Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Analna fisura

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno Analna fisura

    Curke drage, veceras sam se jako prestrasila. Moja kcer je par dana od navrsenih 6 mjeseci. U posljednja dva dana imala tvrdju stolicu, jutarnja je meksa medjutim ona vecernja je tvrdja nego obicno. Kad sam je mijenjala u 20:30 prije spavanja, primijetila sam da je na stolici par sitnih kapljica krvi. Ja sam se zaista prestrasila i nazvala pedijatriju a tamo mi je doktorica rekla da idem djecjem kirurgu. Sta da vam kazem, smrzla sam se. Stavim kcer svu onako u spavacici u dekicu (by the way, ja zivim sama jer mi muz radi vani) i odmah u bolnicu i tamo nas doceka fini djecji kirurg, pogleda guzu i tamo vidi analnu fisuru, odnosno svjezu napuklinu na anusu. Na uputnici pise: "U polozaju na ledjima na 11h mala fissura (svjeza)". Doktor mi je rekao da posto mi je ovo prva beba da me kuzi ali da mi je ovo cetvrta beba :? da vjerojatno ne bih dosla u bolnicu u 9 navecer radi malo krvi u stolici.

    E sad citam na internetu o analnoj fisuri i sve me vise strah. Ima li koja mama s bebom koja je imala analnu fisuru i sto bih trebala napraviti jer mi doktor u stvari nije dao nikakvu terapiju.

    Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nemam pojma. Vjerojatno će samo zacijeliti jer bi ti u protivnom odredili neku terapiju. Pokušaj ''smekšati'' stolicu pazeći na dohranu (ako si započela s njom). Mene tema dohrane tek čeka, ali bih razmišljala na taj način dok ranica ne zacijeli. Barem znaš da nije ništa strašno.

  3. #3
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    evo ja san dijete sa analnim fisurama koje san imala u raaaanom djetinjstvu pa mi nije nista, ni hemoroida ni icega. ne brini se, samo mu smeksaj stolicu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ona jos nije na nikakvoj dohrani, samo na mlijeku. Sa dohranom bi trebali poceti za tjedan dana. Jutros vidim nema nikakve krvi, zvala sam pedijatricu i ona mi je rekla da se to vrlo cesto javlja kod beba ako imaju tvrdu stolicu. Nije mi jasno zasto je posljednja dva dana stolica bila tvrda kad se nista u prehrani nije mijenjalo i beba je bila dovoljno hidrirana. Stolica je jutros opet bila mekana kao i obicno a ja tu ranicu nisam uspjela vidjet. Mozda je preko noci i zarasla .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Radije se konzultiraj sa pedijatrom gastroenterologom a ne dj. kirurgom. Moja prijateljica je sa kceri prije par godina hodala gastroenterologu s istim problemom, koristili su neke kreme i radili neku obradu ali ne znam tocno sto

  6. #6
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    dobro da joj se stolica sredila i da je zacijelilo

  7. #7
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    eto i mi se prijavljujemo sa dosta dubokom fisurom. jučer je aniku pogledao prijatelj kirurg i rekao da je dosta duboka. sutra idemo pedij. po recept za kremu sa nitroglicerinom. ako je netko riješio fisuru neka se javi sa iskustvima.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moj muž je išao na ugradnju flaksa u guzicu, , trebal ga je svaki dan malo vježbat da se flaks skrati i sve izađe van

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je jedan stari ( stvarno stari gospodin) doktor rekao da su nekada liječili fisuru kupkama u mlakoj kamilici, I stvarno pomaže. Bitno je nakon svake stolice dobro oprati kamilicom, čak i pod pritiskom iz šprice od injekcije ( naravno bez igle) isprati i par minuta sjediti gologuz u lavoriću sa mlakom kamilicom. Kamilicu se prelije vrućom vidom, ostavi da odstoji par minuta i procijedi. Treba biti jača nego kad se pije i najbolje je prave cvjetiće, a ne filter. I tako bar mjesec dana, da ne dođe opet.
    I naravno paziti na prehranu.
    Vrijedi i za male i velike, i zaraste bez ikakvih lijekova. Ponekad treba poslušati i staro znanje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž je išao na ugradnju flaksa u guzicu, , trebal ga je svaki dan malo vježbat da se flaks skrati i sve izađe van
    On je imao fistulu, a to je nešto posve drugo.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Sorry, da posle sam to skužila kad sam cijeli tekst pročitala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo hop na staru temu


    imamo analnu fisuru, nakon 1 1/2 dnevnog proljeva u kojoj smo našli svj. krv i sluzi, ped nas šalje uz kontrolu stolice i na pregled kod dj. kirurga, predložena nam je nekakva krema na bazi lidokaina(ako sam dobro skužila dr.) i promjena prehrane malo me je šokiralo kad je malu pregledavao, jako ju je bolilo pa sam se smela
    i inače jedemo dosta voća i povrća, ali je malo više i slatkarija jela dana prije (sv. Nikola, Luce) a to je izričito rekao da se mora izbaciti!

    ima li netko svježijih iskustava?
    Što koristiti, Beti je spominjala kamilicu, jel netko probao, kirurg kaže možemo stavljati i obloge od hrastove kore?
    Kako staviti obloge curici od 3 god?
    pls help
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 16.12.2013. at 23:20

  13. #13
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Evo i nas sa problemom. Jos nije potvrdjeno da je fisura, ali je to za sad predpostavka naseg pedijatra. Planira da nam da uput gastroenterologu, a vidim da svi ovde idu kod hirurga, pa me to sad buni.
    Inace, malac se zdravo hrani, jede dosta voca povrca, a problem se javi cak i nezavisno od toga kakva je stolica. Veoma cesto se desavalo da se pojavi samo kao neka kuglica vidljiva spolja, ja sam bila ubedjena da je to hemoroid i mazala kantarionovo ulje, to traje veoma kratko kad se pojavi - jedan dan, pa taman resim da idemo pedijatru ono se zamiri... No, veoma cesto se ponavljalo i onda je jednom imao neki osip zbog kog je zadrzavao stolicu, tada se javilo i krvarenje i upalila mi se konacno lampica da moram nesto da uradim. Ne znam nista o tome kako se to tretira.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    lady.x, vidim da si iz Bgd, ako imas mogucnosti nadji dr. Mariju Lukac, radi i u drzavnoj i na privatnoj klinici. Djeciji hirurg, specijalnost joj je opstipacija kod djece i povezani problemi. Moja djevojcica je imala slicnih problema i imamo samo rijeci hvale za nju. Veoma je temeljna sto je meni nakon hiljaduijednog pedijatra i hirurga ovdje kod nas u BiH bilo najvaznije.

  15. #15
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj greymalkin78 prvotno napisa Vidi poruku
    lady.x, vidim da si iz Bgd, ako imas mogucnosti nadji dr. Mariju Lukac, radi i u drzavnoj i na privatnoj klinici. Djeciji hirurg, specijalnost joj je opstipacija kod djece i povezani problemi. Moja djevojcica je imala slicnih problema i imamo samo rijeci hvale za nju. Veoma je temeljna sto je meni nakon hiljaduijednog pedijatra i hirurga ovdje kod nas u BiH bilo najvaznije.
    Hvala na preporuci. Jel mi mozes mozda napisati u kojoj drzavnoj ustanovi radi?

    Inace, a bih iskreno nekog ko nema invazivan pristup, ko je voljan da pokusamo nekim metodama drugim, da nije rezanje odmah. Evo sad je jadnicam bas imao krvi u stolici

  16. #16
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    E, nasla sam na netu gde radi. Hvala

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Nema na cemu Nadam se da cete brzo rijesiti problem na najlaksi moguci nacin

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno Lady.x, molba za pomoc

    Molim vas za pomoc: kako ste uspeli da resite fisuru, posto vec duze vreme moja mala od 3 godine ima isti problem. Da li ste isli kod dr Lukac?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •