Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 276

Tema: Jednog dana otputovati ću u/na...

  1. #101
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ekoi i spajalice, vidite danas u 10.09 na prvom
    Ja sam cijeli rodiljni u 10 ujutro putovala pred televizijom.

    Mene muči što ima toliko mjesta koje bih još htjela vidjeti, a neke bih ponovila (samo Grčku ne bih). Ne bi mi 3 života dosta bilo.
    Kažu da su najboljih 5 gradova na svijetu za posjećivanje London, New York, Barcelona, Berlin i Pariz, a ja u nijednom nisam bila. Trudit ću se bolje!

    laumi, može!
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.06.2013. at 09:32

  2. #102
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Što se desilo u Grčkoj?

    Kad neko spomene New York, odmah pomislim na Frankia, voljela bih ga isto vidjeti i doživjeti, šteta kad smo bili preko bare, da nismo iskoristili priliku, to mi je žao, žao. Ali da mi je bilo doživjeti NY u Frankievo vrijeme, e to bi bilo pravo.

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    spajalica je daleko od TV u to vijeme, ali hvala

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Biserujka je stvarno prekrasna.
    mene je Risnjak isto razočarao
    Fala na info - da ne gubimo vrijeme.

  5. #105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Na poucnoj stazi na risnjaku sam bila bez klinaca i bila sam blago razocarana, pogotovo u dijelu di nije bilo ni pokoseno, a trava do struka. mozda je to tako nekad bilo, mozda sam ja naletila u krivo vrijeme, ali me to sjecanje jos uvijek odbija od toga da tamo podjem s podmlatkom.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Na poucnoj stazi na risnjaku sam bila bez klinaca i bila sam blago razocarana, pogotovo u dijelu di nije bilo ni pokoseno, a trava do struka. mozda je to tako nekad bilo, mozda sam ja naletila u krivo vrijeme, ali me to sjecanje jos uvijek odbija od toga da tamo podjem s podmlatkom.
    Risnjak je puno bogatiji i raznolikiji od poučne staze

    Meni je to jedan od najdražih dijelova Hrvatske, a od nacionalnih parkova, ne znam je li mi draži Risnjak ili Krka. Ali na poučnoj stazi bila sam samo jednom, kad je A. bio tako mali da nije još ni hodati znao. Uglavnom uvijek idemo do vrha.
    Jedan od najljepših doživljaja je zalazak sunca ispred Schlosserovog doma... a ljepši od toga je samo izlazak sunca na tom istom mjestu (i na obližnjem vrhu).

  7. #107
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    tanja kao sto sam rekla sjecanje na stazu je iz nekih davnih vremena.

    ja sa klincima se jos nigdje nisam penjala. nekako sam sve to stavila iza sebe od kad sam majka. dok to nisam postala isla sam cesce, a sad ne znam da li bila u stanju se na medvednicu s njih dvoje popeti. Domet u visini nam je bio dom Glavica znam puno ljudi ciji klinci idu bez probelma, ali ne znam sta se meni u glavi dogodilo? morala bi se malo pokrenuti.

  8. #108
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ja isto ne bih ponovila Grčku, jako me je razočarala. Apsolventsko putovanje, brodom iz Trsta do Patrasa, pa autobusom mainland (uključivši Korint), jedan dan Atena i onda iz Pireja brodom na Kretu.
    Najviše mi se svidio Krf koji sam vidjela samo s broda, ali djelovao je nestvarno zeleno, dok mi je doživljaj Grčke-siva, smeđa, malo zelene, smeće, kablovi uz cestu i autootpad na samom ulazu u Atenu.
    Na Kreti slično. Svi su se oduševili plažom Matala, meni je bilo bez veze.
    Možda sam ja čudna?

  9. #109
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nisi, ja sam to sve jednako doživjela (s tim da ja nisam bila na Kreti, nego nekoliko dana u Ateni - s izletima).

  10. #110
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja želim na zelenu livadu
    i ništa više

  11. #111
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi, ja sam to sve jednako doživjela (s tim da ja nisam bila na Kreti, nego nekoliko dana u Ateni - s izletima).
    Opet ja s jednakim doživljajem
    jedino što bih stvarno htjela još vidjeti od grčke je Santorini (ma može i neki drugi udaljeni otok) i u unutrašnjosti Meteori.

    Taj bliski istok mene u biti ne privlači puno, s par iznimaka. Nedavno sam u Meridijanima čitala o jednom malom selu u kojem svaka kuća ima tornjić, negdje u središnjoj Gruziji. Eto, takvih par mjesta bih voljela obići.

  12. #112
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja sam tek sad shvatila koliko sam ja prije putovala i koliko sam postala inertne od kad se L rodila idemo na more i u baki u Zg i to je to

    pa sirim listu zelja sa

    Chile
    Kina
    Francuske Alpe ( opet ali tamo bih voljela da me neko teleportira sad da uzivam u miru zelenilu i prirodi. jendom rijecju da napunim baterije za nova daleka putovanja )

  13. #113
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ne znam, meni su grcki otoci super (Krf, Kreta, Rodos, Mikonos, Santorini, Samos... itd.). Krstarenjem se ne dobije bas onaj pravi dojam jer nema dovoljno vremena za opusteno razgledanje, nekako mi je najbolja varijanta island hopping (od otoka do otoka).
    Atena... hm, da. Atmosfera je (tada bila) OK, ali dobije se dojam da im je za sve zajedno sasvim svejedno.

    Jako mi se dopao Samos, jer nije previse turisticki, ima svoju povijest (Pitagora), a zitelji su super. Na Samos smo, npr., "skocili" iz Turske (iz Kusadasija), vozikali se naokolo busom, istrazili ga, kupali se, bili na trznici, jeli famozne kolace od meda, u banci su nas pustili preko reda jer smo turisti (a na dan kad smo bili u banci su dijelili penzije i bilo je sve puno ekipe trece dobi ). Voznja lokalnim busom je bio poseban dogadjaj jer smo skoro propustili brod za Tursku (vratili smo se u Tursku nakon Samosa i produzili dale), ali je na kraju cjelokupno putnistvo u busu blagoslovio pop... . Onako, bilo mi je bas zivopisno, i bas mi je pasala ta njihova siesta i opceniti mir.

    Sad bih (ja) opet Kretu, fly & drive, E. ce slijedece godine uciti taj dio povijesti, pa da vidi sve na licu mjesta (recimo, ove godine je ucila Fenicane i bas joj se dopalo sto je na dosta arheoloskih ostataka bila i osobno, i svega se sjecala). No ne znam, ona navija ponovo za Sardiniju... pa cemo vidjeti.

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se još nikada nisam vratila s puta razočarana
    na kreti sam bila dva tjedna, u nekoj ljetnoj školi, i bila mi je prekrasna. kad te po kreti vode krećani, mora biti super.
    uživala i na poučnoj stazi leska, ne znam što vam tu ne valja, 4-5 km po šumi, s klincima, ma divota.
    izvor kupe - isto tako. laganom šetnjom iz kupara...prava čarolija.
    a tek kamačnik...
    na neke zahtjevnije staze za sad s klincima ne idemo. a ja što sam starija, to mi sve više vikendom paše zelena boja

    štp se tiče putovanja...obožavam putovati, obožavam aerodrome i kolodvore svih vrsta. s djecom, bez djece, sama, kako god. onaj osjećaj da hodaš po nekom drugom gradu, mjestu, gdje nikad nisi bio, mi je nezamjenjiv. a opet, onaj osjećaj kad se vratiš u neki grad koji te oduševio...isto predivan.
    zavidim vam kad vas čitam, ja se iz europe nisam makla.
    no, moje idealno putovanje, danas, nije ovo - pješke, pa godinu dana, pa do kad traje...nisam više za te avanture.
    kako netko reče, tjedan dana, ajde za preko bare, 2-3 tjedna max, i onda doma gledati slike
    nisam ni za te ceste smrti, i slična odredišta. neka njih na NG.
    a NY, velika želja. i Pariz, u koji nikako da me put nanese.

  15. #115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nedavno sam vidjela novi akvarij u Kopenhagenu na netu, pa sam pozeljela i tu gradjevinu vidjeti.

    cvijeta bas to taj osjecaj putovanja je neprocijenjiv. pa makar i do bake i dede.

  16. #116
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    I ja sam u klubu onih koji ne bi ponovili grčko kopno. Osim možda radi djece. Ali nek idu sami. Kao mjesečeva površina - suho i užareno, prljavo, neorganizirano... Lijepo je vidjeti povijesne spomenike uživo, ali jednom je sasvim dovoljno.

    No otoci me jako privlače, a i ja sam samo virnula na Krf. Sigurna sam da je to sasvim druga priča od kopna. Kad sam bila, trebali smo ići na Zakintos, ali su se planovi izjalovili. I onda neki dan vidim slike u nekoj reklami i sad ne mogu prežaliti da nismo bili.

  17. #117
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno sam vidjela novi akvarij u Kopenhagenu na netu, pa sam pozeljela i tu gradjevinu vidjeti.

    cvijeta bas to taj osjecaj putovanja je neprocijenjiv. pa makar i do bake i dede.
    Ovo izgleda fenomenalno.
    A Kopenhagen vrijedi postjetiti i bez akvarija, ovo mu je samo još jedan plus. Dobro dođe i vreća novaca

  18. #118
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    MMov brat je u Vancouveru. L jakoooo zeli vidjeti orke tako da mi je ovo na prvom mjestu kao obiteljsko putovanje i aktivnost
    http://www.whalesvancouver.com/

  19. #119
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo izgleda fenomenalno.
    A Kopenhagen vrijedi postjetiti i bez akvarija, ovo mu je samo još jedan plus. Dobro dođe i vreća novaca
    slazem se, cak sam gledala moze se naci karta povratna preko CA da je ostvarivo za cijelu obitelj. druge troskove nisam gledala, jer kad se sjetim koliko dodje vrc vode zanemarim cijenu karata

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    MMov brat je u Vancouveru. L jakoooo zeli vidjeti orke tako da mi je ovo na prvom mjestu kao obiteljsko putovanje i aktivnost
    http://www.whalesvancouver.com/
    bila ja na whalewatcingu i vozala se par sati po moru i vozala, nasmrzavala a jedine kitove vidjela na TV na tom istom brodu ne moram reci da je sve bilo idealno od sezone, vremena i sve sto su mogli smisliti da bi nas utjesili.

  20. #120
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    volim putovati, te se nadam da cu uspijeti obici vecinu destinacija koje zelim.

  21. #121
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Raspršile se moje iluzije, a ja o Grčkoj uvijek imala neku skroz romantičnu predodžbu. Ok, cvijetino73 malo tješi

  22. #122
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja bi prije umrla nego se na kruzer ukrcala.

  23. #123
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi prije umrla nego se na kruzer ukrcala.
    a vis ja bi u jednom rado preko antlantika, da vidim kako to izgleda, nisam nikad bila, valjda mi se ona serija Love boat urezala u sjecanje

  24. #124
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moj je otac bio pomorac, kako je bio na velikim tankerima rijetko smo isle s njim na putovanja, ali ja taaako volim te brodove, kabine, hodnike, da bi i kruzer po norveskoj podnijela

  25. #125
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    priznaj i ti si gledala Love Boat
    ne znam meni spavanje na brodu izgleda jako romanticno i mislim da moram imati koktel haljinu, balsku haljinu za taj put. ma iskreno vidim sebe ko Kate kad pogleda u Titanik, ali se ne vidim u moru sa zvizdaljkom
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.06.2013. at 13:48

  26. #126
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Volim more i brodove... kad sam bila mala sanjala sam da ću biti pomorac... i prije bi tankerom u južno kinesko more nego s hrpom turista bilo kud. :turistofob:
    Umrem kad se nađem u grupi koja ima obješene fotiće ovo vrata i slijedi tablu s imenom agencije. Jednom sam u Dubrovniku zaglavila među ekipom s kruzera... trebalo mi je pola dana da se oporavim.

  27. #127
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, meni su grcki otoci super (Krf, Kreta, Rodos, Mikonos, Santorini, Samos... itd.). Krstarenjem se ne dobije bas onaj pravi dojam jer nema dovoljno vremena za opusteno razgledanje, nekako mi je najbolja varijanta island hopping (od otoka do otoka).
    Atena... hm, da. Atmosfera je (tada bila) OK, ali dobije se dojam da im je za sve zajedno sasvim svejedno.

    Jako mi se dopao Samos, jer nije previse turisticki, ima svoju povijest (Pitagora), a zitelji su super. Na Samos smo, npr., "skocili" iz Turske (iz Kusadasija), vozikali se naokolo busom, istrazili ga, kupali se, bili na trznici, jeli famozne kolace od meda, u banci su nas pustili preko reda jer smo turisti (a na dan kad smo bili u banci su dijelili penzije i bilo je sve puno ekipe trece dobi ). Voznja lokalnim busom je bio poseban dogadjaj jer smo skoro propustili brod za Tursku (vratili smo se u Tursku nakon Samosa i produzili dale), ali je na kraju cjelokupno putnistvo u busu blagoslovio pop... . Onako, bilo mi je bas zivopisno, i bas mi je pasala ta njihova siesta i opceniti mir.

    Sad bih (ja) opet Kretu, fly & drive, E. ce slijedece godine uciti taj dio povijesti, pa da vidi sve na licu mjesta (recimo, ove godine je ucila Fenicane i bas joj se dopalo sto je na dosta arheoloskih ostataka bila i osobno, i svega se sjecala). No ne znam, ona navija ponovo za Sardiniju... pa cemo vidjeti.

    A vidi tvoj post sam preskočila. Ok, dobro, ima nade, ima nade

  28. #128
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    A Kopenhagen vrijedi postjetiti i bez akvarija, ovo mu je samo još jedan plus. Dobro dođe i vreća novaca
    X
    Ja sam oduševljena Kopenhagenom. Bila sam solo. Uzela sam bicikl pa po gradu i još sam potrefila nekakve dane urbane fešte (krajem travnja sam bila) pa je svaki dan u drugom kvartu bila ludnica od partyja i nije bilo nikakve veze što sam sama. Al skupo je... najskuplje ikad. Stokholm, Pariz i Zuerich su totalno jeftini prema ovima. 100 eura nema nikakvu težinu. Uglavnom, ima direktnih jeftinih letova nekad s Norwegianom.

  29. #129
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Čini mi se da nitko nije spomenuo Siciliju? Capri? Ibizu?

  30. #130
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mojca, ali ne moraš biti u gomili turista. Dva tjedna na krstarenju. ni jednom nismo izašli u gomili. A ni šetali ulicama za tablom. Nitko te ne tjera da budeš u gomili. Dođeš u luku, obaviš carinske formalnosti, koje su na gornjoj strani Sredozemlja, jednostavne, a na afričkoj malo kompliciranije i...lutaš sama ( ili s djetetom i/ili dragim).

    U Maroku iznajmiš taxi, mercedes sa 6 sjedala, tri naprijed, tri otraga i obaveznom zavjesicom na šofersajbi i vozi te u Rabat ili u pustinju. Neka se ostatak grupe vozi u busevima. Na Malti sjedneš u bus koji vozi po "krivoj" strani ceste. U Civitavecchii uloviš vlak do Rima, U Napulju do Pompeja. Po Palmi se šetaš i kupaš na pješčanim plažama uz velike valove. Na Azurnoj obali-ma tamo ne znaš kamo da se okreneš od ljepote (samo treba paziti gdje staješ, jer tamo se za psima ne čisti baš ). Barcelonu da ne spominjem, šetaš dok ti noge ne otpadnu, pa sjedneš i čekaš i čekaš piće i kapučino, konobarima se nikud ne žuri, a kad razmisliš-ni tebi. Pa taxi do Tibidaba, koji stane kad prođe oznaku grada i kad ga pitaš: zašto? kaže da mora promijeniti na veću tarifu jer je izvangradska vožnja , ali baš te briga, u Barceloni si!
    Jesam li spomenula Pompeje i Vezuv? E, o njima treba pisati, i doživjeti. I Napoli, pogotovo ako dođeš u vrijeme štrajka smetlara

    Grčka, i ružno i prelijepo. Prošla sam Korintskim prolazom, možeš sa broda rukom uloviti stijenu i gledati nebo viiiisoko gore, predobro. Solun-ništa posebno, lučki grad. Ali, biti u Grčkoj je ipak doživljaj, osim njihove hrane, meni nije dobra.
    Opet Italija, Eolski otoci, Sicilija, Sardinija, Taranto, Barletta, Ancona, Livorno, Genova, Ravenna, Savona, Milano, Rim, VENEZIA (namjerno pišem velikim slovima, obožavam Veneciju), Cortina d'Ampezzo, San Remo...
    Kud ja odoh...Pišite malo vaše putopise, ono što se u vodičima ne može pročitati.
    A nikad nisam bila na Hvaru, ni Braču, ni Visu. Ostatak HR smo prošli uzduž i popreko. Sjednemo u auto i vozi lijepom našom.

  31. #131
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Beti, sama pomisao da moram biti na brodu s ljuma koje nisam birala, da s njima ručam i veceram mi je mucna. I sve ovo što navodis nije za mene. Najsretnije ljetovanje je bilo u preskromnoj sobi na Mljetu, zajednička kupaona u drugoj kući, pa smo vadili vodu iz gustjerne, grijali ju na suncu i poljevali se njome navečer.
    Ili dolina sedam Triglavskih jezera, nakon 4 dana hodanja i nepranja, pljuskanje ledenom vodom iz jezera.
    Taxijem do pustinje? Ne hvala, biram lokalni bus bez turista ili s minimalno njih.

  32. #132
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ali,to je javni prijevoz,zaboravila sam dodati.Dok se ne napuni pet ljudi plus vozac, taxi staje na svakoj stanici. Tako da se guras sa Marokancem. Dozivljaj!
    A ljetovanje bez icega smo isto dozivjeli. Dva tjedna na svjetioniku, jedini prijevoz barka. Beba od 3 mjeseca. Pravi gust. Ma meni je svugdje super.

  33. #133
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    slazem se, cak sam gledala moze se naci karta povratna preko CA da je ostvarivo za cijelu obitelj. druge troskove nisam gledala, jer kad se sjetim koliko dodje vrc vode zanemarim cijenu karata



    bila ja na whalewatcingu i vozala se par sati po moru i vozala, nasmrzavala a jedine kitove vidjela na TV na tom istom brodu ne moram reci da je sve bilo idealno od sezone, vremena i sve sto su mogli smisliti da bi nas utjesili.
    a joj bas mi je zao...ne smijem ni pomisliti kako bi L bila razocarana da se to desi. Dobro je to sto smo danas poceli planirati to putovanje u Kanadu

  34. #134
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A nikad nisam bila na Hvaru, ni Braču, ni Visu.
    aaaa... najljepsi otoci! uz soltu i mljet zaboravih lastovo.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 12.06.2013. at 23:15

  35. #135
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam u Grčkoj bila dva mjeseca, na studentskoj praksi i bilo je predivno. Samo sam preskočila kopneni dio, osim Meteora. Svo ostalo slobodno vrijeme smo provodili po otocima. Baza nam je bila Atena, i kada si u njoj dugo, stvarno je lijep grad usprkos smogu i strašnim vrućinama. Nakon Atene su mi iskopine u Rimu bile razočaranje.

    ja ne bih nikuda išla kruzerom, iako sam gledala love boat. Odnosno išla bih, ako bih spavala na palubi. U kabini nikada.

    kopenhagen je lijep, ali ta danska klima nije za mene. Previše vjetra i kiše i premalo sunca.

    ja bih rado pojsjetila Balitičke zemlje koje su bile pod SSSRom. I Tursku, ne samo Istambul, nego baš cijelu zemlju.

  36. #136
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Zaboravila sam napisati da su meni naši otoci predivni. Korčula prva, pa svi dalje redom. Volim i goli Pag.
    A od grčkih, Santorini. Nadam se da ću jednom tamo ponovno otići. Stavrno su predivni ti otoci, i ono što mi se dopalo je gradnja hotela, osnosno nigdje nisam vidjela ogromne hoteel koji su kod na sna žalost narušili ljepotu mnogih otoka

    Hrvatsku sma dosta obišla, ßto privatno što poslom, a idemo i obiteljski, kako nam slobodno vrijeme dopušta, i kako djeca pokazuju interes. Na neka smo mjesta otišli prvi put baš zbog njih.

  37. #137
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nepal, Butan, Tibet.
    Mongolija.

  38. #138
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam pretezno putovala po gradovima, volim uci u nepoznat grad bez velike pripreme, prosetati se ulicama, provesti okolo javim prijevozom (posebno volim metro, svugdje gdje sam bila sam se obavezno provezla metroom ako su ga imali), malo gledati ljude i obicaje, pojesti neki fast food s lokalnog standa koji ima dobar promet (npr kineski usred Berlina i sl)... Ponekad napravim neki plan sto sve zelim vidjeti, ponekad se samo prosecem pa kasnije gledam sto sam sve propustila vidjeti da znam za drugi put

    Bila sam i par puta na tim "organiziranim" izletima, i kao sto Beti pise nije to tako strasno ako znas pobjeci od ekipe, mislim da smo mm i ja na nekoj crnoj listi touroperatera, oni vode ekipu na razgledavanje Helsinkija a mi na trajekt pa preko Baltickog mora u Tallin i to u prosincu! Iduci dan oni njih vode u neke terme, mm i ja udri po Helsinkiju (vani -beskonaco, more zaledjeno, razgledavamo standove bozicog sajma a turista i "nasih" srecom nigdje na vidiku).. I tako.

    Ako prije ne dobijem na lotu mislim nagovoriti mm-a da kad odemo u penziju prodamo stan i uputi o se na visegodisnje putovanje po svijetu, naravno uz minimalne troskove smjestaja i prehrane, i tad planiram vidjeti SVE

  39. #139
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nepal, Butan, Tibet.
    Mongolija.
    ja ću s tobom
    isto mrzim organizirana putovanja

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nepal, Butan, Tibet.
    Mongolija.
    Sad si me podsjetila - nedavno je na TV bio onaj putopis o putovanju transsibirskom željeznicom.
    Ne bih imala ništa protiv takvog nečeg.

  41. #141
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mongolija.
    Bila Mnogo dobro

  42. #142
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pridruzujem se onoj frakciji, koja na putovanjima voli odredenu udobnost. i nije bas od cesta smrti.

  43. #143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja bih Transibirskom željeznicom.

    Ne volim organizirana putovanja i natrpani raspored- to me "ubija" - ništa ne zapamtim od mjesta u kojem moram juriti, vidjeti sve živo i čuti tisuću informacija.

    Nego kako cure gore pišu- šetati gradom opušteno i u smjeru koji ti se svidi. I ja volim javni prijevoz, ali metro baš i ne. Uglavnom fga koristim jer je najbrži ali npr u NYC nisam niti ušla u metro. Išla bih uglavnom pješice, eventualno taxijem. I tako, moram ponovno u NYC zbog metroa i Guggenheima koji sam ne znam kojim spletom nesretnih okolnosti propustila.

    E da, ja bih u Baskiju. Kažu da je San Sebastijan prekrasan. i u Bilbau, u Guggenheim.

    e da, rado bih i u Nepal. Kina me ne privlači ali bih rado vidjela barem, djelić Kineskog zida

  44. #144
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si me podsjetila - nedavno je na TV bio onaj putopis o putovanju transsibirskom željeznicom.
    Ne bih imala ništa protiv takvog nečeg.
    O tome sam sanjala kao klinka.

  45. #145
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ja ću s tobom
    isto mrzim organizirana putovanja
    Može.

  46. #146
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si me podsjetila - nedavno je na TV bio onaj putopis o putovanju transsibirskom željeznicom.
    Ne bih imala ništa protiv takvog nečeg.
    Moj prijatelj globetrotter je putovao tako sve do Mongolije, pa onda do Pekinga.
    Za transsibirsku željeznicu, kao i općenito dogovaranje s Rusima, uglavnom, morate imati čelične živce
    Ali zato kaže da je mongolsko nebo vrijedno svih peripetija.

  47. #147
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Risnjak je puno bogatiji i raznolikiji od poučne staze

    Meni je to jedan od najdražih dijelova Hrvatske, a od nacionalnih parkova, ne znam je li mi draži Risnjak ili Krka. Ali na poučnoj stazi bila sam samo jednom, kad je A. bio tako mali da nije još ni hodati znao. Uglavnom uvijek idemo do vrha.
    Jedan od najljepših doživljaja je zalazak sunca ispred Schlosserovog doma... a ljepši od toga je samo izlazak sunca na tom istom mjestu (i na obližnjem vrhu).
    Ja bila i na poučnoj stazi i hodala od Platka do vrha Risnjaka i mene je to oduševilo, ono kad se zadnjim atomom snage popneš na sam vrh a pogled odozgo stvarno je nešto predivno, ponekad se vidi i Triglav odande, ja i mm bili prošlog ljeta i uopće nije bilo prevruće za planinarenje čisto je ugodno šetati kroz šumu dok je recimo kod nas temperatura (samo sat vremena južnije) bila +40

  48. #148
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    transibirsku željeznicu ostavljam za penziju
    uzeti ću si metar tolstoja, metar dostojevskog i ajmo.
    i aviokartu koja će me vratiti nazad.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    transibirsku željeznicu ostavljam za penziju
    uzeti ću si metar tolstoja, metar dostojevskog i ajmo.
    i aviokartu koja će me vratiti nazad.
    Mogu s tobom?
    Metar Tolstoja već imam, i nudim još pol metra Dostojevskog

  50. #150
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Imam ja pola metra nabokova, kad smo već kod rusa.

    Ja bih išla u gradove, europa, amerika, južna amerika.
    Kukavica sam pa me ne privlače zemlje za koje se moraš cijepiti.

    Privlači me i novi zeland jer je dosta pitoma fauna, a oduševljava me što nema zmija.


    Ne putujem inače puno iz financijskih razloga, a tješim se onim što je napisao Fernando Pessoa da su putovanja za ljude bez mašte.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •