Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 217 od 217

Tema: Rekonekcija

  1. #201
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, navikla sam od tebe slušati prodike s visoka (kao i svi ostali), ali ovaj puta si (i glupošću) nadmašila samu sebe.
    Samo da citiram tvoju uvredu, ako onaj koji treba vidjeti, nije vidio prvi put. Nadam se da ćeš se ispričati za ovu rečenicu. a ako i nećeš, baš me briga.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da citiram tvoju uvredu, ako onaj koji treba vidjeti, nije vidio prvi put. Nadam se da ćeš se ispričati za ovu rečenicu. a ako i nećeš, baš me briga.
    Nakon što čovjek izvali bedastoću koja je potpuno neutemeljena i pri tom vrijeđa nekog drugog onda se ne smije ljutiti ako zbog toga "dobije po nosu", a to se tebi dogodilo.

    Odgovorno tvrdim da ne postoji ni jedan recentni znanstveni rad koji kao izvor navodi Wikipediju. I odgovorno tvrdim da o ionskom srebru i njegovom učinku te samom srebru kao elementu i koloidima kao takvima znam više od napisanog na Wikipediji.
    Počela si ad hominem pa sam se samo spustila na tvoj nivo. Isprika zbog toga???? Možda tvoja, moja ne. Drugi puta pažljivo govori o temama o kojima ne znaš dovoljno.
    Posljednje uređivanje od mim : 03.12.2014. at 01:19

  3. #203
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Neću objašnjavati ni mim ni lili ovim postom moje mišljenje, jer je očito da ih ne zanima. Uostalom, zašto bi ih zanimalo?
    Međutim, zamolio bih pomoć s njihove strane. Naravno, može i svatko drugi pomoći ako ima informacije. Kad već offtopičarimo....

    Puno sam čitao o djelotvornosti homeopatije i nikada nisam pronašao placebo kontroliranu studiju djelotvornosti homeopatije za bilo koje stanje, a nedostatak takvih istraživanja se tumači time da priroda samog homeopatskog tretmana onemogućava provedbu takvih studija jer je pri homeopatskim tretmanima izuzetno važna interakcija homeopata sa pacijentom. dakle, ne može se uspoređivati homeopatski pripravak kojeg homeopat daje pri toj važnoj interakciji sa davanjem kuglice šećera ili par kapi vod iz slavine bez te interakcije. Razumijem da je to neusporedivo, s obzirom na dodatnu vrijednost interakcije.

    Ali ne vidim nikakvog problema da se homeopatske kuglice i kuglice šećera koje su istog izgleda i u istom pakiranju (ili homeopatske kapljice i obična voda iz slavine u istom pakiranju) slučajnim odabirom podijele homeopatima koji tretiraju pacijente. To se zove dvostruko slijepo istraživanje, koje je uobičajeno kod kliničkih ispitivanja lijekova. Niti homeopat ne zna daje li pripravak ili placebo, niti pacijent ne zna prima li pripravak ili placebo. A interakcija je jednaka između homeopata i pacijenta u jednom i drugom slučaju. A onaj koji je podijelio nasumce pripravak i placebo ne zna ništa o tiujeku i ishodu tretmana.

    Lijepo se odabere nekoliko homeopata, odabere se neko stanje zbog kojeg ljudi često idu homeopatu i provede se na tim pacijentima takvo dvostruko slijepo istraživanje.
    Onda, nakon definiranog vremena tretmana se usporedi zdravstveno stanje pacijenata u odnosu na ranije stanje prema unaprijed definiranim kriterijima. Neka to urade homeopati, pacijenti, pravi doktori ili bilo tko. Kad se zna kojim je pacijentima bolje, u kojoj mjeri im se zdravlje poboljšalo, a kojima nije, onaj koji je nasumično podijelio pripravke i placebo razotkrije koji je pacijent primao pripravak a koji je primio placebo.
    Dalje je stvar jednostavne statistike.

    Dakle, tvornice homeopatskih pripravaka su prepune novaca, jednako kao i tvornice lijekova. Zašto ne sufinanciraju neko takvo istraživanje? Nisu niti udruženja homeopata siromašna, niti članovi udruženja. Tako da se ne može reći da je provedba takvog istraživanja skupa ili neizvediva.

    Ja nisam nigdje u literaturi pronašao takvo istraživanje djelotvornosti homeopatskih pripravaka. Uvažavajući mogućnost da sam ih zbog nesustavnosti svoje potrage, slučajno propustio uočiti, molio bih sve kojima je poznato da je takvo istraživanje objavljeno, da me upute na reference. Može javno ovdje ili putem privatne poruke.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed...athy%20placebo

    javi ako nades sto zanimljivo.

  4. #204
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem kako um jednog zdravstvenog radnika može biti toliko strahotno zatvoren za sve ostalo osim za ono čime se bavi i pokušavam zamisliti kako bi medicina izgledala da nisu postojali ljudi otvorena uma. Vjerujatno bi još uvijek bili na nivou ranara-barbirnika. Znaš, moram ti reći da se bojim tako rigidnih stavova ljudi i ne osjećam se dobro pri pomisli da takvi ljudi rade u zdravstvu. Bez uvrede, molim. Znam da te tako naučila "škola", ali čovjek bi trebao promišljati korak dalje od onog što je naučio. Uostalom, znanost počiva upravo na promišljanju.
    s nekim tvojim stavovima se mogu složiti, pogotovo sa zadnjom rečenicom
    tema je konkretno o rekonekciji, za koju sam prvi put ovdje čula
    ne znam kakve veze ima pomlađivanje meridijana sa znanošću, što bi to uopće trebalo značiti, što su to ljudski meridijani?
    i oni zemljopisni su zamišljene crte

    zašto su oni (među kojima sam i sama) koji nisu skloni vjerovati i ne vjeruju u pomlađivanje meridijana, u tretman gdje čovjek leži i žmiri dok netko pored njega stoji i čeka da prođe sat vremena i unovči isti (vidjela sam negdje na netu da tretman košta oko 40 eura) - ljudi zatvorena uma? ružno

    ti se bojiš takvih stavova, ja bih se bojala liječnika koji bi me liječio srebrom ili pripravcima nepoznatog sastava i/ili djelovanja, vode koja pamti samo ono što je trebala zapamtiti

    u bio&bio sam dobila objašnjenje da brusnica liječi urinarne infekcije jer sadrži, citiram, "mikrokukice (?!!!) za koje se bakterije zakače i tako urinom čiste iz mjehura" zar brusnica doista tako djeluje na urinarni trakt, jer sam možda neupućena?

    tko želi ići i plaćati tretman rekonekcije, neka izvoli, to mu nitko neće zabraniti
    ali je dobro da postoji i druga strana koja misli drugačije, da čitatelj razmotri razna mišljenja, "zatvorenih" i otvorenih umova, što god to značilo
    pročitati za i protiv, potom odlučiti
    to i je poanta pisanja na forumima

  5. #205
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Podjeliti cu temu. Jer je otisla u puno vecu sirinu od rekonekcije.

  6. #206
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tekst o rekonekciji je sasvim nebulozan, ono, nabacano što više mudrih izraza na hrpu da djeluje impresivno, ali ni ova pitanja tipa "što su to uopće ljudski meridijani" nisu neki pametan argument. Zar je argumet da su "čak i zemljopisni meridijani zamišljene crte"? Jesu, prilično važne zamišljene crte, kojima se stoljećima koristimo za vrlo praktične i konkretne potrebe. A nisu baš ni savim zamišljene, ako ćemo pravo. Sunce kad izlazi za ravnodnevnica, izlazi duž cijelog meridijana u isto vrijeme i nacrta meridijane redom :D
    Tjelesni meridijani su nešto iz kineske tradicionalne medicine, o kojoj nemam pojma. Valjda su Kinezi kroz stoljeća primijetili da ima smisla da ti meridijani budu tu gdje jesu, kao što su ljudi ovdje kroz stoljeća primijetili da kokošja juha pomaže kod prehlade.
    Mene zanima što je skandalozno u terminu mikrokukice? Ne znam ima li brusnica konkretno to svojstvo, ali zar ne postoje molekule koje na sebe vežu mikroorganizme i toksine pa se nakon toga izlučuju iz organizma?

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    u bio&bio sam dobila objašnjenje da brusnica liječi urinarne infekcije jer sadrži, citiram, "mikrokukice (?!!!) za koje se bakterije zakače i tako urinom čiste iz mjehura" zar brusnica doista tako djeluje na urinarni trakt, jer sam možda neupućena?
    Koliko ja znam, brusnica djeluje tako da na stijenci mjehura stvara glatki sloj pa se bakterije escherihije (možda i neke druge koje se hvataju za mjehur, nisam detaljno proučavala bakterije) ne mogu uhvatiti za mjehur i "otplivaju" s urinom. Bakterije imaju mikrokukice a ne brusnica.
    osim ako nisam nešto krivo zapamtila.

  8. #208
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    U biti, evo što kaže Gradska ljekarna Zagreb. Nadam se, iskreno, da bi to trebao biti pouzdan izvor:

    Plod brusnice sadrži hipuričnu kiselinu koja predstavlja prirodni antibiotik , te ima blagotviorno djelovanje na različite upale i infekcije mokraćnog trakta budući da spriječava lijepljenje opasnih bakterija, posebice E.coli na endotel stanica mokraćnog trakta.
    Posljednje uređivanje od vertex : 03.12.2014. at 11:16

  9. #209
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    [QUOTE=vertex;2707030]Tekst o rekonekciji je sasvim nebulozan, ono, nabacano što više mudrih izraza na hrpu da djeluje impresivno, ali ni ova pitanja tipa "što su to uopće ljudski meridijani" nisu neki pametan argument. Zar je argumet da su "čak i zemljopisni meridijani zamišljene crte"? QUOTE]

    meni osobno jest
    kad netko zarađuje na nečijoj nevolji i priča o tjelesnim meridijanima

    a mikrokukice su mi zazvučale bezveze
    kao što mi bezveze zvuče i ljudski meridijani i ostatak priče

  10. #210
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa da, ali ako krenemo po tome što zvuči bezveze, začas će i pola znanosti ispast bezveze. Kao da crna rupa zvuči pametno?
    Poanta je vara li netko ljude i zarađuje li besramno na njihovoj nevolji, tu je problem. Ne u tome bi li i neke zasad nerazjašnjene stvari mogle biti istinite ili ne, ili kakvi se slikoviti termini koriste.
    Posljednje uređivanje od vertex : 03.12.2014. at 11:40

  11. #211
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon što čovjek izvali bedastoću koja je potpuno neutemeljena i pri tom vrijeđa nekog drugog onda se ne smije ljutiti ako zbog toga "dobije po nosu", a to se tebi dogodilo.

    Odgovorno tvrdim da ne postoji ni jedan recentni znanstveni rad koji kao izvor navodi Wikipediju. I odgovorno tvrdim da o ionskom srebru i njegovom učinku te samom srebru kao elementu i koloidima kao takvima znam više od napisanog na Wikipediji.
    Počela si ad hominem pa sam se samo spustila na tvoj nivo. Isprika zbog toga???? Možda tvoja, moja ne. Drugi puta pažljivo govori o temama o kojima ne znaš dovoljno.
    Nadam se da u životu bolje povezuješ stvari i točnije čitaš, onih oko tebe radi
    A što se tiče mog nivoa, na njega se može popeti manje od 2% ljudi u svijetu, a čitajući tvoje postove, ne vjerujem da ti to možeš.

    I to je to, što se tiče mog obraćanja tebi.

  12. #212
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj beti, pa skreni raspravu s ad hominem argumenata kad si već na tom tvom mont everestu.
    ja nisam pa si mogu dozvoliti ovakav upad

  13. #213
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  14. #214
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Poanta je vara li netko ljude i zarađuje li besramno na njihovoj nevolji, tu je problem. Ne u tome bi li i neke zasad nerazjašnjene stvari mogle biti istinite ili ne, ili kakvi se slikoviti termini koriste.
    pa i ja cijelo vrijeme tvrdim da je besramno zarađivati na nečijoj patnji
    a bome je jednak problem i ako se slikoviti termini prikazuju kao istiniti u iz istog razloga

  15. #215
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa i ja cijelo vrijeme tvrdim da je besramno zarađivati na nečijoj patnji
    Znam, u tome se slažemo.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da u životu bolje povezuješ stvari i točnije čitaš, onih oko tebe radi
    A što se tiče mog nivoa, na njega se može popeti manje od 2% ljudi u svijetu, a čitajući tvoje postove, ne vjerujem da ti to možeš.

    I to je to, što se tiče mog obraćanja tebi.
    Hvala što si odlučila sjašiti mi s vrata. Za kraj naše divne prepiske reći ću ti da je inteligencija puuuuuno više od riješenog testa. Npr, ne znači da inteligentan čovjek zna i čitati....

    "Vjeruj mi, nakon što nešto upotrebljavam 11 godina znam o učincima te tvari više od Wikipedije"-kažem ja

    "Ma nema veze Wikipedija sa netočnošću tvoga posta, nego izjava da znaš sve o učincima neke tvari, zato što ju koristiš 11 godina. Pa, svako pametan to pročita u mom postu.
    Možeš znati, eventualno, o učincima te tvari na sebe, a ne SVE o učincima te tvari."-kažeš ti i dva (DVA!!) puta izvališ isto.

    Dakle, riječ je o nedostatku esecijalnog znanja čitanja koje se stječe krajem prvog polugodišta 1. razreda osnovne škole.
    A ako mi još jednom uputiš ovakav post onda ću ga prijaviti jer si bezobrazna, vrijeđaš, ne daješ prilog temi nego samo upadaš zbog ad hominem napada, citiraš i pri tom se pozivaš na neistinu (dokaz vidi gore).


    n.grace, ni u jednom svom postu ne govorim o rekonekciji niti je branim. Ono što branim je prvenstveno homeopatija. Sirius ti je lijepo dala link na klinička istraživanja. Sva odreda potvrđuju djelotvornost u usporedbi s placebom. Sve grane alternativne medicine ne cijenim jednako, ali dio njih cijenim više od onih načina liječenja koje nam nudi službena medicina jer ih argumentirano smatram boljim izborom ZA SEBE. Ne tražim to od tebe i ne vidim razlog da se baviš jahanjem za mojim vratom kao što to radi Beti. Ti izaberi za sebe ono u što vjeruješ jer na to kao pacijent imaš pravo. Ja imam isto takvo pravo birati za sebe i argumentirati zašto to smatram boljim izborom. Ako te smetaju moji postovi jednostavno ih preskoči. Možda su nekom drugom vrijedni pa dozvoli da ljudi razmišljaju drugačije od tebe.

  17. #217
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    a misliš da ja pišem iz nekog drugog razloga?
    niti ti jašim za vratom, takve me stvari ne zanimaju

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •