Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: laptop-mogu li se spasiti slike?? pls help!!

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno laptop-mogu li se spasiti slike?? pls help!!

    molim vas pomozite..
    mali je sa sanka slucajno bacio laptop.nit je pukao nit se slomio,ali vise ga nismo mogli upalit,tj upalili ga,al nikako podici windowse i da normalno radi..
    muz odnio prijatelju koji je serviser u nasem gradu.snimio nove windowse,al kaze kako slike i dokumente spasit ne moze..
    da stvar bude jos ljepsa,za starijeg sam razvijala slike u album do njegove trece..odonda samo slikamo digitalcem i slike pohranjemo na laptop.za mladeg smo razvijali samo slike koje smo uokvirili doma,ili dali bakama i dedama,ili za kalendare..slikali smo puno i imali hrpu sliku.ali sve na laptopu.a sad od svega toga nista ostalo..
    srce ce mi puknut..
    molim vas,je imao ko slicnu situaciju?znate mozda koji pouzdani servis,informaticara,hakera koji bi to mogao spasiti?
    spremna sam nositi i u zagreb,samo da se spase.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Može se sve spasiti sa hard diska, ali ne znam da li se može ako je taj serviser sve obrisao i instalirao nove windowse. Da li imaš razdijeljene C i D? Zar nisi imala "back up"? Meni je serviser izvadio hard disc iz razbijenog laptopa i sve stavio na novi.

  3. #3
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    To je moja noćna mora! Zaista ne znam, ali vjerujem da može nekako. Jednom prilikom su mi kolege informatičari spasili dokumente sa stika koje mi je obrisao jedan poludjeli antivirusni program, pa vjerujem da može. JA isto nemam back up i moram to napraviti hitno.

    Sretno!

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uguglaj spasavanje podataka, nadji tko se reklamira, nazovi one tko pise "besplatna dijagnostika". Ako je prijatelj samo reinstalirao windowse onda vjerojatno nece biti problem. Ne razumijem zasto je tako napravio prije nego je provjerio s vama no sad je kasno. Obavezno ga pitajte sto je sve radio - da li je prije morao raditi nove particije, da li je formatirao disk prije instalacije i kako (quick ili full). Nista od toga nije prepreka za data recovery (u stvari jako je tesko istinski izbrisati sve s diska da se ne moze prociitati) ali da mozete malo informiranije razgovarati s firmom koja se bavi spasavanjem podataka.

    I za drugi (i svaki put) - backup!!! Kupite usput negdje poveci eksterni disk na koji ce vam za pocetak presnimiti spasene slike (ako ce biti moguce) i u buduce sve obavezno kopirati i na laptop i na usb disk...

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    cure hvala vam svima!
    tak sam jadna,pa to su sve nase uspomene,svi nasi trenuci,rodendani,dogadanja..
    da vam budem iskrena,malo toga razumijem od ovoga sto ste mi napisali,znam samo da je taj hard disk jos uvjek kod njega,on pokusava slike dobit al navodno ne moze (ne bi sad znala kolko je on upucen i sposoban za sve to),kolko sam skuzila da je stavio novi hd na nas laptop posto samom laptopu nije nista i nasnimio nove windowse..
    a mm je nekog glupog misljenja da ako njegov prijatelj nije uspio da nitko nece..
    ja ne znam koga zvati,mislila sam da mozda koja zna neku firmu,servisera koji je vrh u tome..

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Spašavanje podataka s diska koji je krepao kosta oko 1000€. A ako mislis išta spasit ODMAH uzmi frendu taj disk.

  7. #7
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    guglala sam sad cijene kod raznih servisera,ne mogu doci k sebi

  8. #8
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    rekla sam muzu nek ga danas pokupi..

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Moj muž je "slučajno" izbrisao sve slike i video sa svih diskova prije godinu-dvije.
    Isto smo mislili platiti nekome da nam to sve vrati, ali kad smo vidjeli cijenu ipak smo to napravili sami.
    Skino je neki besplatni program s neta i skoro sve uspio vratiti.
    Meni je čudno da vaš prijatelj serviser to ne zna napraviti

  10. #10
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    [QUOTE=Zara1;2517541
    Meni je čudno da vaš prijatelj serviser to ne zna napraviti [/QUOTE]

    znas kaj i meni..
    a radi u servisu racunala.
    danas bude mm pokupil taj hard,i dok ne skupimo neku lovu,nist od daljnjeg spasavanja..
    ni ja ni muz nemamo pojma oko tih stvari..

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Taj prijatelj nije nikakav serviser, da je znao bi što radi.

  12. #12
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    i ja si to mislim.
    samo se nadam da nije nekaj sprckal pa da sad nitko ziv ne bude mogao spasiti.
    nego,dal taj hard disk ima neki rok u kojem mora biti slozen?
    jer ja sad nemam tu lovu da odnesem u neki servis,mislila sam dok skupimo da odnesemo.samo da ga imam doma kod sebe.
    jel moze tak?

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moze, ako ga nije dokrajčio.

  14. #14
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    uh,ja se nadam da nije..

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    uh,ja se nadam da nije..
    Za one koji su u Zagrebu definitivno mogu preporučiti Infolab: http://www.infolab.hr/

    Nazovi ih i pitaj.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.11.2013. at 10:03

  16. #16
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala! nazvat cu kad dobim disk i kad budem imala vise info od muza kaj je u biti on radil..

  17. #17
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Hard disk, pokvaren, računalo ga ne prepoznaje, nema čudnih zvukova:
    Moguća konačna cijena kompletnog spašavanja (ovisno o složenosti postupka) uz BESPLATNU dijagnostiku, i primjerice 3 radna sata sepcijalista već od 375kn

    ovo kopirano s njihovih str,cijena ne zvuci strasno!
    nit mi ne treba spasavat neke druge dokumente,samo fotke..
    bas budem ih zvala danas

  18. #18
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    Hard disk, pokvaren, računalo ga ne prepoznaje, nema čudnih zvukova:
    Moguća konačna cijena kompletnog spašavanja (ovisno o složenosti postupka) uz BESPLATNU dijagnostiku, i primjerice 3 radna sata sepcijalista već od 375kn

    to jako dugo traje
    nama je komp radio preko 2 dana (možda i više)
    ali mi smo imali jakooo puno slika i podataka za vratiti

  19. #19
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    znas kaj i meni..
    a radi u servisu racunala.
    danas bude mm pokupil taj hard,i dok ne skupimo neku lovu,nist od daljnjeg spasavanja..
    ni ja ni muz nemamo pojma oko tih stvari..

    pa izgleda da ipak nije napravio neku veliku štetu. iz prvog posta se čini kao da je stavio nove win. na stari hdd, a sad si napisala da je stavio windowse na novi hdd u laptop.
    možda ipak nije previše prčkao po starom disku.

  20. #20
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    stari hdd je kod njega,a u laptop je stavio novi,muz platio oko 500 kn za taj novi.
    i ja se nadam da nije previse prckao

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj muz radi kao informaticar i spasava sve sto se spasiti moze i sto ostali "otpisu", al mu to nije primarni posao vec to radi samo kad se njegovim klijentima izbrise nesto jako jako vazno. Znam da zna drzati upaljen taj disk da vrti danima, zato je tako skupo... A i mora non stop biti blizu toga da prati sto se dogadja...
    Ako taj serviser nije puno prckao po tome, vjerujem da ces vidjeti slike znas li koliko giga slika si imala?

  22. #22
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mm ti isto preporucuju infolab, oni ti mogu napraviti procjenu troska spasavanja pa ti odluci sto dalje. Mozda serviser ne moze sam spasiti podatke ako je kvar mehanicki (ipak je laptop pao), ali ovi u infolabu znaju i to ako je moguce.

  23. #23
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    S2000 hvala na info!
    znaci infolab definitivno..
    sram me reci,al nemam pojma kolko giga il cega vec.nisam si na ti sa tim stvarima
    slika je bilo dosta,al ne sad ono previse,u nekom profi smislu..
    ak sam dobro sku
    zila,i ovaj serviser je nesto vrtio,al nije dobio nijednu sliku.ne znam detalje jer nema mm s posla.

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moram priznati da mi je malo ruzno kako su neki zakljucili da je prijatelj-serviser nesposoban, vratiti obrisane podatke i vratiti podatke s mehanicki ostecenog diska je sasvim razlicito. U disku dok radi se ploce sa zapisima vrte velikom brzinom (one brojke koje pisu pored njega, npr 5600rpm znaci da je maksimalna brzina rotacije ploca na kojima se pise/brise 5600 okretaja u minuti) a glava za citanje koja se pomice u unutrasnjosti je jako jako blizu tih ploca i kad disk usred rada padne postoji velika mogucnost fizickog ostecenja jer glava udari u plocu sa zapisima. Znaci zamislite nesto poput stare gramofonske ploce ali nije jedna nego njih vise jedna iznad druge u beskrajno malom prostoru, "igla" lebdi iznad ploce a ploce se okrecu ogromnim brzinama, i onda vam to padne s 1m visine na pod.

    Za zainteresirane malo vise na wikiju: http://hr.wikipedia.org/wiki/Tvrdi_disk
    a za one koji imaju novaca i ne zele da su im podaci na necem tako osjetljivom nego puno brzem i sigurnijem - ima i SSD diskova, ali su dosta skuplji...

    Uglavnom sretno s infolabom, samo upozoravam da pise da je cijena popravka od 375kn, a do koliko se ne moze znati prije nego oni pogledaju...

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A čuj, ružno ti je. I meni je ružno kad ljudi dolaze očajni jer su im takvi serviseri zapravo uništili svaku šansu da skinu podatke s diska.
    Infolab uspješno skida podatke s krepanih diskova. Al cijena nikad nije samo 375kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •