Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Što čitaju vaše 9-godišnjakinje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno Što čitaju vaše 9-godišnjakinje?

    zanima me koje knjige čitaju vaši devetogodišnjaci.
    neka preporuka zanimljivih knjiga za cure te dobi

  2. #2
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moja je počela čitati pinokia

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    slična tema i ovdje, vjerojatno ćeš naći dobre preporuke
    http://forum.roda.hr/threads/69500-Što-čitaju

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ha ha ha i evo ja se na toj temi čudim kako Anči čita HArryPottera 6 mjeseci, a obzirom da ja sad svojoj čitam Red feniksa, sve mi je jasno.

    Dakle - moja voli kad joj ja čitam, pa čitamo Harry Pottere, a sama u zadnje vrijeme čita nekakve detektivske romane za djecu.

    Za praznike sam joj uzela da sama pročita i Dnevnik Pauline P. (strava i užas) + neku knjižicu koja mi se čini jako zgodna a zove se Stric Fjodor, pas i mačak (ili tako nešto). Rekla je pročitati i Šegrta Hlapića - bumo vidli.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Gregov dnevnik, Grgu

  6. #6
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ha ha ha i evo ja se na toj temi čudim kako Anči čita HArryPottera 6 mjeseci, a obzirom da ja sad svojoj čitam Red feniksa, sve mi je jasno

    Koliko vec traje?

    Mi smo sad na zadnjoj knjizi, Darovi smrti. I dalje citam naglas.

    Sama je zadnje citala Blizanke i totalno se odusevila. Procitala je i par knjiga o Lili, ali nije nesto odusevljena. To procita u jedno poslijepodne i onako joj je.
    Trenutno cita prvu knjigu o Oksi.

    Sad sam kod mame pa malo kopam po policama. Nasla sam Marka Twaina, Kraljevic i prosjak. Mislim da bi to bilo ok za nju?

    Pilic-Polak co je prestala citati i ne bunim se

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala cure svima.
    Dnevnik pauline P smo bas jucer uzeli u kinjiznici. zao mi je cuti da nevalja

    Blizanka se nisam ni sjetila. meni je to bila najbolja knjiga samo se vise ne sjecam u kojoj dobi sam ju citala

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    nevena, tvojoj će se kćeri vjerojatno svidjeti. samo ja (i laumi ) sam mišljenja da je bolje za njih da čitaju kastnera, kušana itd.
    nemoj joj posuditi drugi dnevnik pauline p, ja sam napreskokce pročitala u knjižnici. to je za veće cure, ne za ove naše male

    Blizanke su ti baš za nju sad, moja je oduševljena

    mislim da je ok i Uzbuna na Zelenom Vrhu, Emil i detektivi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Anci dobro da si mi rekla, bogami necu. Ovo smo sad uzeli pa cu vidjeti, neka sad cita. ja moram priznati nisam ni prelistala

    I dobra ideja za uzbunu na zelenom vrhu i emil i detektivi, to su mi bile omiljene knjige.
    Nista, drugi put cemo biti pametniji sta uzeti.
    sad radim popis zanimljivih knjiga. ona sama nema pojma sta bi...

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja (9g8mj) cita Roalda Dahla (sve i bilo sto od njega - super joj je) i knjige od Beatrice Masini, trenutno njenu seriju knjiga "Roza baletne papucice" (Scarpette rosa). Serija prati balerinu Zoe i njen zivot u skoli, baletnoj skoli i obitelji, pise da je za dob od 9+ godina i ima masa tih knjiga... Trenutno je i Zoe na ljetovanju s najboljom prijateljicom, i svasta se dogadja.
    Isla sam i ja malo procitati, i onak, zanimljivo je.


    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Nasla sam Marka Twaina, Kraljevic i prosjak. Mislim da bi to bilo ok za nju?
    Je, E. cita skracenu verziju naglas na engleskom, i uzela si je puno verziju (na talijanskom), pa si prema potrebi prevodi.
    Zacudila sam se koliko puno razumije, ove godine (4. razred) se stvarno vidi napredak.
    Samo sto to sporije radi jer to voli citati meni (a trenutno je kod bake na ljetovanju).
    A inicijalni razlog zbog cega ga je zeljela citati je to sto je to muska verzija DVD-a "Barbie: Princess and the Pauper."


    Trazila je da joj podignem i "Harry Potter and the Half-Blood Prince" (6. dio), ali kaze da ce prvo zavrsiti sve iz serije Scarpette rosa (nedostaje joj do kraja serijala jos 16 knjiga. )

    Voli citati i knjige koje obradjuju povijest koju je sad ucila i koju ce uciti, tako da preporucuje knjigu Giorgio Moser: "Il delfino blu: un fantastico viaggio sulla pista dei fenici" - trazila sam na netu, ne znam da li postoji prijevod na hrvatski. Knjiga je svojevrsna kombinacija prica, dnevnickih izvadaka i pisama samog Mosera i njegove obitelji, posebno troje djece, koji putuju Mediteranom snimajuci dokumentarac o Fenicanima. Vrlo je poucna, ali na lagani nacin, primjeren djeci (posebno je dobar taj dio gdje djeca pisu dnevnik ili pisma prijateljima o dogodovstinama).
    I uzela si je i dosta knjiga o Grcima, koje ce uciti slijedece sk.godine.


    Ja sam ju pak trazila da, dok je u HR, cita nesto i na hrvatskom, pa kaze da ce procitati "Bijelog jelena" i "Ja magarac" i jos nesto sto joj odaberem... (tak je prosle godine procitala "Price iz davnine" i "Moja Zlatna dolina").

    Inace, knjiga "1001 Books You Must Read Before You Grow Up" je odlican izvor ideja za citalacku wish-listu, a i podijeljena je po dobnim uzrastima.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Uzela sam joj knjige iz lektire za 3. razred, ionako učiteljica napravi izbor iz tog većeg popisa
    pa se nadam da nismo sve pogodili

    dakle: "Priča o dr. Doolittle-u", "Vlak u snijegu", "Petar Pan", "Bijeli Jelen"

    trenutno čita "Mali Jan ima plan" (nije u lektiri), a upravo je pročitala "Dnevnik jednog psa"

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    nevena, tvojoj će se kćeri vjerojatno svidjeti. samo ja (i laumi ) sam mišljenja da je bolje za njih da čitaju kastnera, kušana itd.
    nemoj joj posuditi drugi dnevnik pauline p, ja sam napreskokce pročitala u knjižnici. to je za veće cure, ne za ove naše male
    Iako kao majka muškog djeteta ne spadam na ovu temu moram ipak reći da je on sa svojih 8,5 godina bio oduševljen svim knjigama o Paulini P (na moje zgražanje). Progutao ih je sve u nekih 2 tjedna. Zapeo je tek na Sanji Pilić, ono što je od nje čitao je zaista za stariju djecu, i to prvenstveno za cure ("Hoću biti posebnaaa" - knjiga o tinejdžericama koje škicaju dečke, za njega potpuno izvan svih interesa).
    Inače, "Dnevnik Pauline P." je u nekim školama i lektira za 3. razred


    Ali u obranu njegovog književnog ukusa, da napomenem da je pročitao i skoro sve od Kušana i Kaestnera

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    "Knjiga o Đungli", "Bambi" su za 4. ali planiramo to rješiti ovo ljeto.

    E da, i "Winie the Pooh", kao knjiga nije za bebe, za razliku od crtića, već ima jedan profinjeni humor
    pa je baš za ovu dob.

  14. #14
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Elly na barbie. Jos ce ispasti da je knjiga nastala po barbie crticu

    Ja sam i dalje zadivljena i odusevljena koliko tvoja E. cita

    Nevena, drugi dnevnik su neki dozivljaji s maturalca pa nekako nisu primjereni nasim malim curama.
    Ne kazem ja da je taj tip literature nuzno los, nego su mi drazi Kusan, Kastner i drugi djecji pisci. Malo su mastovitiji od nekih, to je moje skromno, nestrucno, misljenje. Misljenje mene i kao roditelja i zaljubljenika u knjige

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Da, Paulina P. je na službenom popisu lektire za 3. razred u našoj knjižnici.
    moja ju je pročitala jer ju je dobila za ročkas, ali smo tu stali sa "ženskim štivom" i prešli na
    provjerenu literaturu.
    Teta u knjižnici mi je počela nuditi knjige "koje bi se mogle svidjeti curicama" ali kad sam
    ja uzela "Knjigu o đungli" i "Vlak u snijegu" svidjelo joj se da imam ovaj drugi kurs.

  16. #16
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Elly na barbie. Jos ce ispasti da je knjiga nastala po barbie crticu



    Off, meni je najdrazi dio dana kad se, svaka sa svojom knjigom, smjestimo svaka na svoju stranu kauca.
    I ima stvari koje volimo citati zajedno, npr. na "Revolting Rhymes" of Dahla smo obje padale na pod od smijeha.

  17. #17
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Teta u knjižnici mi je počela nuditi knjige "koje bi se mogle svidjeti curicama" ali kad sam
    ja uzela "Knjigu o đungli" i "Vlak u snijegu" svidjelo joj se da imam ovaj drugi kurs.
    Kojachice, ovo je bas super.

    Jucer sam bila u knjiznici podignuti nove nastavke Scarpette rosa (ne smijem bez njih doci na vikend ), i ispred mene je u redu bila mama koja je djetetu uzela 10 DVD-ova, i nijednu knjigu.
    Dok smo cekale (odnekud mi je poznata), ispricala je da je dijete u ljetnom kampu, nema ga kuci po cijeli dan, pa mu uzima DVD-ove da se opusti.
    Kao knigoljupcu, to mi je bilo bas onak, tuzno.
    No dobro - svakom svoje.

  18. #18
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku


    Off, meni je najdrazi dio dana kad se, svaka sa svojom knjigom, smjestimo svaka na svoju stranu kauca.
    :
    mi ovako eventualno ako smo same doma. Kad je sa sestrom ili sa sestricnama/braticima, onda je to igranje bez granica. Kao danas npr.
    Za knjigu ne zna ni gdje je.
    Bas cu pogledati ovu vasu seriju o balerini.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj joj posuditi drugi dnevnik pauline p, ja sam napreskokce pročitala u knjižnici. to je za veće cure, ne za ove naše male
    po mome nije niti za veće cure

    od Polak meni prolazi samo "Mali Jan ima plan", koji je sasvim nešto drugačije od "dnevnika",
    lijepa, poučna, plemenita knjiga, baš napisana jezikom učiteljice i učenika 3.OŠ

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    @Anci - traje od početka 6. mjeseca otprilike, a sad smo negdje na pola.

    Paulina P. je na popisu lektire za 3. razred, zato sam je ja i uzela, da ev. pročita nešto od lektire.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    po mome nije niti za veće cure

    od Polak meni prolazi samo "Mali Jan ima plan", koji je sasvim nešto drugačije od "dnevnika",
    lijepa, poučna, plemenita knjiga, baš napisana jezikom učiteljice i učenika 3.OŠ
    Ni "Petrica pričalica" nije loša. Te dvije knjige su mi baš primjerene za djecu tog uzrasta. Paulina je... da ne ulazim u detalje

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Ja sam mama jednog devetogodišnjeg dječaka kojeg je jako uhvatilo čitanje od završetka školske godine, tako da je do sada pročitao:
    - sve Čarobne kućice od Mary Pope Osbourne (slučajno smo nato naletjeli u knjižnici)
    - tri nastavka Gregova dnevnika
    - Dnevnik Pauline P. (koja je i kod nas u lektiri, ali iskreno ta mu je do sada jedina malo zapinjala) i
    - Eko Eko.
    Sad čita:
    - Bijeli jelen (to nam je isto s lektirnog popisa)
    a pripremili smo još i:
    - Uzbunu na zelenom vrhu
    - Zvižduk s Bukovca
    - Malog princa (iako ja mislim da je to za puno starije, ali on želi jer mu se jako dopala ta audio priča)
    ...... i još neke naslove iz domaće (mamine stare) bibiloteke.
    U planu su nam i još neke Kastnerove i Kušanove knjige za ovo ljeto.
    Jako me veseli što je upoznao radost čitanja ....
    A još više to što ga i ovaj koji najesen tek kreće u školu oponaša i veseli se svakom samostalno pročitanom slovu i riječi. On je za sad prikvačena na lako štivo - neke stripiće (Tom i Jerry, Winnie the Pooh, ...) i slikopriče.
    Najmanji za sad jako voli slušati. Najčešće čitamo muž ili ja, a ponekad uleti i najstariji brat

  23. #23
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Koko u Parizu trenutno

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a što je tako loše u paulini.p?
    nisam čitala, mojoj curi se sviđa
    (sad će ispasti pitanje kao da netko ravnatelja simfonijskog orkestra pita što je loše u huljićevoj glazbi )

    ona je godina dana starija, ali čita dakle omraženu paulinu p
    kušana (završila koka i duhove, melitu, sad završava zagonetnog dječaka, čeka koko u parizu)
    pročitala blizanke, spremamo se na emila i ostatak kastner-ove ekipe
    dopale su joj se okse pollock
    pročitala je prva dva dijela hekatine škole
    zapalila se za lunu
    krenula je s drugim dijelom harry pottera

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    (sad će ispasti pitanje kao da netko ravnatelja simfonijskog orkestra pita što je loše u huljićevoj glazbi )
    Evo, odgovorila si sama
    Ok, nije baš Huljićeva glazba - mene konkretno smeta što je prepuna stereotipa (cure-dečki).

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam površno pogledala Paulinu P. , ne sviđa mi se stil pisanja, djeluje mi dosadno, a posebno mi je već u drugom poglavlju upalo u oči komentiranje auta koji učitelj vozi!?
    No povirila sam ja tako i u onu knjigu u kojoj Paulina nađe stari mamin dnevnik - e tu se piše o pravim problemima. I vrlo životnim!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    za koju dob mislite da je Hary Potter, 1. dio, ona (7,5)čita sama dosta toga, ali me zanima više sadržaj, koliko bi joj bilo zanimljjivo

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mojoj je Harry Potter jako zanimljiv, zapravo sva je u tome (upravo organizira tromagijski turnir) - ali ne čita ga sama, nego joj ga ja čitam.
    Moram priznati da je i meni zanimljivo, čitam prvi puta. Knjige su puno bolje nego što sam mislila.

  29. #29
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa Vidi poruku
    za koju dob mislite da je Hary Potter, 1. dio, ona (7,5)čita sama dosta toga, ali me zanima više sadržaj, koliko bi joj bilo zanimljjivo
    E. je veliki obozavatelj Harryja Pottera.
    Prvo sam joj ga citala ja, a onda ga je ona pocela sama citati ispocetka, sad je na 6. knjizi.
    Mislim da sa 7,5 godina komotno moze.

  30. #30
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je Harry Potter jako zanimljiv, zapravo sva je u tome (upravo organizira tromagijski turnir) - ali ne čita ga sama, nego joj ga ja čitam.
    Moram priznati da je i meni zanimljivo, čitam prvi puta. Knjige su puno bolje nego što sam mislila.
    Ovako i kod nas. Osim tromagijakog turnira
    Mi smo radile kviz nedavno s pitanjima iz HP. Nevjerojatno je koliko djeca detalja zapamte

    Knjige su i meni prilicno dobre.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je isto nevjerojatno koliko ona to prati i pamti sitnice i detalje. Kad se ono na kraju sve potanko objašnjava i razjašnjava, ona se sjeti nekih totalnih sitnica sa početka knjige i govori aaahaaa zato je bilo ovo ili ono (ja to niti ne primijetim ).

    U svakom slučaju knjige su vrlo duhovite, a mislim i da otvaraju neke jako zanimljive teme i pitanja.
    Jedino što je jedna od najvažnijih tema - smrt, a to je jedna od rijetkih tema o kojoj je meni problematično pričati sa djetetom.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo posudili danas, nadam se da će joj se svidjeti, počet ću joj ja čitat pa ćemo vidjet za dalje

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je isto nevjerojatno koliko ona to prati i pamti sitnice i detalje. Kad se ono na kraju sve potanko objašnjava i razjašnjava, ona se sjeti nekih totalnih sitnica sa početka knjige i govori aaahaaa zato je bilo ovo ili ono.

    U svakom slučaju knjige su vrlo duhovite, a mislim i da otvaraju neke jako zanimljive teme i pitanja.
    Jedino što je jedna od najvažnijih tema - smrt, a to je jedna od rijetkih tema o kojoj je meni problematično pričati sa djetetom.
    Potpis, veliki.

    I jos, sjetih se da sam na drugoj temi napisala ovo, pa prigodno ponavljam:
    Za ljubitelje Harryja Pottera, preporucujem da nikako ne prekocite slijedece 3 knjiznice:

    - "Quidditch Through the Ages"
    - "Fantastic Beasts and Where to Find Them"
    - "The Tales of Beedle the Bard"


    Prva se moze citati odmah nakon "Philosopher's Stone" ("HP i Kamen mudraca"), druga se veze na vise knjiga - 'Ronove biljeske' u njoj daju komentare na zvijeri koje se pojavljuju u svih 7 knjiga; a treca bi se trebala procitati prije nego sto se procita "Deathly Hallows" ("HP i Darovi smrti") - to je knjiga koju Dumbledore posmrtno ostavlja Hermione i u kojoj ce naci tragove o Darovima smrti.

    Vrlo su zabavne, cak i za odrasle Harryjeve fanove.

    Meni se takodjer sve HP knjige svidjaju. Toliko da sam ih sve (ukljucujuci i ove 3) kupila na engleskom, potajice ih jos jednom procitala, i onda joj ih poklonila za 8. rodjendan (ukljucujuci i ove 3).
    To je bilo veselje (i ogroman, veliki i tezak paket. I uz to HP ogrtac, kravata, naocale i carobni stapic - za maskare. I pozivnica za upis u Hogwarts. ).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    znam da nije tema, ali da pitam ovdje, jučer joj je knjiga iz knjižnice (ne Harry Potter) ostala u vrtu i preko noći se smočila od kiše, već sam joj rekla da ćemo to morat platit jer je jako uništena, jeste takve knjige morali kupit nove ili u knjižnici platite. Još nam se nije dogodilo da nam se knjiga tako uništi da moramo kupit novu. Ova je čitava, suši se sad, ali je jako iskrivljena.

  35. #35
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Kad se osusi, odnesi u knjiznicu, pokazi knjigu, ali i pokazi dobru volju da im nabavis novu knjigu, to je, mislim, najbolje.


    Mi se jednom na putovanju previse brzinski spakirali, pa je knjiga od E. ostala u hotelskoj sobi, naknadno smo zakljucili da je sigurno pala pod krevet jer ju je E. citala prije spavanja. Uglavnom - nestala je. Dogovorila sam se sa voditeljicom djecjeg odjela da cu im kupiti novu knjigu i zamolila za strpljenje (narucila sam preko online knjizare jer je u obicnim knjizarama nije bilo), i sve proslo OK. I dalje smo im drage musterije.

    BTW, takodjer se nije radilo o HP-u. Njega ne bi izgubila iz vida, valjda.... nikad.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja obozavam knjige herryja pottera, meni su super.
    a na more je na kraju uzela taj "zloglasni" dnevnik pauline P, mali jan ima plan i ljubavne muke jednog luke (tu obozava i svaki put umire od smijeha).
    ali kad se vrati bacamo se na Kusana i Kastntera

  37. #37
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Kod nas su aktualni Pet prijatelja.

  38. #38
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ovo ljeto zahvaljujući toplotnim udarima
    Čarobnjak iz Oza
    Lažeš Melita
    Ch i M Lamb Priče iz Shakespeara
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.08.2013. at 18:59

  39. #39
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su aktualni Pet prijatelja.

    kod nas isto, oduševljena je
    zadnju je pročitala u dva dana

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja ovo ljeto čita kao luda - pročitala je gore spomenutu Paulinu P., pa Stric Fjodor, pas i mačak (odlična, jako duhovita knjiga), pa jednu knjigu K. Kasparavičiusa, pa nekoliko detektivskih dječjih, pa Mali princ, pa Ludi razred (A. Đokić) i evo sad čita Arthur i Minimoji - nadam se da će se održati taj čitalački žar.

  41. #41
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Bravo, mali citaci

    Moja zvace Oksu Polock cijelo vrijeme.
    Nije jos se to bas dalo citati na ljetovanju. Radije je uzimala sestrine Anice, Mase i sl.
    I citala je neke knjizice iz serije Carobne kucice, nesto edukativno i njoj zanimljivo.

    I da, skoro zaboravih, procitala je svoju prvu knjigu na engleskom
    Super joj je islo, bas mi je to drago
    Posljednje uređivanje od Anci : 17.08.2013. at 13:42

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zaboravila sam još i prvi dio Kronika iz Narnije!

  43. #43
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    I da, skoro zaboravih, procitala je svoju prvu knjigu na engleskom
    Super joj je islo, bas mi je to drago

    Jel' onu "nasu"? Sto kaze, svidja li joj se?

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku

    I da, skoro zaboravih, procitala je svoju prvu knjigu na engleskom
    Super joj je islo, bas mi je to drago
    Bravo!!!!!!!
    Uci engl. samo u školi ili dodatno?
    Sto je procitala?

  45. #45
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Lol, to je nesto za pocetnike u citanju
    Ono sto su kod nas Anica i Maša, pretpostavljam da je kod njih ta knjiga.
    Imala je pored engleskog u skoli, dva puta tjedno dodatno.

    Evo, ova: http://www.goodreads.com/book/show/1..._Crisp_Guzzler

    Ima onako krupnija slova, 60-ak strana.

    Mogu je ponijeti na onu kavu

  46. #46
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku

    Jel' onu "nasu"? Sto kaze, svidja li joj se?
    Ta joj je bila malo teska. Tako kaze.
    Stavila sam je sa strane da malo priceka.
    Ja sam procitala par strana, lijepo je pisana, cini se dobra, no ocito joj je takav engleski jos preslozen.

    Onda je procitala ovu. Sad ima englesku verziju Loncicu, kuhaj pa neka malo vjezba.

  47. #47
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam još i prvi dio Kronika iz Narnije!
    Super! To i moja zeli procitati kad jednom konacno procita Oksu

  48. #48
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Anci bravo za curu!
    kod nas je pet prijatelja pun pogodak
    inače, jedva čekam da završe ovi praznici
    ja od laptopa i igrica ne mogu više živiti, ove knjige su mi mala utjeha
    ako me pitate zašto dozvoljavam - zato jer doslovno cijelo njeno društvo visi na igricama i ona nema alternative po cijeli dan
    malo razbijem to knjigama i kojim odlaskom na igralište- ali sve u svemu

  49. #49
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam procitala par strana, lijepo je pisana, cini se dobra, no ocito joj je takav engleski jos preslozen.
    Da, i u originalu je dosta bogat vokabular.

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ima englesku verziju Loncicu, kuhaj pa neka malo vjezba.
    Kad smo vec kod citanja na engleskom, mogu preporuciti skracenu verziju Twainovog "The Prince and the Pauper", vokabularom je vrlo prihvatljiva, evo ova: The prince and the pauper / Mark Twain ; semplified by D.K. Swan and Michael West.
    (E. citala na engleskom i tu i tamo se pomagala sa talijanskom (normalnom) verzijom).

    E. je na X-toj "Roza baletne papucice" knjizi, a za godisnji ima Angela Petrosino, "In Sardegna con Valentina" (E. kaze da je ta Valentina talijanska inacica Petre u stilu Petra je zaljubljena, Petra vamo-Petra tamo. Jos ih nije citala (smatra ih pokratkima), ali kaze da ih njena uciteljica talijanskog preporucuje, a ovu smo prigodno uzeli jer idemo na Sardiniju), i jos jednu, Bianca Pitzorno, "Na tragu nestalog blaga" ("Sulle tracce del tesoro scomparso"), vec je citala ovu autoricu za skolu i svidja joj se, a tema je s obzirom na lokaciju isto prigodna.

    BTW, za skolu nema obveznu ljetnu lektiru, ali pise popis svega sto je procitala preko ljeta da pokaze uciteljici :booklover:
    Posljednje uređivanje od Elly : 18.08.2013. at 10:42 Razlog: dodala u tekst

  50. #50
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nemrem na mobu trazit ima li tema za desetogodisnjake pa se prikrpavam
    Mene isto izludjuju igrice na mob.
    Ogranicavamo, ali kako sam i ja ovisnik ne mogu biti totalno licemjerna
    Al ipak se i citalo, ne koliko je trebala, ali ipak
    Lektira za 4. razred je dijelom procitana:
    Blizanke, Pipi duga carapa,
    zavrsava Knjigu o džungli
    Do kraja praznika planiramo jos Bambija i Šumu striborovu
    I ostati će Heidi i Ja magarac neprocitani
    Zavrsava i nastavke Lune
    i nisu knjige, ali procitala je i hrpu Alan Ford-ova i pretplaceni smo na National
    geographic, njega procita dobar dio

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •