Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Novi ugovori HZZO i privatne klinike

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno Novi ugovori HZZO i privatne klinike


  2. #2
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Ovaj put znači poliklinika Škvorc? To je u Samoboru ak se ne varam? Nisam čuo o njima ništa previše do sad. Kada to uopće stupa na snagu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    tako je, za MPO Poliklinika Škvorc, na druga pitanja ne znam odgovoriti...

  4. #4
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dakle poliklinika Škvorc u Samoboru je dobila ugovor s HZZO-om što znači da ćemo i tamo moći obavljati postupke na teret HZZO-a, to je odlično!

    Ali ujedno znači da druge klinike, prvenstveno mislim na CIto i polikliniku IVF nemaju više ugovore...... šteta, posebno za Split, ali vjerojatno se nisu niti prijavili za natječaj obzirom na smanjenje cijene i ustvari nemogućnost pokrivanja osnovnih troškova postupaka s tim smanjenim iznosima.

    Kako bilo, dakle od jeseni i u Samobor u postupke na teret HZZO-a

  5. #5
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj put znači poliklinika Škvorc? To je u Samoboru ak se ne varam? Nisam čuo o njima ništa previše do sad. Kada to uopće stupa na snagu?

    nazovi ih i pitaj ali vjerujem da će od jeseni profunkcionirati, sad su ionako svi na godišnjem......

    http://www.poliklinika-skvorc.hr/
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 25.07.2013. at 11:17

  6. #6
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bilo, dakle od jeseni i u Samobor u postupke na teret HZZO-a
    Super, znači od jeseni.... A dokle če to vrijediti jel zna netko? Godinu dana ili samo do kraja ove godine ili kako?

  7. #7
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Super za Škvorc! Šteta za Cito...

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Super!

    Najvažnije što znam o Škvorcu jest to da kod njega rade Kniewaldi (link) kao biolozi.
    Kao ginekolog radi on sam, no treba vidjeti koliki je broj odobrenih postupaka, ako je velik, valjda će uzeti još kojeg reproduktivca?

    Imala sam prilike upoznati samo jednu ženu koja je bila tamo u postupku i bila je puna hvale za tretman, osoblje...nažalost, nije ostala trudna, a i vrelo je presušilo pa je liječenje nastavila u državnoj bolnici.

    Moj krajnje subjektivni sud temeljen na meni dostupnim informacijama jest taj da bi mi Polinklinika Škvorc bila opcija u slučaju lošeg oplodnog materijala iz kojeg bi Kniewaldi vjerujem izvukli maksimum.
    Tamo gdje je važniji ginekolog tj. gdje je bitno uopće doći do materijala, nisam baš sigurna...
    Posljednje uređivanje od Argente : 25.07.2013. at 12:18

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja znam neke ljude koji su išli tamo, na žalost niti jedan par nije ostvario trudnoću. E sad, jel to slučajno, ne znam. Ali i uz Kniewalde ne znam jesu li baš takav vrh

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Tja, vrh ili ne, dobre biologe ima, liste čekanja nema. To je više nego što nudi npr. KB OSijek.
    Riječ je o privatnoj poliklinici koja je dobila ugovore sa HZZO kako bi se skratile liste čekanja, dakle, ciljana populacija nisu oni koji mogu istresti iz novčanika svaka 3-4 mjeseca po 2k €, nego oni koji imaju sljedeći postupak zakazan na SD za 04/14 i oni koji i inače idu privatno pa se žele malo oporaviti od financijskog udara.
    Tako da ne bih ja odmah đonom, ajmo im dati priliku.

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, to je istina. Inače mi smo bili tamo na spermiogramu, klinika je lijepa, moderna, uredno sve. Nadam se da će biti puno uspjeha

  12. #12
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Osim toga Kniewald je bio ugovorni biolog na VV-u kad je otišla Lana, zvali ga baš zbog iskustva.
    Nek je sretno svima, vrijedi pokušati kad se već nudi, uz već postojeće državne klinike.

  13. #13
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Iako bi bilo lijepo znati od kad kreću ti postupci i koliko ih je dodijeljeno. Ja sam bila na stranicama hzzo-a, ali ne mogu se snaći jel ima toga tamo objavljeno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    jako je lijepo da su barem jednoj privatnoj poliklinici dali ugovor sa HZZO-om, da se malo rasterete liste čekanja po državnim klinikama...svakako pozdravljam!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    neka je sve više takvih ugovora, ionako je sve pretrpano, bila sam u toj poliklinici i sve mi je super, biolozi su odlični i imam samo riječi hvale

  16. #16
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    prvi put cujem za tu polikliniku :/
    i steta velika steta za CITO, ma ....bezveze....pa mi u dalmaciji nemamo di ici !!!!!

  17. #17
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Ja sam jučer poslala e-mail sa upitom i danas sam dobila odgovor, za sad ne znaju pojedinosti ali su mi napisali da nazovem tel radi dogovora, nisam ni ja čula za tu polikliniku prije ali sretna sam da je barem netko izabran da malo rastereti državne bolnice...

  18. #18
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Dobro da je bar jedna poliklinka dobila ugovor da rastereti državne bolnice
    u kojima su liste kako stoje stvari čekanja sve dulje.
    Slažem se za Cito. Šteta. Jer doista na području Splita i Dalmacije
    gotovo da se i nema kamo ići.
    Gotovo da se nema gdje ići ni na području Primorja i Istre, jer ondje je samo KBC RI.
    Ali odandje je, za razliku od Splita, put do Zagreba brži i jeftiniji
    ako nekoga to može utješiti.
    Osijek ovoga puta bolje da ne spominjemo...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    4

    Početno

    curke ..ja sam narucena pocetkom 9 mj na konzultacije ..pa Vam sve do tada javim..zasad znam da su dobili postupke ugovorom..a za lijekove neznam..ali opet..i postupak je nesto.javim Vam sto i kako je ako prije netko ne sazna nesto konkretnije od mene.Nisam htjela puno ispitivati vec sam se narucila,obavila vecinu pretraga pa cemo vidjeti

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Pozz...

    na koji način funkcionira primjerice da kod škvorca dođem preko hzzo? što je potrebno?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz...

    na koji način funkcionira primjerice da kod škvorca dođem preko hzzo? što je potrebno?
    nazovi ih u polikliniku i pitaj!!!


    http://www.poliklinika-skvorc.hr/index.php/kontakt

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    4

    Početno

    curke..ni oni samo jos neznaju..nisu jos potpisali ugovor..nadaju se pocetkom 9 mj..ali bi vam sad bilo pametno naruciti se na konzultacije pa da vas pozovu kad to bude definirano ..LP

  23. #23
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Udruga RODA zatražila je i od HZZO-a je dobila informacije o IVF/ICSI postupcima u privatnim klinikama na teret osiguranja (HZZO) za 2018. godinu:
    Poliklinika Škvorc iz Samobora je ugovorila:
    - 200 IVF/ICSI postupaka u prirodnom ciklusu
    - 300 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu-blagi protokol
    - 400 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu - standardni protokol
    Poliklinika Betaplus iz Zagreba je ugovorila:
    - 20 IVF/ICSI postupaka u prirodnom ciklusu
    - 60 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu-blagi protokol
    - 20 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu - standardni protokol

  24. #24
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Je li koja od vas uspjela dogovoriti ove postupke kod privatnika?

  25. #25
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Mi smo kod Škvorca u stimuliranom ciklusu. Ne znam hoće li biti blagi ili standardni, jer nam je ovo prvi ivf. Na prvom uzv ću znati kakva je reakcija na puregon i što će mi uvesti za dalje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Zna li netko da li su privatne poliklinike potpisale vec ugovor s hzzo-om . u 2 mj. jos nisu bili potpisani .....

  27. #27
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Mi smo naruceni za kraj 3mj kod skvorca preko hzzo-a, a za novamed u novom zagrebu kad sam zvala prije tjedan dana rekli su da jos nista ne znaju.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav Sova...i ja planiram nesto,ali ni sama ne znam odakle skrenuti.Moji nalazi su svi uredi,mm spwrmiogram je los.Molim Vas info sto sve treba za prvi pregled u toj klinici?Imam sve nalaze svoje od 2mjeseca..jeste vi vec krenuli u postupak ili se to duze ceka?Unaprijed zahvaljem

  29. #29
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Imas na njihovoj stranici koje pretrage traze,nazoves cim prije da se narucite na konzultacije i uzv i onda se dalje dogovarate. Mi cekamo sad 6mj za postupak,sve smo odradili,njegovi nalazi super,meni nizak amh i tsh povisen. Placaju se konzultacije 500kn i prvi uzv 300,dalje sve preko hzzo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sova555 prvotno napisa Vidi poruku
    Imas na njihovoj stranici koje pretrage traze,nazoves cim prije da se narucite na konzultacije i uzv i onda se dalje dogovarate. Mi cekamo sad 6mj za postupak,sve smo odradili,njegovi nalazi super,meni nizak amh i tsh povisen. Placaju se konzultacije 500kn i prvi uzv 300,dalje sve preko hzzo.
    Bok sova, koliki ti je tsh bio? Jesi na nekoj terapiji? S kojim ciljnim tsh idete u postupak? I mene muci tsh, jako mi varira, trenutno je oko 2.5 pa ne znam jel bi bio prihvatljiv ili zbilja mora bit ispod 2.

  31. #31
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj Polka prvotno napisa Vidi poruku
    Bok sova, koliki ti je tsh bio? Jesi na nekoj terapiji? S kojim ciljnim tsh idete u postupak? I mene muci tsh, jako mi varira, trenutno je oko 2.5 pa ne znam jel bi bio prihvatljiv ili zbilja mora bit ispod 2.
    Bok,bio je 2.4 i dobila sam euthyrox 0.25 i prije postupka moram napravit kontrolni tsh. Reko je da je pozeljno da je ispod 2.

  32. #32
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Žene, ima li novosti oko novih ugovora za MPO postupke između HZZO-a i privatnih klinika?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 18.11.2018. at 10:28

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav!
    Zanima me da li Cito klinika u St. radi mpo na teret Hzzo-a, i ako da kakva je procedura. Kako uskoro idem u Cito molim ako itko zna da mi odgovori.
    Hvala

  34. #34
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Citiraj Tanyaa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Zanima me da li Cito klinika u St. radi mpo na teret Hzzo-a, i ako da kakva je procedura. Kako uskoro idem u Cito molim ako itko zna da mi odgovori.
    Hvala
    Koliko je meni poznato Cito nema sklopljen ugovor sa hzzo za postupke [emoji848]

  35. #35
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    davno nekada je Cito imao ugovor s HZZO-om, sad trenutno samo poliklinika Betaplus i škvorc

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •