Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: da li vam je pala beba s kreveta?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    17

    Početno

    treba pratiti opće stanje djeteta (da li se uobičajeno ponaša).
    također, pitaju (kad u panici nazoveš hitnu) da li je djete nakon pada ostalo bez svijesti, da li krvari i da li se pojavio hematon.
    ako si u panici, najbolje je odvesti djete pedijatru da ga pogleda; moja je pitala da li je beba kolutala očima, da li je povraćala i da li želi jesti/piti.
    također, rekla mi je da djeca nakon pada znaju odspavat duže u komadu (moja nije, svojih uobičajenih pola sata).
    pedijatrica mi je rekla da nastavim pratiti ponašanje do kraja dana i ako mi što bude sumnjivo da se javim k njoj ili na hitnu.
    (7,5 mjeseci, pad s bračnog kreveta na parket)

  2. #52
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Je. Sin nije, ali sada kćer je. Nije se do tad niti jednom bila preokrenula, niti je po mojoj procjeni(jaka procjena )to bilo izgledno...Ali, okrenula sam joj leđa, ona je ležala na kauču i bila "ograđena"jastukom s kauča. Elegantno se preokrenula, zbacila jastuk i pala kraj njega. Srećom, kauč je vrlo nizak, i nije pala glavicom nego trbuščićem i ručicama naprijed. Osjećala sam se ko govno
    Posljednje uređivanje od Gingerbelly : 10.01.2014. at 11:19

  3. #53
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Moja je pala par puta. Nije to nista strasno ukoliko ne padnu na nesto ostro ili tvrdo. Prijatelj koji je pedijatar tvrdi da je to dobro da klinci tu i tamo padnu radi razvoja sinapsi u mozgu, tako nesto, bla, bla... Uglavnom, nema razloga za brigu

  4. #54
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Moj je evo nekidan, sa šest mjeseci, pao prvi put s kreveta (na tepih), fino se dočekao na koljena i šake i nabacio osmijeh.

    Nemaš se zašto osjećat kao govno, Ginger.

  5. #55
    kekipeki avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Danas. Za 6 dana će napuniti 8mjeseci, i jako je aktivna, ne znam šta mi je bilo da je ostavim... Strašno se prepala i vjerovatno iznenadila, pa je vrištala, od vrištanja počela povraćati a jezik joj se zalijepio za nepce. U svoj frci, ne znam kako sam ostala prisebna i sjetila se da treba da joj gurnem prst da bi mogla dobit zrak. Kad se ispovraćala, jecala nekih 10 tak minuta. Kad se ona smirila, onda je mama počela.

    Ugl. zaspala je. Čvoruga mala je odmah iskočila. Osim toga, mislim da je ok. Ali, definitivno sam izgubila koju godinu života...

  6. #56
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mu smo bili na moru, probudila se usred noći, posisala si i okrenula se na drugu stranu i skupa s plahtom je pala, trbuhom prema dolje.. nije se udarila jer nije stigla ni zaspati, a ja sam spavala kao top i samo odjednom čula TUP...ajme, cijela kuća apartmana je čula njezin pjev, srećom cica uvijek spašava stvar pa je prestala plakati nakon niti pola minute...uff...naravno da sam se osjećala

  7. #57
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moji su svi pali.

  8. #58
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je pala par puta. Nije to nista strasno ukoliko ne padnu na nesto ostro ili tvrdo. Prijatelj koji je pedijatar tvrdi da je to dobro da klinci tu i tamo padnu radi razvoja sinapsi u mozgu, tako nesto, bla, bla... Uglavnom, nema razloga za brigu
    E dobro li će onda kod mog malog biti razvijene

  9. #59
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su svi pali.
    I moje

    A tvrdila sam da treca nece sigurno
    I onda je kod bake odlucila "rostiljati se" i penjati, pa je uspjesno zaobisla sve jastuke i ostale barikade
    Srecom da jest, jer je tamo nizak krevet i na podu je tepih
    A doma je visok i nema tepiha
    Od tad po danu spi u kinderbetu

  10. #60
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    ja sam mislila da moj nikad neće pasti jer je s jedne strane kreveta zid a s druge ogradica, pa smo prije tri tjedna otišli na put i u hotelu pored mene i mm mali se spustio s kreveta na glavu za igračkom. sva sreća pa hoteli imaju one debele tepihe...

  11. #61
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    cure kako ste osigurali prostor oko kreveta?

  12. #62
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Par puta je pao sa bracnog kreveta.nisko je.imao je oko 3-9mj.nikad nista.malo plakao i nastavio spavat.a to bibse dogodilo predjutro kad muz ode na posao oko 5ujutro.
    I naravno uvijek sam ja ronila suze i molila ga da mi oprosti.grozno sam se osjecala.
    Sa 7mj smo bili u gostima kod kumova i muz ga je vrtio na visokoj sjedalici od šanka i bum.
    Nikad nije tako plakao...grozno nesto.sad mi dode muka kad se sjetim.od kumova tata je njegov pedijatar pa je odmah sisao sa kata i pregledao ga i poslao nas na snimanje.bilo je sve ok.
    Morali smo cijelu noc paziti na disanje i njegovo ponasanje i dali ce povracati.

  13. #63
    aksolotl avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Meni je juce pala curica od 4 meseca. Juce se prvi put dok smo se igrale sama okrenula sa ledja na stomak. Kasnije tog dana sam je posle podoja spustila na rasklopljen trosed ali nisam je puno micala jer je taman na zadremala (a ovih dana se mucimo sa dremkom). do ivice kreveta sam stavila jastuk a ja legla sa njene druge strane. Zanekoliko minuta sam cula zvuk pada i videla dete kako lezi licem na jastuku, na podu. Ona se izgled atako naglo prebacila da je prvo jastuk pao pa ona na njega. Ustvari vise su skliznuli nego pali. Srecom em je to nisko, em je jastk mek. Ona nije ni skontala da je pala, vise se rasplkala kao kada je nesto glasno probudi. Trebate videti sad taj trosed - izgleda kao prava vojna tvrdjava. Jako sam se uplasila. Strasne stvari su mi prosle kroz glavu kada sam je videla da slece sa kreveta.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozzz...moze pomoc beba od 8 mjeseci mi je danas pala iz hranilice na laminat nije povracala plakala je samo...sta da radim ?hvala

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno pad bebe

    Pozz malena od 8 mjeseci mi je danas pala iz hranilice na laminat...pretrnula sam od straha ...nije povracala samo je plakala a sada spava ....sta da radim?moze neki savjet da se barem malo umirim ..hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •