Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: "self let down efekt"

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno "self let down efekt"

    mislim, ja sam ovaj naslov na brzinu sad smislila jer htjedoh ovo podijelit s vama. nisam nigdje čitala nešto ovako, pa ne znam je li moguće, a tako je kod mene slučaj i pitam stručno osoblje našeg foruma za potvrdu ili negiranje.
    dakle, radi se o let down efektu i njegovom izazivanju. izaziva ga kvalitetno sisanje naših malih sisavaca i tek kad LD krene oni sisaju kako je red. moj LD traje cca 10 sekundi no tad je cug žeštok! sve čujem kako pod vakumom mlijeko šprica u mlazovima u usta.
    e sad, mislim da baš LD efekt u grdumima napravi mjesta za novo mlijeko, dakle sve se spusti do bradavice i bebe to suknu dok si reko ekser. tom idejom sam jedno veče u krevetu pokušala sama proizvesti LD stimularajući bradavice slično kako to radi moja beba i uspjela sam, već nakon nekih minut dva. nakon toga moje grudi su nabrekle u momentu, dakle, mlijeko je suknilo do bradavica, nije popijeno, naravno, i na taj način ja sam sama sebi naakumulirala mlijeka!!!!! jedan dva let down-a između sisanja i moje grudi su puno tvrđe i punije.
    to je sigurno tako!
    e sad, je li moguće da sam otkrila ameriku( u što sumnjam) ili sabotiram samo sisanje na neki način ili šta. moja bebuška, kad su mi grudi poptuno prazne, ona je lijena za sisanje i bude nervozna ko pas( to je u vrijeme skokova u razvoju),ona neće uopće ni vući da postigne let down, valda joj se ne sviđa položaj bradavice kad je sisa prazna. e ja onda netom pred sisanje proizvedem sama let down, sisa se napuni do bradavice i ona se nasisa da je milina!
    Molim vas, šta mislite o tome i je li neko probao SELF LET DOWN EFEKT?!

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Refleks otpuštanja mlijeka je pod utjecajem oksitocina, hormona ljubavi.
    Sama pomisao na dijete, gledanje slike, mirisanje robice ili čak, slušanje plača djeteta (ne nužno tvojeg), može izazvati otpuštanje mlijeka. Držanje djeteta još i prije.
    U kombinaciji sa stimulacijom bradavica, svakako se događa kod mnogih žena.

    Ne razumijem baš ovo punjenje grudi između sisanja, mehanizam proizvodnje mlijeka radi tako da se više mlijeka stvara što je češće dojka ispražnjena do kraja. Dakle, periodi u kojima je dojka puna, tvrda i nema sisanja, nisu dugoročno dobri za produkciju. (to pišem zbog svih žena koje čitaju, nisam shvatila točno što si mislila pod tom opaskom)

  3. #3
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Meni se javlja i sada,cikimo 15 mj.kao i prvog dana.

  4. #4
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    htjedoh reći da kad proizvedem LD sama da mi se grudi napune više i a tako proizvedem više mlijeka za moju bebu, jel to moguće?
    uvijek sam mislila da samo sisanje, tj. potrošnja mlijeka proizvodi novo mlijeko, a sad mislim dapovremeni LD to isto može učiniti... to pitam..

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Da li inače imaš problema s količinom mlijeka? Nisam sigurna može li ti ovo pomoći. Ako je let down prejak na početku dojenja, ili ako su grudi prepunjene, to može smetati djetetu (ovisi, naravno, i koliko je staro).

  6. #6
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    htjedoh reći da kad proizvedem LD sama da mi se grudi napune više i a tako proizvedem više mlijeka za moju bebu, jel to moguće?
    uvijek sam mislila da samo sisanje, tj. potrošnja mlijeka proizvodi novo mlijeko, a sad mislim dapovremeni LD to isto može učiniti... to pitam..
    Prvi dio rečenice nije točan, mlijeka uvijek ima (na početku više, na kraju podoja manje). Grudi nisu spremnici mlijeka. Mlijeko se stvara u alveolama a Let down je potreban da se mlijeko iz aveola istisne i dođe u mliječne kanaliće pa do djeteta.
    Ako čekaš da se dojke napune toliko da to osjetiš i da one otežaju znači da je prošlo previše vremena između podoja a tako mozgu šalješ informaciju da dijete ne treba toliko mlijeka.

    Proizvodnja funkcionira vrlo jednostavno, koliko dijete posiše toliko se mlijeka stvara tj koliko mlijeka izađe van iz dojke toliko će se opet napraviti.
    Ako u dan-dva izlazi manje mlijeka jer dijete iz nekog razloga ima manje ili kraće podoje mozak dobije info da djetetu ne treba mlijeka kao do tada pa postepeno smanjuje proizvodnju.
    Ako dan-dva dijete siše češće i duže nego u nekom periodu prije, proizvodi se više mlijeka.

    Ako dijete uredno napreduje ne treba nikako "intervenirati" u rad dojki. dijete svojim sisanjem određuje tempo i količinu prema svojim potrebama.
    Kod naglih promjena dojke se prilagode u dan-dva za veću ili manju količinu mlijeka.

    LD se aktivira i više puta tokom podoja ali većina žena osjeti samo onaj prvi.

    Da dijete ima dovoljno mlijeka majka najbolje pomaže time da:
    - pazi na položaj i hvat dojke (oni su preduvjet pravilnom pražnjenju dojke)
    - dojiti na zahtjev (kad god dijete traži jer dijete samo najbolje zna kada je gladno) ali da broj podoja ne ide ispod 8 u 24 sata(ovo je za djecu koja su još samo na majčinom mlijeku)
    - ne ograničavati podoj (dijete najbolje zna i koliko je gladno)

    Ženama koje žele povećati produkciju mlijeka savjetuje se:
    - češće dojenje (time se češće stimuliraju bradavice i dolazi do češćih otpuštanja mlijeka)
    - mjenjanje dojki tokom jednog podoja (stimuliraju se obje dojke a svaka stimulacija vodi do LDa)
    Posljednje uređivanje od (maša) : 12.07.2013. at 14:04

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Prvi dio rečenice nije točan, mlijeka uvijek ima (na početku više, na kraju podoja manje). Grudi nisu spremnici mlijeka.
    e dobro, to mi nije bilo jasno, imala sam pogrešan dojam dakle! hvala
    Unazad pomalo imamproblem s količinom, beba je sad punih 4 mjeseca, pa ju češće stavljam na dojku, ponekad se i izdojim nakon podoja, uspijem stvoriti više mlijeka, no danas i juče opet frkaa. pootroši obje i još kao da nije zadovoljna... a jedno dugo vrijeme je lijepo jedna dojka jedan obrok, koja je to milina..sad opet kombiniram..uf..neprestana borba to sisanje, mislila sam da kad jednom uhvatimo ritam da će ić ko podmazano, ali nije tako..no ne odustajem.!!

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    htjedoh reći da kad proizvedem LD sama da mi se grudi napune više i a tako proizvedem više mlijeka za moju bebu, jel to moguće?
    uvijek sam mislila da samo sisanje, tj. potrošnja mlijeka proizvodi novo mlijeko, a sad mislim dapovremeni LD to isto može učiniti... to pitam..
    mozes ovo pojasniti?
    radi li se o trenutnom "povecanju" ili ono traje dok se dojke ne isprazne?
    naime, kod LDna dolazi do kontrakcija i dojke se zgrce i pri tome osjetis onu napetost u njima, cak im se i oblik moze malo promjeniti i zaista osjecaj je, a i izgled, kao da su punije, pa cak i prepunjene, na dodir su tvrdje.
    no to traje dok ne zavrsi LD i prestane kontrakcija. nakon toga su opet one stare. i kolicnina mlijeka u njima je ista kao i prije.
    (ovo pisem u opisanom slucaju kad dodje do LDna a dijete tad nije na sisi, odnosno ne sisa)
    Posljednje uređivanje od leonisa : 12.07.2013. at 22:30

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da, kad sam umorna i nervozna i ne mogu se opustiti i mala nervozi na sisi jer je navikla da LD krene cim ju stavi u usta prisjetim se kako pijem casu hladne vode i kako mi ta hladna voda tece kroz tijelo (u prvim mjesecima nisam smjela piti ledenu vodu jer bi imala mokar grudnjak )
    postoje nacini kako izazvat LD, cure koje se izdaju koriste ih, od njuskanja i pipanja bebe, slusanja bebe, prisjecanje na bebu (u slucaju razdvojenosti) opustanja u kadi, happy thoughts (maloprije sam u krevetu bila na predivnoj plazi i pila koktel da bi se smirlila i da bi dopustila da do LD doje :D)

  10. #10
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Refleks otpuštanja mlijeka je pod utjecajem oksitocina, hormona ljubavi.
    Sama pomisao na dijete, gledanje slike, mirisanje robice ili čak, slušanje plača djeteta (ne nužno tvojeg), može izazvati otpuštanje mlijeka. Držanje djeteta još i prije.
    U kombinaciji sa stimulacijom bradavica, svakako se događa kod mnogih žena.
    Mi imamo blizu 11 mjeseci i dojimo, kako nam odgovara, kad me pita, 3, ponekad 4 puta. Nemam više onaj osječaj zatezanja u psima, refleks, već možda čak koji mjesec. Sve do neki dan kad se stisnuo uz mene, poslje kupanja i sunčanja na plaži. Nekako me čudno pogledao i stisnuo ručicama, podigla sam ga sebi u krilo i u momentu su mi se napravile fleke na majici uz to poznato stezanje. Baš me iznenadilo s obzirom da su prsa dosta manja i da cicamo više iz povezanosti nego hranjenja jer , ponavljam, ne osječam inače stezanje u prsima kao da nešto teče a on ne guta onako kao kad smo se isključivo tako hranili. Imam dojam da srkne koji put i dalje vuče onako kroz san ni vrit ni mimo. Bilo bi mi žao da prestanemo, niti mi je to namjera. Da li ja (mi) možemo otezati to dojenje na tako, par puta dnevno bez bojazni da će mlijeko nestati? Dohrana nam ide više nego dobro (sa deset mjeseci ima 12 kg)

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mozes ovo pojasniti?
    radi li se o trenutnom "povecanju" ili ono traje dok se dojke ne isprazne?
    naime, kod LDna dolazi do kontrakcija i dojke se zgrce i pri tome osjetis onu napetost u njima, cak im se i oblik moze malo promjeniti i zaista osjecaj je, a i izgled, kao da su punije, pa cak i prepunjene, na dodir su tvrdje.
    no to traje dok ne zavrsi LD i prestane kontrakcija. nakon toga su opet one stare. i kolicnina mlijeka u njima je ista kao i prije.
    (ovo pisem u opisanom slucaju kad dodje do LDna a dijete tad nije na sisi, odnosno ne sisa)
    ma da???? znači, to je samo takav dojam kao da su se napunile?! onda je to to, da, baš kao kontrakcija!

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zamisli balon pun vode i jednu stranu stisnes, druga se napne i poveca. kad opustis i pustis balon se vraca na staro, kolicina vode u njemu je ista

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •