Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: samostalno uspavljivanje bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno samostalno uspavljivanje bebe

    vjerojatno tražim kruha preko pogače, ali svejedno moram pitati..
    mali ima 4ipo mjeseca.
    u zadnjih mjesec je malo pokvario spavanje, iako je i dalje to vrlo pristojno kako bebe znaju zaj++++++
    moj je problem što se on kad se trzne ne zna sam uninati dalje i spavati, nego moram ja uskočiti.
    po danu je to i nakon pola sata spavanja (spava 2-3 puta po danu)
    po noći nakon 3-4 sata, u principu klasično ono REM faza, san postaje lakši, njega nešto cimne i onda kenjka zatvorenih očiju
    čak bih rekla da nije gladan, jer se nekad to dogodi i nakon npr 2 sata, pa ne može biti da je gladan da jede 5x po noći. a nije ni skok jednom tjedno

    kad smo ja i moja cica tu, nema problema. najede se i ide dalje.
    ali sam ne zna nikako: dudu prezire, prst ne uvaljuje, nosanje nikad nije donijelo nikakvih rezultata. ima nekog slona kojeg žvaće po danu, ali ne koristi ga za uspavljivanje. ako mu pjevam, samo se razbudi, voli me slušati (i nije da ružno pjevam pa da je zbog toga)

    što mi predlažete?
    voljela bih da probamo to "naučit" tako da kad nije gladan ga može uspavat i netko drugi, ne samo ja.

  2. #2
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    joj kad saznaš odmah javi...)

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    O , da , tražis kruha preko pogače...

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zamisli, sudu prezire! Tak mali a tak pametan.
    Daj cicu i budi s djetetom.

  5. #5
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mojica je to onako životno i realno opisala, ali doista moram potpisati, dojenje i blizina majke su nešto što im najviše znači u ovoj dobi, a vrijeme tako brzo proletiiiiiiiii...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Ne brinite toliko sam s malim da licim na one ciganke na raskrizju,bez uvrede ikome,samo opservacija! A problem sam uocila neki dan kad sam isla na sat vremena kod zubara, on je to vrijeme plakao kod tate u narucju u svakom slucaju,pitam za tips i tricks kako to rade djeca koja znaju bez gore navedenih pomagala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U toj dobi je bilo "kud ja tud i dijete". I kod zubara i ginekologa i frizera. Muž je išao s nama u pratnji. A cica u blizini ako zakrizi.

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Tuna, da se to utrenirati, ovisi samo koliko si strpljiva. A i o karakteru bebe.

    Jedino, nikad nećeš znati je li to posljedica treninga ili je bebi naprosto prerastao fazu.

    Ja najbolja iskustva imam s T. koja je doslovno prvu godinu provela na meni. Noću je bila do mene (i cice). Evo je dite sve naučilo samo-i spavati po noći, sama se uspava, doji samo pred jutro.
    E. i H. su to svladali tek oko 3 odnosno 2 godine a kao učila sam ih.

    Dođe sve na svoje, moj savjet je da napraviš kako je tebi lakše. Ili navikavat ili pustit, u oba slučaja će rezultat biti isti (tamo negdje do škole )

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Slazem se da to sve ovisi od djeteta do djeteta. Ja sam moju pocela kad je imala tako 4ipo mjeseca dizat na rame kad bi vidjela da ju hvata san na sisi da se prvo navikne bez sise zaspat (jer sam skontala da bi se ona znala trznut I po 5-6 puta kad bi joj bradavica isklizla iz usta) i cekala da tako zaspi. Nakon nekih cca 1mj sam to "cekanje" skratila tj sam ju poluzaspalu nosila u krevetic. Nakon jos nekih 1mj sam ju pocela budnu/pospanu nosit u sobu u mrak I tamo lagano usikat par min prije stavljanja u krevet. A sad ju nosim sasvim budnui ona cim skonta da smo dosli povise krevetica se opusti, stavi glavu na moje rame I tako stojim s njome njisuci je cca 1,2 min I stavim budnu u krevet.
    Nista ne pjevam, nista ne govorim, a njisem ju u uspravnom polozaju na ramenu, tako oduvijek.
    Nemamo dudu, ali kad ju stavim spavat cucla malo palac dok ne zaspi, pa ga izbaci iz usta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Fora to govoris za prvo nocno spavanje? Jel ti plakala na ramenu? Tad je i jela? A sta tokom noci?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ona bi sisala I kad je bila gotova, tj ja bi osjetila da vise ne poteze da jede nego da se uspavljuje onda bi ju prebacila na rame.
    Da zaboravila sam da sam izostavila jednu vaznu stavku, beba je spavac tj nije bilo nocnog podoja vise u toj fazi (pocela spavat noc kad je napunila 2mj)
    Nije mi nikad plakala tako valjda se navikla postepeno da kad je na ramenu da je to to, gotovo I da ide spavat.
    Ali opet, mislim da sve ovisi o bebi I kakvog su karaktera

  12. #12
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali opet, mislim da sve ovisi o bebi I kakvog su karaktera
    Ja isto mislim. Sa mojom malenom su uspavljivanja bila noćna mora, ali prava i to je trajalo i trajalo u nedogled. I noćna i popodnevna i buđenja i plakanja i cendranja i po danu, pa se brzo ušuljaj pored nje pa je umiruj ili spuštaj na pod (stavili smo 2mx2m madrac jer je surfala po citavoj površini pa da se ne udari) pa spavaj na kraju s njom svaki put.
    Mali evo, kuc-kuc u drvo, taj kad je umoran počne drečati, čim vidi da spuštam roletne i stavljam u krevetić valjda počne spavati, stavim ga okrene se na bok i spava. 6 mj ima sad. Čudo jedno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    A eto, ja bih valjda sve ovaj moj jako dobri spava,ali samo ga ja i moja cica mozemo uspavat.obicno to bude u 20.30, 1 i 4. Nocas 2 i 5. On stvarno nije problematican, ali ja bi da se ugleda na bolje od sebe ))

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •