Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 409

Tema: Od ponedjeljka smo gradjani EU

  1. #101
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, dobro nam sad dodje ta pomoc od 22 milijarde od EU, zar ne. Radije bih da mi dajemo pomoc, ali eto kad smo vec tu gdje jesmo, odlično.
    pa dajemo i mi, punimo proračun EU-a kroz PDV, carine i članarine. Ovih 22 mlrd EUR je samo naš dio rashodovne strane sedmogodišnjeg europskog proračuna.

  2. #102
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ako sam ja dobro shvatila, ovo je vise nego dvostruko od ocekivanih 10 mlijardi.

  3. #103
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da, ali je sada manji udio bespovratnih sredstava, tj veći je udio zajmova

    pored tih 22 mlrd koje se odnose na višegodišnji proračun i Next generation EU fond, dobit ćemo i određeni iznos iz SURE/ESM PandemicCrisis Support / EIBGuarantee Fund forWorkers and Businesses instrumenta (540 mlrd je europski proračun)

    još samo da se pametno utroše

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo nas u Schengenu!
    Nema više guzvi prema SLO i I. Konačno. Još ova dva-tri putovanja do kraja godine uz granice i "Jeeeeeee!"
    Ako opet nesto ne bude, poput korone ili tko zna cega. No, danas sam optimist.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.12.2022. at 16:12

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prešla sam granicu koje više nema. Samo su kućice ostale. Natpis: SLOBODAN PROLAZ.
    Jako dobro, baš dobro.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.01.2023. at 12:26

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jeej mraaak, vidjela sam na fejsu.

  7. #107
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U odnosu pred skoro 10 godina kad smo ušli u EU - evo nas napokon i u schengenu, uvodimo euro, radne dozvole ne trebaju ni za koju članicu eu koliko znam, a i Dubrovnik je povezan mostom, velikim dijelom financiranim od te EU, pa se ne mora više kroz BIH

    Kao pojedincu, ja sam zadovoljna onim što sam dobila.
    Na žalost, mislim da naša država nije iskoristila svoje prilike, ali vjerujem da je ipak bolje nego bi bilo bez EU.

    Netko će možda spomenuti depopulaciju i iseljavanje kao negativnost zadnjih 10 godina (iako znamo svi da to traje puno dulje). Za mene, mogućnost odlaska i pronalaska bolje budućnosti za sebe i svoju obitelj je ostvarenje onog što EU i znači - slobodu i jednake mogućnosti. Razloge zašto toliki su željeli (i još uvijek žele) otići ne treba tražiti u EU nego u HR. Pravo pojedinca na slobodu i dostojanstven život je važnije od "prava" države nad njime. I to je pravo koje želim svojoj djeci sad i u buduće.

    U konačnici, meni je EU upravo to - obećanje slobode i (gotovo) beskonačnih mogućnosti za moju djecu. Na njima je dalje ostaje kako će to (i da li će) iskoristiti.

  8. #108
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma ne može se usporediti biti članicom EU ili ne biti. Pogledajte samo istočne susjede.
    A što se tiče depopulacije, to je meni osobno baš tužno, ali nije specifično samo za nas. Pogledajte južni Tirol (Italija), prazan je uz sav turizam koji imaju, svi mladi su otišli u Njemačku. To su ekonomske migracije kojih je uvijek bilo i bit će ih, pogotovo s Istoka prema Zapadu....

  9. #109
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prešla sam granicu koje više nema. Samo su kućice ostale. Natpis: SLOBODAN PROLAZ.
    Jako dobro, baš dobro.
    Mi smo jučer prošetali slobodno kroz Sloveniju. Iskreno samo sam očekivala da mi neki policajac od nekud iskoči

    Kod nas još uvijek postoji ograda i žilet žica, ali je sve otvoreno za prolaz.
    A ljudi koji su prolazili kroz kućice su onako oprezno usporavali i gledali jel stvarno nema nikog, a neki i snimali

    Preporod stvarno

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer prošetali slobodno kroz Sloveniju. Iskreno samo sam očekivala da mi neki policajac od nekud iskoči



    morat ćemo i mi probati

  11. #111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Nerviraju li vas članci tipa - nemojte od nas raditi budale kod konverzije kune u euro? Nisam sretna s poskupljenjima, daleko od toga, ali svaki tjedan poskupljuje roba, tko je mislio da neće baš prvi tjedan ove godine, jer eto baš je taj tjedan konverzija. Mlijeko je i na placu na staru godinu 10 kn bilo, prije mjesec dana je bilo 7-8 kn pa ga nisi mogao dobiti već u 8 ujutro.

    U svakom slučaju sjećam se emisije s Guentherom Jauchom na njemačkom RTL-u kada su u stabilnije vrijeme uspoređivali cijene prehrambenih artikala prije i poslije prelaska na euro. Nijemci su zvali euro - teuro (teuer znači skupo). Ispalo je da je to bio samo dojam građana, da realno nije bilo nekih ozbiljnih poskupljenja izvan uobičajene inflacije. Naši pišu - "zna se da je i drugdje tako bilo...". Baš me nervira što se piše paušalno nešto što nitko ne provjeri, niti snosi ikakve posljedice za dezinformiranje javnosti. Ili uspoređuju 10 nasumičnih proizvoda po dućanima i iz toga izvlače neke statistike. Možeš izvući 10 koji su poskupili i 10 koji su ostali isti, namjestiti rezultat kako ti je volja.

  12. #112
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Poskupljivat će sigurno još, ali ima stvari koje su baš zbog eura skuplje jer se zaokružilo. Stanodavci su zaokružili iznose u eurima, prijateljica mi kaže da je plaćala stanarinu 1800 kn, sad će plaćati 250 eura "da bude lakše". Pa to je 75 kn, neće propasti, ali svejedno ne znam kako je to lakše. Nije jedina, čujem i od drugih da su im se stanarine zaokružile, većinom 5 ili 10 eura.

    Cigarete su se isto zaokružile, ja sam kutiju platila za Božić kad sam bila 29 kn, sestra danas 30,14 kn. A na tablici carinske uprave piše da su 29,38 kn, odnosno 3,90 eura. Znači trgovina je zaokružila na 4 eura. Isto za prijavu, kako se uopće smije ići preko trošarina carinske uprave. Ali čak i da se drže zakona, opet je to 38 lp skuplje što i nije neki iznos, sve okej, ali je zaokružen, nikad prije cigarete nisu poskupljivale po 38 lipa.

    Čitam danas za frizerske salone, isto zaokruživanje "da bude lakše". Ja mislim da stvarno nema puno ljudi koji su mislili da će se sve samo obračunati po fiksnom tečaju i da će sve biti isto, ali baš mi je iritantno to "da bude lakše", a čak ni ne živim tamo. Uglavnom, to me nervira više od članaka.

  13. #113
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I kod mene je isto epidemija zaokruživanja.
    Frizerka je zaokružila cijene u eurima jer “… ne želi imati posla sa centima”
    U teretani su isto sve cijene zaokružili i još preko društvenih mmreža mole da se više ne placa u kunama


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #114
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni je zaokruživanje uslužnih djelatnosti ok, ali ne sa 6,43 € na 10€. Drugo je što jednostavno povećanje usluga mora ići jer je sve poskupilo, energenti, doprinosi, plaće radnicima, cijene repromaterijala.
    Ja isto ne znam što ću sa stanarinom, glupo mi je 212,48 eura naplatiti. 220 mi je već veliko odskakanje.

  15. #115
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam isto “zaokružila” stanarinu jer smo ionako prije ugovaranja zaokružili iznos iz eura preračunat u kune i sad sam samo stavila inicijalni zaokružen iznos u eurima. Potpisali aneks, nitko se nije bunio. Nisam uopce znala da ljudi dogovaraju najam u kn, mislim formalno da, ali dok oglašavas čak je i na njuškalu primarna valuta oglasa bila euro
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.01.2023. at 08:11

  16. #116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je zaokruživanje uslužnih djelatnosti ok, ali ne sa 6,43 € na 10€. Drugo je što jednostavno povećanje usluga mora ići jer je sve poskupilo, energenti, doprinosi, plaće radnicima, cijene repromaterijala.
    Ja isto ne znam što ću sa stanarinom, glupo mi je 212,48 eura naplatiti. 220 mi je već veliko odskakanje.
    Pa ako ne želiš 213 eura onda 215.

    Meni je isto ok 7,48 staviti na na 7,50 eura, ali ne na 8 kao što neki rade

  17. #117
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Najbliže zaokruživanje za 212,48 je 212,00.
    Jedino pravedno.
    Ako se o pravednosti radi.
    A ako se radi o poskupljenju, očito je sve dozvoljeno.

  18. #118
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Tj.ja bih to zaokružila na 212,50.

  19. #119
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ili 210

  20. #120
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ne znam što fali cijeni od 212,50 eura.
    2,5 eura su skoro 20 kn. Treba to malo presložiti u glavi da kovanice dosta vrijede.

  21. #121
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što fali cijeni od 212,50 eura.
    2,5 eura su skoro 20 kn. Treba to malo presložiti u glavi da kovanice dosta vrijede.
    to se i ja pitam, kao dječji trening koji je zaokružen tako za dva eura gore, a plaća se preko računa, dakle nema ni kusura ni kovanica, potpuno je isto u internet bankarstvo upisati 12,34 i 10,00.
    S jedne strane nam je normalno da je cijena svega 99,99, a s druge "kako ćemo ako nije okruglo?"

  22. #122
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Meni se sam podstanar javio radi uplate (ja sam naravno smetnula da se uplaćuju kune) i rekao da želi zaokružitit na iznos 25 eura više od dosadašnjeg najma jer zna da su cijene najma otišle gore. Beat that
    To je korektno jer je svjestan da stan sad stavim na tržište, najam bi išao i više od toga. No ja sam s njim prezadovoljna i ne da mi se radi 50 eura mijenjat ga.

    Mogu samo reći da fakat imam ludu sreću s podstanarima. On nam je stigao prije nešto više od 3 godine. Nikakva posla s njim, plaća račune, uplaćuje rentu na račun. Ne viđam ni njega, a ni u stanu nisam bila preko 3 godine.

    Ono što me strašno ljuti su razlike u cijenana u DM-u u Njem i RH, postoje super prikazi na netu za artikle, pa ta razlika je ogromnaaa, kao i taj Lidl u Slo.
    Rekla sam mužu idemo jedan dan u shopping u Brežice, ionako nam nisu daleko u djiru iz Samobora su usput.

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    to se i ja pitam, kao dječji trening koji je zaokružen tako za dva eura gore, a plaća se preko računa, dakle nema ni kusura ni kovanica, potpuno je isto u internet bankarstvo upisati 12,34 i 10,00.
    S jedne strane nam je normalno da je cijena svega 99,99, a s druge "kako ćemo ako nije okruglo?"
    e baš tako

  24. #124
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što fali cijeni od 212,50 eura.
    2,5 eura su skoro 20 kn. Treba to malo presložiti u glavi da kovanice dosta vrijede.
    Ja sam danas prvi put nakon NG otišla na plac. Kumice brčkaju s tim kovanicama, drže ih u kutiji za jaja, opremljene su kalkukatorima i isprintanim konverzijama svih brojeva do 100 kn.
    Važno sam na svim štandovima zaokružila iznose tipa 2,69 € na 3 i na izlazu shvatila da ostavih laganih 30 kn .

  25. #125
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    to se i ja pitam, kao dječji trening koji je zaokružen tako za dva eura gore, a plaća se preko računa, dakle nema ni kusura ni kovanica, potpuno je isto u internet bankarstvo upisati 12,34 i 10,00.
    S jedne strane nam je normalno da je cijena svega 99,99, a s druge "kako ćemo ako nije okruglo?"
    Nama je zaokruzen za samo 6 centi gore. Al muz jucer platio 10 eura, sto je prije Nove placao 6 eura.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja hodam s mobitelom po svom dućanu i sve cijene množim sa 7,5345 da vidim jesu li digli cijene .

    Koliko vidim nisu, zasad.

    Blagajnice su sluđene u radu s dvije valute istovremeno. Čak mi je jučer nešto preostalih kuna i lipa zamijenila u cente, tako da što se mene tiče ode kuna u povijest...

    Živo me zanima pošto je kava u 'mom' kafiću' i je li bilo nekakvih zaokruživanja na više. Bila je 11 kuna ilitiga 1,46 po novome .

  27. #127
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Cijena najma ovog mog stana je unazad 7 godina ista, tako da me ovo poskupljenje od 20 kn ne opterećuje previše.

  28. #128
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa pretpostavljam da zaokružuju oni koji su i do sad imali zaokruzeno. Npr kod mene teretana s 300kn (39,82€) na 40€ (+1,36kn), danas mi je bio čovjek kupiti nešto sto prodajem prek njuškala, ostavio mi 8 centi vise bez da sam ga pitala i sl.
    Zaokruzivanje do otprilike 2-3% ako je i inače neka proizvoljna okrugla suma mi je ok.

    da mi je trebao platiti 8 centi preko okruglog iznosa bi mu naravno zaokružila na nize
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.01.2023. at 12:41

  29. #129
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Danas sam popila Nescafe od 18kn. Dakle srecom pa skoro nikad vani ne pijem kavu, ovo nije normalno

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Blago meni ja inače ne mogu cijene zapamtit,pa blage veze nemam što je poskupilo. MM sve zna.

    Računam da ću sad lakše pamtit kad budu ove nove brojke, bar se nadam

    Ja volim okrugle brojke radi pamtljivosti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.01.2023. at 16:54

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    ima li tko kolike su sad naknade za plačanje u zabi u eurima ( preko onih dopuštenih besplatnih) ako se plača prema zabi, i ako se plača van zabe do sad JE TO BILO 2-2.5 kune po računu

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

  33. #133
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Priznaj da nisi razumjela pitanje

  34. #134
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja hodam s mobitelom po svom dućanu i sve cijene množim sa 7,5345 da vidim jesu li digli cijene .

    Koliko vidim nisu, zasad.

    Blagajnice su sluđene u radu s dvije valute istovremeno. Čak mi je jučer nešto preostalih kuna i lipa zamijenila u cente, tako da što se mene tiče ode kuna u povijest...

    Živo me zanima pošto je kava u 'mom' kafiću' i je li bilo nekakvih zaokruživanja na više. Bila je 11 kuna ilitiga 1,46 po novome .
    Ja gdje sam bila pisu obje cijene jos uvijek.
    Preostalo mi je ispod 10 kuna.
    Meni je rekreacija mrvu snizena cijena, al je lani dosta poskupilo. Kavu sam platila 12 kn u broken relationships, a neki dan u Botaničaru sam 4 pića platila 100 kn. Ti su poludili. Jos imaju cjenik s QR kodom. Koja je to glupost i bezobrazluk. Ako nemas telefon, sori. Neki cak imaju da moras pdf skinuti.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 05.01.2023. at 20:01

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Placa me malo strah. Idem uvijek kod istih i ne pitam za cijenu. Mislim si da bi se oni mogli smotati.

  36. #136
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Priznaj da nisi razumjela pitanje
    Priznajem, odgovorila sam ko chat gpt...najbolje što sam mogla .

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Sve ok samo si ja to moram prevesti u zbilju

  38. #138
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Priznaj da nisi razumjela pitanje
    Ja nisam priznajem

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja bi taj cjenik s QR kodom zabranila ako je jedini izvor informacije o cijenama usluga i roba.

    Sludio me Camping Zg i njihov restoran-pizzerija.
    Pa čovječe Božji prvo može mi bit prazan mob, drugo na izlete ne nosim naočale za čitanje (ipak s papira bolje vidim jer su veća slova), treće mogu se uopće ne kužit u tehnologiju i ne znat kako doć do fuc..ng pizze koju želim za svoje nepce. Koje sastojke ima (nisam htjela nikakve obične jer znam da imaju jednu prefinu, naravno nisam se mogla sjetit tog naziva jer je bio neobičan),a imaju puno vrsta,konobar nema strpljenja nabrajat i šta da ja naručim ma poludila sam.

    Vratite ljudi cjenik hrane na papiru...bar kao rezervnu opciju.Trebala sam im napisat recenziju
    Znači tamo moji starci i svekiji ne bi mogli naručit hranu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.01.2023. at 21:41

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima li tko kolike su sad naknade za plačanje u zabi u eurima ( preko onih dopuštenih besplatnih) ako se plača prema zabi, i ako se plača van zabe do sad JE TO BILO 2-2.5 kune po računu
    Što te zanima zapravo jelena.o?

    Naknade za plaćanje s tekućeg unutar i van banke?
    Ako je to, brate mili de pojednostavi izričaj

  41. #141
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Što te zanima zapravo jelena.o?

    Naknade za plaćanje s tekućeg unutar i van banke?
    Ako je to, brate mili de pojednostavi izričaj
    I guglaj.
    Zašto očekuješ da netko drugi gugla umjesto tebe, Jelena?

  42. #142
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Evo i mi mali Muje danas na izlet do Brežica, red šetnje i jezera, red ručka, red shoppinga u Hoferu.
    Divan sunčan dan i slatke Brežice, baš ih volim.

    Sve rege su iz Zg, sreli jednu Slovenku u dućanu.
    Išli preko Dobove, vraćali se preko Bregane.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mi mali Muje danas na izlet do Brežica, red šetnje i jezera, red ručka, red shoppinga u Hoferu.
    Divan sunčan dan i slatke Brežice, baš ih volim.

    Sve rege su iz Zg, sreli jednu Slovenku u dućanu.
    Išli preko Dobove, vraćali se preko Bregane.
    Jednom sam bila tamo u nekom šopingu i iz moje perspektive Brežice su samo to . Gdje je to jezero? Ima li negdje lijepo za prošetati, popiti kava, potrošit novce koje uštedimo kupovinom u njihovom Lidlu ?

  44. #144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nisam lili, al mojim klincima je osim kupanja u Čatežu zanimljiv bio i dvorac u Brežicama.
    Iako mi nikad nismo tamo išli ciljano u shopping već uglavnom na kupanac, znali smo navratit do kojeg dućana.

    A nisu daleko ni Mokrice, drago "izletište" još iz vremena bivše države. Uvije su, barrm meni, imali bolje kremšnite od Samoborskih

  45. #145
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Lonni, meni su Brežice jako drage i šarmantne. Da to je relativno "svježe" veliko akumulacijsko jezero (izgradjena hidroelektrana) ,vrlo impozantno sve zajedno izgleda, jezero je ogromno ko more izgleda. Ima jako lijepa šetnjica do i oko jezera, preko lijepog mosta ide se do HE pa uz jezero.

    Puno šetača.
    Meni je tamo fenomenalno kako je sve prilagodjeno sport aktivnostima, za trčanje i bajk, staza koliko ti srce želi.Čisto, uredno. Ima moderne arhitekture dosta,pa i to zagledamo. Ona park šuma, dvorac.

    A meni nigdje nije problem potrošit novce

    Ručali u jednoj gostilni, u Intermarket centru kupili kćerki u papirnici Street ruksak za školu. Kod nas 50eur, tamo snižen na 34eur.

    Da sam išla u SportsDirect, pare bi nestale.

    A ovo što pitaš za jel ima negdje za popit kava,a ne znam kako to uopće pitaš,pa jesi ti bila u Brežicama ili samo u tom dućanu

    Naravno da imaš za popit kavu, pojest, odvoji si nekad malo više vremena za upoznat Brežice. Za šetat se imaš jako puno staza.

    Mi smo se prvo nauživali sunca, šetnje, hrane pa onda u shopping.

    Blizu su i terme Čatež i terme Dobovaa, a ni Mokrice nisu daleko kao izletište.
    Daj šansu Brežicama!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.01.2023. at 08:14

  46. #146
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A imaju i velik vrtni centar odmah kraj Termalne rivijere u Čatežu, pa se i na biljkama može uštedjeti.
    Lijep je taj kraj.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 07.01.2023. at 08:59

  47. #147
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se sam podstanar javio radi uplate (ja sam naravno smetnula da se uplaćuju kune) i rekao da želi zaokružitit na iznos 25 eura više od dosadašnjeg najma jer zna da su cijene najma otišle gore. Beat that
    Temeljem čega su cijene najma otišle gore, koje ja ekonomska podloga za rast cijene najma?
    Kojoj sirovini je porasla vrijednost? Koje infrastrukturalno ulaganje je izvršeno od strane najmodavca da može opravdati rast cijene najma?

    Jer reći da cijena najma raste jer "su cijene otiše gore" je najštetnije od svega, upravo zato što potiče taj suludi i neopravdani rast cijena najma čime se stvara začarani krug u kojem najviše profitiraju najmodavci (oni s više nekretnina) a najviše gube najmoprimci, čime se stvara i potiče kriza stambenog zbrinjavanja

    Da danas stvaram obitelj, da se danas kućim, zaista ne znam kako bih to izvela. Riješiti stambeno pitanje je danas daleko teže nego prije 10 godina. Zapravo mi je žao što stanodavci nemaju kapaciteta sagledati širu sliku, odnosno pogledati malo izvan svojih džepova i mogućnosti zarade.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 07.01.2023. at 10:01

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Poanta lilinog posta je da je on sam odredio višu cijenu i očito tako i uplatio.

  49. #149
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Temeljem čega su cijene najma otišle gore, koje ja ekonomska podloga za rast cijene najma?
    Kojoj sirovini je porasla vrijednost? Koje infrastrukturalno ulaganje je izvršeno od strane najmodavca da može opravdati rast cijene najma?

    Jer reći da cijena najma raste jer "su cijene otiše gore" je najštetnije od svega, upravo zato što potiče taj suludi i neopravdani rast cijena najma čime se stvara začarani krug u kojem najviše profitiraju najmodavci (oni s više nekretnina) a najviše gube najmoprimci, čime se stvara i potiče kriza stambenog zbrinjavanja

    Da danas stvaram obitelj, da se danas kućim, zaista ne znam kako bih to izvela. Riješiti stambeno pitanje je danas daleko teže nego prije 10 godina. Zapravo mi je žao što stanodavci nemaju kapaciteta sagledati širu sliku, odnosno pogledati malo izvan svojih džepova i mogućnosti zarade.
    Slažem se, no oni računaju da je inflacija 15% (ili koliko već) i znaju da je novac za toliko izgubio na vrijednosti.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 07.01.2023. at 11:14

  50. #150
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, no oni računaju da je inflacija 15% (ili koliko već) i znaju da je novac za toliko izgubio na vrijednosti.
    to bi bilo super kada bi rast cijena pratio i rast plaća
    onda bismo samo odmahnuli rukom i rekli da je novac malo manje vrijedan danas nego je bio jučer
    a nije baš tako

    očito je malo i do vrijednosti i uvjerenja najmodavca, evo moja kolegica plaća istu najmninu već 8 godina koliko je u Zg u vrlo atraktivnom kvartu u širem centru
    logika njenih najmodavaca je da je ona vrijedan najmoprimac, s kojom nemaju problema i više cijene njenu stabilnost od moguće veće zarade na novom najmoprimcu
    plus, ne iskorištavaju teoretsku mogućnost veće zarade od nekog drugog kako bi digli najamninu postojećem stanaru, inflaciju ne spominju
    Evo i Sillyme piše da cijena najma ostala ista kako je pisalo u ugovoru
    pa ne kužim, jel inflacija ili je do volje pojedinaca?

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •