Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Domaće kravlje mlijeko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno Domaće kravlje mlijeko

    Drage mame,

    ja nažalost nisam imala mlijeka. Iako sam imala jaku volju za dojenjem, i o svemu se informirala. A i dobre tete, dok smo bili u bolnici su baš forsirale dojenje,
    i učile nas(nove mame) kako dojiti.
    Međutim oko 6 tjedna mlijeka jednostavno nije bilo. Krenula je dohrana. Maleni je na ADu. Iskreno, nisam sretna zbog toga. A strah me preći na kravlje.

    I da stvar bude gora, dok mu pripremam ad, kroz prozor gledam susjedove krave kako uživaju na ispaši. Znam da kravama ništa dodatno ne daje. i da su više za osobne potrebe, i pomalo za selo, bakice odnesu po koju litru mlijeka, svjži sir i sl. Znači nisu industrijske krave.

    I suprug i ja smo odrasli na kravljem mlijeku. Zdravi smo i uspiješni (oboje s VSS) i jos stotine pozitivnih detalja... i htjela bih da i moje dijete sutra takvo bude. I zašto ga hraniti koncentratom?

    Pedijatrica nam je dala zeleno svjetlo za kravlje mlijeko, uz napomenu da je ona 1 od 6 ljekara koji su za k.mlijeko. Rekla nam je da razrijedimo 100 ml mlijeka sa 70 ml vode, i to kuhamo 15 min. Kaže da je prije bila zagovornik AD, međutim kada je vidjela kako se proizvodi i koliko je sve to vještačko, predomislila se.
    I Ad je kravlje mlijeko, od krava koje nisu vidjele ni sunca ni zelenila. Tim kravma se daju kojekakvi dodaci kako bi dale odgovarajuće mlijeko. Možda je nekomu to utjeha, ali meni je strašno.

    I zašto ga hranim koncentratom? Jer na internetu tako kažu

    Da, bojim se alergijske reakcije..i da će kroz stolicu početi gubiti željezo. E, da povezali su ga i sa autizmom...međutim moja kolegica je malenog isključivo dojila do 2 godine, i mali ima autizam!?

    I da, po forumima sam čitala da majke daju kravlje mlijeko, ono iz tetrapaka, prerađeno.
    Ja imam mogućnost da svako jutro i večer donosim mlijeko,svježe i sama ga pripremim malenom. E da, bebi je 2,5 mjeseca. I u zadnje vrijeme odbija AD, pojede on, ali više bacim, baš ga jede preko volje. Ne mijenja mi se Ad je to može razviti alergiju kod beba.

    Kakvo je vaše mišljenje? I iskustvo? Pretpostvaljam da vas je većina odhranjena na kravljem mlijeku... kako se osjećate sada, kao formirane i zdrave osobe, a kažu vam da ono na čemu ste odrasli u te zdrave osobe, da to nije zdravo?! I kada pogledate generacije prije vas, koje sad imaju i 70 - 80 godina, koje su 99% odhranjene kravljim.


    Baš sam se raspisla
    Ali to me sad baš muči.
    Svi mi želimo najbolje za svoje dijete.
    Zato sam jako zbunjena.

    Znači, malenom bih počela polako uvoditi kravlje mlijeko. Lagano, Prvo jutarnji obrok, da vidim reakciju, pa postepeno povećavati.
    Kakvo je vaše mišljenje i iskustvo?

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    ja osobno ne bih davala kravlje
    redosljed ide:
    dojenje
    izdajanje
    mlijeko iz banke
    AD

    adaptirano je ipak prilagođeno ljudima
    radije bih probala nabaviti BIO AD ako te muči kontaminiranost običnih AD
    jer banke mlijeka kod nas nema

    i odrasla sam na AD. koliko sam zdrava, ne znam. za sada jesam.

    mi također pijemo svježe kravlje s obližnje farme (MM, D koji ima 3,5 g i ja, mala doji). i baš je fora u tome da je sirovo, a ne kuhano.

  3. #3
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Mislim da si ti malo pobrkala stvari..Kravlje mlijeko ne daje se djeci ne zbog podrijetla (btw super da imas pristup takvom mlijeku, trebat ce ti kasnije ), nego zbog sastava koje odgovara teliću, a ne dojenčetu..
    I meni je uvedeno kravlje mlijeko prije godinu dana..domace, netretirano..kakvo je bilo na selu gdje sam zivjela prije 30 godina..
    Danas sam pametna (valjda), uspjesna i "zdrava". Ovo zdrava sam stavila pod navodnike jer imam dijabetes tip 1. Jedan od mogućih uzročnika koji se danas službeno spominje je i prerano uvođenje kravljeg mlijeka u prehranu. Pa ti kako hoćeš

  4. #4
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Kravlje mlijeko je namjenjeno telićima i idealno za njihov rast i razvoj, dok je majčino mlijeko namjenjeno bebačima i isto tako idealno za njihov rast i razvoj.
    Majke koje ne doje trebajU koristiti AD.
    Kravlje mlijeko ne prije godine dana dijeteta, prosurfaj malo po internetu pa češ naći informacije zašto.

  5. #5
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Iako se slažem da je kravlje mlijeko prvenstveno za telad, s druge strane uvijek dajem prednost što manje prerađenoj hrani.
    Nisam ni blizu stručna da savjetujem, ali kada sam prije razmišljala što bih učinila da nemam svog mlijeka, nekako su mi ovako išle misli:
    1. mlijeko neke druge žene
    2. sirovo kozje mlijeko
    3. sirovo kravlje mlijeko
    Kao što kaže ključić, fora je u tome da je sirovo jer još sadrži enzime potrebne za probavu... najgore je prokuhano, a nefermentirano
    Uglavnom, zaključila sam da bih nabavila kozu

    S druge strane, to je rizik, kao i bilo što osim majčinog mlijeka, naprosto ne znaš kako će mali organizam reagirati...

    A što se tiče ovih priča, vidi nas, mi pili pa nije nam ništa - te priče su pune rupa. Kao prvo nekadašnje i današnje mlijeko su dva svijeta, ok, ako znaš susjedove krave u dušu recimo da ovaj argument ne stoji. Drugo, ne bih baš rekla da je današnja generacija primjer zdravlja i vitalnosti, naprotiv Treće, to je jako individualno - netko može piti litru pasteriziranog, djelomično iz mlijka u prahu napravljenog dućanskog mlijeka i super mu je, a netko od šalice najdomaćijeg mlijeka na dan visi u wc-u više nego je ugodno

    Citiraj NovaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame,

    ja nažalost nisam imala mlijeka. Iako sam imala jaku volju za dojenjem, i o svemu se informirala. A i dobre tete, dok smo bili u bolnici su baš forsirale dojenje,
    i učile nas(nove mame) kako dojiti.
    Međutim oko 6 tjedna mlijeka jednostavno nije bilo. Krenula je dohrana. Maleni je na ADu. Iskreno, nisam sretna zbog toga. A strah me preći na kravlje.

    I da stvar bude gora, dok mu pripremam ad, kroz prozor gledam susjedove krave kako uživaju na ispaši. Znam da kravama ništa dodatno ne daje. i da su više za osobne potrebe, i pomalo za selo, bakice odnesu po koju litru mlijeka, svjži sir i sl. Znači nisu industrijske krave.

    I suprug i ja smo odrasli na kravljem mlijeku. Zdravi smo i uspiješni (oboje s VSS) i jos stotine pozitivnih detalja... i htjela bih da i moje dijete sutra takvo bude. I zašto ga hraniti koncentratom?

    Pedijatrica nam je dala zeleno svjetlo za kravlje mlijeko, uz napomenu da je ona 1 od 6 ljekara koji su za k.mlijeko. Rekla nam je da razrijedimo 100 ml mlijeka sa 70 ml vode, i to kuhamo 15 min. Kaže da je prije bila zagovornik AD, međutim kada je vidjela kako se proizvodi i koliko je sve to vještačko, predomislila se.
    I Ad je kravlje mlijeko, od krava koje nisu vidjele ni sunca ni zelenila. Tim kravma se daju kojekakvi dodaci kako bi dale odgovarajuće mlijeko. Možda je nekomu to utjeha, ali meni je strašno.

    I zašto ga hranim koncentratom? Jer na internetu tako kažu

    Da, bojim se alergijske reakcije..i da će kroz stolicu početi gubiti željezo. E, da povezali su ga i sa autizmom...međutim moja kolegica je malenog isključivo dojila do 2 godine, i mali ima autizam!?

    I da, po forumima sam čitala da majke daju kravlje mlijeko, ono iz tetrapaka, prerađeno.
    Ja imam mogućnost da svako jutro i večer donosim mlijeko,svježe i sama ga pripremim malenom. E da, bebi je 2,5 mjeseca. I u zadnje vrijeme odbija AD, pojede on, ali više bacim, baš ga jede preko volje. Ne mijenja mi se Ad je to može razviti alergiju kod beba.

    Kakvo je vaše mišljenje? I iskustvo? Pretpostvaljam da vas je većina odhranjena na kravljem mlijeku... kako se osjećate sada, kao formirane i zdrave osobe, a kažu vam da ono na čemu ste odrasli u te zdrave osobe, da to nije zdravo?! I kada pogledate generacije prije vas, koje sad imaju i 70 - 80 godina, koje su 99% odhranjene kravljim.


    Baš sam se raspisla
    Ali to me sad baš muči.
    Svi mi želimo najbolje za svoje dijete.
    Zato sam jako zbunjena.

    Znači, malenom bih počela polako uvoditi kravlje mlijeko. Lagano, Prvo jutarnji obrok, da vidim reakciju, pa postepeno povećavati.
    Kakvo je vaše mišljenje i iskustvo?

  6. #6
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja se slažem s ovim dijelom o neprerađenoj hrani. Vec i vrapci na granama znaju da je takva hrana kvalitetnija i zdravija. Ali mi pricamo o bebi od 2 mjeseca! Ili sam ja nesto krivo pročitala?
    Kravlje mlijeko sadrži previše proteina, natrija i kalija, a premalo esencijalnih masnih kiselina koje su potrebne za razvoj mozga, ma kako god ta krava zdrava bila i pasla najfiniju travicu.
    Zato se i adaptira, mijenja mu se sastav, da bi bilo prilagođeno ljudskom tijelu koliko god je to moguće u odnosu na majčino mlijeko

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ... Ne mijenja mi se Ad je to može razviti alergiju kod beba....

    kravlje isto može razviti alergiju kod beba..

  8. #8
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja kao kljucicka.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A dolazi ljeto i vrućine. Svježe mlijeko i 33 stupnja u zraku i beba od 3 mjeseca. To nikako nije dobra kombinacija.
    Beba ne može probaviti nerazrijeđeno i svježe kravlje mlijeko. Da nema ništa drugo, mogla bi bebi dati to mlijeko da ne umre od gladi. No, kako ima, daj mu radije adaptirano, kad već ne možeš svoje.

    Ovo je moje mišljenje, ti radi kako smatraš da je najpametnije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •