Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 127

Tema: a bebom na Brijune

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda radi drugih otoka ?! Nisu svi uređeni kao Veliki Brijun.

    Ja isto moram priznati da me Brijuni nikad nisu posebno privlačili pa sam, za razliku od drugih NP, tek sad prvi puta bila na njima.

    Ali evo mojoj kćeri je to bio puno zabavniji izlet od recimo NP Krka na kojem smo bili sad pred par tjedana.

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    btw. papiga se zove KOKI

  3. #53
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    evo, mi smo na Brijunima stalno imali kongrese - u ono vrijeme nakon raspada Yu - pa se još i nije znalo kaj će s njima biti.

    Kaj mi se najviše svidjelo - onaj stari hotel s preogromnim predobrim sobama - više se ne sjećam niti kako se zvao, zatim Koki , koji osim što govori helo Koki, jako zgodno oponaša i ljudski smjeh i mir. Al moja frendica je stalno komentirala te kongrese - "zatvorili su nas u rezervat i sada se moramo družiti". Od mog zadnjeg posjeta je prošlo dosta vremena, ali baš nikada mi nije palo na pamet tamo ići s familijom. Junior je išao sa školom, a juniorka će valjda isto imati priliku.


    e da, u to vrijeme su životinje u kavezima bile u dosta lošem stanju (čak možda i gladne, u premalim nastambama) - jesu još uvijek tamo? , tako da mi to baš i nije bio neko doživljaj

  4. #54
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    e

    Kaj mi se najviše svidjelo - onaj stari hotel s preogromnim predobrim sobama - više se ne sjećam niti kako se zvao,
    Karmen

  5. #55
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Karmen
    jesi bila?

    Dvokrevetna soba je veća od prosječnog stana - onak, forcimer, dnevna, spavaća, velika kupaonica i ogroman balkon - više se ne sjećam ali znam da je sve bilo ogromno
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 07.07.2016. at 12:02

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jesam. A u kupaoni one stare, meni predivne, kade. A ormari u ovom stilu: http://athena.muo.hr/files/represent...491399b35a.jpg

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam bila u svim hotelima i neptunu i istri i karmen. ali mi karmen najvise podsjeca na opis. taj hotel je izvdovjen.
    Ali i sobe u ova dva su takodjer velike.
    draze bi mi bilo da su sobe preuredjene u tom stihu koji je nekad bio, nego u ovom modernom. ne znam, zasto. iako volim ove moderne jednostavne linije.

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ajd pitanje ima li taj vlakić mogućnost da izađeš na nekoj stanici van, pa šetaš ili jednostavno sjedneš u lad i spavaš, pa opet se ubaciš na istoj ili drugoj stanici u neki opet?

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da, ja sam uvijek birala Karmen, a mislim da sam možda jedne godine bila u istri ili barem vidjela sobu.

    Ovaj Karmen, s tim sobama i uređenjem mi se tak urezao u pamćenje

    Mislim da su tada, u tom međuvremenu i međuprostoru, tamo radili ljudi koji su radili i za Tita. ma bilo nam je fora, pogotovo ak bi kongres pao u toplije vrijeme i kupanje


    Zaboravila sam na lopatare - i oni su mi bili fora

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajd pitanje ima li taj vlakić mogućnost da izađeš na nekoj stanici van, pa šetaš ili jednostavno sjedneš u lad i spavaš, pa opet se ubaciš na istoj ili drugoj stanici u neki opet?
    Ne baš. Vlakić staje jedino u tom takozvanom zoološkom vrtu desetak minuta, i to je to.Nema neke usputne stanice, niti se zaustavlja. Ako se hoćeš sam kretati po otoku možeš biciklom, pješice ili električnim autićem.

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    vlak kontinuirano vozi 3 sata??

  12. #62
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ma da? koliko se ja sjecam, stane u bizantskom kastrumu, pa kod one vunare ili Venerinog hrama, ili sad po novom vise ne staje ne tim lokacijama.

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne, stao je samo u zoološkom vrtu. Naravno da ne vozi 3 sata, ta vožnja traje maksimalno sat vremena. Ostatak tog obilaska s vodičem je razgledavanje muzeja, i ne znam čega sve još.

    Uglavnom - kad se siđe s broda ukrca se na vlak. Vlak napravi đir i stane desetak minuta u zoološkom vrtu, i onda te vrati tamo odakle si krenuo. Tamo bude mala pauza, a onda te vodič vodi okolo po muzejima, botaničkom vrtu, i možda još nekud - to ne znam. Mi smo nakon vlaka pili kavu i jeli štrudle i sendviče, pa nam se nije dalo nastaviti sa vodičem, i onda smo se jednostavno sami šetali po otoku.

  14. #64
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    steta.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    vlak kontinuirano vozi 3 sata??
    Ne, cca 50 min.

    Kad siđete s broda, podijele ˛vas u grupe po jezicima.
    Jedan grupa ide odmah na vlakić, druga u Titov muzej, treća malo po otoku blizu luke.

    Mi smo išli prvo kod automobila i u muzej. Sve skupa cca 45 min. U muzeju daju pola sata. Nema se šta puno vidjeti, fotke Tita, preparirane životinje (životinje su lijepo preparirane, ljepše izgledaju nego u ZG prirodoslovnom muzeju...)...
    I onda smo išli na vlakić. Jednom stali kod ZOO vrta da vidimo slona (i tu je taj skupi sladoled...). Po povratku u luku, pješice smo otišli do botaničkog vrta. Nakon vrta, imali smo slobodno za šetnju.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da? koliko se ja sjecam, stane u bizantskom kastrumu, pa kod one vunare ili Venerinog hrama, ili sad po novom vise ne staje ne tim lokacijama.
    Toga se i ja sjećam od prije 10 godina... Sad ne staje više...baš sam bila razočarana

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i kad ste išli na brod za doma?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Je l se ikako može na Vangu?
    Mene zanima šta ima tamo

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš sam pitala MM-a, kaže on da je i njima kad je bio na Brijunima vlak stajao kod iskopina, ali on je isto bio radno na Brijunima nekoliko puta, tako da su bili organizirana grupa, možda je onda i program obilaska drugačiji.

  20. #70
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mima ja sam isla vise puta. nije bilo vezano za neku posebnu grupu, vec bi turu platio na recepciji i cekao ekipu s kopna da im se pridruzis.
    zbilja steta, sad se ne ide uopce do kastruma?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ukrcali se u Fažani u 11 (ili 11,30?) . Obilazak bio gotov u 15 (15,30?). Propustili taj brod, ostali još jedan sat na otoku i ukrcali se u 16 (17?)... ne sjećam se točno... ali nismo bili više od 4 sata na otoku...
    Malo smo još prošetali. Meni se svidio drvored pa smo otišli do njega. Tamo je i neka skulptura slona, u blizini je i stara maslina ...
    Kako sam već navela, da sam znala za vlakiće možda bismo nakon obilaska unajmili vlakić i još se malo provozali pa bi djeci bilo zanimljivije, ovako im se nije dalo šetati...

    Inače - jako skup izlet ako se ide samo radi njega u Istru...

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kad ste išli na brod za doma?
    Ne sjećam se točno, pol tri ili pol četiri, tu je red plovidbe http://www.np-brijuni.hr/red_plovidbe. Nismo se vraćali u Zagreb, nego smo par dana bili u Istri, pa smo u sklopu toga išli na izlet na Brijune.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam pitala MM-a, kaže on da je i njima kad je bio na Brijunima vlak stajao kod iskopina, ali on je isto bio radno na Brijunima nekoliko puta, tako da su bili organizirana grupa, možda je onda i program obilaska drugačiji.
    To sam i ja mislila, jer sam prvi put bila na konferenciji na otoku pa smo imali obilazak jedan dan s uključenim iskopinama, ali izgleda da su sad skroz promijenili... možda nešto rade... zaboravila sam pitati ...

    PS: I ja sam bila u toj ogromnoj sobi. MM i dijete išli samnom. DIjete trčalo po sobama, uživalo... Ogroman radni stol... Ja sam bila u sobi sa svijetloplavim namještajem...

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Mima ja sam isla vise puta. nije bilo vezano za neku posebnu grupu, vec bi turu platio na recepciji i cekao ekipu s kopna da im se pridruzis.
    zbilja steta, sad se ne ide uopce do kastruma?

    Ja sam sad stvarno zabrinuta za sebe, jer sam na Brijunima bila prije dva mjeseca, ali uopće se ne mogu sjetiti jesu li nam kastrum pokazivali iz vlakića, ili smo mi do tamo išli pješice?!

  25. #75
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kad bih se ja brinula za tkave sitnice bila bih vec zbrinuta

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evo me svježe s izleta na Brijune prije 10-ak dana. Išli smo preko one humanitarne akcije za oboljele od leukemije skupljali smo plast.čepove a NP Brijuni se uključio tako da nam je darovao karte. Mi smo inače bili 3 dana u Istri pa smo jedno poslijepodne proveli na Brijunima. Unaprijed smo rezervirali termin posjeta.

    Sad kad vas čitam i ja sam zapravo malo iznenađena bila u odnosu na Brijune koje sam vidjela kao dijete 1985te. Bilo je puno više životinja i svukuda su nas tad vodili.

    Bilo nam je krasno, priroda je stvarno lijepa iako slažem se s Vrijeskom to je "umjetna tvorevina" jer su sve te drvorede uredili u vrijeme Austro-Ugarske baš se osjeti taj austrijski štih a u vrijeme Tita su doveli i sve te neautohtone životinje (majmune, žirafe, zebre, nojeve..). No djeci je svakako bilo jako zabavno a i mi smo uživali.

    Dakle kod nas je to izgledalo ovako, mi s kartama smo mogli ići samo onim brodom u 16:30h što je nama i odgovaralo jer predveče je vrućina jenjavala a mogli smo se vratiti s bilo koji brodom (po rasporedu su mislim svakih sat vremena povratci).Mi smo se unaprijed odlučili vraćati zadnjim brodom u 21h i obavezno se okupati na Brijunima.

    Dakle prvo je bila vožnja vlakićem s vodičkinjom, vlak je jako zabavan klincima, jedino stajanje je kod slona (tamo di je skupi sladoled ) ostalo se samo prođe. Nama je vlak odgovarao baš u to vrijeme jer je vani još bilo prevruće za hodanje a u vlakiću fina hladovina i povjetarac kad vozi. Obišli smo onu rutu koju je navela Beti.

    Poslije muzeja smo bili slobodni što tko hoće a mi smo se odlučili otići na obližnju plažu Saluga 6-7 minuta pješice (2. uvala od krajnjeg hotela s lijeva, ako ih gledate s mora onda na lijevo), plaža je lijepo uređena a unutra kad se uđe je pijesak pa je djeci bila fora, samo ne smijete doći prekasno da ne zađe sunce s te strane otoka.

    Ima fora neka kao platforma na moru pa smo ležali na njoj i gledali sva ta silna jata riba ispod, jako puno riba ima na Brijunima iz očitih razloga.

    Najam autića i bicikala nismo ni razmišljali jer ne bi vremenski stigli al da smo došli ujutro iznajmili bismo vjerojatno auto.

    More je bilo baš toplo, poslije smo još šetali i uživali u prirodi.

    Parkirali smo u Fažani za 5kn/sat al vjerujem da bi se dalo naći negdje dalje od pristaništa i besplatno.

    Od turista u hotelu Karmen sam čula da nisu nešto posebno uređene sobe i da je jako povoljan smještaj baš zbog toga, nemaju recimo TV u sobi. Inače ako ste smješteni u hotelima imate pravo na besplatan prijevoz do Fažane i natrag jer na Brijunima nema nijednog dućana, kioska pa je stoga turistima koji tamo borave to omogućeno.

    Moj savjet je ponesite nešto hrane jer mi nismo stigli naručit hranu i pojest na Brijunima (u hotelu) pa smo jeli u Fažani a ja sam tad već dobrano pregladnila a i morala sam pojest najneukusniji spravljeni rižoto s kozicama koji sam ikad jela. No preživjela sam

    jelena o cure su ti rekle vlakić nije tip hip on off buseva, što je šteta jer zapravo s djecom ti je teško sve to obići pješice pogotovo u malo vremena ili ako je prevruće.

    Mislim da sam rekla manje-više sve što ste pitale, slobodno pitajte ako vas još nešto interesira.

    Sve u svemu bio je to lijep obiteljski izlet od nekih 4,5 sata.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.07.2016. at 00:32

  27. #77
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Apropos "umjetne tvorevine" i landscapinga, Brijuni su do Austro-Ugarske i "preuredjenja" bili malaricno podrucje, pa ih je "preuredjenje" poboljsalo.

    IMHO najljepse mjesto za kupanje na Velom Brijunu je uvala Verige (ona koja ima ostatke rimske vile i hramova) - kupanje na molu. Jest da do tamo od centralnog dijela (souvenir-shopa i kafica) imate malo hoda, no isplati se, a usput mozete vidjeti i jelene.

    Ako zelite dobro jesti u Fazani, odlican je restoran Feral - ne onaj na rivi, nego zapravo onaj vrlo blizu parkiralista NP Brijuni.

    Naime, ako odlazite u hotel na Brijunima, onda imate i zagarantirano parkiraliste NP Brijuni - i u istoj ulici je taj restoran, ima unutra kortu i nikad nismo tamo lose jeli.

    Za izletnike NIJE ovaj parking, ali kao sto su cure vec spomenule postoji to veliko parkiraliste gdje je parking 5 Kn/sat.
    Posljednje uređivanje od Elly : 08.07.2016. at 13:30

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    samo pitanjce lili, kaj niste vi donosili čepove u školu u onu kantu, nego privatno sakupljali, znatiželjna sam

  29. #79
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo pitanjce lili, kaj niste vi donosili čepove u školu u onu kantu, nego privatno sakupljali, znatiželjna sam
    Nisam lili, ali za Krku smo sakupljali čepove i slali u Čakovec, karte (odnosno potvrdu za ulaz) smo dobili poštom.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok možda će bit još akcija baš ću gledati, mi smo godinama skupljali za skolu

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evo Anemona je odgovorila vec skupljala je frendica iz naselja pa je i nas ukljucila u akciju i poslali smo postom u Fazanu.

    Elly sta nije na plazi Verige ostro kamenje) ili sam ja krivo vidjela to je plaza tocno ispod iskopina sta ne? Bas sam je pomno gledala radi preporuka a nije bilo nimalo ni hlada.

    Meni nasa puno bolja bila ako pricam o pravoj Verige.

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Taj parking u fazani je m parking?

  33. #83
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Elly sta nije na plazi Verige ostro kamenje) ili sam ja krivo vidjela to je plaza tocno ispod iskopina sta ne? Bas sam je pomno gledala radi preporuka a nije bilo nimalo ni hlada.
    Ne, pa napisala sam gore - na molu.
    Gore sam opisala - kad se ide pjeske, prvo se dodje do mola, iskopine su jos gore nadesno.

    Ispod samih iskopina se ne bih ni kupala prvo zato jer nisam sigurna da li bi se smjelo - ipak je to arheoloski zasticeno podrucje, a drugo jer mi tamo nije lijepo u smislu da je preplitko. Kamencici mi se bas i nisu cinili nesto ostri - sisle smo od iskopina do uvale bacati kamencice u vodu - ali mi se nije svidjelo more, onako plitko i mutno.

    Ali kupanje na molu mi je super. Za one koji skacu, divota.
    Hlada nema, ali ako ce netko ujutro iii poslije 17, vise i nije prebitno jer je ugodno, ne przi (osim ako nisu bs neke grozne vrucine... a valjda po takvima covjek ne bi ni isao na izlet na Brijune, stajaznam), a i jos dugo ima sunca, do zalaska.

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nasa puno bolja bila ako pricam o pravoj Verige.
    Ja sam bila na tvojoj, no preumjetna mi je, nije mi gust. No to su vec ukusi.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a ima li onda gdi hlada uz more tj.plazu

  35. #85
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a ima li onda gdi hlada uz more tj.plazu
    Strana prema Fazani je dosta hladovita. Racunaj takodjer i da ti je sunce iza ledja, ne vidis zalazak (tj. brze je u hladu).

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Imaš hlad na toj "mojoj" Salugi, ma Elly nije ni meni baš po mom guštu jer mi je "presredjena" volim više potpuno prirodne (kao u mom avataru), al u odnosu na tu koju si opisala plitko i mutno more bez hlada mi je bila puno ljepša, baš je bila neka posebna boja mora tamo predveče pri zalasku sunca.

    a i taj dan je baš pržilo, morali smo rezervirati termin preko te akcije 2 mjeseca ranije pa baš i nisam znala kakva će temp biti taj dan, sva sreća popodne/predveče je podnošljivije a isto se lijepo moglo skakati s mola/drvene platforme ali moja djeca su još mala za neke velike skokove tako da nama kupanje isključivo skakanjem u vodu nisu zasad izbor No.1.

    To govorim zbog jelena _O jer pretpostavljam da ni njen najmladji još nije za takve ulaske u more.

    jelena_o mogu ti jedan dan malo pokazat fotkice na mobu ako si po kvartu.

    naravno svatko zna što mu najbolje odgovara
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.07.2016. at 21:39

  37. #87
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    al u odnosu na tu koju si opisala plitko i mutno more
    Ma da, tamo se nikad nisam htjela kupati.

    (P.S. za ove koji skacu s mola, s njega se pruza prekrasan pogled preko morske povrsine na rimske iskopine, zapravo jedva cekam rezervirati si jedan produzeni vikend na Brijunima pa ponovo tamo na more. Cisti zen).

  38. #88
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Inače, ako koga zanima, početkom studenog NP organizira dane otvorenih vrata sa ulaznicama po dosta povoljnijim cijenama, mislim da je bilo 25 kn po osobi. Pa kome nije predaleko isplati se. Mi smo redoviti posjetioci
    A sa vrtićem mi je curka išla dvaput ove godine, jednom za čepove i jednom kao standardni predškolski izlet. Glumili su eko patrolu, izrađivali tj. bojali platnene torbe koje su dobili na poklon , uglavnom lijepa akcija.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Taj parking u fazani je m parking?
    mislis za plaćanje mobitelom?
    ne, čovjek na rampi uzme karticu i novac i ode pet metara dalje do kućice gdje drugi izvrši naplatu... Sjećam se tog detalja jer sam bas komentirala kako dvoje ljudi naplaćuje parking jer je kućica udaljena od rampe...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj lala83 prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, ako koga zanima, početkom studenog NP organizira dane otvorenih vrata sa ulaznicama po dosta povoljnijim cijenama, mislim da je bilo 25 kn po osobi. Pa kome nije predaleko isplati se. Mi smo redoviti posjetioci
    .
    Ovu info sam tražila pa nisam mogla naći... Da sam znala možda ne bih išla u svibnju....

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Baš svima hvala, ovih dana će past odluka

  42. #92
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Također u predsezoni i posezoni imaju program bicikliraj na Brijunima, dođe 125 kn dobiš bike na 3 h pa voziš gdje te volja. I meni je bezveze što vlakić staje samo 10 min u safari parku, ovako si sam odrediš gdje koliko.
    A za kupanje su isto zanimljivi ovi otočići sa lijeve strane Kozada i Jerolim, ima prijevoz brodicama, ima dosta tih brodara, iz Fažane, ne znam cijenu, ima sa panoramskom vožnjom oko Velikog Brijuna ili samo prijevoz na otočić pa se tamo banjaš cijeli dan. Meni je i tamo lijepo, Jerolim pogotovo.
    Za ljubitelje prirode, divljine i bicikliranja naravno PP Kamenjak kod Premanture.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ajde pomoć što osim brijuna, centra pule gledati u okolici pule?

  44. #94
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Nezakcij, Sv.Foška, Savičenta, Kamenjak-imaju sa desne strane Park dinosaura, za šetnje Lungomare,šetnica od Fažane do Valbandona, vikendom sad bude tih feštica poput prikaza Rimskog doba i sl., Šijanska šuma, za kupanje Verudela, nova plaža na Puntiželi, Kamenjak, Fratarski otok kamp ... ovisi što vas zanima

  45. #95
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde pomoć što osim brijuna, centra pule gledati u okolici pule?
    Dodala bih da je Pula blizu svemu, pa ako hoces malo dalje od same okolice, odes do Rovinja i Poreca na jutarnji razgled/more preko dana/vecernju setnju, Ili odes na Limski kanal pa do Vrsara;
    u Pazin do Kastela i Jame (svake godine imaju prikaz bijega Mathiasa Sandorfa iz Pazinskog kastela), pa Kotle u unutrasnjost Istre, usput obidjes najmanji grad na svijetu Hum, Roc, Aleja glagoljasa; pa Labin i Rudarski muzej pa nakon toga u Rabac na more...

    Za pola sata voznje si bilo gdje u Istri.
    Iz Pule ide i hidrogliser za Unije, Susak, Mali Losinj...

    Meni je npr. jako lijep jednodnevni izlet otici do Rovinja, ujutro se prosetati, dan provesti na otoku Katarina ili Crvenom otoku (imas linijske brodice iz luke), pa se navecer vratiti u grad na jos jednu setnju, pice, veceru, vec po zelji... Kao ideja.

    Acquacolors Porec ili Istralandia su ti isto pri ruci ako hoces jedan dan vodenog adrenalina.
    Izlet u Veneciju?
    Sad je vrijeme snizenja u Trstu , a uveli su i brodsku liniju iz Rovinja i Poreca do Trsta.

    Pula je super za ovakve izlete.

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Inozemstvo ne jer nemam kod sebe papire za klince

  47. #97
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Inozemstvo ne jer nemam kod sebe papire za klince
    Pa ostaju ti sve gornje opcije osim Venecije i Trsta.

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Može li link na svetu katatinu i raspored brodova za crvenu luku, a za to ne treba rezervacije?

  49. #99
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nemam link ali Katarina ti je prvi otok odmah ispred rovinjske luke, brodici idudi svako malo, kartu kupis na brodu (nisam jos isla ove godine, nadam se da se nista nije promijenilo).
    Mozda imas vise info na stranici od turisticke zajednice Rovinj.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    jelena_o pa na koliko ti dana planiraš ići? da bi vidjela pola ovoga šta su cure navele treba ti bar 5-6 dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •