Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 127

Tema: a bebom na Brijune

  1. #1
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno a bebom na Brijune

    evo ni ja nisam bila od prošlog stoljeća, idemo sutra, i triba mi pomoć.... idemo s autom do Fažane, znaći ukrcajemo se na brod koji ide svakih sat vremena.
    sad imam par pitanja:
    da nosim kolica, kako na brod s njima (katamaran, brod?) .... kako u vlakić s njima, ili eventualno onaj golf autić?
    u cijeni broda je ulaznica ili se to dodatno plača, kakve su cijene ako mi se pije kava ili jede? koje su cijene golf autića? i u koju uoće uru da idemo s brodom, 13:30 ili kasnije kada padne sunce ili da sve to otkažem radi osmomjesećnog sisavca

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Možeš slobodno sa bebom na Brijune. Biraj satnicu koja nije usred dana, neka bude ranije ujutro ili poslijepodne.
    Svakako uzmi kolica, tura traje neka tri-četiri sata, ne možeš toliko dijete držati na rukama po ovoj vrućini.
    Možeš sa njima u brod (Veli Brijun) i u vlakić, nama su stala. Ako su ti eventualno preširoka za u vlakić, slobodno ih ostavi na recepciji da ti pričuvaju dok napravite đir po otoku.
    Golf autić je dosta nepraktičan za kolica i jako skup, mislim da je dva sata nekih sto eura.
    Najam bicikle je povoljniji, 100 kuna za cijeli dan, ima ih puno sa dječjom sjedalicom, to je super za istraživanje otoka i kupanje po skrivenim uvalama. No, vaša beba je za to još premalena.
    Što se tiče cijene ulaznice, ona je uračunata u cijenu izleta, odnosno one karte koju ste platili za ulazak u brod. Vožnja brodom traje točno 15 minuta.
    Cijene hrane i pića nisu baš jeftine, ali nisu niti preskupe, kava je oko deset kuna, Magnum sladoled oko petnaest, špageti sa kozicama 60 kuna i tako.
    Pripremi se na totalnu uživanciju, Brijuni su u ovo doba godine najljepši dok je sve još zeleno...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Nine, a na limski cete onda s nama sredinom sedmog do tad ste vec utrenirani. bit ce vam super na brijunima. ne brini toliko :D

  4. #4
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Brijuni su puno jeftiniji u pred i pod sezoni i puno je manja gužva pa je još ljepše (preporuka za buduće čitače topica).
    Anledo, na Limski idete zbog školjaka?

  5. #5
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    Nine, a na limski cete onda s nama sredinom sedmog do tad ste vec utrenirani. bit ce vam super na brijunima. ne brini toliko :D
    naravno, bar imamo osobnog vozaća za Limski, al mi je muka od ovih Brijuna, dogovaramo se od 5og mj pa nikako...evo još sam kući..... psić na šišanju cilo jutro.... možda je zaista pametno ostavit taj izlet za 9,10 mj??

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Brijuni su puno jeftiniji u pred i pod sezoni i puno je manja gužva pa je još ljepše (preporuka za buduće čitače topica).
    Anledo, na Limski idete zbog školjaka?
    pa ne zbog skoljaka, ja sam ga obicla kopnenim putem ali me uvjeravaju da je to bzvz naspram toga kad se dodje brodom.
    skoljke su dodatak :D

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    a koliko se plaća karta za brod tj. ulaznica?

  8. #8
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    a koliko se plaća karta za brod tj. ulaznica?
    negdi sam pročitala 100kn za odrasle, 50kn djeca od 4-12god mislim

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Sad sam tražila http://www.brijuni.hr/izleti 210 odrasli u sezoni. Znam da mi se činilo puno prošle godine kad sam gledala cjenik.

  10. #10
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam tražila http://www.brijuni.hr/izleti 210 odrasli u sezoni. Znam da mi se činilo puno prošle godine kad sam gledala cjenik.
    baš gledam, bolje mi je ići u X mj.... a još se može i okupati, bebi nije vruće, a cijena ogromna razlika.

  11. #11
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam tražila http://www.brijuni.hr/izleti 210 odrasli u sezoni. Znam da mi se činilo puno prošle godine kad sam gledala cjenik.

    gdje su cijene za izlete? ja vidim samo za smještaj?

    našla....
    http://www.brijuni.hr/izleti
    Posljednje uređivanje od Lucas : 25.06.2013. at 09:14

  12. #12
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mi smo bili sa vrtićem, baš je bilo lijepo klinci su uživali. Ovo s biciklama zvuči kao super opcija, jer s vlakićem nema stajanja za kupanje

  13. #13
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    da bolje je ići van sezone, možda i mi odemo u 9 ili 10 mj.
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 25.06.2013. at 11:45

  14. #14
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ga obicla kopnenim putem ali me uvjeravaju da je to bzvz naspram toga kad se dodje brodom.
    skoljke su dodatak :D
    Mi obisli Lim i pjeske i brodom (puno puta i jedno i drugo), i oboje mi je super.
    Ali mi je najbolje kupanje u Limu s broda.
    I skoljke, ofkors .

    Za Brijune mi nije jasno da li se mora ici na obilazak vlakicem? Bili smo puno puta tako, ali bih voljela doci tamo na kupanje i iznajmiti bicikl na cijeli dan, znaci rezerviram termin kad hocu na brod, i onda sam slobodna?
    I to za istu cijenu kao da idem na izlet vlakicem?

  15. #15
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mi obisli Lim i pjeske i brodom (puno puta i jedno i drugo), i oboje mi je super.
    Ali mi je najbolje kupanje u Limu s broda.
    I skoljke, ofkors .

    Za Brijune mi nije jasno da li se mora ici na obilazak vlakicem? Bili smo puno puta tako, ali bih voljela doci tamo na kupanje i iznajmiti bicikl na cijeli dan, znaci rezerviram termin kad hocu na brod, i onda sam slobodna?
    I to za istu cijenu kao da idem na izlet vlakicem?
    da, nekako mi je logično, jer možeš uzeti i golf autić, znaći nisi obvezan ići vlakićem..... ima negdi na linku cijena za to?

  16. #16
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Brijuni su zakon za visednevni boravak, mir tisina nema auta.... divota! Kad se vratite u civilizaciju shvatite kako zrak po svuda smrdi. Ja sam bila dva puta dok nisam imala djece i jednom s jedno i pol godisnjakom. Zakon! Plazice bez ikoga, kupanje u uvalama s rimskim rusevinama ma divota!

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    da, nekako mi je logično, jer možeš uzeti i golf autić, znaći nisi obvezan ići vlakićem..... ima negdi na linku cijena za to?
    Nema.
    Ako si golfer platiš tjednu, mjesečnu ili godišnju pristupnicu za dolazak na otok, na temelju iskaznice tvog golf kluba.
    Ako si gost hotela, možeš na otok besplatno neograničeno broj puta za vrijeme trajanja tvog boravka.
    Ako si izletnik, kupuješ izletničku kartu i voziš se vlakićem.
    Četvrte opcije nema, osim ako platiš izletničku kartu, pa zbrišeš vodiču na prvoj pauzi. I ako te ne uhvate.

  18. #18
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Četvrte opcije nema, osim ako platiš izletničku kartu, pa zbrišeš vodiču na prvoj pauzi. I ako te ne uhvate.
    Meni su u uredu Nacionalnog parka rekli prosle godine da se moze ici u "vlastitoj reziji", ali moras rezervirati termin broda tamo-vamo i platiti ulaznicu kao da ides na izlet. I u tom slucaju mozes na jedan dan iznajmiti golf-auto, ili bicikl.
    To je informacija od prosle godine. Mozda odnekud iskopam i mail, pa prekopiram ovdje, ako ga jos imam.

  19. #19
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Elly, moguće je, nije da sam se ja nešto friško raspitivala,
    znam da su meni svojevremeno rekli tako.
    U svakom slučaju taj jednodnevni izlet bi za vašu tročlanu obitelj došao min. 800 kuna, 500 kuna karte i 300 kuna bicikli.
    I to da svu hranu i piće nosiš u ruksaku od doma.
    Možda bi vam se onda bolje isplatilo noćiti u hotelu...

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pa da, hotel je komotnija varijanta.
    Jos kad bi Kolektiva stavila ponudu, odmah bih ju uzela.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Dižem ovu temu.... PLaniramo s djecom na Brijune u svibnju. Mislili smo otić u petak i bit do nedjelje. Jedan dan bi proveli na biciklima... Jel ih nezgodno nosit? Jel netko bio? Ima kakve preporuke? Djeca su 3,4.5, 7 godina...

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Autom ne možeš na Veliki Brijun, parkira se u Fažani. Bicikle je lako ukrcati na brodić koji vozi na Brijune (valjda se smije?) i brodić vas doveze do hotela koji je na samom pristaništu. Inače, bicikli se mogu i tamo unajmiti kao i autić za golf terene, zgodno za prva vozačka iskustva.

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ako spavate tamo, hotel ima garazu. Cijenu mozes provjeriti na netu. ni mi nismo vozili svoje bicikle, vec smo unajmljivali.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Hotel ima garažu u Fažani? Kaj imaju i bicikle za klince? Istra ili Neptun?

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Istra i Neptun su zapravo spojeni, Karmen je odvojena. Ali svi su u "luci" ili kako vec to nazvati. sto se tice bicikla s klincima nisam unajmljivala pa ne znam. samo za sebe jesam.

    za parking ti pise na njihovim stranicama

    Čuvani parkirni prostor u Fažani 90,00 kn dnevno osim u srpnju i kolovozu kada iznosi 110,00 kn dnevno
    nazovi ih i pitaj sve takve detalje.

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jos bih ti samo preporucila da mail isprintas, meni su zagubili rezervaciju, no ja sam imala isprintan njihov mail pa odmah rijesili stvar.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ima kakvi popust?

  28. #28
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja ih nisam nikad vidjela, ali nisam ni pratila. No kad god sanjam o vikendu tamo i pogledam stranice uvijek je isto.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne misila sam za posjet Brijunima bez smještaja

  30. #30
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima kakvi popust?
    Bilo je prosle godine preko dm-a, za ne sjecam se vise koliko bodova se dobivao 50% popust za ulaznice u NP.
    Ali samo to, ne hotel.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je na to sam mislila,nema toga ove godine?

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je na to sam mislila,nema toga ove godine?
    Nisam jos dobila nista tome slicno na mail od njih.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ima kaj novog o Brijunima

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima kaj novog o Brijunima
    Nas dvije smo bile prosli tjedan, na praznik. Isle smo sa agencijom. Ulaznica za odrasle je bila 80 kn, za djecu 40 kn. Ukljucen je brod, vlakic, vodic, muzej, obilazak crkve, mediteranskog vrta, Kochove staze, tisucljetnu maslinu...
    Obje smo bile odusevljene, samo nam je falilo jos vremena za gledati zivotinje.
    Predivni su Brijuni. Bas bih voljela provesti tamo par dana.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 05.07.2016. at 18:00

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    sami ste došli, ili ste došli s agencijom, jeli ste mogli birati brod i opčenito o kojoj agenciji se radi, ako može daj javno ak ne slobodno na pp

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sami ste došli, ili ste došli s agencijom, jeli ste mogli birati brod i opčenito o kojoj agenciji se radi, ako može daj javno ak ne slobodno na pp
    Fantasia travel. Iz Rijeke. Nismo birali brod, oni su odabrali. 4 sata na Brijunima. S njima smo i dosli busom do Fazane.
    Dok smo cekale brod, vidjela sam da ima dosta ljudi koji reklamiraju svoje brodice za ici posjetit Brijune i za kupat se tamo. Oni su na rivi u Fazani. Nisam cula cijene.
    Zapisala sam broj telefonske govornice u Fazani, ona je tik kraj tih ljudi, mozda se jave 052 521 081. Zvoni i radi, isprobavale smo cekajuci
    Na ulaznici je broj tel NP Brijuni, sluzba za izletnicki turizam 052 525 882, pa ih mozes pitati detalje. Svisu ljubazni tamo.
    Na ulazu u Fazanu je veliko parkiraliste, nije problem ostaviti auto.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kaj me zanima ne može se biti duže od tih 4 sata na Brijunima?

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kaj me zanima ne može se biti duže od tih 4 sata na Brijunima?
    Ma u biti moze, ako ne ides preko agencije nego preko ureda NP Brijuni u Fazani. Zato sto brod ide svakih x vremena, pa ti kupis za odredjeni raspored, ali onda ostanes jos.
    Samo moras paziti da za natrag ne hvatas zadnji brod, jer ima svoj kapacitet, i cesto bude jako puno ljudi.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kartu za tamo je pametno rezervirati za određeni termin, to se može napraviti telefonski u uredu NP.
    Za natrag, ne znam što bi se dogodilo da netko baš ne uspije ući na brod, valjda bi poslali juoš jedan.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mi smo bili krajem 5.mjeseca
    Dva dana sam zvala ured NP... stalno zauzeto (bio je praznik i lijepo vrijeme pa je bila valjda gužva...)
    Treba se rezervirati termin jer se ne može samo doći tamo i kupiti karta za vožnju brodom (uključena je i ulaznica i vodič).
    Nas 5 - oko 600kn. Djeca iznad 4 godine isto plaćaju. (Pogledaj cjenik na webu. Mi smo namjerno išli u svibnju jer su cijene izleta ipak malo povoljnije nego u najvišoj sezoni lipanj-kolovoz)

    4 sata traje obilazak. Sat vremena je vožnja vlakićem.
    Ostali smo još sat vremena duže pa slhedećim brodiće, nazad... nije nam se dalo više... Kasno smo skužili najam električnih vozila. Da sam se malo bolje pripremila, možda bismo to platili ... Mislim da je 150kn sat vremena. Najam bicikala je oko 40kn - sat. (Za usporedbu, sladoled je 20kn... naravno nisu ga dobili...)

    Kupali se nismo jer je more još bilo hladno. Došli smo dan ranije pa smo spavali jednu noć u Fažani.

    Parkirali smo na velikom parkiralištu kod luke (mislim da je 5kn/sat; platili smo oko 30kn).

    Inače, ja sam to zbog djece išla. Brijuni jesu lijepi, ali je to umjetna tvorevina ... Baš je jedan profesor komentirao kako bi im trebalo uzeti titulu nacionalnog parka...



    Meni se više svidjela jama Baredine kod Poreča. Vidim po moru kod Zadra i one kućice za presvlačenje badića imaju reklamu Postojne (ona je prekrasna i jako velika, slažem se i treba posjetiti), no kod nas ljudi ne znaju da imamo i mi jame koje se mogu obići... Platili 120kn (dobili popust...hvala im)

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lijepi su, a što jest jest, za djecu su posebno atraktivni radi slona i papige, i ostalih životinja, barem su se mojoj zato svidjeli. Mi smo od organiziranog obilaska išle samo na vlakić, i to ja i curka, a MM se šetao okolo sa psom - psa ne puste u vlakić. Kasnije smo se svi zajedno još šetali, išli gledati botanički vrt itd. Ima za kupiti sendviča i finih štrudla, i nije ništa posebno skupo.

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E da glupo je što te kakti stope dinosaura nisu u obilasku, mi smo se isto kasno sjetili autića, a ne bi nas vjerojatno niti pustili jer koliko sam skužila na tu plažu sa stopama se ide iz zoo vrta, a pesa ne puste u zoo.

    Autić je skup, čini mi se čak i skuplji od 15o kuna.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    vrijeska kakvi popust ste dobili???? pogledam možda i to

    nego bio tko kod Baraćevih spilja kod Plitvičkih, mi smo bili pred mjesec dana isto zanimljivo

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Prodavač karata je jednostavno bio dobar
    Iako piše u cjeniku, ja se uvijek pravim bedasta pa ispitujem koliko plaćaju djeca određene dobi... Nekad mi se posreći pa mi ne naplate za koje dijete, ili ovo najstarije stave u nižu kategoriju...


    Mi papigu nismo vidjeli jer je još uvijek bila u zimskoj nastambi. Slon se skrivao pod strehom koja je dosta udaljena od ograde...

    (Nama su bile ljepše osječke žirafe... barem su se htjele družiti s nama uz ogradu)

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa bila je i kad smo mi bili u zimskoj nastambi, ali smo se prošetali do tamo i vidjeli ju.

    Papiga je hit, ne volim ptice, ali ovu bih uzela doma. Jako je simpatična i zabavna.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nismo znali koliko nam treba do tamo... Bilo vruće taj dan...
    Nema veze, nisu pitali previše za nju (op.papigu)

  47. #47
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo znali koliko nam treba do tamo... Bilo vruće taj dan...
    Nema veze, nisu pitali previše za nju (op.papigu)
    Meni Koko nije nis' posebno
    I zooloski vrt mi je isto postao jadan. Inace, prije gotovo 20 godina sam isla redovito na Brijune kao tur. pratitelj, i bili su puno bolje odrzavanii. Vlakic bi stao i u uvali Verige (rimski ostaci), koja je meni osobno prekrasna - a sad samo onuda projuri (bila sam nedavno sa E. tamo).

  48. #48
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, ja sam to zbog djece išla. Brijuni jesu lijepi, ali je to umjetna tvorevina ... Baš je jedan profesor komentirao kako bi im trebalo uzeti titulu nacionalnog parka...
    Ne mogu ovo presutjeti. Kako mozes napisati da su Brijuni umjetna tvorevina?!?!

    Prirodni su, svi otoci su posve prirodni. Ne vjerujem da netko moze napisati da su umjetni!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    otoci su prirodni, ali na njima je umjetno...
    do prije 100 godina to je bila močvara.... raskrčene livade, posađeni su drvoredi, nastanjene neautohtone životinje...
    prema prvotnoj definiciji nacionalni park je očuvano područje na kojem ljudska ruka nije izijenila ekosistem...

    meni je umjetna tvorevina, neusporediva s "pravim" nacionalnim parkovima kao što su slapovi Krke, Plitvice ...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    otoci su prirodni, ali na njima je umjetno...
    do prije 100 godina to je bila močvara.... raskrčene livade, posađeni su drvoredi, nastanjene neautohtone životinje...
    prema prvotnoj definiciji nacionalni park je očuvano područje na kojem ljudska ruka nije izijenila ekosistem...

    meni je umjetna tvorevina, neusporediva s "pravim" nacionalnim parkovima kao što su slapovi Krke, Plitvice ...
    Moram se složiti. Brijuni su lijepi, ali mi zbilja nije jasno zašto su (još uvijek) nacionalni park.
    Bila sam zadnji put ondje prije 12 godina, s djetetom još nikad, nekako nemamo ni želju, Istra, čini mi se, ima puno ljepših stvari vrednijih posjeta (npr. već spomenuta jama Baredine, i dr.).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •