Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 409

Tema: Od ponedjeljka smo gradjani EU

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, Putnam je jako puno godina istraživao zbog čega tako velike razlike sjevera i juga u Italiji i došao je do zanimljivih spoznaja i korijena. Mislim da bi svi Talijani i oni koje zanima Italija trebali pročitati ovu knjigu, meni je bila fascinantna. I vrlo je čitljiva.
    zuska bome si me zainteresirala, danas ju idem negdje pronaći

  2. #52
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    jučer su na dnevniku rekli da će bebe ipak trebati samo papire iz rodilišta, nikakve druge dokumente.

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a da vrate rodiliste u metkovicu i stim rijese ovaj problem

  4. #54
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sigurno cu je potraziti Zuska jer stvar je zaista cudna. I cesto sam imala priliku osjetiti da sam presla s konja na magarca iako zivim usred bogatog sjevera. I nikako mi nije jasno kako su uopce bili medju prvih 12 s takvom anarhijom na jugu a nama se drzala prodika zbog suradnje s Hagom i jednog obicnog Gotovine

  5. #55
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    jučer su na dnevniku rekli da će bebe ipak trebati samo papire iz rodilišta, nikakve druge dokumente.
    ima traka EU

  6. #56
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Super, javite se kad je pročitate, baš me zanima kakav će dojam na vas ostaviti.

  7. #57
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana, Italija je poseban i zanimljiv slučaj.
    Preporučam na čitanje knjigu Roberta Putnama "Kako demokracija postaje djelotvorna", odnosno na engleskom "Making demokracy work", sigurno ima i na talijanskom (Italia_fatta_pezzi).

    Uglavnom, Putnam je jako puno godina istraživao zbog čega tako velike razlike sjevera i juga u Italiji i došao je do zanimljivih spoznaja i korijena. Mislim da bi svi Talijani i oni koje zanima Italija trebali pročitati ovu knjigu, meni je bila fascinantna. I vrlo je čitljiva.
    Ja našla ovo

    Baš me zainteresiralo pa sam na brzaka progooglala i našla taj review, za početak.

  8. #58
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno cu je potraziti Zuska jer stvar je zaista cudna. I cesto sam imala priliku osjetiti da sam presla s konja na magarca iako zivim usred bogatog sjevera. I nikako mi nije jasno kako su uopce bili medju prvih 12 s takvom anarhijom na jugu a nama se drzala prodika zbog suradnje s Hagom i jednog obicnog Gotovine
    Čuj, nije to usporedivo. Italija je jedna od osnivačica Europske zajednice za ugljen i čelik davne 1952. godine. A uvjeti koji su postavljeni Hrvatskoj...dobro da jesu, inače se nikad ne bi makli s mjesta.
    Evo jako zanimljivog teksta od Ines Sabalić iz Brisela za Al Jazeeru, malo povijesnog pregleda zašto smo tek sad ušli, malo podsjećanja na devedesete neće škoditi. Sta-je-hrvatska-naucila-od-rupela

  9. #59
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ja našla ovo

    Baš me zainteresiralo pa sam na brzaka progooglala i našla taj review, za početak.
    Ma to je neki rivju, jedan od mnogih. Treba knjigu uzeti.
    A, naravno, da je bilo onih koji su knjigu i sam koncept socijalnog kapitala prihvatili s oduševljenjem i postali Putnamovi sljedbenici, onih koji su to opovrgavali, i onih koji su to pokušali inkorporirati u neku cjelovitiju teoriju, kako to već biva u znanosti sa svakim djelom. Ali s tim se ne treba zamarati.

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ok, i što je na kraju istina?
    što se mijenja ulaskom hrvatske u eu za građane dubrovačke županije? dakle, ne ulaskom u šengen, nego sad?
    ivarica?
    Mislim da laky zna

  11. #61
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana, Italija je poseban i zanimljiv slučaj.
    Bar dok se ne javi neko iz neke druge zemlje i da jos jedan kontra primjer...

  12. #62
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je neki rivju, jedan od mnogih. Treba knjigu uzeti.
    A, naravno, da je bilo onih koji su knjigu i sam koncept socijalnog kapitala prihvatili s oduševljenjem i postali Putnamovi sljedbenici, onih koji su to opovrgavali, i onih koji su to pokušali inkorporirati u neku cjelovitiju teoriju, kako to već biva u znanosti sa svakim djelom. Ali s tim se ne treba zamarati.
    Znam, kužim šta hoćeš reći. Ja ih volim pročitati prije nego krenem čitati knjigu, navika valjda, radim to godinama, tako dobim prvi dojam, a onda tokom čitanja sama definiram mišljenje. Na brzaka sam htjela vidjeti o čemu se radi, a review zna pomoći.
    Ako si mislila da sam htjela linkanjem nešto posebno implicirati, nisam.

  13. #63
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da laky zna
    ne mijenja se ništa prolazite kao i do sada :D

  14. #64
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zove me jučer pripadnik moje obitelji u Sloveniji, ja na poslu, preko glave u brojkama, rok za predaju izvještaja se bliži.
    A ovaj krene: halo europejci, dobrodošli u klub!
    Hvala, rekoh.
    I... kako je, kako se osjećate?
    Isto sra..e! (Ovo progovara nemoć da se obranim od glupog pitanja, a moram biti pristojna)
    A, neće još dugo! Uskoro će biti gore!



    Bojim se da nije daleko od istine... ali me tješi i to da bi gore bilo i s EU i bez nje.

  15. #65
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    ne mijenja se ništa prolazite kao i do sada :D
    pažljivije sam pročitala lokaciju ispod avatara, ja mislila ti u slavoniji

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Eh, Italija! Imala sam priliku živjeti na jugu (Barletta) i sjeveru (iako, ne jako sjevernom, Ravenna). Dolje je puno opuštenije, neuređenije, glasnije, mlade cure bez problema kažu "sto' in casa", tj. doma sam, kad ih pitaš što rade. Moj osobni dojam fasciniranosti Italijom vjerojatno posve otupljuje ikakvu kritiku. I, kao slučajno zalutala tamo, meni je bilo super i dolje i gore.
    Ljudi su slični, i kad se žale na EU i kad su zadovoljni. Prilagodili su se. Vjerujem da ćemo i mi. I to brzo. Evropa je samo bonus, sve drugo ostajemo biti. Ovime ne gubimo, sa EU dobivamo. Službeno smo Europljani. I sve ono što smo i do sada bili.

    Uostalom, u životu je vrijedno gledati pozitivno.

  17. #67
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Samo da još jednu stvar ubacim: za promjene je potrebna volja građana. Svakog pojedinačno. Dok god se ljudi i njihovi stavovi ne mijenjaju - neće biti promjena.
    Pa mi ulazili u sto unija...

    A što se tiče lakšeg i bržeg graničnog prijelaza: mislim da je to jedan od najnebitnijih faktora u cijeloj ovoj priči.

  18. #68
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Dopusteno je prijelazno razdoblje do prilagodbe, ja sam pitala za moju malo vecu djecu, treba za prijelaz putovnica biometrijska, ili nova Eu osobna. Konkretno ce nam se mijenjati cijene, osim ako drzava ne bude subvencionirala prelazak kamiona trajektom, u slucaju da hocu u Opuzenu kupiti namjestaj, moram teret izmjeriti i plombirati na ulazu, i dati na provjeru na izlazu. Traka Eu mi znaci koliko i do sada ona na kojoj je pisalo tranzit. Svaki put su nas zaustavljali i provjeravali nam dokumente, unatoc tablicama. Kad smo se prije godinu i pol vracali iz Ceske, na ulazu u Hr iz Madjarske nalazio se policajac i carinik, samo su nam mahnuli da prodemo. Kad smo se dokopali svoje zupanije oko ponoci, na ulazu u Neum 9, a na izlazu 11 policajaca, zaustavljanje, provjera. Nasi policajci. Objasnite mi tu logiku.

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    dobro kaže silly, krumpi, itekako ti postovi imaju veze s euroskepticizmom. a teslu si, iako radi zabave, ubacila skroz neprikladno i bezveze. da je rođen devedesetih, imao bi puno veći problem od toga što ne bi dvadeset godina kasnije bio građanin eu.


    jučer smo ušli u zajednicu više-manje uređenih država. kakva nije bila naša. i zato i možemo biti ponosni. naravno da nismo švedska, ali ako se samo malo maknemo iz svoje perspektive, iz svojih okvira, ako samo malo pogledamo preko prve granice, eno, u bosnu.
    jel pratite što se tamo dešava s jmbg-om?
    jel kužite vi koji je to kaos od države?
    e, to se više u hrvatskoj ne bi moglo desiti. više ne.
    A u Grčkoj i Španjolskoj? Baš mi se ne čini potrebnim analizirat stanja i uspoređivat nikad oporavljenu Bosnu s Grčkom, al eto.
    A ok, valjda ono što sam htjela reći nije lako objašnjivo, pa nisam sposobna objasnit ili kužite kako vam odgovara. Nešto od toga jest, al me ova analiza mojeg stava baš uzrujala, valjda netko ima talent za čitanje misli.
    Ne vidim razloga za ponos i potrebu za odjeljivanjem od ostalih ljudi koji su nam zapravo - povijesno i svakako drugačije - sličniji nego ostali članovi EU, tj. rastužuje me kako smo ponosni na to da idemo u brzu traku na cesti, kao da jučer nismo bili u sporoj. I ponašanje kao da smo generalno nešto postigli SAMI ili da smo nagrađeni za napredak. Ja ne osjećam da smo napredovali.
    Mislim da čovjek treba slaviti kad postigne samostalno određeni iskorak i određeni napredak, a mi smo se pod pritiskom obaveza prilagodili, što nam je donijelo i puno reguliranja i puno dobroga (onako, generalno), ali nas ne razlikuje od susjeda po ničem, nego po fazi pregovora u kojoj smo bili.
    To kako ćemo dalje ne ovisi o EU, to ovisi samo o nama, zapravo mi nije jasno kako ne kreira strah nego sreću.
    Lako je prenijeti direktive, teško ih je provoditi.
    Lako je naučiti programe, teško je programirati sredstva i povući novce.
    Lako je naučiti pravila zajednice, teško je živjeti po njima.
    A to ovisi o POTPUNO istim ljudima o kojima smo ovisili jučer.
    Nekoliko puta sam napisala, al ne u maniri volim pedere, ali ne u svojoj kući, nego pod punom odgovornošću da vjerujem u političko-pravnu zajednicu, ali se bojim činjenice da smo previše ponosni, a premalo realni, zreli i uplašeni. Ne prestravljeni, nego zdravo uplašeni, ko na prvom predavanju na fakultetu.
    Što se tiče ostalog, bilo bi potpuno nenormalno i neprihvatljivo da imam ikakve skepse prema udruživanju u EU, ali to nemam potrebu objašnjavat, onaj ko me zna (a cvijeta npr. zna dovoljno), vjerujem da je upoznat s time da bi bilo neprirodno da imam nešto protiv EU kao zajednice. Fokusirana sam na nas.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 02.07.2013. at 13:34

  20. #70

  21. #71
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Dopusteno je prijelazno razdoblje do prilagodbe, ja sam pitala za moju malo vecu djecu, treba za prijelaz putovnica biometrijska, ili nova Eu osobna. Konkretno ce nam se mijenjati cijene, osim ako drzava ne bude subvencionirala prelazak kamiona trajektom, u slucaju da hocu u Opuzenu kupiti namjestaj, moram teret izmjeriti i plombirati na ulazu, i dati na provjeru na izlazu. Traka Eu mi znaci koliko i do sada ona na kojoj je pisalo tranzit. Svaki put su nas zaustavljali i provjeravali nam dokumente, unatoc tablicama. Kad smo se prije godinu i pol vracali iz Ceske, na ulazu u Hr iz Madjarske nalazio se policajac i carinik, samo su nam mahnuli da prodemo. Kad smo se dokopali svoje zupanije oko ponoci, na ulazu u Neum 9, a na izlazu 11 policajaca, zaustavljanje, provjera. Nasi policajci. Objasnite mi tu logiku.
    ja znam za Graničnu policiju BiH sta nam je "naloženo" za nas ste u tranzitu

  22. #72
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam za Graničnu policiju BiH sta nam je "naloženo" za nas ste u tranzitu
    Pa onda ti zapravo ne znas kako se moze proc, jer ne treba prec samo vasu granicnu policiju.

  23. #73
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda ti zapravo ne znas kako se moze proc, jer ne treba prec samo vasu granicnu policiju.
    Ja sam "mislila" da smo mi ti koji smo odvojili DU županiju od ostalog dijela RH ,a niti jedna drzava ne smije zabraniti ulaz svom drzavljaninu pa ni RH uskoro će kamerama biti proprađeno svako auto na tranzitu i neće biti problema,drugim riječima snime se tablice ,a zna se okvino koliko vremenski treba za tranzit i to je to (osiguranje da se neće nesto kupiti u Neumu).
    Posljednje uređivanje od laky : 02.07.2013. at 14:37

  24. #74
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Nama je kombi već dva dana na carini u Vž jer se oni eto nisu pripremili za ulazak u EU i nemaju programe koje trebaju, pa nek roba stoji tamo dok oni ne nađu nekoga da im to instalira . Mužu baš i nije smiješno, ali mogli smo to i očekivati.

    Bit će bolje .

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    krumpirić, čekala sam tvoje objašnjenje jer ono prije uopće nisam razumjela. ovo sad razumijem. a uostalom, bez obzira što ti nisi tog stava, i euskepticizam za mene je isto legitiman stav. ako se ne temelji na onim dosadnim sir_vrhnje_ hrvatska_samostalnost argumentima.

    ali nas ne razlikuje od susjeda po ničem, nego po fazi pregovora u kojoj smo bili
    mislim da se naši susjedi ne bi s tobom složili baš a što ti kažeš, kad ti bosanac priča o trenutnoj situaciji u bosni, tko to može razumjeti osim nas iz regiona nitko živ.

    al kužim što hoćeš reći, isto što i dežulović u svom tekstu koji je linkala mojca. to mi niti na kraj pameti nije bilo nikada, da smo ponosni jer smo sad kao odvojili od ovih koji su ostali vani. nema to veze s vezom. ne znam niti baš nekoga tko tako razmišlja. ovi koji su bili na tompsonu, ne vole eu, kao niti ovi koji su prije par dana slušali cecu u beogradu.

    ovo moje je druga neka vrsta, pa i ponosa, da. al isto ju ne znam valjda objasniti, pa bolje da preskočim.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim razloga za ponos i potrebu za odjeljivanjem od ostalih ljudi koji su nam zapravo - povijesno i svakako drugačije - sličniji nego ostali članovi EU, tj. rastužuje me kako smo ponosni na to da idemo u brzu traku na cesti, kao da jučer nismo bili u sporoj. I ponašanje kao da smo generalno nešto postigli SAMI ili da smo nagrađeni za napredak. Ja ne osjećam da smo napredovali.
    Mislim da čovjek treba slaviti kad postigne samostalno određeni iskorak i određeni napredak, a mi smo se pod pritiskom obaveza prilagodili, što nam je donijelo i puno reguliranja i puno dobroga (onako, generalno), ali nas ne razlikuje od susjeda po ničem, nego po fazi pregovora u kojoj smo bili.
    Moram zbilja priznati da mi je teško shvatiti što pišeš, al pretpostavljam da je zato što se ne poznamo pa mi je teško iščitavati intonaciju.
    Mislim da ne možeš zanemariti da je za prilagodbu bilo potrebno dosta toga odraditi i na to treba biti ponosan. Mogli smo i ne odraditi. Kad položim ispit iz matematike, i dalje sam "Jenny from the block", ali imam pravo biti ponosna i na to i da nakon što položim i zadnji ispit mogu raditi neke atraktivnije poslove. Malo toga čovjek napravi bez nekih smjernica i "prisila", ali kad napraviš svejedno možeš biti ponosan na to. Ne znači zato da omalovažavaš ljude koji ne mogu završiti fakultet (pod strogom kontrolom profesora) i ne znaju govoriti 4 jezika, ali možeš biti ponosan na sebe, a ovaj koji ne govori 4 jezika, ima neka ograničenja kako god okreneš.

  27. #77
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je kombi već dva dana na carini u Vž jer se oni eto nisu pripremili za ulazak u EU i nemaju programe koje trebaju, pa nek roba stoji tamo dok oni ne nađu nekoga da im to instalira . Mužu baš i nije smiješno, ali mogli smo to i očekivati.

    Bit će bolje .

    A od kud uvozi?
    MD-u je jučer kombi prošao bez frke.

  28. #78
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je kombi već dva dana na carini u Vž jer se oni eto nisu pripremili za ulazak u EU i nemaju programe koje trebaju, pa nek roba stoji tamo dok oni ne nađu nekoga da im to instalira . Mužu baš i nije smiješno, ali mogli smo to i očekivati.

    Bit će bolje .
    Da, ovo je za očekivati. Na žalost. Ja se stalno nerviram kad na televiziji govore - nitko nam nije rekao što trebamo pa se zato nismo prilagodili. Kao, evo iznenada smo ušli i nismo znali. Uvoz robe, trošarine i dokumentacija onih koji su u sustavu trošarina - to isto nije sređeno. Kasno su napravljeni pravilnici. Ima tu još kojekakvih propusta. Ja vjerujem kako je velki dio njih posljedica toga što previše ljudi čeka da im netko kaže što točno treba napraviti bez ikakve inicijative da sami prouče pravila koja ih se tiču. To onda cijelu hijerarhiju smrda pa i oni koji bi i napravili na vrijeme neke stvari ne mogu jer čekaju ove pasivne.

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

  30. #80
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moram zbilja priznati da mi je teško shvatiti što pišeš, al pretpostavljam da je zato što se ne poznamo pa mi je teško iščitavati intonaciju.
    Mislim da ne možeš zanemariti da je za prilagodbu bilo potrebno dosta toga odraditi i na to treba biti ponosan. Mogli smo i ne odraditi. Kad položim ispit iz matematike, i dalje sam "Jenny from the block", ali imam pravo biti ponosna i na to i da nakon što položim i zadnji ispit mogu raditi neke atraktivnije poslove. Malo toga čovjek napravi bez nekih smjernica i "prisila", ali kad napraviš svejedno možeš biti ponosan na to. Ne znači zato da omalovažavaš ljude koji ne mogu završiti fakultet (pod strogom kontrolom profesora) i ne znaju govoriti 4 jezika, ali možeš biti ponosan na sebe, a ovaj koji ne govori 4 jezika, ima neka ograničenja kako god okreneš.
    upravo zato jer mislim da je neusporedivo lakši posao položiti ispit nego stvarno znati matematiku.

  31. #81
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    upravo zato jer mislim da je neusporedivo lakši posao položiti ispit nego stvarno znati matematiku.
    Slažem se!
    Iako ne vjerujem da isto mislimo pod tim. Ja mislim da je bahata rečenica - "Znam matematiku.". To mi je isto kao: "Znam sve.". Nemoguća misija.
    Malo mi je nezahvalno pokušati nagađati što ti misliš pod znati matematiku. Možda si mislila lakše je položiti matematiku, nego znati ili htjeti primijeniti ju na konkretne probleme. A možda i nisi.

    Svejedno mislim da možeš biti ponosan kad položiš težak ispit. Iako nisi odmah nakon ispita u stanju raditi kvalitetno neki posao, treba ti 6 mjeseci pripravničkog, pa malo iskustva. Da me ne bi krivo shvatila, nisam ja nešto uzdignuta do neba od sreće i ponosa (zato i nisam dugo pisala na ovom topicu, jer me ne pere neki optimizam). Ali eto, neki je pomak u pozitivnom smjeru, možda će biti sreće da ćemo dobro i taj pripravnički odraditi. Prelasci granice - manje više. Ja se nadam napretku u zaštiti okoliša, obrazovanju, ljudskim pravima, pravosuđu, mobilnosti koja donosi i višu razinu tolerancije... Jako bi me veselilo da se pokrene privreda, ali tu sam najviše skeptična i to me ne čini opimističnom, da sad ne ulazim u problematiku poduzetništva.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.07.2013. at 16:13

  32. #82
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potpis na Jelenu! Dosadilo mi samo lajkati.

  33. #83
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    A od kud uvozi?
    MD-u je jučer kombi prošao bez frke.
    Iz Švicarske.
    Maloprije su ga pustili bez da su ga ocarinili, jer eto ne znaju kako, pa da ne plaćamo parking tri dana na carini.

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zar su zaboravili postupak carinjenja u dva dana? Se za ne EU zemlje nešto mijenjalo?

  35. #85
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Upravo sam pročitala ovaj tekst i toliko je dobar i zanimljiv da vas molim da ga pročitate!

    Rađanje-europe-iz-straha-kaosa-i-mržnje

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam napretku u zaštiti okoliša, obrazovanju, ljudskim pravima, pravosuđu, mobilnosti koja donosi i višu razinu tolerancije... Jako bi me veselilo da se pokrene privreda, ali tu sam najviše skeptična i to me ne čini opimističnom.
    X

  37. #87
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam pročitala ovaj tekst i toliko je dobar i zanimljiv da vas molim da ga pročitate!

    Rađanje-europe-iz-straha-kaosa-i-mržnje
    fora.
    volim takve analize. potiču te da dalje čitaš. potiču te da razmišljaš. nema veze u kojem smjeru. samo da razmišljaš. pa bili i krivi zaključci.
    a moj zaključak nakon pročitanog je da bi bio red da merkelica prestane s*at. jer ovo što se dešava u grčkoj nije nikako u duhu ničega ovdje pročitanog. mjere štednje koje u propast tjeraju ljude. ne mogu ljudi, obični ljudi, radnici, ispaštati radi onoga što su svi znali, kako je grčka i zašto debelom prečicom ušla u eu. i nije to bilo jučer. 1981. i nitko ništa.

    druga stvar je turska.
    Uopće se ne može zamisliti što bi bilo s razvojem EU da nije bilo turskog čuvara.
    i sad im okretati leđa. ako ljudi izgube skroz ideju eu kao moguće budućnosti, ideju u kojoj žive od 1987, vrlo lako se mogu okrenuti snažnom islamizmu. erdogan može biti mala beba prema mogućim scenarijima.

    no, ako su uspjeli sve ovo prije, uspjeti će europa i u ovome, naći neko rješenje. duboko vjerujem u to.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 03.07.2013. at 10:15

  38. #88
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Baš joj je dobar tekst.

    Mene to sve skupa podsjeća na stvaranje SAD. I stvarno se nadam da ćemo se svi jednom zvati eruopljani, zadržavajući svoje lokalne posebnosti, kao i što je tamo.

  39. #89
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Odličan tekst, i meni je dioo vezan za TUrsku ostavio neku gorčinu.
    Nego, reče mi kolega pred par dana da su i Jugoslaviji 70-tih nudili članstvo, pa je Tito odbio. Prvi glas... Nisam nikad čula ništa o tome, netko je?

  40. #90
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    neki dan je receno na TV da ju hrvatskoj, tj. Jugoslaviji nudili tik pred raspad, ali da su svi odbili jer su htjeli uci kao samostalne drzave a ne kao jugoslavija

  41. #91
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam pročitala ovaj tekst i toliko je dobar i zanimljiv da vas molim da ga pročitate!

    Rađanje-europe-iz-straha-kaosa-i-mržnje
    Ja bih rado, ali ne mogu.
    Ima neka ne-fejs stranica?

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja isto ne mogu procitati na kompu na poslu, ali preko mobitela mogu, ali me je to napor, mozda ipak procitam.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja bi rađe Zoricu

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rado, ali ne mogu.
    Ima neka ne-fejs stranica?
    Samo dio.
    http://globus.jutarnji.hr/svijet/rad...gladi-i-mrznje

  45. #95
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja isto ne mogu procitat. Moze li ikako drugacije, za nas bez fejsa?

  46. #96
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mogu kopirati pa vam poslati mailom, ako mi pošaljete pp.

  47. #97
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prešla sam jučer novu hrvatsko-slovensku granicu. Lijepo je! Na našoj strani samo projuriš, nema više nikoga, ni granice, Na slovenskoj zajedno hrvatska policajka i slovenski policajac, Naša mi se samo nasmijala, Slovenac uzeo pasoš, ni otvorio ga nije, nego mi nasmijan kaže: Kaj ne , da je lepše ovako? Je, kažem ja, opet smo skupa.
    Ja presretna.

  48. #98
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prošlo je 7 godina od pristupanja Evropi.
    Da li je to ispunilo naša očekivanja?
    A korona skroz sve pobrkala

    Sve u svemu, meni osobno je dobro biti dio Evrope. Iako jos nemamo euro, iako još nismo u shengenskom prostoru.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.07.2020. at 12:59

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prešla sam jučer novu hrvatsko-slovensku granicu. Lijepo je! Na našoj strani samo projuriš, nema više nikoga, ni granice, Na slovenskoj zajedno hrvatska policajka i slovenski policajac, Naša mi se samo nasmijala, Slovenac uzeo pasoš, ni otvorio ga nije, nego mi nasmijan kaže: Kaj ne , da je lepše ovako? Je, kažem ja, opet smo skupa.
    Ja presretna.
    E nisam išla tad
    Ali mnogo godina kasnije ne sad u koroni su dobro gledali osobne i jedni i drugi

  50. #100
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo, dobro nam sad dodje ta pomoc od 22 milijarde od EU, zar ne. Radije bih da mi dajemo pomoc, ali eto kad smo vec tu gdje jesmo, odlično.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •