Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Provansa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno Provansa

    10.08. idemo suprug i ja + frend i njegova cura u Pariz, planiramo 3 nocenja tamo i onda u Provansu. Ideja bi bila u Provansi svaku noc spavati na drugom mjestu. Sto obici, gdje prenociti?

  2. #2
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ajme krasno, hvala puno!

    ispalo je sve na blef, prekjucer nisam ni sanjala da cemo ici.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Uuu prekrasno! Mi smo bili ovog proljeca, ali s dvoje male djece tako da smo se prilagodili tome (preskocili smo mozda i ono najljepse, male slikovite gradice usred Provanse ali na koje vode strme zavojite cestice...). Ako imate priliku svakako idite autom - po Provansi se tako najlakse kretati, a pejzazi su krasni, dok javni prijevoz i nije sjajan (osim vjerojatno za obici najvece gradove).
    Mi smo bili u Orangeu (osim stare rimske arene i starinskog karusela i nema bogznakaj, slobodno preskocite; nama je pasao radi lokacije i super hotela kojeg smo nasli), u Avignonu (Predivan!! Obavezno otici), u Aix-en-provence (isto je krasan, cijeli taj predio je vrlo slikovit, a sam grad isto vrijedi dozivjeti) i na kraju u Cannesu koji u biti nije Provansa ali dobro dodje za odmoriti se prije puta kuci ili kao polazna tocka za izlete u unutrasnjost.
    Ako te jos kaj zanima, pisi!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    e, da, to sam zaboravila napomenuti - idemo autom.
    nas plan je pariz-avignon-fiju briju po selima-azurna obala i doma... voljela bih nekako skrpati bed&breakfast po selima, pa ako netko ima info za to...

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Charlie, imaš li kakve ideje za Provansu sa petogodišnjacima/šestogodišnjacima? Imamo je na piku već dugo, nikako za realizirati... Ima li kakve đinđuve koje bi djeci bile zanimljive u pauzi od razgledavanja, kad je najljepše ići itd. Nije hitno, kad stigneš. Hvala unaprijed .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ina, mi smo se dosta prilagodili nasoj 4-godisnjakinji. Najvaznije je bilo pogodit tempo, ono, da nesto vidimo ali da odvojimo vrijeme i za igru u kakvom parkicu i odmor, da ne prelazimo previse km u 1 danu i tak. Njoj su najzanimljiviji bili starinski karuseli u skoro svakom gradu, pa se navozila na njima, i pjescana plaza u Cannesu. Muzeje nismo uopce posjecivali, bilo je neizvedivo s njih dvije, u tih par dana. Puno smo setali, bio joj je interesantan Avignon, ali i rimske rusevine (amfiteatar a ne arena, krivo sam gore napisala, u Orangeu) jer se mozes penjati visoko, visoko... U Avignonu vozi i turisticki vlakic na koji nismo isli radi bebe ali starijoj je bio zelja...
    Htjeli smo iz Cannesa i u obliznji Marineland ali na kraju nismo vise imali snage, tako da ne znam jel za preporuku. Vjerujem da 6-godisnjakinja ima vise strpljenja, vi bi mogli ubacit kakav muzej, galeriju sigurno, i koji stop vise od nas. Ja sam prije puta dosta guglala Provansu s djecom, ima dobrih savjeta i itinerera, dosta ljudi putuje s djecom. Ako te sto konkretno zanima, pisi

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zaboravih, mi smo isli za prvi maj, taman je bilo toplo za kratki rukav, u Cannesu i za plazu, a ljeti je po meni prevruce (jednom davno sam bila u srpnju, bas je bilo samo za sjedit u hladu ili se kupat) iako krajem lipnja i u srpnju cvate famozna lavanda sto je lijepo za vidjet, samo onda racunaj i na horde turista.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    E, baš ti hvala. Nama je dugogodišnji san proljeće (tipa oko Uskrsa ili 1.5., 7 dana), išli bi autom s jednim frendovima koji ima školsko dijete, moja je već bila i na Picassu tu uz teško zapričavanje, muzeje zapravo voli (dobro, ne umjetničke galerije baš). Javim ti se nagodinu, nadam se da ćemo uspjet konačno otići.

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    hop! hop!
    i ja se spremam pa sam došla po ideje i sugestije

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nasa baza je na kraju bio nimes iz kojeg smo obisli sve i svasta. Ako te zanimaju detalji, pisi u inbox, nadam se da cu uloviti vremena za tipkanje

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Hej! Ne mogu takve stvari u inbox!

    I mi zelimo znati sto treba vidjeti i gdje spavati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.03.2016. at 14:10

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hej! Ne mogu takve stvari u inbox!

    I mi zelimo znati sto treba vidjeti i gdje spavati.

    ))))))
    ako adminica tako kaže

    aj ja obećavam da ću po povratku sve referirati (ono što ostane u sjećanju, navodno ima nekog vina tamo) )))))))))))))))))))))))))

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    tko je spomenuo vino

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    U vinu je istina.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    joj zavidim Provansa

    ina33 ja bih rekla da sa šestogodišnjim djetetom ne moraš uopće uračunavat previše neka ograničenja. Naći će se uvijek nešto i za dijete i za vas.
    Mi smo normalno hodali po muzejima (tipa prirodoslovni) s manjom djecom, čak smatram da je to dio putovanja koji je namjenjen njima a ne meni dinosauri, životinje, interaktivne karte i čuda...

    Ajme evo već osjećam pred nosom mirise Provanse...divota!!!

    bubekice uživajte i u Parizu i Provansi!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.03.2016. at 14:55

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Rossa ide u bijeli svijet

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nauzivali se prije 2 i pol godine
    Ok, odgovaram tu, al trebaju mi konkretna pitanja. I morat cu kopat po glavi i fotkama da se svega sjetim.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nauzivali se prije 2 i pol godine
    Ok, odgovaram tu, al trebaju mi konkretna pitanja. I morat cu kopat po glavi i fotkama da se svega sjetim.
    ajme, divnog li zadatka, kopat po fotkama Provanse

  20. #20

  21. #21
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Zamolila me Jurana na drugoj temi da napisem nesto o nasem putovanju po Provansi. Bili smo pred dvije godine, sigurno sam nesto i zaboravila. Mislim da smo bili tjedan dana. Pokusat cu se sjetiti

  22. #22
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Plan je bio napraviti krug. Rezervirala sam smjestaj preko airbnba na 5 lokacija. Jedan je bio promasaj. Ostala 4 iznad ocekivanja. Iz Zagreba smo direktno vozili u Grenoble. Da idem ponovo revidirala bih rutu jer smo morali kroz tunel od 45 €. Na talijanskom autoputu smo bili sigurni da nas snima skrivena kamera jer smo svakih 10 km morali platit neku cestarinu. Vjerojatno se tu da dosta usparati drugim izborom ceste. Mi isli najkracim putem.

  23. #23
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Grenoble-prekrasan grad za zivjeti. Stigli smo popodne. Smjestaj kod jedne lijecnice u centru grada, pjesacka zona. Ne uzimam u pravilu smjestaj bez svoje kupaone, ali ovo je bilo tako sarmantno namjesteno da nisam mogla odoljeti. Uvijek mislim da smo srodne duse kad vidim neki stil koji mi se svidja. I bili smo
    Grad je super za motati se po malim trgovima. Preporucam arheoloski muzej. Smjesten u jednoj crkvi, odlicno muzeoloski napravljen. Nije to moj uobicajeni interes, al ovo mi je bas impresivno bilo. Otisli smo uspinjacom na brdo, tu je neka utvrda, Bastille, nije lose za sjest se na kakav kamen i promatrati ljude. Odozgo puca pogled na grad i na sinkrotron. Ne znam moze li se obici institut, zao mi je da nisam ni pitala. Premalo vremena. U podnozju je bila neka galerija, musée dauphinois, nije lose, ako je vruce, ima krasan vrt. Ulaznice su vecinom besplatne. Grad je bas bogat. Znanost, industrija, kultura.

    Ima puno muzeja, nismo stigli vise. Prespavali dvije noci i ujutro krenuli u Provansu.
    Posljednje uređivanje od Christine : 06.03.2017. at 23:25

  24. #24
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    U Francuskoj nismo htjeli ici po autoputu. Odlicna odluka.
    Rucali smo u Nyonsu. Prepuno turista. Nismo otkrili zasto je toliko atraktivno, ali smo fino jeli.

    Mi smo spavali u nekom selu nedaleko od Nyonsa prema Orangeu i odande smo obisli Vaison la Romanie. Prekrasan gradic, ima srednjevjekovni dio i rimski. U amfiteatru smo gledali odlicnu predstavu, plesno-akrobatsko-kulinarsku. Vrlo atraktivno. U okviru festivala. Otud smo krenuli u Avignon. Tu smo obisli papinsku palacu (smjesteni 200 m od palace), ostalo smo slusali grad kako dise. Dvije noci smo prespavali i otisli ujutro u Le Baux de Provence. Mjesto je vrlo simpaticno, ali je atrakcija u jednom kamenolomu kojeg su uredili Carrieres de Lumieres. Meni je to genijalno i otisla bih opet i opet. Mijenja se postav. To je super i za malo vecu djecu. Mislim od 5-6 god navise. Mali ce se mozda bojat mraka. Ima dobar restoran.

    Dalje smo otisli u Aix de Provence. Ne sjecam se jesmo li sto posebno isli gledati ili smo samo osluskivali grad.

    Otud smo krenuli natrag prema italiji. Muz je htio vidjeti St. Tropez. Nabrojao mi je koga cemo sve sresti tamo Enorman gubitak vremena. Nikako ne preporucam.
    Posljednje uređivanje od Christine : 06.03.2017. at 23:58

  25. #25
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Na putu prema natrag smo "morali" uzeti smjestaj u Italiji blizu jednog outleta. To je bila moja zelja. Moj St. Tropez. Vrlo osebujan smestaj. Bakica-dama od 40 kg i prastari pas mjesanac zive u palači. Bakica odlicno govori engleski. servirala nam je dorucak, sve domace. Ja sam joj stalno pomagala jer sam mislila da ne moze nositi. Interijer muzejski. Krevet toliko visok da sam se doslovno morala penjat na njega. Cetveronoske. Shopping uspjesan
    Odande smo se vratili u Hrvatsku.

  26. #26
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Eto jedan suhoparni opis u kasne sate. Ne govorim francuski, nadam se da nemam previse gresaka u imenima. Pisem na mobitelu.

    Opci dojam je da su na putu od Grenoblea do St. Tropeza, sto juznije to su turisticki djelatnici drskiji. Drago mi je da smo kombinirali mala mjesta i velike gradove. Super su ti smjestaji ispali, super je da nismo isli autoputom. U Italiji bismo sisli s autoputa na rucak i kavu u oba smjera u neka mala mjesta. Tu je svejedno koja. U velika mjesta nisam htjela, tko ce parkirat i motat se po gradu.

  27. #27
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    I da, ne znam koliko je kostalo, ali ova "krstarenja" nisu bas jeftin hobi. Racunas da svakom nocenju treba pribrojiti i put.

  28. #28
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Krasno, puno hvala!

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mi smo bili prije godinu dana- autom- s djecom od tada 9 i 4g. Smjestili smo se u Aixu-preko Air bnba, dosta povoljno, oko 65 eura je bilo nocenje te svaki dan lunjali u drugom smjeru. Isli smo jedan dan do Cassisa i mora, jedan u Avignon, jedan dan Lourmarin, Arles, obilazili smo trznice, sajmove antikviteta... jedan smo dan isli u L'isle sur la Sorgue- vozili smo se satima kajacima niz neku zelenu rijeku- to je bilo zbilja vanredno. Dobro se jede po selima, treba izbjegavati tourist trap restorane po centrima Aixa i Avignona..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •