Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 217

Tema: Rekonekcija

  1. #101
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Meni je prihvatljivo da svatko bira ono što misli da je za njega dobro, pa i da plati to ako ga veseli. Ako će netko vjerovati u koju god metodu, pa to na neki način potakne njegove osobne obrambene mehanizme, OK.

    Ono što mi je totalno neprihvatljivo kod alternative je evidentno muljanje i korištenje pseudoznanstvene terminologije da bi se potencijalnim korisnicima zamazale oči. Evo nek svatko plaća ležanje zatvorenih očiju ako želi, uopće ne sumnjam da će nekom to pomoći.

    Ali je totalni bezobrazluk lagati o nekakvim 12-lančanim DNA, toga nema, to je pseudoznanstveno lupetanje.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako. Koliko je ovdje biokemičara ili studenata biokemije? A koliko je forumaša popilo bar jednom tabletu ibuprofena? Pitanja su retorička, naravno.

    A što se ostalog tiče-sve je stvar osobnog stava. Ti imaš pravo ne vjerovati kao i neki drugi da vjeruju. U što god. Možeš shvatiti način djelovanja ili ne. Jedinke smo koje biraju najbolje za sebe, zar ne?
    Ne znam za ostale, ali prozivala si spajalicu, a za nju slučajno znam da biokemiju zna sigurno bolje od prosječnog forumaša
    A kad već postavljamo retorička pitanja, problem je zapravo u nečem drugom. Koliko ljudi zaista čita uputu o lijeku kad je dobiju? U kojoj obično piše osnovni način djelovanja? Koliko ljudi žele znati čime ih liječe, a koliko žele slušati prazne priče upakirane u lijepa obećanja?
    Ovo mi već zadire i u pitanje obrazovanja

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zato sto ne mogu reci nikad kako bi napravila nesto u nekoj poziciji. zato sto nisam tip koji sad kaze ovako, a sutra jer je vjetar puhao onako ikao sam se klela u suprotno.

    dakle ne mogu tvrditi da necu napraviti nesto u zivotu pod nekim uvijetima koji mi trenutno nisu bliski, npr. logor, pistolj na mojoj glavi.......
    ali sa poznavanjem malo prirodoslovlja meni su to neprihvatljive metode.

  4. #104
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    edit: radim 100 poslova.
    uglavnom slazem se sa tanjom i marijom.

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku

    Čudim se samo onima koji su potpuno neupućeni, a nemaju ni malo širine uma da dozvole pomisliti si da nešto alternativno ipak djeluje. U isto vrijeme ne znaju ništa o sastavu lijeka ni njegovom mehanizmu djelovanja, ali vjeruju da djeluje. Licemjerno.

    Ovo je i meni čudno. Spajalica ne govorim o tebi nego općenito (ajd možda više o mujici ).

    U Francuskoj te liječnik opće prakse odmah pita jel može nešto homeopatsko pa tek onda predloži klasičnu medicinu (govorim o blažim slučajevima) tako je barem meni bilo i to više puta kod različitih liječnika, ja sam ostala pozitivno paf da je kod njih to tako uobičajeno i da mi zdravstveno sve to pokriva. Najnormalnije se priznaju takvi troškovi. I homeopatiju jako puno koriste.

    Ne znam meni je potpuno jasno bilo kad su mi objasnili način djelovanja još prvi put, inače sam "prirodniji" tip i nastojat ću uvijek izbjeći klasične lijekove/kemiju koliko god mogu. Ne želim da farmaceutska industrija zarađuje nameni i mojoj obitelji, bome im je od nas profit minimalan

    I ono što najviše cijenim kod alternative je upravo taj INDIVIDUALNI pristup, kad me krenu klasičari stavljat na traku s ostalim pacijentima pa poludiiiim....Inače vrlo, vrlo često "klasični" liječnici (čast izuzecima) zapravo ne znaju komunicirati s pacijentom, ne znaju slušati, a slušanje je jako bitna komunikacijska vještina posebno za ovu struku.

  6. #106
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ljubazno bih molio da Lili prestane o meni govoriti.
    Spomenula me već nekoliko puta na ovom forumu, a uopće ne razumije što pišem, pa shvaća moje postove osobno, iako nemaju nikakve veze niti s ovdašnjim forumašima, niti s individualnim iskustvima forumaša ili njihovih prijatelja/rodbine.

    (to sam već napisao na drugi način, ali očito nije nekima jasan)
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.12.2014. at 11:17

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Mislim da je tema skrenula u raspravu općenito o alternativnim metodama liječenja, i mim priča o tome a ne o samoj "rekonekciji".
    Meni osobno je to too much, al tko sam ja da uvjeravam drugog jel mu to pomaže ili ne, valjda to zna taj pacijent i valjda ima nekakve nalaze koji pokazuju poboljšanja ili pogoršanja nakon neke od alterntaivnih nalaza.

    Evo moj muž je recimo imao grozan spermiogram i bili smo u postupcima MPO jer klasična medicima nije nudila nikakv drugi "lijek" i pomoć da postanemo roditelji.

    Putem ovog foruma došla sam do jednog liječnika ujedno i travara iz sinja, pa rekoh nemamo što izgubit možemo probat.
    Muž je imao zadatak piti čaj tijekom 2 mjeseca i taj liječnik mu je rekao da ako će bit poboljšanja da će se odmah vidjet na sljedećem spermiogramu.
    I šta reći? nalaz se samo da je bio bolji, nalaz je bio skoro normalan, pokazatelji nevjerojatni, 10 X puta veći broj spermija, morfrološki ispravnih, ne sjećam se više detalja pisala sam o tome na forumu, al jasno i konkretno se moglo ušposrdeit nalaze prije i poslije (rađeni u istom labu u ZG).

    Naš reproduktivac je na to odmahnuo rukom, al ja sam mu došla idući mjesec s pozitivnim testom i imala sam 3 spontane trudnoće bez pomoći klasične medicine.
    E sad po vašoj teoriji jel vi možete dokazat da nam čaj nije pomogao nakon 2,5 god što smo bili u vodama potpomognute s izrazito lošim nalazom spermiograma?

  8. #108
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Ne znam meni je potpuno jasno bilo kad su mi objasnili način djelovanja još prvi put, inače sam "prirodniji" tip i nastojat ću uvijek izbjeći klasične lijekove/kemiju koliko god mogu. Ne želim da farmaceutska industrija zarađuje nameni i mojoj obitelji, bome im je od nas profit minimalan
    lili koga god da ti izaberes zaradit ce na tvom zdravlju. mos se ti tijesiti da niko na tebi ne zaradjuje, koliko god zelis, ali realno nije tako.
    i daj mi objasni na kojem principu radi homeopatija? prica se o aktivnim tvarima. ono sto ja znam aktvine tvari su kemikalije koje djeluju na nesto. sto su tebi aktivne tvari?

  9. #109
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku



    Putem ovog foruma došla sam do jednog liječnika ujedno i travara iz sinja, pa rekoh nemamo što izgubit možemo probat.
    Muž je imao zadatak piti čaj tijekom 2 mjeseca i taj liječnik mu je rekao da ako će bit poboljšanja da će se odmah vidjet na sljedećem spermiogramu.
    dakle koristili ste ipak neku kemiju, samo sto je ona tebi prihvatljivija. ja mogu shvatiti da je ona tebi OK, a zasto ti ne mozes shvatiti da je meni ova druga bliza.

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ljubazno bih molio da Lili prestane o meni govoriti.
    Spomenula me već nekoliko puta na ovom forumu, a uopće ne razumije što pišem, pa shvaća moje postove osobno, iako nemaju nikakve veze niti s ovdašnjim forumašima, niti s individualnim iskustvima forumaša ili njihovih prijatelja/rodbine.

    (to sam već napisao na drugi način, ali očito nije nekima jasan)
    mujice,

    ne daj se vrijeđati, ionako to često radiš drugima.Ne, nisam shvatila osobno. I aktivan si uvijek i to neumjesno na temama: cjepljenje, alternativne metode i sl.

    A niš onda zaključimo, klasična medicima je bezgrešna, the best of, nikad nikakvih pogrešaka, nikakvih nuspojava od lijekova, ma izvrsno. Živjela samo klasična medicima!

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle koristili ste ipak neku kemiju, samo sto je ona tebi prihvatljivija. ja mogu shvatiti da je ona tebi OK, a zasto ti ne mozes shvatiti da je meni ova druga bliza.
    Ej draga kako misliš kemiju, pio je čaj od domaćih osušenih trava koje je čovjek sam ubrao.
    A financijska vrijednost tog čaja je bila tako mala da ju je smiješno uopće spomenut (šta bi mi trebao besplatno brat i sušit trave i pakirat za ZG) u odnosu na brdo kemije (hormona tiejkom MPO) koje sam popila da bi došli do bebe i koji su nas koštali puno, puno više.

    Uostalom pa valjda plaćam i zdarvstveno iz svog džepa, ne smatram da je klasična medicina besplatan ili jeftinija, pogotovo u zadnje vrijeme, dapače...ne možeš ući u ljekarnu a da ne izađeš bez barem 100 kn ..

    ja ću uvijek radije platit i nešto skuplje ako npr znam da je "prirodnijeg" porijekla (iako je upitno što je danas prirodno) npr. recimo ovaj šampon za kosu za uši, djeci sam uzela onaj bez insekticida.Skuplji je al meni bolji ako je manje agresivan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2014. at 11:29

  12. #112
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ako sam dobro čitala temu, nitko ovdje nije tvrdio da je klasična medicina nepogrešiva, da uvijek djeluje, da liječnici ne griješe i da lijekovi nemaju nuspojava, nekad i teških.

    Samo ti uz njih nitko ne prodaje meridijane i 12 lanaca (pa da opet dodam, to ne postoji)

  13. #113
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Bi li netko objasnio Lili da je upravo ovim zadnjim postom (#110) ponovno ukazala na drastično nerazumijevanje onoga što pišem.
    klasična medicima je bezgrešna, the best of, nikad nikakvih pogrešaka, nikakvih nuspojava od lijekova, ma izvrsno. Živjela samo klasična medicima!
    Ovako nešto nikada nisam niti ne bih napisao i to je pokušaj dovođenja mojih prigovora na nebulozne "alternativne postupke" do apsurda.

    Jer reći da je nešto nebulozno ne podrazumijeva da je nešto drugo savršeno. To je ogromna logička pogreška u zaključivanju dotične.

    Također, lili je u postu #57 napisala
    Dragi mujica lihepo nas pusti da raspravljamo o temi a ne o tebi, sto ti je mozda cilj.
    pa bih još jednom ljubazno zamolio, ovaj put dotičnu Lili izravno molim da prestane pisati o meni, jer meni to nije cilj. Cilj mi je da se komentiraju nebuloze koje sam pronašao na internetskoj stranici o rekonekciji.

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    mujica, jel te mogu ljubazno, iskreno i bez provokacije samo pitati jel ti vjeruješ da ijedna alternativna metoda pomaže izliječenju nekih pacijenata i ako da, koja je to?
    hvala ti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2014. at 11:33

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    i mali ispravak i ja sam se ogradila od dotične rekonekcije, pričala sam općenito o alternativi i to sam gore navela.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2014. at 11:33

  16. #116
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lili a sta cajevi sadrze, neke djelotvorne tvari? a sto su one za tebe? za mene kemikalije.

    edit: nisam pisala o kolicini novaca koje ste izvdojili za taj caj, to si ti povukla, ja sam samo rekla da nema džabe ni u stare babe.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.12.2014. at 11:40

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mujica, jel te mogu ljubazno, iskreno i bez provokacije samo pitati jel ti vjeruješ da ijedna alternativna metoda pomaže izliječenju nekih pacijenata i ako da, koja je to?
    hvala ti.
    Ne samo da vjerujem, nego sam siguran da svaka alternativa nekome pomaže. I Ante Pavlović i Braco sa Srebrnjaka, i homeopatija i rekonekcija i gledanje u sunce i koje god se čovjek može dosjetiti.

    Ali to ne znači da djeluje metoda. I ne znači da čovjek može fotosintetiziirati kad se izloži suncu, niti da se spaja s paralelnim svemirima i porvanava svoje niti DNA ako neka ženska ide rukama nad njim dok leži, niti da je voda koju pije u homeopatskom pripravku zapamtila baš vibracije arsena a zaboravila sva govna iz kanalizacije u kojoj je ranije bila, itd.....
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.12.2014. at 11:44

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili a sta cajevi sadrze, neke djelotvorne tvari? a sto su one za tebe? za mene kemikalije.

    edit: nisam pisala o kolicini novaca koje ste izvdojili za taj caj, to si ti povukla, ja sam samo rekla da nema džabe ni u stare babe.
    na bold

    Ma ne bi rekla da je kemija, nema šanse, dobila sam doslovce vrećicu s osušenim travama kao što smo mi s mamom kao djeca brali u prirodi,po planinskim vrhuncima, mogla sam razaznat koja je koja al on je smiješao mix prema muževom nalazu. Vjerojatno je bio na principu čišćenja toksina iz tijela a mužev nalaz je bio toliko poboljšan nakon kure za usporedit s onim napravljenim pred samo pijenje čaja. To je jedina promjena koju smo napravili tijekom tih 2,5 godine i po meni lako dokazivo da mu je čaj pomogao poboljšati spermiogram a time i napravit bebača/e

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo da vjerujem, nego sam siguran da svaka alternativa nekome pomaže. I Ante Pavlović i Braco sa Srebrnjaka, i homeopatija i rekonekcija i gledanje u sunce i koje god se čovjek može dosjetiti.

    Ali to ne znači da djeluje metoda. I ne znači da čovjek može fotosintetiziirati kad se izloži suncu, niti da se spaja s paralelnim svemirima i porvanava svoje niti DNA ako neka ženska ide rukama nad njim dok leži, niti da je voda koju pije u homeopatskom pripravku zapamtila baš vibracije arsena a zaboravila sva govna iz kanalizacije u kojoj je ranije bila, itd.....
    S ovime si sve rekao.

    E ovo najviše "volim" kod tebe stavljanje svega u isti koš i ironija do bola...al tuđe ironije nisi baš miljenik.
    Ajd mi samo još "pojasni" što to znači "Vjerujem da pomaže,al metoda ne djeluje".

    Kako to dvoje može biti istom navodu?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2014. at 11:51

  20. #120
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vjerujem da su vam čajevi pomogli,

    ali djelatne tvari iz biljaka su isto kemijske tvari i imaju nekakve kemijske strukture koje bi možda zastrašujuće izgledale da ih vidiš nacrtane i djeluju na neke receptore u organizmu (a ne na meridijane)

  21. #121
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    na bold

    Ma ne bi rekla da je kemija, nema šanse,
    spajka želi reći, ako se ne varam, da sve što nas okružuje je - kemija. a djelotvorne tvari - kemikalije. nastale prirodnim ili umjetnim putem.

  22. #122
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ma ne bi rekla da je kemija, nema šanse, dobila sam doslovce vrećicu s osušenim travama
    Ha, ha, ha....
    na primjer: http://www.cajoteka.com.hr/zeleni-i-bijeli-caj.asp


    Zeleni čaj ima vrlo bogat i složen kemijski sastav. Do sada je poznato preko oko 300 njegovih sastavnica ( broj hlapljivih spojeva iznosi oko 230).
    Najznačajnije i najpoznatije sastavnice su:
    • kofein kojeg sadrži 1 – 5% uz znatno manje količine ostalih ksantanskih alkaloida (teofilin, teobromin, dimetilksantin, ksantin, adenin i dr.).
    • polifenoli čiji je udio vrlo značajan ( 5-27%); većina polifenola zelenog čaja su flavonoli, poznati pod nazivom katehini; neki od najvažnijih katehina zelenog čaja su: (-)-epigalokatehin-3-galat (EGCG),
      (-)-epigalokatehin (EGC), (-)-epikatehin-3-galat (ECG), (-)-epikatehin (EC), (+)-galokatehin, i (+)-katehin. Lisni pupoljci i prvi, najmlađi listići sadrže najviše epigalokatehin galata. Sušeni listovi ga sadrže 8-12%.
      Zbog procesa fermentacije katehini u crnom čaju prelaze dijelom u oligomerne kinonske spojeve i u vodi netopljive flavonoide kao što su kvercetin, kempferol i mirecetin. Zeleni čaj sadrži i B-vitamine i askorbinsku kiselinu, koje crni čaj uglavnom ne sadrži zbog fermentativnih procesa koji uzrokuju njihovu razgradnju.
    • eterično ulje je također dio bogatog sastava zelenog čaja koje i samo sadrži velik broj sastavnica (aldehide, feniletil alkohole , fenole, heksenal, heksenol, linalol, i dr)
    • proteine (oko15%,)
    • klorofil (0,5%,)
    • organske kiseline (1,5%,)
    • lignin (6,5%),
    • aminokiseline među kojima je posebno zanimljiva teanin (4%)
      Jedna šalica zelenog čaja obično sadrži oko 50-100 mg kofeina i 300-400 mg polifenola
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.12.2014. at 11:53

  23. #123
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    na bold

    Ma ne bi rekla da je kemija, nema šanse, dobila sam doslovce vrećicu s osušenim travama kao što smo mi s mamom kao djeca brali u prirodi,po planinskim vrhuncima, mogla sam razaznat koja je koja al on je smiješao mix prema muževom nalazu. Vjerojatno je bio na principu čišćenja toksina iz tijela a mužev nalaz je bio toliko poboljšan nakon kure za usporedit s onim napravljenim pred samo pijenje čaja. To je jedina promjena koju smo napravili tijekom tih 2,5 godine i po meni lako dokazivo da mu je čaj pomogao poboljšati spermiogram a time i napravit bebača/e

    lili koliko god ti okretala sve na trave i lijepotu te iste i kako je sastav s polja cistog planinskog i nizinskog kraja, di sretne rucice beru istu, opet cu ti reci, djeluju kemijske aktvine tvari. zao mi je, ali to moras shvatiti. i toksine kupe kemijske aktivne tvari. radikale u tvom tijelu poberu kemijski aktivne tvari koje tebi mozda lijepse zvuce kao vitamin C ili vitamin E, a nekome kao askorbinska kiselina pri pH oko 7 i tokoferol.

  24. #124
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    eto u medjuvremenu izlista mujica i druge ne kemikalije iz zelenog caja

  25. #125
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    S ovime si sve rekao.

    E ovo najviše "volim" kod tebe stavljanje svega u isti koš i ironija do bola...al tuđe ironije nisi baš miljenik.
    Ajd mi samo još "pojasni" što to znači "Vjerujem da pomaže,al metoda ne djeluje".

    Kako to dvoje može biti istom navodu?
    Uzimam si za pravo procijeniti da se tebi to ne isplati objašnjavati.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Budi faca i iskren do bola pa reci: " Ne, ne vjerujem ni u šta osim klasične medicine. Ni u homeopatiju, ni u akupunkturu, ni u moć meditacije, ni u šta drugo."

  27. #127
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    lajkam spajku, mujicu, tanju i ostale na tom tragu.
    klasična medicina nije nepogrešiva, ali je dokaziva. to je ključ. provjerljiva, znanstvenom metodom, a ne "meni reče susjeda da je njena strina pila 6 dana..." metodom. u znanosti ne pričamo o individualnom doživljaju.

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    ej spajka pa mislila sam da ne moram pojašnjavat kad kažem "kemija" da se podrazumijeva na kakvu "kemiju" mislim.

  29. #129
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    joj lili, kakve su to teze. pa ne radi se o tome u šta mujica vjeruje.
    ja mislim da je homeopatija ogromna bezvezarija. ogromna. sulusa. ali da, ima ekipe kojoj trebaju kapljice. organske. i prirodne. koje pamte. pa čim ih popiju mam im je bolje. znači da im pomaže homeopatija. kao što nekima pomaže odlazak na misu. no to ne znači da bi svećenici trebali uskakati u dežurstva.

  30. #130
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    na kakvu kemiju misliš lili?
    ja ne razumijem. zar imamo dvije kemije?

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    mujica mi nije odgovorio na 2 posta

    "Vjerujem da pomaže,al metoda ne djeluje."

    Budi faca i iskren do bola pa reci: " Ne, ne vjerujem ni u šta osim klasične medicine. Ni u homeopatiju, ni u akupunkturu, ni u moć meditacije, ni u šta drugo."

    Hmmm.....

  32. #132
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    edit
    Posljednje uređivanje od mujica : 01.12.2014. at 12:04

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    sasa, hvala na trudu za pojašnjenje.
    Al stvarno bi voljela da mi mujica iskreno odgovori (naravno ako želi) na moje postove.

  34. #134
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Općenito mislim da je ta kemijo-fobija dobrim dijelom posljedica načina na koji se kemija poučava u školama, opsežan kurikulum, a ništa od eksperimenata... al to stvarno nije za temu

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Vidim da ne želiš odgovorit. Btw hvala lijepa na komplimentu, takav nisam nikad dosad u životu dobila
    Svašta živ čovjek doživi

    A i ti se nastoj držati teme.
    Znaš, pravila vrijede za sve jednako ili možda ne?

  36. #136
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Rekla bih da mujica misli da umjesto metode djeluje autosugestija.

  37. #137
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ajd mi samo još "pojasni" što to znači "Vjerujem da pomaže,al metoda ne djeluje".

    Kako to dvoje može biti istom navodu?
    Lili,
    sasa je u postu #129 na drugi način napisala isto što i ja u postu #117 koji te tako jako zbunio. Je li ti jasnije na način kako je to sasa napisala ili ti treba to napisati na još nekoliko načina?

    A na ovaj tvoj "zahtjev"
    Budi faca i iskren do bola pa reci: " Ne, ne vjerujem ni u šta osim klasične medicine. Ni u homeopatiju, ni u akupunkturu, ni u moć meditacije, ni u šta drugo."
    također je odgovor u postu #117, u prvoj rečenici koja glasi:
    Ne samo da vjerujem, nego sam siguran da svaka alternativa nekome pomaže.
    Ovu rečenicu ne znam kako bih preformulirao da bude jasnija.

  38. #138
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    edit
    zašto sada stoji "edit" kad si mi lijepo napisao da sam dosadna, sad neće bit jasan moj post na kakvom komplimentu ti zahvaljujem

    Šta si promijenio mišljenje pa ti više nisam dosadna

    aj naj se tolko ljutit jesu sjekire zakopane?

  39. #139
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ej spajka pa mislila sam da ne moram pojašnjavat kad kažem "kemija" da se podrazumijeva na kakvu "kemiju" mislim.

    meni moras, meni je jedna kemija, koja se dijeli na anorgansku, fizikalnu, biokemiju, oragnasku kemiju, pa sad ide i dalje grananje.

    super mi je kad mi kazu da nesto nema secera, a unutra umjesto saharoze fruktoza, yeah right, bez cukra je majke mi

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da mujica misli da umjesto metode djeluje autosugestija.
    Mare, ajd molim te šta ne bi moj muž autosugestijom uspio popravit spermiogram tijekom tih 2,5 godine?
    By the way nije uopće vjerovao da će mu to pomoći, čak sam ga morala nagovorit da ga pije.

    ili rješit strabizam i dioptriju autosugestijom dijete od 12 godina (riječ je bila o bioenergiji) ? meni nevjerojatno.

  41. #141
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Za ovo prvo vjerujem da je djelotvorno, biljke su često polazne tvari i za sintetske lijekove, sve ti je to kemija

    za drugo bih te upitala da li je u pitanju bila dalekovidnost ili kratkovidnost

  42. #142
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto sada stoji "edit" kad si mi lijepo napisao da sam dosadna, sad neće bit jasan moj post na kakvom komplimentu ti zahvaljujem

    Šta si promijenio mišljenje pa ti više nisam dosadna

    aj naj se tolko ljutit jesu sjekire zakopane?
    Nisam promijenio mišljenje, ali sam obrisao post jer sam napisavši ga promijenio mišljenje o potrebi da ga objavim.

  43. #143
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku

    za drugo bih te upitala da li je u pitanju bila dalekovidnost ili kratkovidnost

  44. #144
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim da farmaceutska industrija zarađuje nameni i mojoj obitelji, bome im je od nas profit minimalan

    Kad ste zdravi. Budi zahvalna, nešto je stvar i sreće

  45. #145
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vid nje, a ja smrtno ozbiljna

    Lili, dalekovidnost koja ima za posljedicu akomodacijski strabizam je uzrokovana kratkom očnom jabučicom i projekcijom slike iza mrežnice (ovo ja laički, sjećam se još crteža iz biologije u 8. osnovne, a to je bilo jaaako daaavno, ne znam jel to još uče, nisam djeci gledala u knjigu). I dijete često dalekovidnost jednostavno preraste u pubertetu (moja P. je tako, bez bioenergije, osim ako pod nju ne računamo biološki rast za koji se troši i oslobađa energija.)

    A ako je riječ o kratkovidnosti, onda si dopuštam da budem nevjerni Toma, i da sumnjam da je u startu dioptrija određena kako treba.

  46. #146
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a moram malo,
    kad smo kod dalekovidnosti ja sam progledala u pubertetu, pa mi se smracilo pred kraj faksa, pa opet sam progledala u trudnoci i msracilo mi se povratkom na posao.
    dakle meni je alternativno pomogao pubertet i trudnoca. mora iskreno reci da ni jednu od tih ponudjenih alternativa ne bi ponovno koristila

  47. #147
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo prvo vjerujem da je djelotvorno, biljke su često polazne tvari i za sintetske lijekove, sve ti je to kemija
    da, ali činjenica je da i dalje ti kažeš da - vjeruješ. odnosno i dalje spada u alternativnu medicinu. ne? jer nije znanstveno dokazano. i tu mislim da je i prednost, al istovremeno i ograničenje zapadne medicine. koliko i kada će se skupim istraživanjima i studijama dokazati djelovanje kanabisa na neka stanja i bolesti organizma? il tog lilinog čaja na neplodnost?
    il, ako pustimo kemiju, npr reikija?

    ono gdje sto put potpisujem mariju i ostale jest ovo:

    no što mi je totalno neprihvatljivo kod alternative je evidentno muljanje i korištenje pseudoznanstvene terminologije da bi se potencijalnim korisnicima zamazale oči. Evo nek svatko plaća ležanje zatvorenih očiju ako želi, uopće ne sumnjam da će nekom to pomoći.

    Ali je totalni bezobrazluk lagati o nekakvim 12-lančanim DNA, toga nema, to je pseudoznanstveno lupetanje.
    a od tuda smo i krenuli. i ne kužim kako vama, nekima, može biti prihvatljiva takva bezobzirna manipulacija ljudima. i to ljudima u nevolji

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Možda i one cipele od 2.000 EUR baš pomažu toj konkretnoj ženski da se osjeća bolje za neku njenu bolest, ko sam ja da sudim, što mi znamo . Manipulacija ljudima je sveprisutna, u svakom biznisu. Ali, ja sam na strani onih koji misle da je kod zdravlja ne bi trebalo biti i da regulatori (državni) to ne bi tako trebali puštati stila "live and let live", tj. ne bi se smjelo marketirati ko medicina... nego kao te cipele npr.... trebalo bi spadati u neku drugu "proizvodnu nišu". Tj. konkretno, da bi taj otvarač sitea trebao snosit sankcije.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.12.2014. at 13:07

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pratim temu od trenutka nastajanja i suzdrzavam se od komentiranja zbog odrzavanja kakvog takvog mira na pdf-u alternative. iz istog razloga ne komentiram niti temu homeopatije (jesam mozda u par navrata, ali sam odustala).
    ali - buduci ste vec duze u kolektivnom offtopicu i vjerujem da ce se tema preimenovati i seliti na filozofski, osjecam potrebu da napisem par svojih misli.

    izuzetno me smeta kad se fitoterapija trpa u isti kos s homeopatijom, rekonekcijom, bioenergijom i sl.
    necu sad puno pisati o tome da puno homeopata i pristasa homeopatije uopce ne razumiju razliku izmedju homeopatije i fitoterapije i da dosta homeopata zapravo daju fitoterapijske pripravke pod homeopatske (cak i homeolab ima fitoterapiju na listi svojih "lijekova") - i naravno da takvi pripravci onda djeluju, ali nisu homeopatiju.

    ovdje bih se osvrnula iskljucivo na fitoterapiju - koja djeluje. provjereno i dokazano znanstvenim metodama. naravno da se pritom ne analizira caj gospodina mije nego je otprije drugim istrazivanjima poznat sastav odredjenih biljaka i djelovanje fitokemikalija tih biljaka.
    tako recimo mozda mijo koristi tribulus http://en.wikipedia.org/wiki/Tribulus
    za kojeg se zna da djeluje na testosteron.
    primjera ima bezbroj.

    i to znanje predaje se cak i na pmf-u, bioloski odjek, kolegij bioaktivne tvari iz biljaka.

  50. #150
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    bubekica ja bih rekla da je fitoterapija zasluzna za razvoj farmaceutike. ja u to ne sumnjam, ali ukazujem Lili da to nije alternativna medicina bez kemikalija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •