Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 217

Tema: Rekonekcija

  1. #51
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dozvoljavam mogućnost da sam jednostavno neupućen, pa te molim da mi objasniš što znači pomladiti svoje meridijane i uspostaviti njihovu permanentnu aktivaciju kao i aktivaciju 12 niti DNA, te ujedno reintegrirati te niti koje se rekonektira sa paralelnim dimenzijama. Kad si već pri poslu, možeš li mi objasniti i aksijatonalne linije?
    ali ti ne razumijes, boli mene uvo sta to znaci ili ne znaci (i meni zvuci u najmanju ruku debilno). ali ne bi skocila, ako me kuzis

    i kako ce netko trositi svoju lovu, na sandale od 2000 eura, rekonekciju, najnoviji lijek koji jos nije dokazan ili privatno rodiliste.. nastavite popis.

  2. #52
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je mikki previse... Sto jos tu reci?! :D
    pa kaj ne?

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ali ti ne razumijes da onaj tko prodaje cipele za 2000 k ne kaze da ćeš nosećii te cipele izlijeciti neku bolest
    oni koji se bave alternativom govore to
    uzmu lovu, 2000 i puno vise kuna
    mujica ne govori nista protiv primatelja usluga
    to su često očajni ljudi od kojih je klasična medicina digla ruke
    on govori protiv onih koji od takvih ljudi uzimaju novce

  4. #54
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa trebao bi govoriti i protiv ovih koji prodaju krpe pod zlato

    dobro, ja se ne sjecam iz kojih su razloga ovi moji poznanici isli na rekonekciju, ali nisu bilio nesto bolesni

    a ovo drugo.. u kapitalizmu izgleda svaka ponuda nade svog kupca, to je tak, jbg. a skakati na svaku nedokazanu metodu je u najmanju ruku bespotrebno, ako ne i neukusno

  5. #55
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potpis na aleksandru70vanju.

    Osim toga, ove će teme čitati ljudi koji su u dilemi, koji pokušavaju doći do raznih informacija, iskustava i savjeta. Mislim da je korisno da pročitaju i to da je netko napisao da je sve to glupost i papilova.
    A čini mi se i da je sasvim ispravno da netko tko je dio svog života posvetio znanosti i liječenju povremeno reagira na način da ljudima koji nisu dovoljno upućeni ili su dovoljno očajni da novce troše na svakakve stvari, otvara oči ili ih malo prodrma.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Zuska kazes da je ok da netko povremeno reagira...
    Ej pa mujica nin stop i uvijek skaxe za svaku napisanu.
    To prelazu svaku granicu ukusa, pristojnisti a u njegovom slucaju i onaj minimum kulture ne postoji.
    Sorry al sta ja njemu trebam dojazivat da su meni nakon par tretmana bionenegijom svi klasicni lihecnici bilu u cudu i pozitivnom soju.
    Ma mo s muslit.briga me sta misli al nek me ni ne pokusava yvjerit jer nece uspjet.
    Covjece ako je njemu akupunktura ciribu ciriba ja se pitam wtf?!
    Cak je i aleksandrovanja taj dio na svoj nacin opovrgla.

    I da mujica opetovano krsi pravila poforuma i nikom nista.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Dragi mujica lihepo nas pusti da raspravljamo o temi a ne o tebi, sto ti je mozda cilj.

  8. #58
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa nije baš da skače za svaku napisanu, to je pretjerivanje. Znam jer pratim te alternativne teme i mnogo češće kolutam očima nego što Mujica reagira
    Gle, ako smatraš da je tebi bioenergija ili što već pomoglo, zašto te nervira što tamo neki Mujica misli, sumnja i piše?

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Eto ti ga na gora si od njega al samo kolutas ocima ipak ne ometas druge stalno

    cuj meni smeta to prelazenje granice dobrog ukusa fali mi neki minimum pristojnosti brate mili koju god temu otviris nek krene neka rasprava eto ti jhega uleti ko vitez na konju i sve razbuca
    A i ne ponasa se sukladno pravilima podforuma: cemu, zasto, stalno, ne vjerujes pa nemoj pusti druge da mogu mislit drugacihe i imaju drugacija iskustva.
    Sorry na tipfelerima...

    Priznajem zazirem od bilo kakvih krutih i iskljucivih stavova u bilo kojoj sferi zivota.

  10. #60
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Priznajem zazirem od bilo kakvih krutih i iskljucivih stavova u bilo kojoj sferi zivota.
    Mogle bismo raspravljat što su kruti i isključivi stavovi i vjerujem da se ne bismo složile. Meni je, recimo, krut i isključiv stav onaj koji ne priznaje činjenice do kojih se došlo znanstvenom metodom.

    A što se tiče teme, pa i nije neka ako je Mujica sa dva posta može razbucati

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ti mislis da je to bilo sve od mujice
    Jok nastavak slijedi garant...

    Ne kuzim jel se ljubav i odanost mogu znanstveno dokazat pa ipak znamo svi da postoje? Al to je za temu Filozofski kutak.
    Za mene je kruto ni ne pokusati razumjet drugu stranu.tipa:ja sam u pravu i to je tako.tocka.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.11.2014. at 23:20

  12. #62
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Lili, čini mi se da većina nas razumije barem neke od razloga zbog kojih se ljudi okreću alternativi. Tko zna kako bih se ponašala u nekim situacijama o kojima bolje da ni ne pomišljam, a kroz koje su mi prolazili neki znanci. Stvarno se ljude ne može osuđivati.

    S druge strane, postoji hrpa ljudi koja zarađuje na nesreći, neznanju ili nesigurnosti drugih ljudi. To nije ok. Nisu sve metode jednako vrijedne i učinkovite, niti su svi lijekovi lijekovi. Postoji put do toga da bi se nešto zvalo lijekom i metodom koja liječi. I zato mislim da je važno o tome kritički promišljati i upozoravati.
    Ovo je ipak i obrazovni forum.

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Zuska slazem se s ovim navedenim u zadnjem.postu u potpunosti

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, čini mi se da većina nas razumije barem neke od razloga zbog kojih se ljudi okreću alternativi. Tko zna kako bih se ponašala u nekim situacijama o kojima bolje da ni ne pomišljam, a kroz koje su mi prolazili neki znanci. Stvarno se ljude ne može osuđivati.

    S druge strane, postoji hrpa ljudi koja zarađuje na nesreći, neznanju ili nesigurnosti drugih ljudi. To nije ok. Nisu sve metode jednako vrijedne i učinkovite, niti su svi lijekovi lijekovi. Postoji put do toga da bi se nešto zvalo lijekom i metodom koja liječi. I zato mislim da je važno o tome kritički promišljati i upozoravati.
    Ovo je ipak i obrazovni forum.

    a s druge strane, isto tak je točno da postoji hrpa ljudi koji ne zarađuju na tuđoj nesreći nego koji pomognu ljudima koji nisu uspjeli pronaći lijek za sebe u zapadnoj medicini.

    da li ima netko da može poreći ovu rečenicu?

    jer istinito je i jedno i drugo

  15. #65
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    a s druge strane, isto tak je točno da postoji hrpa ljudi koji ne zarađuju na tuđoj nesreći nego koji pomognu ljudima koji nisu uspjeli pronaći lijek za sebe u zapadnoj medicini.

    da li ima netko da može poreći ovu rečenicu?

    jer istinito je i jedno i drugo
    neće ti nitko poreći tu rečenicu i sva sreća da postoje takvi ljudi
    ali bome ima i ovih drugih i smatram da je odlično što na forumu pišu i ljudi poput mujice, tanje i aleksandre
    nisam protiv alternative, ali ovo s meridijanima meni osobno zvuči kao žešća glupost

    sad sam vidjela ovo s baljezgarijama
    sramota
    i tko koga proziva o kućnom odgoju, smiješno

  16. #66
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa trebao bi govoriti i protiv ovih koji prodaju krpe pod zlato

    dobro, ja se ne sjecam iz kojih su razloga ovi moji poznanici isli na rekonekciju, ali nisu bilio nesto bolesni

    a ovo drugo.. u kapitalizmu izgleda svaka ponuda nade svog kupca, to je tak, jbg. a skakati na svaku nedokazanu metodu je u najmanju ruku bespotrebno, ako ne i neukusno
    Baš naprotiv mikka, mislim da je "skakati" na svaku nedokazanu metodu koja se reklamira potrebno i "ukusno" - mljac, mljac, njami, njami..

    Neukusno je šutjeti po strani i ne učiniti ni onaj minimum građanske dužnosti da se makar digne glas protiv nećeg lošeg.

    Svatko u svom području djelovanja.

    Netko u zaštiti potrošača, netko u zaštiti prava manjina, netko je kompetentan za dići glaz za ravnopravnost žena, netko zna što je loše u privatizaciji, pa je dužan to iznijeti, a ja teško mogu prešutjeti kad vidim da netko ljudima laže i otima im novac tvrdeći nekakve gluposti za koje znam da su netočne.

    Isto tako oni koji zagovaraju to protiv čega dižem glas imaju puno pravo dokazati da sam u krivu. Ali pozivanjem na moj odgoj i proglašavanjem načina moje komunikacije neprimjerenim se apsolutno nimalo ne doprinosi uvjerljivosti ili ispravnosti tih tvrdnji na koje "skačem".

    Može neka tankoćutna dušica napisati elaborate o mom neuviđavnom, krutom, nepozvanom, bezobraznom, primitivnom i štatigajaznam kakvom sve načinu komuniciranja na forumu (a i izvan foruma), ali time neće meridijane, 12 niti DNA, aksijatonalne linije, reintegraciju s paralelnim dimenzijama i slične bljezgarije ni za milimetar približiti istini od koje su te bljezgarije svjetlosnim godinama udaljene.

  17. #67
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Ja ne vjerujem u univerzalnu istinu. A alternativne metode nekome i pomognu, isto kao i losa privatizacija

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti mislis da je to bilo sve od mujice
    Jok nastavak slijedi garant...

    Ne kuzim jel se ljubav i odanost mogu znanstveno dokazat pa ipak znamo svi da postoje? Al to je za temu Filozofski kutak.
    Za mene je kruto ni ne pokusati razumjet drugu stranu.tipa:ja sam u pravu i to je tako.tocka.

    Zuska jesam ti rekla

  19. #69
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vjerujem u univerzalnu istinu. A alternativne metode nekome i pomognu, isto kao i losa privatizacija
    Uopće nije bit u tome hoće li "nekome" pomoći.

    Niti se ne radi o pozivanju na "univerzalnu istinu".

    Radi se samo o zdravom razumu koji se suprostavlja totalnim nebulozama.
    Posljednje uređivanje od mujica : 30.11.2014. at 01:42

  20. #70
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim jel se ljubav i odanost mogu znanstveno dokazat pa ipak znamo svi da postoje? Al to je za temu Filozofski kutak.
    joj, Lili
    koliko točno ti naplaćuješ svoju ljubav i odanost prema bližnjima?

  21. #71
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    •Tretman se izvodi tako da osoba leži zatvorenih očiju
    • Terapeut bez da polaže ruke na klijentovo tijelo radi na njegovu energetskom polju
    •Tretman traje sat vremena

    "Rekonektivnu energiju svatko osjeti dok u drugim energetskim tretmanima koje također radim, pojedine osobe osjete tek toplinu. Rezultati rekonekcije nisu univerzalni, i ne znam kako će na koga djelovati, ali u svakom slučaju rekonekcija u ljudima pokrene nešto pozitivno"


    i onda netko za ovo uzima novce ljudima?
    hebote

  22. #72
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ako netko želi posložiti meridijane, treba mu to dobro naplatiti.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Rezultati rekonekcije nisu univerzalni, i ne znam kako će na koga djelovati, ali u svakom slučaju rekonekcija u ljudima pokrene nešto pozitivno"

    i onda netko za ovo uzima novce ljudima?
    hebote
    ...kao što ni lijekovi ne pomažu svakome jednako, a znanstveno je dokazano da djeluju. I imaju brojne nuspojave. I također nam za njih uzmu novac.

    Osobno vjerujem u ono što pomogne pacijentu-pojedincu. To je bit liječenja, zar ne? Besplatno, na teret HZZO-a, na teret vlastitog novčanika... Zar svima ne bi trebalo biti svejedno kako je došlo do poboljšanja pacijentovog stanja? I Mujici koji ne vjeruje, i onima koji vjeruju-u što god vjerovali? Rigidni stavovi s obje strane tjeraju me da ponovo propitujem u kakvom to svijetu živimo. Čini mi se da je manje takvih krutih stavova na strani alternativaca (ili su bar manje žučljivi u izražavanju istih i malo više vode brigu o retorici).

  24. #74
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vjerujem u univerzalnu istinu. A alternativne metode nekome i pomognu, isto kao i losa privatizacija
    napravila si odličnu usporedbu
    upravo tako, većina tih metoda pomaže onima koji od toga zarađuju

  25. #75
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    ...kao što ni lijekovi ne pomažu svakome jednako, a znanstveno je dokazano da djeluju. I imaju brojne nuspojave. I također nam za njih uzmu novac.
    ne pomažu, nažalost, i imaju nuspojave, to je točno
    samo što se pacijentima ne pričaju ovakve bajke

    došlo je do toga da se ljudima naplaćuje da leže, šute i žmire jedan sat
    i ne nalazim opravdanja za to, niti mogu usporediti s konvencionalnom medicinom kako ti pokušavaš

  26. #76
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da je manje takvih krutih stavova na strani alternativaca (ili su bar manje žučljivi u izražavanju istih i malo više vode brigu o retorici).
    ovo nije točno
    dovoljno je pročitati ovaj topic

  27. #77
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    došlo je do toga da se ljudima naplaćuje da leže, šute i žmire jedan sat
    bar ih ne mlate ko onaj luđak. taj te izmlati ko vola u kupusu, to nazove centriranje i naplati parsto eura

  28. #78
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a jbg, mnogi se kunu da ih je on izliječio
    tko smo mi da u to sumnjamo

  29. #79
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mislis, sumLjamo

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno


  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne pomažu, nažalost, i imaju nuspojave, to je točno
    samo što se pacijentima ne pričaju ovakve bajke

    došlo je do toga da se ljudima naplaćuje da leže, šute i žmire jedan sat
    i ne nalazim opravdanja za to, niti mogu usporediti s konvencionalnom medicinom kako ti pokušavaš
    Bajka počinje već friziranim kliničkim istraživanjem, neprijavljivanjem nuspojava lijeka i neželjenih djelovanja. Onda se nastavlja time da se npr. kolesterol od 5,4 proglasi visokim i ordinira lijek. Ili tlak od 140 mmHG hipertenzijom. Nakon toga se pacijenta uvjeri da ga noge bole od reume, a ne od Sortisa. Sve su to bajke i sve to košta. Nuspojava alternative (naglasak: govorim o alternativnim metodama liječenja, a ne mlaćenju! ) može biti samo nedjelotvornost i/ili prazan novčanik. Osobno bih radje bila osiromašena za određenu sumu nego bolesna zbog nuspojave lijeka, ali dozvoljavam da ljudi imaju povjerenja u njih. Svatko bira za sebe najbolje ili ono u što vjeruje da je za njega najbolje.

    Da se razmemo-poznam i jednu i drugu stranu, mogu reći da mi je i jedno i drugo struka. I upravo zato sam izabrala ne raditi s lijekovima niti ih koristim osim u slučaju velike potrebe (koja se svodi na antipiretik ako temp.prelazi 39 i više stupnjeva satima i ne pada sama i antibiotik ciljano ako bris, nalaz urina ili CRP pokažu da je neophodan. Analgetike ne koristim osim možda dva puta godišnje i to dječje doze koje su mi, upravo zbog vrlo rijetke upotrebe, djelotvorne.

  32. #82
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    prepuštam stručnjacima da komentiraju, ja nisam mjerodavna

    ali ću te pitati - što je po tebi hipertenzija, koliko milimetara žive?

  33. #83
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku

    Analgetike ne koristim osim možda dva puta godišnje i to dječje doze koje su mi, upravo zbog vrlo rijetke upotrebe, djelotvorne.
    Tako sam mislila i ja, a onda me uistinu zaboljelo.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Ako ti kažem da su mi dječje doze analgetika pomogle kod ishijasa i granuloma onda mi možeš vjerovati. Znam što je bol. Za menstrualne bolove koristim magnezij u višim dozama kao miorelaksans u drugom dijelu ciklusa i od kad sam redovita više ne znam što je to bol od menstruacije. Može se.... .

    n.grace, ja promatram pacijenta individualno. Za nekog ni 150 mm Hg nije hipertenzija. Spustiti starijim osobama tlak ispod 120 je grozota i užas. Moj normalni tlak ne prelazi 105 mmHg. Za mene osobno hipertenzija će biti i na 140. Ali dijeljenje istih lijekova šakom i kapom ne promatrajući pacijenta kao individuu najgore je što mu se može dogoditi.

  35. #85
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace, ja promatram pacijenta individualno. Za nekog ni 150 mm Hg nije hipertenzija. Spustiti starijim osobama tlak ispod 120 je grozota i užas. Moj normalni tlak ne prelazi 105 mmHg. Za mene osobno hipertenzija će biti i na 140. Ali dijeljenje istih lijekova šakom i kapom ne promatrajući pacijenta kao individuu najgore je što mu se može dogoditi.
    super je da promatraš pacijenta individualno
    ali ne kužim baš ovo što si napisala
    koliko ja (kao laik) znam, granična vrijednost sistoličkog tlaka je 140 mmHg, dijastoličkog 90 mmHg
    iznad toga je povišen
    kako onda 150 nije povišen tlak za nekoga?
    isto kao što je granična vrijednost tjelesne temperature 37 stupnjeva
    znači li to da netko može normalno imati temperaturu 37,5 ili 38?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    super je da promatraš pacijenta individualno
    ali ne kužim baš ovo što si napisala
    koliko ja (kao laik) znam, granična vrijednost sistoličkog tlaka je 140 mmHg, dijastoličkog 90 mmHg
    iznad toga je povišen
    kako onda 150 nije povišen tlak za nekoga?
    isto kao što je granična vrijednost tjelesne temperature 37 stupnjeva
    znači li to da netko može normalno imati temperaturu 37,5 ili 38?
    Da, i mene su tako učili. Kao što su me pred n godina učili da je kolesterol od 7 normalan. Sad više nije. Da znaš nove svjetske smjernice smrznula bi se od užasa.

    Hipertenzija je veće odstupanje od normalnog krvnog tlaka. Ako je krvni tlak prirodno nizak kao moj (uključujući i normalnu tjelesnu temperaturu od 36,1) onda je za mene hipertenzija nešto drugo u usporedni s pacijentom kojem je normalan krvni tlak 140 mmHg. Medicina je zaboravila da je svaki čovjek jedinka za sebe. Alternativa to poštuje. Ponavljam, za mene alternativa nije mlaćenje.

  37. #87
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo mim je lijepo sazela ono sto i ja mislim.

    a na profitiranje kao od privatizacije nisam mislila na ove koji zaraduju na tome, nego one kojima to pomogne, na koji god nacin (zdravstveni). i dalje smatram neumjesnim na skoro svakoj temi ukazivati na sindrom 'gusaka u magli'. a ni klasicna medicina nije bas sveto pismo, i ne tako davno su npr zenama u trudnoci davali neki lijek koji je dovodio do malformacija ploda, pa je to sve bilo legalno i po posljednjim medicinskim spoznajama (da istaknem samo jedan od sigurno bezbroj prmjera).

  38. #88
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni se vise cini da sve ovisi o pojedincu - neki alternativci postuju cinjenicu da je covjek jedinka za sebe, a neki ne. Neki medicinari takodjer. Ne vidim trend niti s jedne, a niti s druge strane, tim vise sto je ovdje alternativa vrlo popularna jer je jeftinija od mainstreama.

    I onda, vjerojatno zbog popularnosti, oni koji idu u 'obicnu' bolnicu mozebitno precesto izadju van s antibiotikom (ako nisu dobro odabrali lijecnika ili nisu dovoljno informirani), a vecina onih koji idu alternativcima ima ovisnost o glutenu u rangu ovisnosti o heroinu (citiram, ne izvlacim iz gujice), ne cijepe djecu da ne dobiju autizam i mazu i sebe i susjede kokosovim uljem, a u cilju izlijecenja onoga sto su dobili necijepljenjem.

    Ali ima i sasvim dobrih alternativaca i sasvim dobrih klasicnih medicinara. Sve u istom malom gradu od oko 55,000 ljudi.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    140 mm Hg je gornja granica, ok i 145 se još može pratiti
    150 mm Hg je za liječenje
    a ako ga netko uspije spustiti mršavljenjem (mene su neakad učili 10 kg dolje, 10 mm Hg dolje, problem je kada je takav tlak kod nekog mršavca)
    promjenom životnih navika, smanjenjem stresa (neka mi javi kako je to uspio napraviti) limunom, češnjakom, omegom, čajevima, ......
    neka ga spusti, dapače
    ali ako ga ne uspije spustiti sam, ako je takav tlak stalno, on zahtjeva terapiju

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    140 mm Hg je gornja granica, ok i 145 se još može pratiti
    150 mm Hg je za liječenje
    a ako ga netko uspije spustiti mršavljenjem (mene su neakad učili 10 kg dolje, 10 mm Hg dolje, problem je kada je takav tlak kod nekog mršavca)
    promjenom životnih navika, smanjenjem stresa (neka mi javi kako je to uspio napraviti) limunom, češnjakom, omegom, čajevima, ......
    neka ga spusti, dapače
    ali ako ga ne uspije spustiti sam, ako je takav tlak stalno, on zahtjeva terapiju
    Ali što ako čovjek ima takav tlak cijeli život, srce u izvrsnom stanju i savršeno se osjeća, dobije antihipertenziv, tlak mu padne na "savršenih" 125 mmHg, stalno je pospan, loše mu je, vrti mu se... Slučaj iz prakse, ne govorim napamet. U tom trenutku antihipertenziv njemu nije lijek jer njegovo stanje nije ni trebalo liječiti. Dobio ga je samo zato jer je netko rekao da je normalan tlak takav kakav učimo da je. E, sorry, ja to tako ne mogu.

  41. #91
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne vjerujem da nekome može biti normalan RR 150 i da mu takav ne opterećuje srce
    neka je cijeli život takav, ali to nije dobro
    i ne mora se srušiti na 125, može se dati minimalna doza antihipertenziva, samo da da spusti na 135,140

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne vjerujem da nekome može biti normalan RR 150 i da mu takav ne opterećuje srce
    neka je cijeli život takav, ali to nije dobro
    i ne mora se srušiti na 125, može se dati minimalna doza antihipertenziva, samo da da spusti na 135,140
    Da, upravo to bi bio individualni pristup i tu bi liječnik morao odstupiti od rigidnih pravila. Ali ne odstupa. I upravo to je problem.

    Btw, čovjek tlak kontrolira meditacijom. Uspješno. Antihipertenzive je prestao uzimati i osjeća se izvrsno.

  43. #93
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mene kod svih tih alternativnih pristupa nervira kad napisu brdo stvari koje nemaju veze sa za moj pojam zdravom pamecu, kao sto je slucaj ovdje npr 12 niti DNA. tako necemu ne mogu i da je sve ostalo savrseno razumno vjerovati nikako.

    individualni pristup mi zvuci super, ali to bi se moglo i sa ovom "zapadnom" medicinom koju podupirem.
    alternative visak, crvena svijetlost, meridijani nikako ne mogu poduprijeti. npr. ante pavlović mi je bio smijesan sa mojih 20tak godina, jer nisam mogla vjerovati sta sve ljudi dozvoljavaju da im radi. cak sam mislila da je to neka zezancija. a sad mi je zalosno da ljudi plate da ih ovaj tako maltretira. i mislim da njemu i slicnim treba stati na kraj.
    ovi sto se igraju s raznim etericnim uljima i cajevima su mi OK i to mi je prihvatljivo.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.12.2014. at 08:46

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mene kod svih tih alternativnih pristupa nervira kad napisu brdo stvari koje nemaju veze sa za moj pojam zdravom pamecu, kao sto je slucaj ovdje npr 12 niti DNA. tako necemu ne mogu i da je sve ostalo savrseno razumno vjerovati nikako.
    Problem je što se svašta zove istim nazivom. Neke, kod nas alternativne, metode priznate su i troškove takvog liječenja pokrivaju osiguravajuće kuće (primjer Njemačke i liječenja homeopatijom). Neke od njih npr. daju popust na police osiguranja korisnicima koji upražnjavaju određene alternativne metode (konkretno, TM meditaciju).

    Kod nas, barem što se neupućenih ljudi i Crkve tiče-u istom su košu akupunktura koja se primjenjivala kao metoda liječenja puno ranije od današnjih metoda i Pavlovićevo mlaćenje. Posebno stavom Crkve sve je to sotonizam. Zanimljivo, u isto vrijeme ista ta Crkva priznaje da je Isus liječio dodirom ruke. Je li bio bioenergetičar ili Reikista? U isto to vrijeme nedaleko mene svećenici rade tretmane iscjeljenja-ne znam na koji način i po kojoj cijeni, ali nije "rekla-kazala" jer znam osobe koje su se tome podvrgle. Rezultat? Problemi su na kraju ipak riješeni operativno, kemoterapijom i zračenjem. Osobno me najviše smeta to licemjernje: pljuvati po nečemu sve dok ne zagusti. Alternativne metode većina ljudi bira kad su isprobali sve i više im ništa ne preostaje i onda je lako sumnjati u kvalitetu i djelotvornost kad je pacijent već u terminalnom stadiju karcinoma npr. Metodama koje ne štete i rade na uzroku treba dati vremena, a često ga pacijenti nemaju jer su im dani odbrojani. Takvima se ne čudim ni ako pristanu na mlaćenje jer više nemaju što izgubiti. Čudim se samo onima koji su potpuno neupućeni, a nemaju ni malo širine uma da dozvole pomisliti si da nešto alternativno ipak djeluje. U isto vrijeme ne znaju ništa o sastavu lijeka ni njegovom mehanizmu djelovanja, ali vjeruju da djeluje. Licemjerno.

  45. #95
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam licimjerna, i ne slazem se sa homeopatijom, jer ipak volim konkretne koncentracije, a ne one koje se ne mogu ni izraziti.

    i zbilja ne kuzim zasto si toliko ogorcena. ja imam prijatelje koji se bave reikijem ili kako vec. za njih sam vec davno otpisana u pokusajima otvaranja prema istom.
    ali eto oni me ne smatraju licimjernom, vec i dalje se s njima druzim, ugodno boravim. pri tome oni nemaju potrebu vrijedjanja.

    a sto se tice njemacke i homeopatije, nije li da su prije par godina ukinuli istu kao placeni vid lijecenja?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam licimjerna, i ne slazem se sa homeopatijom, jer ipak volim konkretne koncentracije, a ne one koje se ne mogu ni izraziti.

    i zbilja ne kuzim zasto si toliko ogorcena.
    Ogorčena sam jer radim s bolesnima i iz konkretnih primjera vidim koliko je grešaka medicine u liječenju, koliko je bespotrebnih lijekova ordinirano i koliko ih se daje samo i isključivo da se pokriju nuspojave prvog lijeka, da u terapiju koja obuhvaća 4-5 lijekova ni u jednom slučaju nije uključeno mišljenje farmakologa o interakcijama između njih koji bi trebao dati zadnji sud o takvoj terapiji..... Da si u tom svijetu shvatila bi.

    Jako me zanima zašto vjeruješ "konkretnim" koncentracijama, a homeopatskim ne? Budući da imaju potpuno različit mehanizam djelovanja ne možeš djelatne tvari uspoređivati samo prema broju miligrama. Kao ni liječenje uzroka i posljedica. Budući da imaš prijatelje Reikiste oni bi ti mogli objasniti osnovnu razliku. I zanima me bi li vjerovala homeopatiji da na bočici piše da pojedinačna doza sadrži npr. 3 mg, a ne C30? Također me zanima bi li dozvolila npr. tretmane Reikija kad bi bila (ne daj Bože) neizlječivo bolesna i kad bi shvatila da ti medicina kakvu poznaš ne nudi više nikakav vid liječenja?
    Usput, kad sam govorila kako su ljudi licemjerni nisam uopće mislila na tebe osobno.

  47. #97
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nikad necu reci NE, ali u ovim ugodinim tenisicama kojim jesam cu reci ne, ne bi se prepustila stvarima od kojih posajem lagano zivcana. meni taj reiki izaziva nervozu, za koju sam sigurna da nije dobra za mene.

    i da ne vjerujem koncentracijama koje se ne mogu izraziti kao konkretne, vec kao pamcenje. zao mi je. ne mogu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    i da ne vjerujem koncentracijama koje se ne mogu izraziti kao konkretne, vec kao pamcenje. zao mi je. ne mogu.
    Zašto?
    Vjeruješ li npr. ibuprofenu? Znaš li točno kako on u organizmu djeluje, kako točno izgleda njegova kemijska struktura i koji mu je način dobivanja?
    Ne gnjavim te: samo me zanima zašto u jedno vjeruješ, a u drugo ne iako ti je jednaka nepoznanica. I zašto rezolutno ne možeš reći da NIKADA ne bi pristala na tretmane Reikija nego si, unatoč negativnom stavu kojeg sad imaš, ostavljaš ipak mogućnost da bi na to pristala? Budući da većina ljudi razmišlja na sličan način ti si mi samo jedina koju trenutno mogu pitati za te odgovore jer me to oduvijek zanimalo.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto?
    Vjeruješ li npr. ibuprofenu? Znaš li točno kako on u organizmu djeluje, kako točno izgleda njegova kemijska struktura i koji mu je način dobivanja?
    Ne gnjavim te: samo me zanima zašto u jedno vjeruješ, a u drugo ne iako ti je jednaka nepoznanica. I zašto rezolutno ne možeš reći da NIKADA ne bi pristala na tretmane Reikija nego si, unatoč negativnom stavu kojeg sad imaš, ostavljaš ipak mogućnost da bi na to pristala? Budući da većina ljudi razmišlja na sličan način ti si mi samo jedina koju trenutno mogu pitati za te odgovore jer me to oduvijek zanimalo.
    Zašto misliš da je djelovanje ibuprofena jedna nepoznanica kao djelovanje reikija, homeopatije i ostalih čarobnih metoda?
    Konkretno, osnovni mehanizam djelovanja aspirina ili ibuprofena poznat je studentima koji slušaju biokemiju. A osnovne stvari navedene su i uz priloženu uputu o lijeku.

    Osobno, mogu komotno reći da nikad ne bih pristala na tretman ili liječenje koje mi druga osoba nije kadra objasniti, ili "tajnu djelovanja" čuva za sebe (ili priča besmislice koje nemaju veze sa zdravim razumom, kao što je slučaj s onom stranicom o "rekonekciji"). A slično mi se dogodilo i kad sam krenula čitati literaturu o homeopatiji - ono što sam pročitala bilo mi je toliko nelogično i neargumentirano da sam jednom zauvijek raskrstila s tim principima.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno, osnovni mehanizam djelovanja aspirina ili ibuprofena poznat je studentima koji slušaju biokemiju.
    Upravo tako. Koliko je ovdje biokemičara ili studenata biokemije? A koliko je forumaša popilo bar jednom tabletu ibuprofena? Pitanja su retorička, naravno.

    A što se ostalog tiče-sve je stvar osobnog stava. Ti imaš pravo ne vjerovati kao i neki drugi da vjeruju. U što god. Možeš shvatiti način djelovanja ili ne. Jedinke smo koje biraju najbolje za sebe, zar ne?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •