Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Endoskopska operacija krajnika (sva 3)

  1. #1
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno Endoskopska operacija krajnika (sva 3)

    Luka ide na takvu operaciju u ponedjeljak ili utorak. Idemo u privatnu bolnicu Salus u Splitu. Razlog - tamo će mu to raditi ORL kirurg koji je nedavno stigao iz Švicarske s ultra modernom opremom, imat ćemo apartman, i ja se praktički neću odvajati od njega (osim za trajanja operacije, već na buđenju će ugledati mene). Još važniji razlog je u naslovu "endoskopska", dakle radit će s endoskopom i time limitirati mogućnost krvarenja. Ja sam kao dijete imala rijetku komplikaciju krvarenja kada su mi nastali ugrušci na ranama (kao novi krajnici), pa su mi zbog gušenja to hitno i naživo skidali. :/

    Da li je netko imao endoskopsku operaciju i kakva su iskustva? Ovo pišem ujedno da podijelim brige i strah s vama.

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ne znam nista o tome, ali saljem vibrice da sve prode u najboljem mogucem redu!

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ne znam ni ja, ali klinika je jako fina, MM je nedavno bio na pretragama.
    drzim fige da sve prodje u najboljem redu!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Samo da ti dam podrsku, da vam oboma pozelim mir i da ti kazem da ste u mojim mislima i molitvama

    Bit ce sve OK Danci, Luka je hrabar decko

  5. #5
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Samo šaljem puse Luki sa željom da sve prođe brzo i bezbolno,i da ste što prije doma.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Hej Danchi lijep pozdrav
    Nemam iskustva ali čestitam na odluci da to obavite privatno i unaprijed zavidim na uvjetima koje ćete imati. Nama je sad prošlo godinu dana od vađenje samo treće mandule pa kad se sjetim koliko sam dramila sve me
    Sjećam se da sam bila tako deprimirana prije i da tek kad sam se jadala kolegi čija je kčer bila godinu dana prije na operaciji srca, onda sam se malo zamislila nad sobom Sad se malo zezam na svoj račun, ali kad su naša djeca u pitanju nema malih stvari i malih zahvata

    Kad smo proveli taj najduži dan na Šalati onda sam fakat vidjela da je sve to rutina i da je ustvari najteži dio to odvajanje prije op (kojeg ti vjerojatno neces imati) i buđenje. Meni je užasno pomoglo da mi je frendica prije u detalje opisala kako to izgleda pa se nisam zabrinula i nekako sam se mogla skoncetrirati da mu pomognem.

    U svakom slučaju mislimo na vas i od poluimenjaka i vršnjaka koji strpljivo čeka na red, za comp evo poruka u smajlićima



    Lukas "reci Luki da mu bude sretno i da mi je dragi"

  7. #7
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Tino je 26.4. prošle godine obavio operaciju kod nas u Splitskoj bolnici ...sva tri krajnika je izvadio...nikakvih...ali nikakvih problema nije bilo...bio je 48 sati u bolnici niti toliko ...u !7:00 ga utorkom doveli a četvrtkom u 8:00 brat, mama i tata su ga već grlili...oporavak...fenomenalan...sve super

    nadam se da će proći sve za 5+ i da će to Luka junački podnijet

    mama nemoj plakat...ja sam zamalo Split potopila koliko sam cmoljila...

  8. #8
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Moj sin je bio na endoskopskoj operaciji trećeg krajnika u Rijeci, privatna klinika Škalamera. Bili smo jako zadovoljni. Ujutro smo došli u 8.30, u 9.00 je bio operiran, u 10.00 su nam ga donijeli u sobu na oporavak i u 12.00 smo išli doma.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    cure, koliko takva operacija otprilike košta?

  10. #10
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    danči, nas isto čeka plus bušenje bubnjića.
    užasno se bojim, i drago mi je da ste si osigurali najbolje.
    javi kako je prošlo, ja sam sva na iglama, držte se

  11. #11
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Ja ti isto ne mogu pomoci s "endoskopskim" jer smo imali "obicnu" operaciju.
    Mi smo bili prosle godine. Tesko je, ali vlastito dijete ti olaksa situaciju. Kad vidis kako je veliki, zreo i pametan da se nosi s tim, dodje ti neugodno sto je tebi tesko. Mene bilo sram da me vidi da sam uzrujana kad sam vidila kako razumno sve prima.

  12. #12
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Mi smo mjesecima govorili o mogućoj operaciji 3. krajnika i zarezivanju bubnjića. Međutim, na zadnjoj kontroli se stanje toliko pogoršalo, krajnici se dodiruju, Luka jedva jede, malo veći zalogajčić mu izaziva povraćanje. Po danu diše, božemiprosti, kao da ima traheoktomiju (na cjevčicu, jako šumi), a po noći ima svako malo apneje (prestaje disati na 6-7 sekundi, pa trza nogama i konačno nekako udahne). Nagluh je 40%, i ima tipične posljedice, da je počeo zaostajati pomalo u govoru, izgleda kao da ne priznaje nikakav autoritet (osim kad se viče na jadnička), osamljuje se (nakon što ne uspije ostvariti kvalitetan kontakt jer na svako pitanje odgovara sa Štaaaaaaa????). Ma ima još. U svakom slučaju, dijete mi je trenutno u groznom stanju, i treba totalnu tonzilektomiju zbog svega ovoga. Po svemu sudeći, moje dijete će spadati u one koji su procvjetali nakon operacije.


    Ako preživi operaciju!?
    :shock:

  13. #13
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    pa naravno da će preživiti operaciju...ne pričaj gluposti...

    kod Toina se isto javila nagluhost i nije više mogao jesti koliko su se angine spojile...bilo je užasno...ti mu govoriš a on bleji u mene ko telence u šarena vrata...ništa nam nije bilo jasno...kad smo ga par puta provjeravali srce nam se kidalo jer on nas nije čuo kad bi mu govorili nešto...uh...užasno razdoblje...srećom sve je to iza nas...

  14. #14
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    drzi se draga puse hrabrilice tebi i lukiju!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Danchi vjeruj poslije će biti super. Lukas je cca 2 tjedna nakon operacije, sjedio u vrtiću na klupici, i odjednom se nasmijao od uha do uha i kaže "Mama pa ja odkad su izvadili bubu bolje čujem"

    A časna pionirska nismo pred njima ništa tog tipa komentirali.

  16. #16
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Ala, cure

    Cure, netko mi je poslao mail koji sam slučajno trajno izbrisala zajedno sa spamom (možda Nataša?). Pliz, pliz ponovi mi mail!

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Daniela, i nas ovo ceka za cetiri tjedna. Robi ima tekucinu u oba srednja uha, infektirani adenoid a najvjerojatnije kao posljedica svega toga i polipe na laringama koje ce se trebat uklanjat. Dogovorena je operacija al dnevna tak da je ujutro operacija a popodne ide doma (ak bu sve po planu).

    Ja se pokusavam ne zivcirati oko toga, tjesim se pomisli da je ova operacija prilicno rutinska te time sto smo barem najvjerojatnije nasli uzrok njegovoj promuklosti i muci kad prica zbog napora koji mu to iziskuje.

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    nevjerojatno koliko djece ima ove probleme
    moj S. je sa 3,5 godine operirao 3. mandulu, rezali su mu bubnjic i nosio je 6mj ventilacijske cjevcice ....
    cca 3 puta godisnje kontroliramo sluh

  19. #19
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Evo i ja se spremam s mojim klincima na operaciju (već smo jedan termin propustili jer su bili bolesni). Danijela, kod Tomice je slično kao i kod tvog malog, upale uha, sekret u srednjem uhu i oslabljen sluh, noćno hrkanje i apneje. On je inače jako rano progovorio i koristi jako veliki fond riječi, i tu svakim danom napreduje, međutim ono gdje stagnira i što ja sumnjam da ima veze s oslabljenim sluhom jest izgovor. On još uvijek ne izgovara s, l, f (i naravno r), to sve zvuči kao i prije pola godine, a sjećam se da mi je kćer u toj dobi puno čišće izgovarala riječi.
    Kod njega također preporučaju totalnu tonzilektomiju i zarezivanje bubnjića.
    Kćer je, pak, druga priča, kod nje nije u pitanju treća mandula, nego druge dvije, koje su ogrooomne i razvaljene. Nije sklona upalama uha, ali zato svako malo ima upalu grla, tako da je vječito na antibiotiku.
    I nama naša pedijatrica kaže da ćemo se preporoditi nakon operacije. Odlučili smo se to obaviti na Šalati, gdje ću moći biti s djecom cijelo vrijeme, osim u sali.

    Držim vam fige da sve to što lakše prođe i da se brzo oporavite!

  20. #20
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj Daniela32 prvotno napisa
    Mi smo mjesecima govorili o mogućoj operaciji 3. krajnika i zarezivanju bubnjića. Međutim, na zadnjoj kontroli se stanje toliko pogoršalo, krajnici se dodiruju, Luka jedva jede, malo veći zalogajčić mu izaziva povraćanje. Po danu diše, božemiprosti, kao da ima traheoktomiju (na cjevčicu, jako šumi), a po noći ima svako malo apneje (prestaje disati na 6-7 sekundi, pa trza nogama i konačno nekako udahne). Nagluh je 40%, i ima tipične posljedice, da je počeo zaostajati pomalo u govoru, izgleda kao da ne priznaje nikakav autoritet (osim kad se viče na jadnička), osamljuje se (nakon što ne uspije ostvariti kvalitetan kontakt jer na svako pitanje odgovara sa Štaaaaaaa????). Ma ima još. U svakom slučaju, dijete mi je trenutno u groznom stanju, i treba totalnu tonzilektomiju zbog svega ovoga. Po svemu sudeći, moje dijete će spadati u one koji su procvjetali nakon operacije.
    [size=9]
    :shock:
    danči, kao da mog lukasa opisuješ
    sinoć sam ga našla kako spava u sjedećem položaju, naslonjen na zid, jer u ležećem više uopće ne može disati.

    bakterije u krvi su mu 4 i nešto puta više od max granice, i danas su nam dogovorili hitno odtranjivanje sva tri krajnika i zarezivanje bubnjića

    25.04., a ja već umirem.
    loše je što u Klaićevoj ne daju da budem s njim. spremam uvjeravanje, ali mogu li ga voditi doma nakon buđenja ako mi ne popuste?
    nema šanse da ga ostavim samog jer želim da ga baš taj dr. operira.

    dajte neko iskustvo, već sijedim od muke polako.

    dr mi kaže da ću se začuditi u što će se moje dijete pretvoriti nakon operacije. počet će jesti, govoriti i spavati bez muke. možda pređe 10 kg koje ima već dvije godine

    a kako sam tek ljuta na našu ped....a i na sebe

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Sabina nema šanse da ti ide prvi dan doma nakon sva 3 krajnika Mora prespavati noć (barem koliko ja znam)
    Mi smo išli jedva doma prvi dan iako smo vadili samo 3.

    Kod kojeg ste doktora u Klaićevoj?

    Ja sam išla u Kleićevu po drugo mišljenje i bilo je isto kao i na Šalati tako da sam se odlučila za "breg" jer sam mogla biti sa njim.
    Ima li ikakve šanse da u Klaićevoj dobiješ stolac i sjediš kraj njega, ili nešto tog tipa?

    Svima želim puno strpljenja u sljedećim tjednima.

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    25.04., a ja već umirem.
    robi ima operaciju isti dan. mislit cemo na vas

  23. #23
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Luka se jutros probudio s temperaturom. Kaže dr da ako bude jednodnevna viroza, nastavljamo s postupkom, ako ne odgađamo. A ja taman pokupila sve uredne nalaze, dobila zeleno svjetlo od pedijatrice itd.

    Sabina, mora ti ostati bar jednu noć u bolnici zbog mogućih komplikacija (najčešće krvarenje). Nemoj riskirati.

  24. #24
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    U Klaićevoj ne možeš biti preko noći uz dijete, ja sam također molila da mi omoguće da presjedim na stolcu uz njih, ali ništa od toga. I tako smo bili u dilemi: da ih operira njihov doktor koji ih već dugo prati i slovi za vrhunskog stručnjaka ali da noć nakon operacije provedu sami, ili da na Šalati dopadnu u ruke nekomu tko se već taj dan zadesio da operira ali ja mogu biti s njima stalno (osim u sali naravno).
    Mi smo se odlučili za Šalatu, nekako nam se učinilo da je to od dva zla manje.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Drzite se, proci ce sigurno sve OK. Samo da se ne razboli tik pred operaciju. Drzim vam fige.
    Iv je tocno pred godinu izvadio 3. krajnik na ORL klinici u RI.
    Negdje na forumu je i post o tome.
    Uglavnom proslo je bez komplikacija, prespavao je noc ranije na odjelu operiran je ujutro, u 13 je skako po sobi i jeo, a u 16 smo ga odvezli doma.
    Za privatnu kliniku se nisam onda odlucila jer je pitanje sto mogu uciniti ako dodje do komplikacija u anesteziji, operaciji itd. To mozda nije argument ako su privatne klinike dobro opremljene, te imaju dobru anesteziolosku ekipu (a cini mi se da je ova u Splitu OK po ovom sto si napisala).

    Nakon operacije je jos nekoliko mjeseci kuburio po starom (sinus, uho, ....) a od ove jeseni se situacija znacajno popravila tako da smo cak 2 mjeseca u komadu bili zdravi (SVI) sto je rekord svih rekorda.

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    dr mi kaže da ću se začuditi u što će se moje dijete pretvoriti nakon operacije. počet će jesti, govoriti i spavati bez muke.
    istina je
    a pogotovo ako ima problema i sa sluhom, promjena na bolje je zaista drasticna

  27. #27
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    Sabina nema šanse da ti ide prvi dan doma nakon sva 3 krajnika Mora prespavati noć (barem koliko ja znam)
    Mi smo išli jedva doma prvi dan iako smo vadili samo 3.

    Kod kojeg ste doktora u Klaićevoj?

    Ja sam išla u Kleićevu po drugo mišljenje i bilo je isto kao i na Šalati tako da sam se odlučila za "breg" jer sam mogla biti sa njim.
    Ima li ikakve šanse da u Klaićevoj dobiješ stolac i sjediš kraj njega, ili nešto tog tipa?

    Svima želim puno strpljenja u sljedećim tjednima.
    kod dr. Tolića
    jučer sam saznala da nema šanse da budem s njim, a bio bi "samo 48 sati" u bolnici.

    iako želim da ga Tolić operira, nema šanse da to obavim u Klaićevoj.

    idem u KBDubrava, tamo mogu biti s njim.

    što sad, sve pretrage ispočetka u KBD?

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja ti ne bih preporucila Dubravu
    odi radije na merkur (tamo imaju apartman za mamu, ne znam koliko se placa, ali ga je moguce dobiti) ili u vinogradsku, tamo je super ekipa, ali mislim da ne mozes biti s djetetom

  29. #29
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Klmama, mi smo na Šalati morali obaviti pregled (naravno) i slali su nas da ponovo obavimo timpanometriju, nisu nam 'priznali' nalaz iz Klaićeve. Ostale pretrage (krv, EKG, anesteziolog) ni nismo obavljali prije pregleda na Šalati, ali smo krv i EKG nakon pregleda radili u Klaićevoj (mislim da oni jedini i rade EKG za klince), tako da ako to već imaš iz Klaićeve, nećeš morati ponovo (osim ako su ti nalazi krvi stariji od 3 tjedna, tada ćeš morati ponoviti; EKG ti vrijedi 6 mjeseci).

  30. #30
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    danci, mislim na vas

  31. #31
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    koliki nasi vrsnjaci s mukama mislimo na sve vas i vibrrrrrrrrrrrrr da bude sve najnajnaj...

  32. #32
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Bila je jednodnevna viroza. Sutra slavimo 4. rođendan, a u ponedjeljak ujutro u 8 sati - operacija. Mi ćemo ostati 24 sata, tj. noćimo jednu noć, zajedno. Drž' te nam fige u ponedjeljak ujutro!

    E da, netko je pitao koliko ta priča košta - ova kompletna operacija sva 3 i zarezivanje bubnjića - 9.000 - 11.000 kn, a samo treći krajnik i bubnjići oko 7.000 kn. Pregledi prije operacije također nešto koštaju, ne znam koliko jer je nama besplatno zbog privatnih razloga, ali mislim da je prvi pregled 500 kn, ostali sigurno dosta manje ali ne znam točno.

  33. #33
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Daniela, velika pusa Luki, mislimo na vas.

  34. #34
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Drz'te se i zelim vam sto brzi oporavak

  35. #35
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    evo drzimo fige i zelimo brzi oporavak.

    i moja cura je operirala trecu mandulu (adenoide) i mandule u svibnju 2005 u becu.
    nasi problemi nisu bili tako strasni kao gore opisani, jer smo se mi 2 i pol godine borili svim sredstvima (hoomeopatijim, eigenblut terapijom, i jos specijalnim hoomeop. tretmanima sa ampulama), sto je situaciju bitno poboljsalo, ali ne sasvim rjesilo.
    odlucujuci moment za operaciju je bio, da je ina u fazama prehlade i slajma po par tjedana slabije cula i to se stalno ponavljalo, uprkos svim poboljsanjima u odnosu na upale uha.
    ove zime nije skoro uopce bila bolesna i nijednom je nije zabolilo uho.

    djeca koja su imala zaista grde probleme, zaista procvjetaju nakon operacije.
    i super je da ste zajedno. jer budenje iz narkoze bez mame i tate nije bas veselo. (ina je tri cetvrt sata buncala i vrtila se u nasim rukama, dok smo joj mi umirujucim glasom pricali).

  36. #36
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nadam se da je sve proslo super i da se Luka vec oporavlja brzom brzinom

  37. #37
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    iskreno se nadam da je sve gotovo i da se mišek mali odmara u zagrljaju svoje mame

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Drzim vam fige. Napisi kako je proslo.

  39. #39
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    danci se javila, operacija je prosla, trajala je sat i 40 min
    luka spava, boli ga, ona ga drzi u narucju....

    hvala Bogu da je proslo a ja se nadam da je najgore iza njih!
    zelimo luki brz oporavak

  40. #40
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    :D

  41. #41
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    super!
    operacija je obicno oko sat vremena. ovo je ocito bilo nesto duze.

  42. #42
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    :D za luku i danči

    a sad držite fige meni i ančici

    ja umirem od straha

    sutra idemo u dubravu na pregled i razgovor-tamo mogu biti s njim
    prekosutra na šalatu-apartman je 800 kn dnevno
    merkur me otpilio

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Nisam ovo niti vidjela Ako si mislila na mene i mail nisam nista slala.

    Nepricaj gluposti ako prezivi iako sam i ja zamrla oba puta s oboje djece.
    Ja cu ti pricati samo pozitivne stvari. Moja Annabel se preporodila od te operacije i tocno kako je otorinac rekao imam drugo djete(sto se zdravlja tice).

    Kucam milion puta da ne ureknem.

    Noah isto tako a njemu su busili i bubnjice i stavljali cjevcice. I dalje ima problema s nosom ali misle da kod njega ima malo i alergije. Opet kucam.

    Generalno su oboje puno, puno zdraviji od operacija a necu ni pricati koliko mi Annabel bolje jede od tada. Noah je sa hranom jos uvijek na Vi.

    Annabel je isla kuci isti dan jer je bila vec r4 godine a Noah je ostao jednu noc jer je bio 2.

    Oporavak je s Annabel prosao ko od sale i trazila je jesti vec prvi dan. Nista nije smrsala jer je jela sladoled u kilama.

    Noah posto je bio mladju bilo je teze ali mislim da mu se dizna odcepila negdje 7 dan od operacije i to sam ga povela u supermarket sa sobom i kad je krenuo hranu tamo otvarati tocno je bilo smjesno.


    Vi ste sad vec sigurno gotovi s operacijom i lagano se oporavljate. Tekucina je najvaznija da drzi ranu hidriranom kao i Luku naravno. Samo je vazno da rana nije suha jer onda moze doci do pucanja i krvarenja ali eto dva puta smo sve to odradili i sve za 5.

    \
    Javi sto prije kako je proslo.
    Pusa Luki i naravno hrabroj mami

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    dr mi kaže da ću se začuditi u što će se moje dijete pretvoriti nakon operacije. počet će jesti, govoriti i spavati bez muke. možda pređe 10 kg koje ima već dvije godine Sad
    Znas nase muke s govorom i moram reci da je Noah takav brbljavac od operacije da je to super. Mislim i dalje idemo logopedu ali tako je uznapredovao. Ma kucam opet.
    Sigurno budes morala ostati barem jednu noc jer je mali jos.

    Sto se jela tice kao sto rekoh Annabel se projela a Noah nista veliki uspjeh oko toga. Ali valjda se pomisli jednog danared

    Sretno i vama a i Robiju od Ancice.

  45. #45
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Baš mi je drago da je sve prošlo dobro :D a u maminom naručju sigurno malo manje boli
    Pusa Luki!

  46. #46
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    za klmamu i ancicu.
    arnica poslije operacije pomaze boljem zarastanju.
    a ako vjerujete u mjeseceve kalendare, pogledajte i njih.
    sretno!

  47. #47
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    mi smo definitivno odlučili se za KB Dubrava, bili danas na pregledu. s obzirom da smo blizu, možda ga puste da prespava doma, ali u svakom slučaju ja sam s njim cijelo vrijeme.
    operacija će biti 23.05.

    tako da sad s nestrpljenjem čekam još izvještaj ančice i želim im brz oporavak, a mi imamo još malo fore.

  48. #48
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    pusa malom Luki

  49. #49
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    pusa Luki, zelimo mu brz oporavak

  50. #50
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ajme, meni se ovaj topik skroz izgubio

    Danci, nadam se da ste se brzo oporavili!

    Nama slijedi operacijua sutra. Bili smo danas na pripremi koja se sastojala od ponovne timpanometrije (mjerenja sluha) koja je nepromijenjena od zadnjeg puta (odnosno po njoj jos uvijek su mu usi pune tekucine), razgovora s anesteziologom, uzimanja krvi (iz prsta), jos jednog pregleda kod doktorice (uho, grlo, nos) i kratke posjete djecjem odjelu.

    Robi malo kasljuca ali veli anesteziolog da je to OK. Vazno da ne kuri i da ne kaslje bas ful. I veli da nema veze sto nam je kuca puna bolestine (I Petra i ja dobrano kasljemo).

    Naruceni smo za 7:30. Ne smije jesti niti piti nista od veceras od 22h. Sutra kad dodemo na djecji odjel ce mu dati oralni anestetik da ga malo umire i onda dva lokalna putem flastera na nadlanicu i u zglob lakta. Ovi su kako ne bi osjetio iglu kad ce ga pikati za opcu anesteziju. Pikaju prvo u nadlanicu a ako to ne uspije onda u lakat.

    Jedan od nas, odnosno ja, ce biti s njim kad ce ga uspavljivat.

    Operacija bi trebala sveukupno trajati oko pola sata.

    Sastojati ce se od:

    - uklanjanja adenoida - ovo zato sto je natecen i pritisce na eustahijeve cijevi (tube?) i ne dopusta da prolazi zrak pa se zbog toga nakuplja tekucina u srednjem uhu i zbog toga ne cuje
    - busenja bubnjica i izvlacenja tekucine
    - po potrebi, stavljanja cjevice u bubnjice. Ovo ovisi o tekucini na koju naidu - ako nije "ljepljiva" onda samo zarezu i izvuku, a ako je "ljepljiva" onda stave i cjevcice. Cjevcice koje stavljaju navodno nisu tipa onih koje ispadaju nego ih moraju vaditi - ili ambulantno ako dijete moze mirno sjediti desetak sekundi ili operativno.
    - pregleda laringi (glasnica) te uklanjanja polipa na jednoj od glasnica ukoliko ih ima (cijela ova istraga pocela je zbog njegove promuklosti koja traje vec godinu dana); ne mogu ukloniti polipe s obje glasnice istovremeno jer u tom slucaju postoji velika sansa da ce se stvoriti "scar tissue" (neznam kak se to veli na hrvatskom). Ako ima polipa na obje glasnice onda ce valjda morati ponovo za par mjeseci na uklanjanje polipa na drugoj strani.

    Iz opce nestezije probuditi ce se u operativnoj sali ali cim izade iz sale i ide u sobu za oporavak, mozemo biti s njim.

    Na promatranju ostaje 2-4 sata (ako ne bude komplikacija) i onda ga vozimo doma.

    Doma mora biti non stop pod nasim okom prva 24 sata. Najopasnija komplikacija je krvarenje ciji je rizik minimalan ali se treba na to paziti.

    Jesti ce sladoleda, pudinga i juhe dok se ne oporavi.

    Moci ce se kupati, igrati itd.

    U vrtic ne bi trebao ici dva-tri dana nakon operacije.

    Morati ce cuvati glas (strogo zabranjeno saptanje).

    Takav je barem plan. Javim kak je proslo

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •