Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Uranjena menopauza-molim pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno Uranjena menopauza-molim pomoć

    Ovaj topic otvaram jer mi je prijateljica u problemu. Naime, ima 30 godina i situacija je slijedeća: menstruaciju nije imala devet mjeseci i dobila je pomoću Novofema, a sad opet ništa. Prije toga 2mj ima 3 nema...
    Hormonalni status kaže (rađen je na blef jer se nije mogao upratiti koji je dan ciklusa):
    LH 48.3
    FSH 94.9
    E2 40.5
    Progesteron 1.99
    Prolaktin 291.89
    Testosteron 0.93
    Rekli su joj u Osijeku da je u uranjenoj menopauzi. Jedini način da ostvari majčinstvo je donacija jajne stanice. Znam da se to radi u Pragu. A kakva je situacija u Mariboru?
    Molim cure ako neka ima slično iskustvo, dijagnozu ili neke korisne savjete da se jave jer mi je prijateljica u bedari (danas je to saznala). Ona nema komp, ali često smo zajedno i prenijet ću joj sve vaše sugestije.Hvala vam unaprijed! :shock:

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    19

    Početno

    Žao mi je zbog tvoje prijateljice,možda ipak nije tako crno.Da točno radi se u Pragu i nema dugog čekanja,što se tiče maribora nabih znala kako stoje sa donacijom ali javit če se več neka cura koja zna.Sretno prijateljici

  3. #3
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Pa valjda mora biti neki uzrok takvom nalazu, kud odmah na donaciju???

    Ja ne bih trčala, najprije bih išla endokrinologu da vidi radi čega takav nalaz. Mora postojati neki razlog. Pa gle koliko joj je godina.
    Joj joj.

    Pozdravi prijateljicu i reci joj nek napiše malo svoju povijest bolesti tu na forumu i kakve je sve pretrage radila. Moguće je to dovesti do normale.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Evo jedne!
    Znam da joj je šok, ali neka prvo ponovi nalaze. Ako je tek počela imati simptome, možda bude još hormon. skokova (pa i na bolje), pa i uspije uloviti "dobar" period s menzesom i ovulacijom. Ima tu cura s visokim FSH (vidi topic sličnog naziva) koje su zatrudnile. Meni su dijagnosticirali menopauzu u 30.godini (FSH 145, Estradiol manje od 5!!!), ali nakon toga sam naglo upala u period od godinu i nešto dana sasvim normalnih, ničim stimuliranih, menzesa (samo što tada nije bilo kandidata za tatu ), a onda totalni mrak - kraj i početak nadomjesne terapije.
    Meni se ideja o donaciji stanice činila prestresna, preskupa i nekako...predaleka. Ostvariti majčinstvo može se i posvojenjem (vidi potpis! ), a obzirom da ona ima samo 30 godina šanse za jako malo dijete vrlo su velike! Daj joj bubu u uho...

  5. #5
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Donacija jajne stanice u Sloveniji radi se samo za državljane R. Slovenije, no i Prag je blizu

  6. #6
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Čoksa, ne pada mi na pamet dirati tvoj post, jer sam pročitala o tvojoj velikoj sreći-Maloj Ptičici, , no ipak virni u naša pravila

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    rvukovi, problem je što ona u principu nema povijest bolesti!
    Naime u braku je nekoliko godina, nema trudnoće, UZV je sve uredno (maternica, jajnici), od pretraga je radila ono redovito(papa i brisevi), hormoni su takvi kao što sam napisala, štitnjača palpatorno uredna (ginekolog pipao!) i to je to. Odmah su joj rekli da je preuranjena menopauza i nitko ne spominje pronalaženje uzroka !
    Sada ne zna kamo krenuti dalje, što još napraviti i kod koga uopće ići?
    Čokoladice - tvoje "divljanje" hormona će joj se svidjeti! O drugoj soluciji ne bih, ali hvala ti i drago mi je zbog tebe.[/b]

  8. #8
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    No dobro, onda ju sad ginekolog treba poslati nekome od specijalista za neplodnost kod nas i naravno endokrinologu-reproduktivnom po mogućnosti. To je početak.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Čoksa, ne pada mi na pamet dirati tvoj post, jer sam pročitala o tvojoj velikoj sreći-Maloj Ptičici, , no ipak virni u naša pravila
    Ups, jesam li nešto krivo rekla? Ne znam što, ali nisam imala loših namjera.

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pročitala i usvojila pravila!

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moram još dodati da ti prijateljica provjeri da li je u obitelji bilo preuranjenih menopauza (moje obje bake, sestra i ja!). Sestra je imala zanimljiv slučaj, rodila je u 33.g., a nakon par mjeseci dobila sve simptome menopauze, sve potvrđeno nalazima u nekoliko navrata, potpuno "izgubila" ciklus. I onda nakon skoro 2 godine iznenada dobila jedan jedini menzes i zatrudnila (spontano, već se bila pomirila sa stanjem, nije uzimala nikakvu terapiju). Nakon drugog poroda više nikad nije imala ciklus i "pospremili" su je u konačnu menopauzu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima, a ako neka ima nešto za dodati - bit ću zahvalna!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Mora napraviti i pretrage i nalaze, i proći preporučene joj terapije.

    Fali joj hormon, što nije neuobičajeno i liječi se. Najbolje da se javi prvo nekoj privatnoj ili drugoj klinici koju sama izabere, a koja se bavi endokrinološkim problemima. Druge skupe opcije tek nakon što liječnici kažu svoje konačno.

    Mislim da niste provjerile sve opcije već ste možda od panike krenule od najgoreg.

  14. #14
    magdalenaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    prije tunela.......
    Postovi
    21

    Početno rana menopauza zbog operacije

    Zbog raka jajnika uklonjeni su mi svi organi,tj. maternica,jajnici<,jajovodi,limfn žlijezde, idr. rekli su mi da ću ući u ranu menopauzu,imam 32 godneznam šta me očekuje,ako imate bilo kakvih savjeta da što lakše prođem to razdoblje,koliko to inače traje'Za sada nemam nikakve simptome.rekli su mi da će mi dolaziti navale vrućine,valunzi,promjene raspoloženja idr.

  15. #15
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    magdalenaa, vjerojatno ćeš više odgovora dobiti ako digneš temu na Zdravlju, evo jedne: http://forum.roda.hr/threads/78659-P...si-pomo%C4%87i

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan svima
    Nova sam ovdje imam 28 god nemam djece neki dan saznala da znam usla u preuranjenu menopauzu kod dr . Poljaka i da mi jedini izlaz Prag ( tako mi je rekao jer mi uzv uredan ) s tim da nikad nisam imala problema do prije pola god s menstruacijom kad je izostala do danas dobila sam tablete cyclo progynova jos sam u šoku i nitko ne razumije pa sma našla ovaj forum da pronađem utjehu .

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga D28,
    Ima nas nažalost puno sa dijagnozom preuranjene menopauze, meni je dijagnosticirana sa 35 g., također sam bez djece..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •