Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: Alimentacija - pitanje

  1. #51
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A valjda dio režija, hrane i sve osobne potrepštine djeteta, školske i kulturne potrebe.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ja svejedno ne vidim zašto netko čije dijete hoda poderano a roditelj s kojim dijete živi ima dovoljno novaca da ga obuče, ne podigne tužbu? A ovo o troškovima djeteta je jako nerealno, jer dijete u većinislučajeva također i onemogućava mogućnost zarade roditelju s kojim živi... Ne može raditi 12sati dnevno, ne može na službene putove, na tečaj jezika itd. jer taddijete treba povjeriti nekomu a to ne želi jer za dijete nije dobro da ne provodi vrijeme s roditeljem.. Mislim, stvarno ne vidim kako bi to država mogla ocijeniti.

  3. #53
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ako je jednom roditelju povjereno da zivi s djetetom, ocito da je sud ocijenio da je to u interesu djeteta. ako se nakon nekog, ocito kratkog, vremena "vidi" da dijete hoda polugolo u sred zime, koji bi normalan roditelj trazio da neka institucija mjesecima proucava gdje se novac trosi, umjesto da trazi promjenu sudske odluke da dijete zivi s njim???

    a, sto se ovog trosenja tice. potpuno promaseno. ja sam ovaj mjesec platila rezije s alimentacijom, pa je dosla placa s kojom sam platila boravak-prehranu+engleski+likovni+ritmiku. licemjerno mi je uopce navoditi to kao neki problem kao da nitko od vas nikad doplatak za dijete ili neki novac koji je dijete dobilo nije potrosio na neke primarne potrebe, pa kompenzirao kad dođe placa.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Naravno, zato me i zasmetalo to da kao iznad neke svote to nisu djetetove potrebe nego se plaćaju krpice mami. Sve se to jako često svodi na želju da se upravlja partnerovim životom nakon razvoda preko novaca koji se uplaćuju za dijete. Jako često, ne uvijek i u ovim ne uvijek situacijama treba podići tužbu. A ako misliš da bi se o djetetu trebalo drugačije brinuti, ali nisi spreman sam preuzeti brigu o djetetu, onda svoje mišljenje možeš podijeliti s bivšim partnerom, prijateljima, forumom itd. ali ne možeš na osnovu njega smanjivati ili povećavati alimentaciju sudskim putem određenu, u znak neodobravanja ili odobravanja... Naime, ne odgajaš bivšeg partnera nego zajedno s njim dijete.

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    nije moguce tako urediti zivot djeteta. uvijek se jednom roditelju dijete povjerava na zivot, a s drugim uređuju susreti i druzenja. naravno, ti susreti i druzenja mogu biti minimalno kratki, kako propisuje zakon, a o prema dogovoru roditelja mogu biti i dulji (npr. mjesec- dva ljetnih praznika na moru i slicno)...
    zašto ne mogu, recimo ako žive u susjedstvu ili manjoj sredini, djetetu je recimo isto do škole, ili vrtića ....

  6. #56
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    zato jer je komplicirano i rijetko kad dugotrajno funkcionira. na prvi nesporazum ili roditeljsku svađu, sve pada u vodu, a djetetova prava ostaju nezasticena.
    i zato se uvijek određuje jedan roditelj s kojim ce dijete zivjeti, a s drugim ostvaruje susrete i druzenja.
    tisucu pitanja: tko ce upravljati djetetovom stednjom? tko ce mu moci promijeniti prebivaliste/boraviste? izvaditi osobnu/putovnicu? odvesti u inozemstvo? kako ce se raspodijeliti troskovi zivota? tko ce ostvarivati ( i kako) neka prava npr. doplatak za dijete, neku pomoc, subvenciju? cija ce porezna olaksica biti?

    u idealnoj situaciji se sve to moze rijesiti u pet minuta razgovora, no kad/ako dođe do problema nemas onaj bitan papir kojim mases dok govoris da druga strana nije smjela bez dogovora odvesti dijete u inozemstvo, da mu nije smjela promijeniti prebivaliste, da je trebala platiti vrtic/skolu/aktivnost ovaj mjesec (a nema novaca), da ga je trebala vratiti u ponedjeljak, a ne utorak...

    tu je i onaj drugi aspekt o kojem znam manje, a to je osjecaj djetetove pripadnosti i sigurnosti doma, pravila, odgoja....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •