Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 104

Tema: PIROVAC - plaže

  1. #1
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno PIROVAC - plaže

    dragi moji, mm i ja smo uplatili ljetovanje u Pirovcu...
    ja sam kao mala tamo ljetovala par godina i to mjestašce mi je nekako bilo priraslo srcu...
    ne sjećam se puno detalja s obzirom da je to bilo prije 10-tak godina pa molim da se netko javi sa svojim iskustvima...

    zanima me kakve su plaže?
    nešto sam čitala da ima dosta ježeva, da je oštro kamenje pri ulasku u more...

    osobno ne volim te ježeve, krastavce niti kamenje... više volim ući u more bosa bez da moram paziti da li ću si razrezati nogu na kamen ili nagaziti na bodljikavca...
    a poveli bi naše nećake sa sobom, pa sad još više brinem...

    molim vas neke informacije, iskustva, bilošto!

    hvala

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bezveze, nema kamenja, a jezevi pobjegnu s prvim turistima, koji blatnjavu kaljužu fino zamute da može opravdat nadimak.

  3. #3
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mene je u Pirovcu prvo iznenadilo muuuutno more, kao da si na nekom jezeru.
    Mi smo isli na plaze blizu centra i tamo su vani i unutra kamencici. Kazem, dosta je mutno pa se niti ne vidi sta je na dnu, a nema boga da bi ja stala na dno kojeg ne vidim.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mutno je zbog peloidnog mulja koji se nakuplja u dnu pirovačkog zaljeva i koji je zapravo ljekovit, al želja za kupanjem mi odma splasne čim vidim kaljužu.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Roditelji male djece vole Pirovac jer na plaži ima puno hlada, i more je plitko, voda topla.

  6. #6
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    super... baš mi je drago što smo toliko pametni da smo prije uplatili pa tek onda išli provjeravat

    zar su sve plaže takve??

    daj nek netko kaže koju dobru za Pirovac

  7. #7
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ma, mi vec godinama idemo u Pirovac i jako nam je lijepo tamo.
    Ispocetka nam je malo sok kad dodemo sa Paga gdje vidis dno oho od obale.
    Da, ima dosta hlada, vani je ok, a naviknes se ulaziti u more skokom vec u dubini do koljena

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U Pirovcu imaju 2 plaže. Iste su, osim što na jednoj ima hlada, a na drugoj nema.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji male djece vole Pirovac jer na plaži ima puno hlada, i more je plitko, voda topla.
    I ekipa je dobra. Bolja od blatne kaljuze.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kad dolazis da spremim

  11. #11
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    hehe...
    za mjesec dana, nadam se...
    neka samo bude mrzlo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    marta, na kojoj plaži ima hlada, na loliću?

    Mi smo na starinama, pa smo osuđeni na kaljužu jer mi je tlaka vući ih pješice na lolić, a ako moram autom onda radije potegnemo na murter.
    Tu ispod nas ima doslovno JEDNO stablo na onoj mini plaži. Ono pak kod maestrala što zorana napravi mi je toliko gadno da se tamo iz principa nismo prošle godine kupali.
    Meni je osobno rtina jedino dobra ali nema hlada i nije za malu djecu.

  13. #13
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    dođoh, vidjeh i... uživah
    Pirovac u

    bili smo na Loliću... plaža je lijepa... bila je poprilična gužva, ali mm i ja smo ranoranioci pa smo svaki dan zauzeli dobro mjesto na plaži..
    smještaj nam je bio super - malo iznad centra, tako da nam ništa nije bilo daleko.

    jedino nas je smetalo to što ne vidimo dno i bili smo primorani kupati se u šlapama!
    ali preživjeli smo!
    i ponovo bi išli tamo!

  14. #14
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    vratili se jučer...
    kaj ja znam, nit smrdi nit miriši..
    maloj šefici bilo super,plićaka i kamenčića ko u priči..dječice za igru isto...
    mm i ja se nismo poželili vratiti..

    cijena sladoleda 6 kn, i za cijenu jedne kuglice natrpaju 2.. tome se ne mogu načuditi!

  15. #15
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Postavit cu jedno OT pitanje vezano za Pirovac da sad ne otvaram novu temu... Vidim da vas ima koji tamo ljetujete
    Kakva je situacija s ducanima? Idem s bebom pa ne znam dal da vucem pakete pelena i hrane. Ima mozda dm ili kozmo? Ima plac?

  16. #16
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    ima jedan mali konzum (stvarno je mali) i na njega ne računaj!
    i još su dva dućana: market i supermarket Studenac! oni su bolje opremljeni od konzuma (pogotovo supermarket)...

    to je to!

    Vodice su blizu (15-tak min autom) - vjerujem da je tamo bolje stanje što se dućana tiće!

  17. #17
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala puno na brzom odgovoru

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    dm i kozmo nema
    u vodicama nema dm, bio je kozmo (ne znam jel još uvijek)
    u murteru je kozmo kod velikog konzuma
    u šibeniku je prvi dm

    al imaš blizu velike plodine, to mislim - autom blizu, 10 minuta prema vodicama (lidl i plodine)

    mi obično odemo u muller, uzmemo što treba kašica i pelena i ostalo kupujemo u pirovcu i lidlu

    plac postoji ljeti, oskudan ali ipak ima i dva kioska s povrćem/voćem (preprodavači) - možda postoji i van sezone, to ne znam

    jedino ribe nema, al to zato nadoknadiš kad se vratiš s mora
    Posljednje uređivanje od pituljica : 05.09.2013. at 22:53 Razlog: feler

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    U pirovcu postoji plac na kojem imaju standove opg-ovi ( ovako nabrzinu bilo ih je 5).
    sad ako oni lazu ( i imaju lazne natpise) lazem i ja. Cijene su vece nego na kontinentu, za turiste jedna cijena , a lokalne druga, ali sve je frisko.
    ribe ima gotovo svaki dan ( najcesce sitne, plave) , ali se proda u 7 ujutro.
    postoje i dvije mesnice.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    sirius, kažeš u 7 ima ribe ... nije ni čudo da ja to nisam nikada ulovila jer mi dok se shrpimo i izađemo bude barem 9 sati,onda još stanemo u red u pekari ...
    ima sad i onaj mali dućan od perutnine ptuj

    ako nam se klinci ranije probude onda povučemo do placa u šibeniku, tamo budu normalne cijene i dobra ponuda (u vodicama je nabrijano)

    nećete ostati gladni, ali mi uvijek kašice, pelene i to za klince kupimo na početku negdje drugdje pa smo što se toga tiče mirni
    i uzmemo lijekova jer tamo apoteka uvijek radi krivo (jedan dan popodne, jedan ujutro, pa mi se čini da svako ljeto mijenjaju radno vrijeme) a u nas bude uvijek netko bolestan

  21. #21
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala cure! Mislim da cu opet sve po obicaju furat s kontinenta.

  22. #22
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    kažeš u 7 ima ribe ... nije ni čudo da ja to nisam nikada ulovila jer mi dok se shrpimo i izađemo bude barem 9 sati
    Mi bili u 7,i u 8 a bome i u 9,i ribe je bilo al kao što kaže sirius najčešće sitne plave.I skoro uvijek gužva,red je popriličan al brzo ide..i tokom tog čekanja par puta je dečko istovaril ribe.Valjda ovisi kolko se proda..Jedan petak je čak bilo i orade,brancina,cijena-100kn.
    Al opet jeftinije nego u Tisnu,tamo je kg brancina bila 120kn.

  23. #23
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Ribe svježe s koće bude i u Tribunju i Jezerima, treba doći oko 7 navečer i čekat da se vrate koće!puno je jeftinije nego u ribarnici, pa tko ima auto eto, nije daleko od Pirovca

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    Posljednje uređivanje od BuBA : 06.09.2013. at 14:20

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Ribe svježe s koće bude i u Tribunju i Jezerima, treba doći oko 7 navečer i čekat da se vrate koće!puno je jeftinije nego u ribarnici, pa tko ima auto eto, nije daleko od Pirovca

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    U sezoni je skoro sve unaprijed prodano restoranima i domaćima, rijetko da hoće nešto prodati kad naletiš...

    Inače, meni su najgroznije meduze, ove i prošle godine ih je bilo strašno puno...Mi se kupamo na Starinama (kaže novi načelnik da će urediti ovu plažu, baš me zanima jel od riječi) i svako malo netko izlazi iz mora urlajući (djeca) ili kisele face (odrasli), od najezde tih meduza. Mene su ljetos opekle koji 10tak puta, klince još i više...

  25. #25
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme...meni pak jedna žena pričala da ima dosta vlasulja.Mi nismo vidjeli fB nijedno.

  26. #26
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    mi nismo osjetili ni vidli ništa od navedenih životinja

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    U sezoni je skoro sve unaprijed prodano restoranima i domaćima, rijetko da hoće nešto prodati kad naletiš...

    Inače, meni su najgroznije meduze, ove i prošle godine ih je bilo strašno puno...Mi se kupamo na Starinama (kaže novi načelnik da će urediti ovu plažu, baš me zanima jel od riječi) i svako malo netko izlazi iz mora urlajući (djeca) ili kisele face (odrasli), od najezde tih meduza. Mene su ljetos opekle koji 10tak puta, klince još i više...
    Da iksam deaedi - nema šanse u srpnju i kolovozu. To smo probali prije puno godina i domorotke su se doslovno potukle za škampe (vjerojatno za goste koje imaju u apartmanu). Na rivi su onda kombiji i trpa se ravno riba u led i u restorane. Nema tamo ničega za turiste.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi se dolje na Starinama (tamo gdje je onaj jedan i pol tamaris) kupamo samo kad nam se neda na Murter. I još nemogu provarit onu Zoraninu buvaru.
    Ove godine je u špici bilo ogavno koliko je bilo ljudi, doslovno ležiš i šnjofaš tuđe noge (ako ležiš).
    Ujutro u 6-7 jure dideki i bake dolje stavljat ručnike i prostirke, ima ponekad i koje šatorsko krilo i onda natrag pa tamo to čeka mladunčad do 11-12 da dođu na kupanje.
    Fascinira me i količina koševa za smeće - onaj jedan koji bude poslijepodne pun smeća da ispada na cestu. I tako već dvadesetak godina.

    Meduze - ove godine nismo iskusili. Ali prije par godina smo bili za 1. svibanj nisam takve u životu vidjela, veće od dlana, smeđe sa crnim šarama. Žive u moru i nasukane, klinci se raspametili pa su one nasukane obducirali.
    I ove godine je u špici na Starinama bilo baš prljavo more - pjena i mutno.
    Posljednje uređivanje od pituljica : 06.09.2013. at 16:37

  29. #29
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Da iksam deaedi - nema šanse u srpnju i kolovozu. To smo probali prije puno godina i domorotke su se doslovno potukle za škampe (vjerojatno za goste koje imaju u apartmanu). Na rivi su onda kombiji i trpa se ravno riba u led i u restorane. Nema tamo ničega za turiste.
    Neznam, mi smo svaki put u Jezerima kupili ribu, škampe, lignje, u kolovozu :confused:

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  30. #30
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ove godine je u špici bilo ogavno koliko je bilo ljudi, doslovno ležiš i šnjofaš tuđe noge (ako ležiš).
    Ujutro u 6-7 jure dideki i bake dolje stavljat ručnike i prostirke, ima ponekad i koje šatorsko krilo i onda natrag pa tamo to čeka mladunčad do 11-12 da dođu na kupanje.
    Ovo je definitivno istina.
    Mi smo bili na Lolicu i toliko je ljudi bilo da nisi mogao prolaziti a da nisi nekoga udario nogom u glavu (ili netko tebe kad si to bio taj koji se izlezava!)!

    mi smo ranoranioci i kupali smo se rano ujutro ili kasno navecer pa smo izbjegli mravinjak!

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ove godine je netko uspio podići i šator na Lolicu. Lol

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Mi smo na Lolicu, zauzmemo ujutro mjesta lezaljkama i uzivamo. Samo je popodne guzva i to najvise vikendom. Nama je vec ista ekipa godinama tak da smo ko komuna, svi paze na svoju i tudju djecu. Spasili me jer sam vecinu vremena bila doma s bebom

  33. #33
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ajoj al ste me sad s pirovcem meduzama i prljavim morem mi idemo 11.7. Jao

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj al ste me sad s pirovcem meduzama i prljavim morem mi idemo 11.7. Jao
    Ma baš te briga...to je lako rješivo. Dovoljno je malo ranije ustati i ići na plažu dok još nema gužve. Lijepo se provedite.

  35. #35
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa kako te meduze??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ja sam ih vidjela jedan jedini put prije par godina u Umagu. Na srednjem jadranu nisam. Ali sve je to kako to padne grah... Meni je to u rangu kopriva među dračem. Nema ih baš toliko. Ima mm rješenje iz mladosti, treba sa sobom imati tekući jogurt ako te baš opeče pabse opeklina zalije. Mene nikad nije ni jedna, ni djecu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.06.2016. at 13:59

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj al ste me sad s pirovcem meduzama i prljavim morem mi idemo 11.7. Jao
    Nema sad meduza, a i more je cisto. I toplo.

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A zasto idete u guzvu i blatno more? Pa bar na Jadranu ima tisuce mjesta na izbor. Govorim iz perspektive nekoga tko ne bi isao na plazu sa guzvom ni slucajno.

  39. #39
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    ja 32 godine ljetujem u pirovcu i još me nije opekla meduza. nikad. more je ujutro čisto, popodne se zamuti. veća je gužva. ako imate auto cijeli murter i njegovo prozirno more je vaš.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    jedino sto mene smeta je u Pirovccu sto uvijek piri (vjetric) hehe

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    jedino sto mene smeta je u Pirovccu sto uvijek piri (vjetric) hehe
    Pa da ne piri, krepali bi od vrućine.

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, i meni ide na zivce taj vjetric. Kad izadjes iz mora, pa te propuse.

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto idete u guzvu i blatno more? Pa bar na Jadranu ima tisuce mjesta na izbor. Govorim iz perspektive nekoga tko ne bi isao na plazu sa guzvom ni slucajno.
    Kada smo mi pred 17 godina birali mjesto za ljetovanje, to je bilo normalno mirno mjesto.
    Sada je preizgrađeno, prenaseljeno i grozna gužva na plažama.
    Ikaj sada, nema love za mijenjane, sretni smo da imamo i to, inače klinci ne bi uopće vidjeli more.

  44. #44
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da ne piri, krepali bi od vrućine.


    Joj pa jel to istina? To mi je neko rekao a poslije nigdje nissm vidla daitmo spominje.
    Pa to je sjajno. Ja ne volim vrucine nikako, i volim kad puse bilo koji vjetar samo da ima zraka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #45
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    ja 32 godine ljetujem u pirovcu i još me nije opekla meduza. nikad. more je ujutro čisto, popodne se zamuti. veća je gužva. ako imate auto cijeli murter i njegovo prozirno more je vaš.


    Imamo. A kako cu znat gdje je koja plaza na murteru? Kako je s parkingom tamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo. A kako cu znat gdje je koja plaza na murteru? Kako je s parkingom tamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pa imaš internet...

    Meni je Slanica ostala u lijepom sjećanju ali bolje je provjeriti kako je sada tamo.

  47. #47
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Imam, pitamkako cu na murteru nac plazu? Ima nekih putokaza za plazu ? Nemrem upisat plaza slanica u adresu ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #48
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Imam, pitamkako cu na murteru nac plazu? Ima nekih putokaza za plazu ? Nemrem upisat plaza slanica u adresu ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imaš putokaze za Slanicu. Parking plaćaš, ne sjećam se cijene. Ali guuuužvaaaaa! Slanica je super početkom šestog, u sezoni nije po mom guštu.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo bili na slanici u utorak prosli tjedan. Nije.bilo metra kvadratnog za staviti rucnik.
    Idi samo ako si spremna na katastrifalnu guzvu. U vodi bude situacija bolja jer je jako dugo plicak, plaza je pjescana zato je popularna. Nama to dodje kao male Bacvice.
    Mi najcesce idwmo na jazinu (kamp) jer desnom cestom ne moras preko mosta koji se dize taman kad mi idemo u 17h. Tamo je.uvijek pola plaze u hladu pa selimo rucnike. Parking se placa i bude mjesta. Ima pedaline, palacibke i restoran koji je dosta poskupio ove godine.
    Treca nam je u kampu jezera/lovisca. Voda cista, parking je mali i ne placa se al se placa ulaz (domacima ne naplacuju). Ima dobar mini golf u hladu pa i tamo provedemo po dat vremena

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Samo da dosam-ne ljetujemo na murteru nego u pirovcu i kod nas na starinama je ocajno za kupanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •