Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 118

Tema: razlikuju li boje?

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno razlikuju li boje?

    marlena uopce nije zainteresirana za boje,ne zna jos ni jednu,a vi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ma kakvi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    m. razlikuje vecinu boja, s tim da ce rijetko odgovoriti na pitanje "koja je ovo boja?" (tj. odgovorit ce gotovo uvijek "crvena"), ali ako joj kazes "dodaj mi zuti flomaster" gotovo uvijek ce dodati bas taj. s tim da me nekoliko puta iznenadila, donese mi neki predmet i odusevljeno povice npr. "to je ljubicasto!" (i to za zutu, roza i ljubicastu boju, tako da mogu reci da njih najbolje prepozna, ili su joj mozda one najzanimljivije? ne kuzim, ja bih ocekivala da ce prvo nauciti crvenu, pa plavu i tako nekim redom osnovnih boja...

  4. #4
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Neki dan se vraćam autom od staraca, kasno je navečer, klinci iza u autosjedalicama, ne čuju se, pa sam mislila da su već i pozaspali.
    Elem, tako ja vozim i zaustavim se na semaforu i čekam. Dok čekam, sagnula se pod suvozački sic da podignem neku vrećicu koja mi je opala, i odjednom čujem iza sebe Luku: "Mama, zeleno!"

    Op.a. Luka i Nikola imaju 21 mjesec.

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ma, jok, uopće je ne zanimaju..i njoj je sve crveno

    To je stvarno tak individualno...Leona zasad puno više naginje matematici i glazbi, a kak će dalje bit vidjet ćemo...uglavnom, sve će naučit na vrijeme

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nisam sigurna. Da ga pitam da imenuje neku boju, blijedo bi me gledao (ne bi ni pokušao odgovoriti), ali već neko vrijeme se igra kućicom na kojoj su vrata različitih boja (ima ih 6) i za svaka vrata postoji odgovarajući ključ iste boje. I primijetila sam da traži koji ključ odgovara kojim vratima (prije je nasumce pikao ključem u bravu), dakle, očito je da traži odgovarajuću boju. I to je sve o njegovom interesu za boje.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea i razlikuje i imenuje, počela ih je zvati 'kao Lala', 'kao Dipsi' itd. a sad već zna i po imenima, s tim da je plava i kao Tinkie Winkie i kao nebo, a i ljubičasta je Tinkie Winkie, ali npr. zna reći da je nešto plavo, zna reći da je kuglica roza, ali joj je i roza boja (i crvena) 'kao Po'. Znači, malo miješa slične boje, ali zna reći da je nešto žuto, plavo, zeleno itd.

  8. #8
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    najprije je počela razlikovati crvenu i zelenu jer nije trpila čekanje na semaforu pa sam joj objašnjavala da ne možemo kroz crveno, čekamo zeleno, evo sad se pali crveno/zeleno i tako je dijete skužilo i isto me, kao Luka lex, jednom iznenadila kad me preduhitrila s odgovorm na jednom križanju.

    u međuvremenu je naučila žutu i plavu. ponekad brka, ali sve rjeđe.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    Zna kada hoće da zna!
    Neki dan je tražio ŽUTI sok umjesto njegovog crvenog. I to sam točno skužila da se trudi sjetiti koja je boja jer se skoncentrirao i počeo zamuckivati dok nije ispalio ŽUTI sok!
    Kuži i semafor.. isto ne voli kada stojimo na crvenom!

  10. #10
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    M. pozna boje vec odavno. Plavu pozna na bosanski ostale na eng.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara ih sve razlikuje, ali imenuje samo zelenu i pinki

  12. #12
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Mia ih je sve naučila sa negdje 2 godine i od tad nije fulala, ali najviše voli crnu i zelenu

  13. #13
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    bojan je sa cca 18 mj. znao rasortirati sve kockice po bojama; nikad nije ni jednu pomiješao, ali imenuje samo žutu

  14. #14
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Razlikuje boje, ali ne zna imenovati. I njoj je sve crveno.(sad ima 2g3mj)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    mene je tako iznenadila prije mjesec, dva..odjednom je počela stalno koristiti tj. imenovati boje..
    i prije ih je znala..ali sad je nepogrešiva i povezuje ih..sad već zna i zašto služi crveno na semaforu, žuto, zeleno..
    a kad je bila skroz mala sve je bilo crveno pa smo je zvali luce komunjara

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Moj Karlo je već sa 18 mjeseci naučio sve boje i nikad ne pogriješi. 8)

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno brojevi

    Da se nadovežem ovdje, a što je sa brojevima i brojanjem?
    Znaju li i razumiju li brojanje i brojeve? Kada djeca počnu sa tim?
    Često čujem da ljudi kažu da im je dijete sa xx mjeseci znalo brojati do deset ali nisam baš sigurna što to znači.
    Naime, Lea zna reći jedan,dva,tri,četiri,pet,šest,sedam,osam,devet,d eset. Nakon toga najčešće doda još i 'ti si mali crni pesek' ali ne bih rekla da zna brojati i da shvaća prebrojavanje. Nekad, doduše pokazuje prstom na stvari i govori osam,pet itd. Ali ne zna reći da ima npr. dvije kockice.

  18. #18
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    neka da, neka ne, ne znam dal me zeza ili kaj..uglavnom, nije zainteresiran

    a do 10 broji već neko vrijeme, al isto nekad zamijeni brojevima mjesta

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara zna što količinski znači jedan i što znači dva.
    tri još ne kuži.
    zna "brojati" do 5, odnosno zna napamet 1 2 3 4 5. znala bi možda i više da ju ja učim, ali meni je blesavo učiti je brojiti do 10, 20 ili 100 samo zato da bi ona to znala izrecitirati, a pojma nema što to količinski znači.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    m. je dosta rano naucila brojeve do 10 ali tek od nedavno (21 mj.) ima dovoljno koncentracije da ih izrecitira po redu u komadu. cak je pocela pokusavat i do dvadeset, s preskakanjem.
    mislim da ne kuzi koncept brojenja i zbrajanja ali je jako zainteresirana pa cesto zna reci koliko je sati, koliko ima godina, koliko nesto kosta kuna, telefonirati pa govoriti brojke na glas i sl., naravno ne u tocnim brojkama

  21. #21

    Početno

    Leonarda razlikuje boje od kojih 16 mjeseci po Lali, Po...imenuje boje od nekih 18 mjeseci, a sad je usavršila i nijanse..zna tamnosmeđu i svijetlozelenu, ljubičastu i ružičastu npr.
    Zna prebrojati istovrsne stvari do deset. Zna skoro sva slova, i prema početnom slovu pogoditi što piše...npr piše Tarzan, ona kaže da piše tata. Zna sve osnovne geometrijske oblike i tijela. Ima nevjerojatnu orijentaciju u prostoru (izgubili smo ju u Mercatonu, i našli kod dječjih kućica-sjetila se gdje su i pronašla ih bježeći od nas..katastrofa) i jako je spretna na PC-u s mišem i tastaturom. Ali kronično nema strpljenja, npr složila je jedne puzzle i nikad više nijedne jer su joj dosadne, nešto skuži kako će, ali stvar nije podatna pa ne može..pa ispad bijesa. Sad se učimo sastvaljati lego kockice.

    Mlađa još ne imenuje boje, ali zna (na svoj način- Mogi-Mogli, Bot- Robot, Ena-Kaena, Siba-Simba) sva imena glavnih likova iz crtića, slikovnica i knjiga koje Leonarda gleda. Ima jako dobru mehaniku i jako preciznu ruku - kad jede. Leonarda ju prisilno uči, brzo napreduje.

    Evo..sad bi obje cicu.
    Razapet će me.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Andrej ne kuži brojeve. Zapravo, ničim ne pokazuje da ih kuži.
    Dakle, boje upitno, brojevi nula.
    Ali zato puzzle slaže ko od šale (umetaljke i jednostavnije slagalice od 4 komada). Bar da mu nešto dobro ide - oblike jako dobro razlikuje.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Evo..sad bi obje cicu.
    Razapet će me.
    slatko

    zaboravila sam na slova...m. to mozda i najbolje kuzi od svega. neki dan sam joj pokazivala onu slikovnicu kao slovaricu i ostala u shoku koliko vec slova prepoznaje i onda isto ovako kako opisujes povezuje sa odredjenom rijeci - T, tata i sl.
    prije sam uvijek mislila da tako mala djeca znaju slova samo ako ih roditelji maltretiraju s tim, ali stvarno nevjerovatno kako oni to sve negdje poberu...
    e, da i super kuzi oblike i to vec dugo prepoznaje i imenuje krug, kocku, trokut, kriz, srce, mjesec...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    čitam i čudim se.
    ali da, poznaje i Vid geometrijska tijela! neki dan ga poveo nono kod ovaca, a tamo mali janjčić, je li, brabonja. Vid veselo uzeo u svaku rukicu po jedan, onako mlak, brabonjak i viče: JAJA!

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea isto već dugo prepoznaje i imenuje oblike, samo to je kod nje teoretsko znanje - u ubacivanju i slaganju puzzli nije baš spretna.
    Ali inače zna i krug i trokut i kvadrat koji nekad zove i kocka, pa zvijezdu, mjesec, srce; a recimo i prepoznaje te oblike u svakodnevnom životu - npr. za šaht na cesti kaže da je krug, za jedro na brodu da je trokut itd.
    (koliko sam shvatila kod psihologa to je važno jer pokazuje to apstraktno zaključivanje ?? valjda - znači aleta Vid će biti jak u matematici )
    Od slova zna samo M.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A.zna imenovati sve oblike, ali ubaciti ih u one otvore...koma. Prvo je jaaako dugo bila nezainteresirana, a sad joj ide na živce što križić ne može kroz rupu od srca i sl. Puzzle nula bodova. Lego-kocke je tek neki dan počela sramežljivo slagati (do sada samo rastavljala). Izgleda da ništa od PMF-a
    Odavno verbalno broji do deset, ali kuži prebrojavanje samo do 3 (predmeta). Prepoznaje 5-6 slova, brojeve ne, boje zna nabrojati sve, ali još ih brka (jedino joj semafor ide). Uglavnom govor i fizič. spretnost puno su joj razvijeniji od "sitnog veza".

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Vanja je tek nedavno počela imenovati boje, a kocke razvaja po bojama možda 6 mjeseci.
    Broji do 10 od 1.5 godine, ali kao pjesmicu, kuži do dva, a od abecede smo stali na A.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    aleta Vid će biti jak u matematici )
    nije na mamu

  29. #29
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Fiona ne imenuje boje, ali ako joj kažem "dodaj mi crvenu kockicu", dat će mi je bez greške. Zna razlikovati sve boje u kojima postoje duplo kockice, a to je dosta.

    Ako joj pokažem dvije i pitam "koja je crvena", velika je vjerojatnost da će fulati. Ali kad mi treba dodati crvenu, uvijek pogodi.

    Hm. :?

    Oblike ne zna imenovati (nisam ju nikad ni učila), ali odlično slaže puzzle i dobro se snalazi sa svim vrstama oblika (npr. ima onu chicco kocku s rupama u raznim oblicima u koje treba ugurati zvjezdicu, trapez, ovo-ono i to radi već jako dugo bez greške).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Boje ju uopće ne zanimaju.Pokušala sam par puta sa razvrstavanjem kockica, ali to joj je bilo bezveze pa smo se morale igrati nešto drugo .

    Bez problema ubacuje oblike u njihove otvore.
    Razlikuje trokut, kvadrat, krug, zvjezdicu ...
    Krug zna i nacrtati, a posebno joj je interesantno crtati ravne okomite linije.

    Brojevi su joj ok, ali ne zna brojati. Razumije značenje broja 1 i 2.

    Na pitanje : "koliko je sati? " uvijek spremno odgovara: "Šest"

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme stvarno, a kako znaju crtati? Spooky, kako Pia crta krug? Baš kao pravilni krug? I kad je počela s tim, ako se sjećaš?

    Lea ne zna ništa crtati, samo šara.

  32. #32
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ni bojan niš ne crta, a bogme ni ne broji; sve mu je DAAA (dva)

    kak ste me zbedirale s tim brojevima; od sutra slijedi dopunska nastava iz brojanja

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    ni bojan niš ne crta, a bogme ni ne broji; sve mu je DAAA (dva)

    kak ste me zbedirale s tim brojevima; od sutra slijedi dopunska nastava iz brojanja
    Andrea, ako trebate nastavne rekvizite dođite k nama!

  34. #34
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    M. zna imenovati boje, ali ih ne razlikuje. Mada se voli igrati pogađanja "koje je koja boja, s tim da uvijek fula, naravno). Za brojeve zna brojati od 2-5 (tek je nedavno uvrstila jedan), nekad se i zaleti pa reče ćet, ćenan, ali rijetko, ali nisam sigurna kuži li ona razliku između 2 i 3 i sl.
    Oblici i geom. tijela je ne zanimaju, pogotovo slaganje oblika u odgovarajuće otvore- na to pošizi odmah.

  35. #35

    Početno

    Ima jedna mudra koja kaže: nemomo uspoređivati djecu

    Crte se podvlače tek s oko 5 godina. A do i poslije onda su nam najbolji, najsavršeniji i najuspješniji..jer su naši.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    postoji jako tanka granica između poticanja i forsiranja

    a ja sam vam čisti primjer osobe sa IQ > 150 koja je ostvarila prosječne rezultate u životu

    prešišali su me oni "prosječni"

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a što znači "prešišali"?
    u čemu?
    u količini zarađenog novca?
    u broju pročitanih knjiga?
    u veličini stana?
    u broju prijatelja?

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda u brojanju

    No, dakle, meni je zanimljivo znati što druga djeca znaju i mogu jer se Lea prati kod logopeda i psihologa pa se tamo testiraju ova razna znanja. Zato se toliko i raspitujem za crtanje, jer joj je logopedica na zadnjem pregledu dala da crta krug tj. očekivala je od nje da imitira crtanje kruga (što Lea nema pojma).

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja ovaj topic trebam izbjegavati jer nakon što pročitam dostignuća vaše djece... moje je... jako zaostalo!
    a na svim testiranjima je (pr)ocijenjena kao vrlo napredna.

  40. #40
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    potpisujem, osim dijela s testiranjem!

    andrej ispada ne prosječan, nego... tamo negdje daleko ispod.

  41. #41
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Prepoznaje i imenuje osnovne boje i još neke (ljubastisti - ljubičasta, narančasta). Brojati zna do deset (nije da sam ga učila da to recitira, nego brojimo korake, stepenice i tak pa si je zapamtio, barem da ih zna po imenu), razumije do količinu do dva.

    Puzzle i slagalice su nam nula bodova, malo nešto prtlja, ali uopće nema volje to slagati, oblike neke prepoznaje, a neke ne.. povremeno mu bude fora ubacivati ih u onu chicco kutiju, ali sam ne može pogoditi koji oblik ide u koju rupu, osim ak mu baš ne okrenem tu stranicu kocke pa ga pustim da sam vidi.

    Crtanje nam je na minimumu... uzme bojicu u ruku, krene ko da će crtati po papiru veličine stola, a onda na papiru napravi točkicu i kaže da je nacrtao žarulju Onda još napravi par točkica, eventualno koju crtu i gotovo crtanje...povremeno me iznenadi kad pokušava nacrtati svoju ruku (obično kad crtamo flomićima po staklu), ali to se svodi na to da flomićem jedva dotiče površinu stakla i opisuje ruku virtualno... (a njegova frendica isto stara crta glavu, oči, usta, kosu, nos i to najčešće njegov portret )

  42. #42
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Lovrina najmilija boja je žuta. Kuži žutu i plavu, nepogrešivo cca već 1,5 mjesec, a odokativno pogađanje traje duže..(i snijeg mu je bio žuti... )

    Brojanje kuži kako slijed: ja kažem JEDAN, on nastavi DVA, ponekad i TRI. I zna pokazati DVA i TRI.

    Neki dan je sam projao: 1, 2, 4, 3,7,5,5,5,5... (brojimo stepenice)..

    A semafor kuži već duže vrijeme, ali u smislu kad mora stati a kad može preći cestru...

  43. #43
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mima, daj nam dojavi sto trazi logopedica kad idete kod nje,kao recimo ovo crtanje kruga.

    I mene jako zanima sto druga djeca znaju tako ja lakse PRATIM Marlenu.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    m. isto vec dugo crta krugove, ali to nisu onako pravilni krugovi nego vise kao neprekidni kruzni pokreti olovkom po papiru (ako sam dobro objasnila) takodjer crta i ravne crte.
    odnedavno pokusava crtati cicu glisu, "tocka, tocka tockica"...naravno cica glisa ima desetak ociju koji su uglavnom izvan glave ali mi je preslatko kako se ona to trudi. opsjednuta je s cicom glisom...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    potpisujem apricot.
    ja sam ponosna da moja curka (21 mjesec) ne zna ni brojeve ni slova. ponosna na sebe.

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj vilma prvotno napisa
    potpisujem apricot.
    ja sam ponosna da moja curka (21 mjesec) ne zna ni brojeve ni slova. ponosna na sebe.
    zašto :?

    kate --> logoped ne testira ništa posebno nego pokazuje sličice i pita što je što i gdje je što, jedino je dala lei olovku da vidi kakva joj je ta grafomotorika (loša), mogu vam napisati što će psiholog gledati kad budemo išli na pregled

  47. #47
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mima super ,hvala 8)

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vilma, moje dijete je sa 20 mjeseci znalo sva slova, boje... koješta...
    ali ni blizu ovoliko koliko ova druga djeca.

  49. #49
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    nisam ni ja za uspoređivanje djece, ali volim čitati i razmjenjivati ovakve teme, jer mi samoj puno puta ne padne napamet što bi moje dijete bilo u stanju raditi, jer za masu stvari mislim da je još premala, a kad ono- dijete poludi od oduševljenja kad joj pokažem, te iznenadi i sebe i mene.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mislim da se tu ne radi o usporedjivanju djece niti o tome da je netko ponosan na to sto njegovo dijete moze ili ne moze.

    dijete se razvija nekim svojim tempom, a roditelj je tu da ga njezno podrzi u njegovom otkrivanju svijeta.

    ako dijete uporno pokazuje zanimanje za slova, pa taman imalo samo godinu dana, naravno da ces mu kupiti slikovnicu-slovaricu (bez obzira sto na njoj pise da je za djecu od tri godine). u suprotnog ga sputavas.

    ako dijete ne pokazuje interes za tutu, pa makar imalo preko tri godine, ostavi ga na miru, naucit ce se kad tad. ako ga forsiras zato jer su se ostala djeca vec naucila, opet cinis lose.

    ima jos jedna stvar. cini mi se da nas se na ovaj topic javilo nekoliko mama cija su djeca neurorizicna i normalno je da takve mame moraju nesto briznije pratiti razvoj svoje djece nego ostale mame, ne znam zasto to neke nervira.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •