Oprosti,tek sam sad pogledala temu(pocela sam raditi pa nisam nesto online).Da budem iskrena,ne znam,AS smo dobili, a od osobe koja nam ju dala nismo dobili neke detaljne info osim sto je doticna pregledala da li je AS ispravno vezana remenjem.Inace,u fazi smo kupnje nove AS.Ova mi nije "legla".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •