Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 361

Tema: Seksualno zlostavljanje

  1. #1
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno Seksualno zlostavljanje

    Jučer mi je srednji sin (10 godina) došao doma iz vana i kroz plač i vrištanje mi rekao da je konačno došlo vrijeme da mi nešto kaže, da on to više ne može izdržati... Trebalo mi je par minuta da ga smirim, da uopće mogu shvatiti što mi želi reči. Rekao mi je, ukratko, slijedeće: da ga jedan dječak iz susjedstva već dvije godine seksualno zlostavlja...da ga tjera da se skine i dira mu spolovilo, da ga je tražio da se slika i da ne idem sad dalje jer sam u totalnom šoku i jadu.

    Kada sam pitala svoje dijete zašto mi ništa nije rekao, kako je dozvolio da to traje toliko dugo mali mi je kroz histeričan plač rekao da mu je ovaj zaprijetio da će zvati Hrabri telefon i reči da moj sin njega maltretira i da će Centar za socijalnu skrb doći po njega i odvesti ga od nas u popravni dom..da će ga tužiti svim prijateljima i reči da je bolesnik...

    Prvi instinkt mi je bio otiči tom malom na vrata...ali onda sam shvatila da to baš i neće ići i da time NIŠTA neću postići. Nazvala sam svoju odvjetnicu i ova mi je rekla da odmah ujutro idem na Centar za socijalnu skrb i na taj način pokrenem postupak.

    Osjećam se, između ostalog..poraženo. Tolike godine ponavljam svoj mojoj djeci da se mami i tati UVIJEK sve MOŽE I MORA reči..i sada ovo. Prestrašno mi je kada si zamišljam što je to malo biće prolazilo i šutjelo od straha da ne bude odvedeno.

    Čekam da se Centar za socijalnu skrb otvori i idem tamo sa sinom prijaviti što se dogodilo. Čitala sam prošlu noć o svemu tome i našla sam da negdje piše da bi se smatralo da je počinjeno djelo seksualno zlostavljanje da počinitelj mora biti najmanje 5 godina stariji od žrtve, a taj gad ima 13 godina...

    Ukoliko na Centru neće reagirati kako treba, idem na policiju podnijeti kaznenu prijavu protiv roditelja.

    Suprug mi nije u Hrvatskoj, zvala sam ga sinoć i prepričala mu što je bilo. Možda je i bolje da nije tu jer mislim da bi bilo mrtvih....

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Strašno je ovo čitati, ali može se dogoditi svakom od nas...

    Potraži pomoć za svoje dijete i sebe, a institucijama prepusti da rješavaju zlostavljača. Dobro si krenula - to je stvar za CZSS

    Jedino što mi još pada na pamet, a što već nije spomenuto je ovo: http://www.poliklinika-djeca.hr/o-po...uljan-flander/

  3. #3
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Definitivno potrazi psiholosku pomoc za dijete što prije..bas mi je jako žao

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ajme strašno

    Svaka čast na pribranoj reakciji, mislim da je zbilja malo ljudi u stanju toliko zrelo reagirati.

    Svakako potraži psihološku pomoć za dijete, a zlostavljača i roditelje prijavi svim mogućim institucijama.
    Takve stvari se među djecom događaju prilično često ( iz mog malog uzorka) a većina ih to prešuti.
    Dobro da ti je sin rekao.

    Sretno, i držite se svi skupa!
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:45

  5. #5
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    strašno, strašno i prestrašno jadničak mali
    da se to i nama dogodi, isto mislim da bi bilo mrtvih...
    držite se!

  6. #6
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Strasno!!!!! Sroti deckic a i ti, ja ti se divim sto ga nisi isla nasamarati

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Strasno!!!!! Sroti deckic a i ti, ja ti se divim sto ga nisi isla nasamarati
    Draga, ne bih htjela pametovati, ali ovo je preozbiljna stvar da bi se covjek upustio u ovako nesto...

    Da je K tako nesto ucinila, kompromitirala bi sebe i svoje dijete. NIKADA se covjek ne smije prepustiti prvom impulsu i ici sam dijeliti pravdu, jer tada ispada isti ili skoro isti kao zlostavljac, barem u ocima zakona.

    Ona treba alarmirati CZSS i policiju, a za svoje dijete i sebe potraziti psiholosku pomoc. Isto, treba konzultirati djetetovog pedijatra ili lijecnika primarne zdravstvene zastite, da je uputi gdje i kako traziti pomoc.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:45

  8. #8
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Grozno.... Mis mali...

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Strasno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Prestrasno...ne bih mislila da se to dogadja medju djecom. Svaka cast na pribranosti, tvoj djecak te takvu najvise treba. Drzim fige da se sve rijesi, da dobijete potrebnu pomoc i da institucije reagiraju na pravi nacin.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:45

  11. #11
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Zahvaljujem od srca što ste me saslušale. Vratila sam se upravo iz policije. Prestrašno je što je to dijete radilo mom djetetu.


    Sada je sve u rukama policije i državnog odvjetništva nakon toga, a mi idemo psihijatru za par dana.

    Vjerujte mi, i meni je prva reakcija bila otići na vrata i ubiti. Ubiti na licu mjesta. I, što onda? Ja kazneno odgovaram, moja djeca ostaju bez mene.

    Moram reči da su svi zaista promptno reagirali i sa toliko razumijevanja i diskrecije....

    Inspektorica koja nas je primila, nemam riječi. Toliko takta i strpljenja.
    Uspjela je iz njega dobiti stvari koje meni nije mogao reči i urgirala da nas čim prije prime na psihijatriju.


    Osjećam se totalno promašeno, kao roditelj, kao majka...

  12. #12
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    K, nemoj se osjećati promašeno. Na kraju krajeva, dijete je došlo k tebi, reagirala si primjereno, zaštitila si ga najbolje, čim si saznala.
    Da si toliko loša roditeljica, možda ne bi nikad saznala, dijete ti ne bi ni reklo.
    Važno je da je otkriveno, da je tvoje dijete bilo dovoljno snažno odlučiti sve otkriti pa makar i po cijenu onoga što mu je zlostavljač prijetio da će se dogoditi.
    (na žalost, vrlo je vjerojatno da je to dijete samo ponavljalo nešto što i samo doživljava, ali to nije vaš problem)

    Nama svima ostaje pouka da i taj dio priče pokrijemo, kad djecu učimo o tome kako prepoznati i kako se obraniti od neželjenih, neprimjerenih stvari.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:45

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kate, bravo! Odlična si majka, nemoj u to sumnjati.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:45

  14. #14
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, ne bih htjela pametovati, ali ovo je preozbiljna stvar da bi se covjek upustio u ovako nesto...

    Da je K tako nesto ucinila, kompromitirala bi sebe i svoje dijete. NIKADA se covjek ne smije prepustiti prvom impulsu i ici sam dijeliti pravdu, jer tada ispada isti ili skoro isti kao zlostavljac, barem u ocima zakona.

    Ona treba alarmirati CZSS i policiju, a za svoje dijete i sebe potraziti psiholosku pomoc. Isto, treba konzultirati djetetovog pedijatra ili lijecnika primarne zdravstvene zastite, da je uputi gdje i kako traziti pomoc.
    Kao pravnik, apsolutno se slazem s tobom. Kao mama mislim da bih poludjela te bih voljela moci naci snagu kao autorica i ne otici mu na vrata kao sto kaze u uvodnom postu. Cemu se dakako divim.

    Kate kako ste? Kako je tvoj sin?
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:46

  15. #15
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sad tek vidim da se i Kate javila opet. Ma budi ponosna odreagirala si odlicno a da si losa majka takvu stvar nikad ne bis saznala. Znaci da ti djete vjeruje i zna da ces ga zastititi
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:46

  16. #16
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Držite se
    dogodila vam se noćna mora, ono što svatko uvijek misli da se događa nekom drugom i što gledamo u filmovima. Ali svaka čast tvome sinu što ti je sve rekao, i svaka čast tebi na daljnjim postupcima.
    Važno je samo da je tvoje dijete sigurno u to da samo nije ništa krivo za to što se dogodilo, to mu ponavljaj što više možeš...

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kate - dobro si odradila težak dio roditeljske uloge.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:46

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    o majčice mila, prestrašno nešto, jednostavno ne znam što reći, osim držite se, ovo treba uspjeti preživjeti!
    svu sreću vam želim i da institucije odrade svoj dio posla prema tom malom , a tvom malom mišu šaljem ogroman

  19. #19
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Ovo je prestrašno što se dogodilo.......nemam riječi!
    Jako si dobra mama ne sumnjaj ni sekundu u to!Svaka ti čast što si tako reagirala...a malom mišu želim da se brzo oporavi i da uživa u svom djetinstvu!

  20. #20
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Kate, divim se tvojoj pribranosti. Držite se!
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:46

  21. #21
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Ne znam što bih rekla...toga sam se uvijek plašila

    Srećom, tvoj dječak ima za roditelje vas koji ćete ga zaštititi i potruditi se da dobije potrebnu pomoć. Puno djece nije to nažalost imalo.

    Sretno!

  22. #22
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Ja sam naivno mislila da se ovakve stvari događaju samo u filmovima...

    Želim vam svu sreću u cijelom postupku i da se tvoj mali miš izvuče iz toga sa što manje psiholoških posljedica. Naravno, i ti.

  23. #23
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    O Bože

    Kate, svaka čast na reakciji i drago mi je da su se institucije (bar zasad) iskazale.
    Šaljem tvom sinu i tebi najveći zagrljaj!
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 19.06.2013. at 01:47

  24. #24
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Spojeni su stari i novi nik forumašici pa sam izeditirala imena, da bas ne bude preočit identitet.

  25. #25
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Uzasno. Duboka tuga me obuzela kada sam ovo procitala. Zelim vam svu snagu ovoga svijeta, da maleni bude uspjesno izlijecen od traume i da nastavite normalno zivjeti.

  26. #26
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Ne zamjerite što se ne javljam. Hvala vam svima na riječima podrške..i ne zamjerite što sam otvorila ovu temu. Nekako sam se nadala da će mi se možda javiti netko tko je prošao ovo što mi sada prolazimo.

    Prvo, veliko hvala adminima foruma na podršci, tehničkoj i onoj drugoj.

    Odradili smo psihologa...sad nam slijedi još puno, puno posla. Ne bih u detalje jer je postupak u tijeku, ali MORAM reči da sam jako, jako zadovoljna radom policije...pogotovo inspektorice koja je preuzela naš slučaj. Kada je čovjek u ovakvom jadu, a ona nazove i pita kako je dijete spavalo i jel jede, to mi puno znači. A, nije samo zbog toga...mislim da su neki postupci i radnje odrađeni u zaista rekordnom roku (za ovu državu pogotovo) pogotovo zahvaljujući njoj.

    Inače, sinac je...dobro, ali bojim se da će kad pukne, puknuti jako grdo. Ne želi o tome sa mnom razgovarati, ali zato je kod psihologa i na policiji sve rekao što je i kako je bilo.

    Ljute me članovi obitelji koji pozivaju na linč (nemojte me krivo shvatiti...i ja bih najrađe primjenila neku od sugeriranih mi metoda), ali u tom slučaju...jedino što će se dogoditi je da ću ili ja ili netko od njih kazneno odgovarati.

    Sutra nam predstoji prilično gadan pregled...ali objasnila sam mu da i to moramo odraditi da bi se zlostavljača kaznilo.

    Ne spavam i stalno mi se vrte slike po glavi, ali moram se držati jer me i druga dvojica trebaju....a i suprug je daleko i njemu je prestrašno sada, tako da ne smijem puknuti.

  27. #27
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Uzas. Citam i ne vjerujem.

    Kate drzi se i budi hrabra zbog sina i ostatka obitelji.

    :hug:

  28. #28
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Veliki zagrljaj šaljem, držite se!
    Imam jednu knjižicu u pdf-u, kao neki priručnik za roditelje vezano za zlostavljanje (u školi), ali čini mi se da je to kamilica za ovakav slučaj (kao i svi priručnici općenito). Svejedno, ako te zanima, pošalji mi mail adresu pa ti pošaljem priručnik.
    I super da postoje ovakvi policajci/policajke!

  29. #29
    nana74 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Inače, sinac je...dobro, ali bojim se da će kad pukne, puknuti jako grdo. Ne želi o tome sa mnom razgovarati, ali zato je kod psihologa i na policiji sve rekao što je i kako je bilo.

    Draga Kate!
    Bitno je da mališa s nekime odradi bol i događaje. Kad bude stabilan/stabilniji u vezi svega (i ti isto), vjerojatno će se obratiti i tebi. No, osim mališi, mislim da bi i tebi dobro došlo razgovarati s nekim (netko sa strane, psiholog, psihijatar, dobra prijateljica...). To je trauma za cijelu obitelj.
    Ne krivi sebe. Ti mu nisi napravila nikakvo zlo. To je napravio netko drugi.
    A netko je dobro napisao: To se svakome može dogoditi (nažalost).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Kate13 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zamjerite što se ne javljam. Hvala vam svima na riječima podrške..i ne zamjerite što sam otvorila ovu temu. Nekako sam se nadala da će mi se možda javiti netko tko je prošao ovo što mi sada prolazimo.
    Naprotiv, hvala ti što si otvorila ovu temu. Jer uvijek mislimo da se to događa drugima, negdje daleko...

    Svu sreću vam želim .

  31. #31
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    A što reći pametnog... osim, držite se! I kako je netko već ranije napomenuo, srećom pa je rekao što ga muči.

  32. #32
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Kate, drste se.

    Grli svoje dijete, nije mozda toliko vazno da on tebi sad prica, vazno je da ima nekoga kome govori i s kime ce procesuirati sve ovo i zapoceti zacjeljivanje.
    I to je odlicno.
    Mozda ne bi bilo lose da i ti s nekim strucnim popricas, cisto da skines teret s duse i da te osnazi da sve ovo izdrzis.

  33. #33
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Hrabro, Kate, užasno mi je žao što ovo prolazite. Nadam se da će pravda biti istjerana i da ćete zacijeliti ovu groznu ranu. Ne sumnjaj u kvalitetu svog roditeljstva, mislim da je od straha sin bio skamenjen za ranije priznavanje, a taj dečko mora da je užasan manipulator i emocionalno hendikepirano stvorenje koje je velika prijetnja i ostaloj djeci.

  34. #34
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    I opet, hvala vam svima na podrsci. Nekako mi vi ovdje dodjete kao glas razuma i malo se smirim kad vas citam.
    Obavili smo pregled kod proktologa. Reci cu samo da sam poslala ravnatelju bolnice i lijecnickoj komori prituzbu na lijecnika kod kojeg smo bili.
    Veterinari se bolje odnose prema zivotinjama od ovog lijecnika.
    Pricala sam sa psihologicom i dala mi je najbolji moguci savjet...da budem mama, a oni (strucni tim)ce odraditi ostatak posla.

    Sve u svemu..i moj sin i ja se nadamo da ce zlostavljac biti kaznjen. Tim vise sto ima naznaka da moj sin nije bio jedini kojem je nanio zlo.
    Posljednje uređivanje od Kate13 : 24.06.2013. at 16:34

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Kate13 prvotno napisa Vidi poruku
    I opet, hvala vam svima na podrsci. Nekako mi vi ovdje dodjete kao glas razuma i malo se smirim kad vas citam.
    Obavili smo pregled kod proktologa. Reci cu samo da sam poslala ravnatelju bolnice i lijecnickoj komori prituzbu na lijecnika kod kojeg smo bili.
    Veterinari se bolje odnose prema zivotinjama od ovog lijecnika.
    Pricala sam sa psihologicom i dala mi je najbolji moguci savjet...da budem mama, a oni (strucni tim)ce odraditi ostatak posla.

    Sve u svemu..i moj sin i ja se nadamo da ce zlostavljac biti kaznjen. Tim vise sto ima naznaka da moj sin nije bio jedini kojem je nanio zlo.
    Bas mi je zao . Sistem je očito nepripremljen , a liječnik nema sezibiliteta niti malo. Dobro je da ste napisali prituzbu.
    Koliko ja znam u vinogradskoj postoji posebna ginekoloska ambulanta za djevojčice ako se sumnja u zlostavljanje ( pregledu se posebno pristupa , daje anestezija ako treba ). Tako bi trebalo biti i u drugim područjima .

  36. #36
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kate, spasili ste puno djece! Hvala vam na tome!
    Nadam se da ce se otkriti i osoba koja je "uvela" trinaestigodisnjaka u svijet zlostavljanja. I sve ostale zrtve tog monstruma.
    Citala sam da jedan "profi" zlostavljac tijekom zivota zlostavlja i preko 100 djece.

  37. #37
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    sretno kate, sigurno nije lako

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kate13, s vama sam u mislima, držite se.

  39. #39
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Na ovu temu mogu samo reći da je društvo (a i roditelji) senzibiliziranije nego prije 15 - 20 godina, a tome su pridonijeli ovako hrabri i poduzetni roditelji.

  40. #40
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kate, puno ti hvala na ovome što dijeliš s nama. Nekako potičeš sve nas koji mislimo da se to ne može dogoditi našem djetetu, da ipak razgovaramo o toj temi sa djetetom i upozorimo ga na opasnosti. Jako mi je drago što imate tako dobru psihološku pomoć i podršku, možda da odradite i neku obiteljsku terapiju, da znate kako se ponašati, što činiti, jer vjerujem da ste svi ranjeni. Držim vam fige!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    držite se hrabra ženo i divna majko. čitam i plačem zbog vas, ali sam sigurna da ćete ovu tužnu priču preživjeti svi skupa jači nego ikad

  42. #42
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kate čitam te i čitam i boga molim da se ne nađem u takvoj situaciji.....

    moje dijete je prije 15-ak dana pretučeno ispred škole i borim se sa svim i svaćim...uopće neću pomišljati s ćim se ti i maleni borite...

    šaljem vam oboma ogroman zagrljaj i mnoštvo pozitivnih vibrica....

  43. #43
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Kate13, tvojoj obitelji i tvom sinu zelim da uspjesno zalijecite rane i hrabro krenete naprijed.
    Ne mogu ni zamisliti kako vam je, ali vidim da si ti vrlo stalozeno i hrabro pristupila svemu.

    Citam ovu temu i, ne znam, tako me je strah.........

  44. #44
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Kate13, dobra si, hrabra i nevjerojatno staložena mama!

    Malom mišu milijun pusa ozdravilica i tješilica

  45. #45
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Drage moje, obavezno pričajte s djecom o ovoj temi. Obavezno, ali OBAVEZNO im dajte do znanja da štogod bilo da ste tu za njih i da im se ništa neće dogodit ako vam sve ispričaju što ih muči. Njima to stalno, ali stalno treba ponavljati. Doduše, ja sam to radila i još uvijek radim s mojim dečkima, ali kod jednog nije pomoglo...strah je bio jači.

    Danas me kriza lovi, fali mi suprug..čujemo se mi svaki dan, ali to nije to.
    Sinko kada se čuje s tatom samo ponavlja "Ja sam ti sad dobro, dobro sam. Sada samo čekam da ga osude. Znaš. Za ono. Inače sam ti dobro." a ovaj moj s druge strane trudi se da ne počne plakati dok priča s njim, pa onda plače meni u slušalice.
    Razmišljali smo da muž dođe doma, ali je vezan ugovorom i morao bi se za par dana opet vratiti nazad, a to bi bilo još gore tako da za sad ostaje gdje je.

    Hvala vam svima na podršci.

  46. #46
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Joj mene je strah da se vi ne razocarate u postupku jer tu ti nema neke drama osude niti kazne buduci da je rijec o maloljetniku vec nekakve odgojne mjere a to bi u njegovim ocima moglo biti skroz bez veze

  47. #47
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Toga se i ja bojim, a nemam srca to reči malome. Ne znam, vidjet ćemo što će biti.

    Ukoliko se pokažu točnim indicije da moje dijete nije bilo jedino možda se naše sudstvo iskaže pa ga ipak pošalje nekamo....

  48. #48
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mladji je od 14. Nece ga osuditi, ali ga treba oduzeti roditeljima. Ne postoji gen za zlostavljanje. Netko ga je tome naucio.

    Inzistiraj na tome da mu roditelje procesuiraju. I da provjere da li je jos neko dijete u njegovoj obitelji zlostavljano i od strane monstruma koji je zlostavljao vaseg zlostavljaca i od vaseg zlostavljaca.
    To bi inace oni policija i centar trebali po defoltu odraditi, ali....

    Pitaj sluzbe koje vam sad pomazu da se oporavite kako da objasnis sinu da nece biti klasicnog sudjenja kao na americkim filmovima. Vjerovatno ti sin to ima u glavi.

    Samo hrabro! U mislima ste nam i molitvama!
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 26.06.2013. at 10:31

  49. #49
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Navršio je 14 prije mjesec i nešto, ali svejedno se bojim da kazna neće biti nimalo primjerena.

    Objasnila sam sinu odmah da kod nas nije kao u filmovima i da neće biti klasničnog suđenja, ali njemu je samo bitno da kazne bude...

  50. #50
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    kate, jel službe provjeravaju roditelje? taj je mali najvjerovatnije i sam zlostavljan. ima li braću i sestre?
    kakav jad. svaka ti čast na staloženosti i reakciji!

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •