Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 110 od 110

Tema: Tranzicija kod porođaja - što i kako?

  1. #101
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Hvala Tinna!

    Ja mislim odbiti drip, tako da se nadam da će i meni taj tranzicijski dio proći malo lakše nego da sam pod dripom Nadam se samo da ću se u tim trenutcima sjetiti razmišljati o tome kako je uskoro sve gotovo!

  2. #102
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Moja tranzicija je bila grozna...ali tada nisam znala da me i to čeka...molila sam da sve to što prije završi..da me režu i izvade i spase dijete..da me ubiju jer ja to više jednostavno ne mogu..trajalo je sat i pol i na kraju sam zamrla toliko da me muž pitao jel me još opće boli..a ja nisam više mogla ni jauknuti već samo kimnuti da da...
    Ispucala sam skroz na skroz, ali bila je velika beba pa sam to i očekivala, kad je stigao mm s autom po nas ja jednostavno nisam mogla sjesti..na boku sam se vozila tih 10 min..
    Sad znam što me čeka a i mm, obečajem da više neću tražiti pištolj u rađaoni

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Zašto vam je neugodno,zbog riječi ili misli koje ste izgovorile tokom najbolnijeg i najtežeg trenutka rađanja.Pa koliko njih kaže nikad više,pa želim umrjeti,mislim da je to totalno izvan svjesti zbog boli koja se osjeća u jakim i učestalim trudovima.Ja sam u trenucima nemoći također zapomagala da želim na carski,i nimalo se loše ne osjećam prema djetetu ili sebi,kaj bi trebala biti heroj rodilja pa da ne bubnem ništa.Molit Boga za snagu,a izgovaranje zapomaganja da ću umrjeti,da više nemogu apsolutno nikada nikome,a najmanje samoj sebi zamjeriti.

  4. #104
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    kaj je to tranzicija, ja sam rodila prije 10 mjeseci i nikakvu tranziciju nisam imala, osam ako se pod tom lijepom riječi ne misli onaj period kad se jednostavno prestaneš boriti za vlastiti život i čekaš da te bog uzme k sebi.

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    kaj je to tranzicija, ja sam rodila prije 10 mjeseci i nikakvu tranziciju nisam imala, osam ako se pod tom lijepom riječi ne misli onaj period kad se jednostavno prestaneš boriti za vlastiti život i čekaš da te bog uzme k sebi.


    genijalan opis.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  7. #107
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Hvala Tinna!

    Ja mislim odbiti drip, tako da se nadam da će i meni taj tranzicijski dio proći malo lakše nego da sam pod dripom Nadam se samo da ću se u tim trenutcima sjetiti razmišljati o tome kako je uskoro sve gotovo!
    Na kraju nisam odbila drip....pukao mi vodenjak kad sam došla u rodilište pa me bilo pomalo strah išta zahtjevati

    Citiraj elin prvotno napisa
    kaj je to tranzicija, ja sam rodila prije 10 mjeseci i nikakvu tranziciju nisam imala, osam ako se pod tom lijepom riječi ne misli onaj period kad se jednostavno prestaneš boriti za vlastiti život i čekaš da te bog uzme k sebi.
    sad znam da su ove riječi 100% točne

    Inače- moja tranzicija je bila grozna! Sve ono što sam do svog poroda mislila da ću odbiti u tranziciji sam tražila Prvo epiduralnu, pa carski, pa na kraju eutanaziju Sreća pa je za prvo dvoje bilo prekasno, a zadnje se ne prakticira

  8. #108
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja se ne sjecam tranzicije ni iz jednog poroda. Mislim da sam oba puta bila svjesna svega, od početka do kraja i da me nikad nije oprao očaj, iako bih se povremeno izgubila od zdripanih bolova (u prvom porodu; u drugom čak ni to). Ili mi se samo čini :? Je li moguće tranziciju tako potpuno izbaciti iz sjećanja? Ili ih neke žene ne dožive?

  9. #109
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Prvi porod (drip) - ne sjećam se tranzicije. Vjerojatno je drip uzrok.

    Drugi porod (bez intervencija) - točno znam kad sam je prošla, ali u tom trenu nisam mogla osvijestiti da je to taj osjećaj.

  10. #110
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Da podignem malo temu..
    Zanima me, meni se na dugom porodu dogodilo da su mi trudovi stali u trenutku kad su doktorica i babice došle i rekle ova je spremna
    Otvarala sam se prirodno, bez intervencija, 5 sati, prošla fazu promišljanja na suicid , i onda kad je trebalo tiskat, ja nisam osjećala nikakav pritisak niti trud.. one su vidile ma ctgu da trud dolazi i rekle mi da tiskam, al ja nikakav nagon nisam osjetila i očito nisam nit mogla pravilno tiskati. Iz toga su njih tri zaključile da to "neće ići", jedna me recnula, druga nalegla na trbuh, tolko jako da sam tek tad ispustila glas otkad sam došla u rađaonu.. i u dva poteza mala je bila van.
    Mene dan danas muči jesu li.one to opravdano napravile ili su me se jednostavno htjele što prije riješit. Kolko dugo je uopće ok da se pričeka nakon tranzicije do samog izgona ? Pretpostavljam dok je ctg ok da nikakve intervencije nisu potrebne..

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •