Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: za sve specijalne mame

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno za sve specijalne mame

    za sve specijane i posebne mame

    moja mater je uvik govorila: " moje dite je hendikepirano al sam zato
    sigurna i sritna jer medu takvom djecom i kad i odrastu nema ni lopova,ni drogasa,ni lazova,ni prevaranata,ni probisvjeta ni lincina i slicno .
    i ima u tome puno istine tim materinim ricima.
    jedna mlada majka djevojcice josefine (13 god) iz moje skole je jednom rekla recenicu koje se uvijek i rado sjetim i koju zelim i vamapokloniti :

    " nisam ni znala da sam nesto posebno kad je Bog bas mene izabrao da imam drugacije djete.al eto izgleda da jesam kad je izabrao mene jer za posebno djete treba netko poseban, jak ,zilav,izdrzljiv i sa puno ljubavi"

    zato virujem da mora da si i ti nesto posebno ako si bas ti izabrana da imas posebno djete. kad malo bolje razmislim..i moja stara je bas posebna i rjetke su zene koje bi izdrzale sve ono kroz sta je ona sa osmjehom prosla. virujem da je i iva-zrinkina mater,i mazina i mnoge druge da su bas ono nesto posebno.

    a sad jedna kratka prica iz koje isto mozes izvuc zakljucak koji ce ti bar malo dat snage i ojacat te u toj situaciji u kojoj si sad:

    NAPUKNUTI KRCAG
    vodonosa u indiji posjedovao je 2 velika krcaga koje je nosio objesene o motku o vratu. jedan krcag je bio napukao a drugi je bio savrsen. dok je savrseni krcag uvijek donosio punu mjeru vode nakon dugog hoda od potoka do kuce napukli krcag donio bi samo polovicu.
    pune dvije godine ovo se dnevno pojavljivalo i vodonosa je donosio mjeru i pol vode do gospodareve kuce.
    naravno,savrseni krcag je bio ponosan na svoj doprinos,savrsen za svrhu kojoj je bio namjenjen. jadni,napukli krcag sramio se svojeg nedostatka i osjecao se jadno doprinoseci samo polovicu onog sta je trebao.
    po isteku druge godine,shvativsi svoj gorki neuspjeh,jednog dana rece vodonosi pri potoku:-"sramim se sebe i zelio bih ti se ispricati."
    "zasto" upita vodonosa. "zasto se sramis?"
    krcag nastavi:-"kroz protekle dvi godine bio sam u stanju donositi samo pola svog tereta jer je druga polovica iscurila kroz napuklinu putem do gospodarove kuce. zbog moje mane ti radis vise a ne dobivas naknadu za svoj napor"
    vodonosa se sazalio nad starim napuklim krcagom i suosjecajuci rece:-" kad se budemo vracali zelio bih da obratis paznju na prekrasno cvijece uz stazu"
    stvarno,kad su se penjali uzbrdo stari napukli krcag opazio je s jedne strane divno cvijece obasjano suncem i to ga je malo oraspolozilo.ali kad su stigli do kraja opet ga obuzme tuga i jos jednom se isprica vodonosi za svoj neuspjeh.
    vodonosa mu rece: "dali si opazio da je cvijece samo sa tvoje strane staze a na strani savrsenog ga nema??? to je zato jer sam ja oduvijek znao za tvoj nedostatak pa sam ga iskoristio. na tvojoj sam strani posadio sjemenke cvijeca i svaki dan dok smo prolazili ti si ih zaljevao. vec dvije godine berem ovo divno cvijece i njime ukrasavam gospodarev stol. bez tebe ova ljepota nikada nebi krasila njegov stol."


    i na kraju jos jedan mali zakljucak: svatko od nas ima svoje vlastite nedostatke. svi smo mi napukli krcagi ali upravo te pukotine i nedostatci cine nas suzivot zanimljivim i zahvalnim pa zato trebamo prihvatit drugu osobu onakvom kakva je i naci dobro u njoj.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    :D divno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    31

    Početno

    Fortunita....krasno!!!!!!

    (ajme šta obožavam ovakve pričice, legende, mitove, anegdote.... )

  4. #4
    willy

    Početno

    Lepo Fortuna

  5. #5

    Početno

    sta da kazem.. krasno si napisala fortuna..

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Super tema, a prica jos ljepsa... svi trebamo nauciti iz nje

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    36

    Početno


  8. #8
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga Fortuna, ovu mi je istu priču ispričala moja prijateljica koja djeluje u međunarodnoj zajednici za pomoć tzv. hendikepiranoj djeci - Vjera i svjetlo. Kažem - takozvanoj - zato jer je pitanje tko je više hendikepiran - oni ili mi, samo što su naši hendikepi skriveni, a otkrivaju se obično onda kad činimo zlo jedni drugima

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    48

    Početno

    Kao i uvijek od Fortune , prave rici na pravom mjestu. upravo printam i nosim jednoj prijateljici koja ima invalidno dijete

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    30

    Početno

    Drage specijalne mame odnedavno znam kako je to biti u vašoj koži. Ne znam kako se s tim nosite, ali ja i ne baš dobro. Moje dijete ima 2,5 godine i ne govori. Uhvatila sam se kako u parkovima i dječjim igralištima tražim najosamljenije mjesto jer nemam snage stoti put objašnjavati strancima koji mu upute neko pitanje da on ne govori. A onda odgovarati na podpitanja i slušati savjete ljudi koji su blagoslovljeni neznanjem o ovakvoj situaciji. Čestitam vam, mame, ako ste uspjele sačuvati i mrvicu svoje osobnosti, ali ja sam se pretvorila u robota čijim funkcioniranjem uopće nisam zadovoljna jer nikad ne uspijem ispuniti vlastita očekivanja za taj dan. Ne znam kako ste svladale širu obitelj, ali ja ne odoljevam dobro njihovom iznuđivanju dobre prognoze, kad ni sama ne znam ni što mi je djetetu točno. A ako imate i drugu djecu, nadam se da ste našle način da ni vi a ni ono ne smatra da je nekako zakinuto. Pročitala sam Memorandum za roditelje djece sa posebnim potrebama, lijepe su to riječi, ali kad se ovako nešto događa nužan je period adaptacije kad jednostavno treba nekako preživjeti. Moram priznati da je ovaj forum za mene velika utjeha.

  11. #11

    Početno i za poneke specijalne tate...

    Pozdrav svim specijalnim mamama, a naročito tatama.
    Pratim vaš (nadam se i naš) forum ne tako dugo, ali sam primjetio da se očevi vrlo malo spominju. Naime i sam sam otac jednog dječaka sa Down-ovim sindromom, pa me malo rastužuje što u skupini u kojoj bih se trebao osjećati kao medju sebi sličnima, osjećam kao autsajder.
    Znam da to ne radite namjerno, ali, molim vas da imate i nas očeve u mislima kada se obraćate na forumu.
    Inace bih zelio pohvaliti ovaj forum, jako me je dojmio.
    Hvala svima koji u njemu sudjelujete.

  12. #12
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Hej Boris, baš mi je drago da te mogu ovdje pozdraviti! Jako mi je žao što se osjećaš kao autsajder, nije namjerno, jer nažalost ovdje imamo jako malo tata ili budućih tata na forumu, pa već automatski pišemo u ženskom rodu. Mislim da će se i druge cure složiti da nam FALE MUŠKI OVDJE !!!!!!!
    Dobro nam došao!!!!!!!!

  13. #13
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    vijest stara par mjeseci, ali svaka informacija je dobrodosla:

    OSNOVANA UDRUGA RODITELJA DJECE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU
    Za bolji obiteljski život
    SOLIN - U galeriji Doma Zvonimir u Solinu održana je osnivačka skupština Udruge roditelja djece s teškoćama u razvoju Solin, prilikom koje je za predsjednika izabran Matko Luetić, za tajnicu Marija Ivančić, a za blagajnicu Anita Copić.
    Uz njih su u Upravni odbor ušli i Renato Prkić, te Ljubica Milković, a u Nadzorni odbor dr. Katica Obradović, Ana Bosančić i Darko Bilandžić.
    Udruga za početak ima oko 40 članova, a glavni su joj ciljevi unaprjeđenje kvalitete života, te medicinska, socijalna, pravna i druga zaštita djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji. Udruga će, kako smo doznali, okupljati roditelje i djecu, ali i druge osobe, prijatelje i stručne suradnike koji žele i mogu pridonijeti kvalitetnijem društvenom i obiteljskom životu djece.
    — Nastojat će se osnovati i urediti prostor za dnevni boravak i rehabilitaciju djece, osnovati stručni tim, pružiti psihosocijalna potpora i omogućiti edukacija roditelja, pravno savjetovanje i informiranje u ostvarivanju njihovih prava, uključivanje djece u predškolski i školski odgoj i slično — kazao je Luetić, dok je don Vinko Sanader, župnik Gospe od Otoka, u ime zajednice mladih Hrvatskog katoličkog zbora "Mi" donirao inicijalna sredstva od 1000 kuna.
    — Grad Solin nas je također obećao uvrstiti u proračun za 2004. godinu, a vijećnik SDP-a Darko Meštrović napomenuo je kako će i njegova organizacija s Forumom žena pripomoći rad Udruge određenim sredstvima — kazao je Luetić.
    Za sada Udruga djeluje u prostorima s istočne strane zgrade Gradskog poglavarstva, gdje je nekoć bila suvenirnica, a od siječnja će biti otvoreni svake srijede od 17 do 19 sati.

  14. #14
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Moj komentar na ovu temu nalazi se pod rubrikom djece sa pos. potr. a pod temom KAKO JE LJUBAV ČUDESNA. Posebne mame i tate, u molitvama ste mi!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Tekst je prekrasan,pročitala sam ga cijelog na nekoj drugoj str.Moje kumče je beba od 3 mj. i ima downov sindrom.U trudnoći se činilo sve u redu,tako da ih je šok dočekao nakon poroda.Trude se prihvatiti kolko god mogu,ali im je još uvijek teško.Inače je to dvoje optimističnih i vedrih ljudi i voljela bi im pomoći,al je najgore nekad ne znaš što pametno reći,osim biti im podrška.Prvo dijete je zdravo.


    Isprintala sam im tvoj tekst,nadam se da će ih malo ohrabriti.

  16. #16
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    nama i dan danas nije jasno u nekim trenutcima što se sa nama događa, i jako se još uvijek često pitamo ZAŠTO BAŠ MENI?, ali izabranim ljudima dođu i izabrana djeca. preporućiti ću vam knjigu ANĐEO POD MASKOM ima je kupiti u kjižari na trgu ispod matoša, jako mi je puno dala optimizma a moram reći da sam i velika vjernica i u tome nalazim veliku snagu. nek se kumovi jave ako hoće!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pročitala sam knjigu prošlo ljeto i nije mi palo na pamet da im preporučim.Hvala što si me podsjetila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •