Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: vrtić za 3.5 godišnjaka s pervazivnim rp

  1. #1
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno vrtić za 3.5 godišnjaka s pervazivnim rp

    Mi bi željeli od rujna u vrtić - L je počeo zamjećivati i reagirati na djecu, čak im se pridružuje u igri u parku.

    Vrtić koji smo nakon dugog razmišljanja odabrali nije baš raširio ruke da bi ga primio.... sad smo na 1-tjednoj opservaciji pa će stručni tim donijeti odluku.

    Vidim tete kako nas/ga hladno gledaju i jako nam se teško s tim nositi. Veli teta defektolog: "On odbija sudjelovati u aktivnostima grupe".

    Kakva su vaša iskustva? Ima li tu happy enda?

  2. #2
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    zaboravih reći da će asistent biti s njim cijelo vrijeme

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj natilalimaci prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih reći da će asistent biti s njim cijelo vrijeme
    Nemam vlastito iskustvo. Sjećam se da je psihologinja iz našeg vrtića za takvu djecu preporučivala vrtić DUGA koji je opremljen za djecu s pp i imaju odgajatelje koji su educirani za to.

    Doduše, upisi su prošli, ali probaj ih pitati. Znam da su radili senzornu stimulaciju, ali ne znam detalje. Imaju tri lokacije (istočni dio Zagreba) pa vidi: http://www.vrtic-duga.hr/

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    pričaš o svom matičnom vrtiću, ak da bilo bi dobro da je u centalnom objektu.

    moj najstariji je "normalan" pa je isto 3 mjeseca odbijao suradnju s djecomi bilo što s tetama, ali se posle priviknuo, što reć na adaptaciju od tjedan dana da netko može nešto zaključiti.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.06.2013. at 08:46

  5. #5
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    radi se o privatnom montesori vrtiću...
    rekli nam u petak da "to neće ići, vjerojatno ni sa asistentom." ali ipak su nam dali "još jednu šansu, u rujnu, mjesec dana s asistentom, da se vidi hoće li to ići."

    Ja sam toliko osupnuta i neugodno iznenađena načinom rada i svime tamo, da više nisam sigurna želim li ga uopće ostaviti tamo.

    Ne razumijem kako ne shvaćaju da je priroda njegova stanja loša socijalna komunikacija???? i da ga uključujemo u vrtić među djecu da bi NAUČIO komunicirati?? I da ako ga ne uključimo nekuda u vrtić, neće naučiti komunicirati????

    Imaju dva defektologa, logopeda.... nije da ne znaju; zapravo trebali bi znati neke osnove. Zato smo se odlučili za manji vrtić s manje djece i za asistenta jer smo svjesni da tete ne mogu same s njim i s ostalom djecom.

    Pitam se što ako ni onda ne bude "htio sudjelovati u grupnim aktivnostima i dalje negodovao"?

    Ovo nam je baš šok, jer smo naišli na tako jedan hladan i odbijajući odnos... dosta teško nam je sve.

  6. #6
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam vlastito iskustvo. Sjećam se da je psihologinja iz našeg vrtića za takvu djecu preporučivala vrtić DUGA koji je opremljen za djecu s pp i imaju odgajatelje koji su educirani za to.

    Doduše, upisi su prošli, ali probaj ih pitati. Znam da su radili senzornu stimulaciju, ali ne znam detalje. Imaju tri lokacije (istočni dio Zagreba) pa vidi: http://www.vrtic-duga.hr/

    Hvala, Peterlin!

    Psihologica, logopedica i psihijatrica su nam preporučile integraciju u redovnu skupinu. Ali za senzornu bi mogli vidjet jel primaju vanjske.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    to je gore kod tebe?

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    to je gore kod tebe?
    DV Duga ima centralni objekt na Ferenčici + dva područna (jedan je u Racinovoj i taj je jako blizu mene, drugi je u Budakovoj, iza nebodera kod okretišta tramvaja).

    Moja djeca nisu išla u Dugu nego u Cvrčak. U davna vremena kad smo ih upisivali tražili smo mjesta u oba vrtića i dobili Cvrčak koji je odmah u susjedstvu - nisam imala primjedbi, isto smo bili jako zadovoljni. DV Duga ima jako dobre reference za djecu s pp. Susjedini sinovi su išli u Dugu i bili su zadovoljni (redovna grupa - nikakve pp).

    Nedavno su uredili krasno igralište u dvorištu objekta u Racinovoj. Ljudi brinu o tome. Izvana se čini ok. Osoblje ne poznam.

    Što se tiče vrtića Cvrčak, imam samo lijepe riječi za njih, ali od vremena kad su moja djeca bila tamo promijenila se ravnateljica i psihologinja (obje otišle u mirovinu) pa stvarno nemam pojma kako je sada. Odgajateljice su super. Da ne skrenemo previše s teme, evo za pokretačicu topica kontakt - ako dijete ima preporuku za redovnu skupinu, ne bi škodilo pitati i u Cvrčku:
    http://www.vrticcvrcak.hr/nasi-objek...uropoljska-29/

    Uprava DV Cvrčak je u Turopoljskoj 29
    Moja djeca išla su u veliki područni objekt Zapoljska 34
    Ima još dva područna objekta - u Đalskoga na VUkomerečkoj cesti

  9. #9
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Puno hvala! idemo vidjeti.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    a jel si pitala možda kod limača http://limac.hr/limac/o-nama, prednost je kaj imau svoju kuhinju i osoblje

    možda bi rješenje bilo i kakve igraonice

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    što se tiče posebne prehrane to moraš rješiti razgovorom s nadležnima, a ne strepiti kak bu bilo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •