Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Intermenstrualno krvarenje

  1. #1
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno Intermenstrualno krvarenje

    Cure, imate li iskustva s intermenstrualnim krvarenjem (tako mi piše u nalazu)?

    Ja sam uvijek imala super redovan menstrualni ciklus i nikad nisam imala nikakva krvarenja van toga do sad. U lipnju sam imala menstruaciju 5 dana, a nakon 3 dana ponovo sam prokrvarila i to traje do danas (evo, već 16. dan).

    Nakon prvih par dana krvarenja, otišla sam kod socijalne ginekologinje, rekla je da je sve u redu i dala mi Duphaston tablete (to su nekakvi hormoni), ali krvarenje nije prestalo, dapače. Onda sam nazvala svog privatnog ginekologa u Zagreb i rekao mi da uzmem ketonal za zaustavljanje krvarenja i da mu dođem. Krvarenje se potom još pojačalo, kao menzes, jučer sam bila na pregledu, nema cisti ni ičeg sličnog, i kaže da je vjerojatno nekakav hormonalni disbalans, da nastavim piti Duphastone još neka 4 dana (ali upola manju dozu, čudio se što mi ova dala), dodao Estrofem na dva dana i rekao da će krvarenje stati i nakon toga će mi doći redovan ciklus. Nakon toga, da dvaput na 15. dan ciklusa po 10 dana pijem Duphastone. Evo, pijem Duphastone i Estrofem, ali krvarenje ne staje.

    No dobro, zanima me zbog čega je došlo do toga? Doktor ne zna, kaže da sam možda pod stresom... Pa nisam nešto. Doduše, već 20 mjeseci ne spavam (malena se i dalje budi) i da se zbog toga stalno osjećam umorno, ali je li moguće od toga?

    Imunitet mi je oko Nove godine (nakon godinu dana dojenja i nespavanja) bio potpuno srozan pa su me sljedećih 6 mjeseci kačile sve žive viroze, ali to sam popravila, krva slika mi je ok. Doduše, ono mjerenje vitaminsko-mineralnog statusa u ljekarni pokazalo mi je visoke deficite svega (pogotovo kalcija, zinka i dr.) pa neko vrijeme pijem i kalcij i zink. Za dva tjedna vadit će mi krv za pretragu štitnjače (nikad nisam imala s tim problema).

    Ovo sve navodim radi mogućih poveznica u vašim iskustvima..

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    No dobro, zanima me zbog čega je došlo do toga? Doktor ne zna, kaže da sam možda pod stresom... Pa nisam nešto. Doduše, već 20 mjeseci ne spavam (malena se i dalje budi) i da se zbog toga stalno osjećam umorno, ali je li moguće od toga?

    Imunitet mi je oko Nove godine (nakon godinu dana dojenja i nespavanja) bio potpuno srozan pa su me sljedećih 6 mjeseci kačile sve žive viroze, ali to sam popravila, krva slika mi je ok. Doduše, ono mjerenje vitaminsko-mineralnog statusa u ljekarni pokazalo mi je visoke deficite svega (pogotovo kalcija, zinka i dr.) pa neko vrijeme pijem i kalcij i zink. Za dva tjedna vadit će mi krv za pretragu štitnjače (nikad nisam imala s tim problema).

    Ovo sve navodim radi mogućih poveznica u vašim iskustvima..
    Prvom prilikom provjeri željezo - mene je to mučilo.

    Inače, i te kako može biti da je tvoje stanje rezultat višemjesečnog nespavanja. MORAŠ naći načina da se naspavaš i odmoriš. Ti možda ne osjećaš umor i stres, ali tvoje tijelo sve pamti. To ćeš morati nekako riješiti jer nije pametno trajno narušiti vlastito zdravlje. Dijete te treba zdravu i čitavu, a i sama sebi trebaš. Nemam nikakav pametan savjet kako to riješiti, ali nadam se da će za koji mjesec dijete ipak prestati s noćnim buđenjima. Ako spava s vama - možda je pravi trenutak da ju prebacite u njezin krevetić, ne znam... Obitelji s malom djecom trebaju fiksnu strukturu iako je to teško postići. Nama je zapravo pomogao slučaj - moj stariji je naučio noću spavati silom prilika, dok sam ja bila na čuvanju druge trudnoće više mjeseci u bolnici. Mlađi nikad nije imao noćne epizode (osim jutarnjih dolaženja u naš krevet tijekom privikavanja na jaslice, ali to je normalno) i ja iskreno ne znam je li to do djeteta ili do činjenice da ga fizički nisam mogla ni stigla noću zabavljati pa je eto naučio spavati.

    Inače - hormonski disbalans nije ništa čudno i neobično. Meni je ionako nestabilan ciklus znao narušiti višemjesečni boravak u inozemstvu, pa čak i kraća putovanja u druge vremenske zone. Duphaston je dobar izbor za takva stanja, ali treba često nekoliko ciklusa da se stvar sredi. Što se tiče minerala i vitamina - za dojilje je to normalno, a ni ne može to organizam nadoknaditi u 2 tjedna. Oporavljat ćeš se polako, ali svakako moraš voditi računa o sebi i svom zdravlju. Ponavljam - tvoje dijete te treba zdravu i odmornu. Sretno!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Zuska, imam, ali u kontekstu IVF-ova, starije dobi itd. Ne kužim zašto ti je dao ketonal, to je protiv bolova, ili si nešto pobrkala? Duphaston, estrofem sve su to standardni lijekovi. Meni, kad to nije pomagalo, pomogle bi antibebi (ali njih malo teže podnosim) i hormonska nadomjesna cycloproginova (pretpostavljam da si za to premlada).

    U svakom slučaju ja se ne bih pretjerano brinula. Shvaćam da je to, za vrijeme ljeta, dosadno. Ako se kupaš s time, vjeorjatno će ti makar malo stati po količini i pazi onda da je u čisto more. Tako dugotrajna krvarenja, posebno ljeti, meni bi izazivala i probleme s gljivicama, imaš rojazol vaginl. koje mogu s krvarenjima, ali one su na recept, za razliku od canestena, koji ne ide na recept i ne smije s krvarenjem. Preventivno možeš piti lactogyn ako si sklona gljivicama.

    Ovo stres-dojenje-nespavanje... to je meni teško komentirat. Ja bih to onako odrezala muški, vjeorjatno. Opet, nemoj ako ćete i to izludit i izazvat veći stres od sadašnje situacije.

    Hoću ti reći dođe to koji put tako, ko bi znao zašto, ne mora bit stres ni ništa.

    Kod mene su trigeri obično bile hormonalne stimulacije. Hormoni su osjetljivi, pikneš jedno, unezvjeri se drugo. Općenito je dobro smanjit razinu stresa.

    Opuštanje... nemam pojma. Meni još najgore opuštanje, onda me tek pokosi sve ono što me ne kosi dok sam u spidu. Da, ne bi trebalo bit u spidu, znam...

    I tako, nemam ti neki savjet specijalni osim zagrljalja - it happens, nije to nešto strašno i grozno, uglavnom (iako svako krvarenje treba kod ginića, po meni). Uglavnom je samo dosadno.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hjedoh ti reći da i nije takvo čudo da ne stane na estrofem i duphaston (meni nije, recimo), možda trebaš nešto jače... ja bih preporučila antibebi ili tu cycloproginovu par ciklusa (tako su to kod mene hendlali, meni je bilo osobno nekako teže podnositi antibebi - to me fizički nekako smlavi, ova cycloprogniova mi je bila super - to malo dodaje hormona svih koje treba u ciklusu - u početku estrogen, poslije progesteron), ali ja nisam doktor, antibebi i hormonska nose svoje prave rizike, a zu risiken und nebenwirkungen fragen sie ihren artz oder aphoteker. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2013. at 14:26

  5. #5
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cure, hvala na savjetima!

    Par stvari. Dr kod kojeg sam bila je vrlo stručan, vjerujem mu. Za ketonal mi je triput ponovio da utječe na prestanak krvarenja (možda u toj kombinaciji, ne znam) i da, rekao je da bi mi trebalo polako stati krvarenje za koji dan pa da ću onda dobiti mjesečnicu. Nadam se, vidjet ćemo.

    Što se tiče dojenja i spavanja, ne dojimo već skoro 6 mjeseci , i ako spava nešto bolje prije, tj. smanjila se učestalost buđenja, ali ne prespava noć, tj. daleko je od toga. Pa su došle noćne more, ok, ne svaku noć, ali svakih par dana, pa je 5 noći revala u očaju od probijanja nekoliko zubi (do pred malo imala je samo 6 zubi, sad nam je tulum), pa je pokupila virozu koju svi imaju pa se budi zbog kašljanja i nosa...Ono, ne uspijem nikako skupiti 3 bolje noći zaredom nikako.
    Možda je krvarenje zbog nagomilanog umora, voljela bih da je to, na tren sam pomislila da se možda tijelo priprema za menopauzu i uhvatila me frka jer hoću još jednu bebu.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovo s ketonalom prvi put čujem, ali nikad nije kasno, plus ja sam laik. Koliko puta dnevno piješ i koju dozu? Ketonal je dosta težak, ev. nešto za želudac pij preventivno.

    Koja si "godina proizvodnje"? Naime, menopauza ne dolazi, najčešće, tako da ono padne giljotina i došla menopauza. Opadanje plodnosti ide mic po mic, godinama počinje, za većinu onako, kao teški guideline, iza 35.-te, pa iza 37.-me, pa ubrzano iza 39.-te. Opadanje plodnosti ne znači "nemam više mengu/nemam nijednu jajnu stanicu". To je kompleksnije, najbitnije što se događa, čak i kad žena redovno ovulira i ima cikluse ko po špagici je opadanje kvalitete jajne stanice, koje je nevidljivo (osim nama, specifičnoj MPO populaicji koja se povlači po labu pa zbog punkcije dobije sliku svoje stanice, tj. svog embrija, kojeg onda lijepo uspoređuje s ovima koje su mlađe).

    Jedna od naznaka da se "nešto valja iza brda" po mojoj ginićki su spottinzi - da menga ne kreće onako na whussh, nego s 3-4 dana spottinga, da traje tako da spotta, pa da se spotta in betweeen. Ali, naznaka se može javit i tipa 5-6 godina prije nego "padne giljotina". Opet, imaš i žena koje su superplodne u tom razdobolju jer se ispaljuju i po dvi stanice odjedanput (tijelo ubrzano ovulira, FSH raste, ovulacije se pomiču na napred, a ciklusi uslijed toga skraćuju).

    Opet, nije svakome tako, neko doslovno jedan dan ne dobije mengu i to je to. A neko i u menopauzi zatrudni, na maltene jednu zadnju stanicu.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I ništa se ne mora odnositi na tebe. Apsolutno se ništa ne može zaključiti samo na temelju toga da imaš trenutno hormonalni poremećaj, masu je toga i ne mora značiti baš ništa.

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    to - nesto se valja - mislis na menopauzu? jer ja spottinge imam od prije prve trudnoce, istina, tada su trajali 2-3 dana, sada i znatno duze.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Meni je tako rekla. Opet, rečeno je meni - zna mi jajnike do u dušu, endometrij, zna koje sam ikad imala bakterije u brisu,zna cijeli moj reproduktivni život od PCOS-like grozdastih janika do sad skoro ispuhanih. I onda je to što sam ja počela spotat komentirala - uf, nije dobar znak, nešto se valja. Meni je komentirala, i to mi je komentirala kad sam se mislila to IVF any more or not to IVF, nakon što sam rodila, a odluka sa sobom povlači neznatnu lovu. Ima žena koje spotaju cijeli svoj reproduktivni život, jel' da... mislim bar da ima? I to ne znači kod njih ništa. Ona je komentirala tu promjenu kod mene, jer su moje menge u pravilu počinjale kao da se otvori špina, a nepravilne, što me posebno frustriralo. Sad me više ne iznenađuju, u pravilu imam te najave. Hoću reći - rečeno je u mom specifičnom kontekstu, ali kao neko opće pravilo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2013. at 15:50

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I u mojoj dobi, koja je tada bila malo preko 40.

    Menopauza ili promjene neće se ustanovit, najčešće, na temelju samo jednog ili čak više parametara, osim ako nije kristano jasan slučaj, tipa žena ima 23, ima FSH preko 100 i nema menge i još preuranjenu menop. u obiteljskoj anamnezi ili tipa žena ima 48, FSH isto ogroman, menge plešu.

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A propos rasta plodnosti u tim kasnijim godinama, iz moje perspektive ja bih rekla mit, ali fakat nije - upoznala sam majku blizanaca za koju bi stavila ruku u vatru garant IVF, a kojoj se dogodilo ovo da se ispaljuje više stanica kako se tijelo priprema za promjene, i očito su obje bile kvalitetne, žena je bila šokirana blizanačkom trudnoćom.

    Tako da... sve su to više smjernice, ono, kako je većina, iznimaka ima sto. Da je to sve pravilo za sve, jako bi bilo sve lako predvidjet, a nema veće začkoljice, maltene, od ženinog reproduktivnog ciklusa - barem kako se meni čini.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2013. at 15:56

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako se dobro sjecam, za zaustavljanje krvarenja ide 4 dana Estrofem 3*2 mg, pa jos 7 dana 2 mg Estrofema i 2*1 Duphastona. Nakon toga ce krenuti novi ciklus.

    Estrofema obicno u toj situaciji nije efikasno piti krace ili manje.

    Ne vidim kako bi Ketonal utjecao na krvarenje.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim kako bi Ketonal utjecao na krvarenje.
    Ni ja. Jer ja ga redovno, cijeli svoj reproduktivni život (izuzetno bolne menge) koristim prva tri dana menge 3x1 forte, tj. doslovno čim vidim prvu kap (prije,sad ne, sad odčekam spotting), i nikad mi nije zaustavio krvarenje, menge su bile obilne cijeli život, i dugotrajne (7 dana prije, sad, plus minus spoting na početku i na kraju, 10), inače ciklusi 35+, koji put i kraće, pod stare dane nešto su redovitiji (ova priča ovulacije se pomiče na ranije, zbog rasta FSH JS ubrzano pucaju van).

    Ketonal:

    http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-05-02-548.pdf

    Piše da je kontraindic. kod onih sa sklonošću krvarenjima, iz čega bi laički zaključila da može samo pospiješit krvarenje, ali to fakat nemam pojma.

    Pokušavam guglat "use of ketoprofen to stop menstrual bleeding", ne nalazim ništa.

    Iako, raznorazni postoje učinci lijekova, kortići se koji put, primjerice, prepisuju za smanjit pojavu hiperstimulacije, i to koriste tako samo neki liječnici, a niti ne piše na uputama, vjeorjatno, da bi se moglo za to davat.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, ketonal mi nije uveden zbog oblinih mengi, nego sam ga dobila u ratno doba, kad sam do doma putovala 4 h vlakom + 12 h brodom, da izdržim putovanje (prije je za mene menga značila da sam tri dana doma i previjam se od bolova, u školsko doba sam izostajala, u studentsko isto, to je bilo prije rada, a shvatila sam da neću bit u stanju putovat ako me zadesi menga i zato sam ga dobila). Odtad se družimo svaka 3 dana u svakih mjesec i pol već kojih 30-tak godina.

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    http://www.nhs.uk/Conditions/Periods...Treatment.aspx

    Non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs)

    Non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) may also be used to treat menorrhagia as a second choice treatment if LNG-IUS is not appropriate. NSAIDs have been shown to reduce blood loss by 20-49%. They are taken in tablet form from the start of your period (or just before) and until bleeding has stopped.
    The NSAIDs that are recommended for treating menorrhagia are:


    These are usually taken three or four times a day.
    NSAIDs work by reducing your body's production of a hormone-like substance called prostaglandin, which is linked to heavy periods. NSAIDs are also painkillers. They are not a form of contraceptive. However, if necessary, they can be used with the combined oral contraceptive pill (see below).
    Common side effects of NSAIDs include indigestion and diarrhoea.
    NSAIDs can be used for an indefinite number of menstrual cycles, as long as they are relieving symptoms of heavy blood loss and not causing significant adverse side effects. However, treatment should be stopped after three months if NSAIDs are found to be ineffective.

  16. #16

  17. #17
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Zuska, u 20-oj ili tu negdje (znam da sam bila na studiju) imala sam izvanmenstrualno krvarenje ili krvarenje koje se možda nastavilo na menstruaciju, ne sjećam se točno, znam samo da je trajalo 20 dana, dosta obilno. Bilo mi blesavao ići kod ginića za vrijeme dok je trajalo pa sam otišla nakon i sve mu lijepo ispričala. Malo me čudno gledao i pitao jel to sad stalo, ja rekla da je, on rekao "bolje da je nego da nije" (to mi se usjeklo u sjećanje) i poslao me kući. Nije se više nikad ponovilo. Što je bio povod ne znam, možda stres (ispiti, ali ništa puno drugačije nego inače), možda činjenicom da sam za vrijeme zadnje menstruacije prije toga gotovo cijeli dan bila rukama u hladnoj vodi, možda kombinacija toga i/ili nečeg trećeg, pojma nemam... ali čisto da znaš da je moguće da se takvo što dogodi i ne ponovi.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hvala, aleksandra&vanja! Znači, ketonal može zaustavit krvarenje!

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne može zaustaviti krvarenje, nego samo smanjiti
    s tim da bi mogao više djelovati na obilnu menstruaciju, nego to krvarenje između menstruacija
    ja tu preferiram ibuprofen 3x400 mg, ali ako tebi bolje djeluje ketonal, možeš i njega

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zuska, ja sam imala par godina prije prve trudnoce.
    nakon sto sto sam prestala piti kontracepcijske pilule.
    pocelo je negdje prije ovulacije, samo sto niej trajalo tako dugo ko tebi, negdje 4 dana i vise smeckasta krv.
    pa sam par godina hodocastila kod razlicitih ginekologa koji su govorili da je to neki hormonalni poremecaj, al kao normalno.
    onda sam otisla ginekologu koji je i endokrinolog u strahu da necu moci ostati trudna. reko je da dobro da sam dosla, jer ni ne bi mogla, naime da ne dolazi do ovulacije kako bi trebalo doci.
    nakon krvnih i UZV pretraga dobila sam taj cycloproginov (nesto, vise se ne sjecam kako se zove, znam da je bilo cyclonesto), pila 3 mjeseca i sve se sredilo. 3 mjeseca nakon, ostala sam trudna

    to je moje iskustvo.

  21. #21
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cure, hvala na svim savjetima! Po onome što sam dogovorila s dr, danas sam uzela zadnji Estrophem, a sutra zadnji Duphastone, onda bi se krvarenje trebalo povuć pred menstruacijom , a nakon menstruacije bih trebala stati s krvaranjem. Ako se to tako ne dogodi, nazovem ga i postavim nekoliko pitanja koja ću izvuć iz vaših postova.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hvala, a&vanja, ma kužim, valjda, sad. Dzis, kakve bi ja tek crimson tide menge bila imala da nisam cijeli život pila ketonal. Ma, čisto neki moj kuriozitet.

    Ja sam pila ovo kao leonisa, cycloproginovu, to je, koliko shvaćam, hormonska nadomjesna (ali nisam to proučavala). Meni je to bilo savršeno, za razliku od antibebi, na kojima se (koje god pila, uglavnom sam ih pila kao pirpremu za postupak ili za menadment tih krvarenja) osjećam kao premlaćena baba od 70 godina, ovo na cycloproginovi mi je bilo kao da me vratilo 15 godina unatrak - normalan osjećaj snage, normalan libido, bez napuhnotog trbuha i grudiju. I onda je opet došla faza kad sam OK i puna snage i sve 5 i bez ičega. To su neke tako faze, valjda, kod mene je to bilo isključivo povezano s raznoraznim hormonalnim terapijama koje sam pila. Krvarenja u mladosti kad sam s dabrostonima pokušavala izazvat obilne menge da se oljušti neki polip, pa se sve onda razmrdalo (jes se polip oljuštio, ali na kraju je to meni tada bilo jednostavnije riješiti histeroskopski - dvaput sam ga imala pa mi lakše i manje vremenski zeznuto bila op (sve skupa ispad iz stroja neka 3 mjeseca), nego tako i nekih 5 mjeseci zezancije malo dabrostoni za jače krvarenje u mengi, pa onda zatvaraj špinu s antibebi, pa dok dođem sebi s ionako nepravilnim i anovulatornim ciklusima prođe 6-9 mjeseci itd.). Pa onda opet krvarenja u starosti kad sam se izlagala IVF-ovima u dobi 40+ jer moje jajnike treba rokat s puno hormona, ali onda buknu i odreagiraju burno unatoč dobi (milijun loših stanica), pa se onda oporavljaju 9 mjeseci itd.

    Hoću reći... moje je iskustvo poprilično specifično (razlozi), ali ga ima (lijekovi za menadžment krvarenja).

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo, kad gledam, iskusila sam skoro pa sve mislim lijekove za menadžment krvarenja, dabroston/duphaston ili kako se zove, estrofem, antibebi, cycloproginovu....evo sam čak i ketonale pila (ali to zbog bolova)). Tako da sam ti ja neko ko je pozobao/pozabijao skoro sve na tržištu, utoliko sam korisna, ali pak beskorisna u smilu uzroka, jer su moji bili specifični.

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja bih isto pogledala zeljezo. Kod mene je to definitivno bio problem(bilo mi je oko 3, a min. treba biti 9) a nije ni skupo vadjenje privatno. Ako je i dobro bilo, ako krvaris dulje, mozda ti fali sada.

  25. #25
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Krvnu sliku radila sam prije 3 tjedna i bila je ok.
    Nego, meni prestalo krvarenje jučer, kako je doktor i bio najavio (da će prestati 2 dana nakon što pijem 2 dana Estrofema i paralelno 4 dana Duphastona), dakle krvarila sam nekih 19-20 dana. Sad čekam da dođe menstruacija, rekao je za dva-tri dana od prestanka krvarenja. I onda od 15 dana ciklusa ponovo uzimam 10 dana Duphastona. I onda bi se hormoni trebali unormaliti...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Imala sam isti problem prije nekoliko mjeseci. Dobila sam istu terapiju (osim ibuprofena umjesto ketonala) i preporuku da pijem čaj od vrkute. Inače imam PCOS i ciklusi su mi bili svakakvi, ali otkad pijem čaj postali su školski (prvi put sam mogla planirati ljetovanje jer sam znala kad ću dobiti). Čaju od vrkute sam dodala i stolisnik, pijem ga 2-tri šalice dnevno, osim kad imam menstruaciju.

  27. #27
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Gdje nabavljaš taj čaj od vrkute? U apoteci?

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje nabavljaš taj čaj od vrkute? U apoteci?
    U biljnoj ljekarni. Ima jedna u Zvonimirovoj (blizu Heinzelove) a druga u kojoj kupujemo je Lavanda Mia (početak Kišpatićeve, na Bukovačkoj).

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Zaboravih - na većini zelenih tržnica subotom dolaze travari kod kojih se vrkuta može kupiti. Ako i nemaju - kažeš što treba pa ti donesu iduće subote.

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih - na većini zelenih tržnica subotom dolaze travari kod kojih se vrkuta može kupiti. Ako i nemaju - kažeš što treba pa ti donesu iduće subote.
    Hvala!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Ima je i po običnim ljekarnama. Dosad sam je našla u svakoj u kojoj sam je tražila. Inače ja ju miješam sa stolisnikom i tako pijem.

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Zuska, kako piješ duphastone, 2x1 ili 1x1
    od kog do kog dana ciklusa?

  33. #33
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, kako piješ duphastone, 2x1 ili 1x1
    od kog do kog dana ciklusa?
    Socijalna ginekologinja mi je bila rekla 2x1 pa sam to pila par dana tako, a onda je privatni ginekolog kod kojeg idem već godinama rekao da se to tako prije davalo, da se sad daje 1x1 i uputio me da nastavim piti 1x1. Pila sam ih od nekog 19 dana cuklusa (trebala sam par dana ranije, bila sam na putu i mislila da će krvarenje stati).

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja imam od privatnog uputstvo od 10-25. dana ciklusa 2x1, a soc. mi je rekla od 14 dana pa do....? 2x1

  35. #35
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo, meni za sljedeći ciklus rekao da počnem od 15. i pijem deset dana. Inače, ciklus mi je 25 dana.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam od privatnog uputstvo od 10-25. dana ciklusa 2x1, a soc. mi je rekla od 14 dana pa do....? 2x1
    Logičnije je od 15. dc, jer mora proći ovulacija. Ako se da prerano samo progesteron (bez estrogena), može blokirati ovulaciju. Tako je barem meni dr. Radončić objašnjavao (jer je meni moja gin uporno pisala od 12 dc).

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    e, i meni je moja soc. rekla da je to prerano, kao od 14. dana, ali kako je privatnik pisao 10. dan, a on je jedno od najjčih imena u rh ginekologiji, onda se na neki način složila
    pa je rekla ajde od 12. dana
    inače prošli ciklus kad sam joj se javila 17. dan krvarenja rekla je da je prekasno sada početi piti progesterone

  38. #38
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Krvnu sliku radila sam prije 3 tjedna i bila je ok.
    Nego, meni prestalo krvarenje jučer, kako je doktor i bio najavio (da će prestati 2 dana nakon što pijem 2 dana Estrofema i paralelno 4 dana Duphastona), dakle krvarila sam nekih 19-20 dana. Sad čekam da dođe menstruacija, rekao je za dva-tri dana od prestanka krvarenja. I onda od 15 dana ciklusa ponovo uzimam 10 dana Duphastona. I onda bi se hormoni trebali unormaliti...
    Apdejt: krvarenje mi je prestalo nakon 19 dana, kako mi je doktor i najavio da će biti (dva dana nakon što popijem ovo kvotano). Međutim, menstruacija mi se nije pojavila, niti 2-3 dana od prestanka krvarenja, niti do danas, dakle prošlo je 15 dana... Jučer, prekjučer osjećala sam desni jajnik pa si mislim da nisam imala ovulaciju..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •