Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 99

Tema: kako dalje

  1. #1
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno kako dalje

    u 22t trudnoce sam i jucer me iznenada partner i tata moje curice ostavio i odselio se uz to da me bio cak sposoban i baciti na pod iako sam u rizicnoj.unatoc mojoj ljubavi samo je najednom otisao jer mu je njegova mama uspjela napuniti glavu.zbog soka sam se danas na pregledu cak onesvijestila zbog jakih bolova u plucima i jajnicima te mi je tlak iznosio 80 sa 60.tesko mi je i neznam kako bi dalje jer svaka sitnica koja me na njega sjeti me natjera u plac,placem kao malo dijete i osjecam neopisivu prazninu.pijem mg i tablete protiv bolova obavezno i neznam sta dalje...jednostavno neznam.sanjala sam o danu kad cu ga zbog trudova probudit i kad ce prvi put ugledat svoju curicu malu i cuti njen prvi plac al sve je nestalo samo najednom....kako dalje

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Teska situacija! Mozda se probudi i shvati! Ili pak,koliko je sad tesko,toliko ces ocvrsnuti i shvatiti da netko tko ne zeli rjesavati probleme kroz zivot i nije vrijedan tvoje paznje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Kako dalje? Dan po dan... Probati se smiriti i zaokupiti misli svakodnevicom. Ujutro cu u ducan, pa skuhati rucak, popodne malo odmoriti uz film ili kakvu knjigu, kava s prijateljicom... Ja sam bila u slicnoj situaciji, pa ti govorim iz iskustva. Nisam bila ostavljena ali sam prekinula vezu u trudnoci. I bez obzira sto je to bila moja odluka, nije bila nimalo laka i cesto sam se preispitivala, padala u depresije, mastanja... Dok nisam odlucila krenuti doslovno dan po dan. Ja sam radila pa mi je ipak velik dio dana bio ispunjen obavezama... Jednostavno nemas izbora, moras ici dalje zbog sebe i svoje male curke. A ko zna, mozda se stvari kod vas i promijene. Probaj sve gledati s pozitivne strane, mnoge bi zeljele biti u tvojoj situaciji, zive, zdrave i trudne... Sve ostalo ces slagati usput. I bilo bi dobro kad bi imala koga kome bi se mogla izjadati i isplakati kad ti dodje. Bolje nego drzati u sebi. Nadam se da imas tako neku osobu uza sebe. A ako i nemas, ispucaj se na forumu, pa ce ti biti lakse. I znaj, cim svane novi dan, odmah sve izgleda manje strasno...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    vecer

    taj tikvan nije otisao zbog svoje mame nego zbog sebe jer je takav. sto trebas ispricati bilo kome normalnom da nakon toga nasrne na trudnu zenu, i jos vlastitu

    bavi se sobom, trudnocom, citaj o porodu. ako imas neku frendicu ili frenda koij bi sa tobom na porod organiziraj se

    od reciklranja smeca nemas nista, jedno i jedino mozes naprijed sa svim smecem i sranjima koja su ti se izdogadjala. od onoga "sto bi bilo da sam tada postupila drugacije"nemas nista to ne postoji. prakticno bi bilo ako ti neko moze malo pomoci nakon poroda, ako ne moze budes sama. sve je to za zive ljude i apsolutno to mozes pregurati

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Tek sam sad vidjela kako si ti ustvari mlada... Cijeli zivot je pred tobom. Ne kazem da ce biti lako, ali sam sigurna da ti to mozes izgurati bez problema. Tvoje dijete ce ti biti poticaj, nekad ce te pogurati, nekad vuci na silu, ni sama neces biti svjesna kad u jednom trenu pogledas oko sebe i vidis da ti se sve u zivotu poslozilo i da si sretna.

  6. #6
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    samo se nadam da ce sve sjesti na mjesto.mamai nekoliko frendica su mi velika potpora al ne shvacaju koliko je ovo sve mene pogodilo i koliko sam ubiti trenutno slaba i nemocna i koliko mi treba on.iako je napravio sranje jos ga volim i to me ubija.stray_cat vjeruj mi,ono sta on ima nije majka nego manipulatorica i kako samo nju ima tako ga ona uspije smotat i izludit jer sam se osobno uvjerila.vidjela sam da je spustenog pogleda odlazio a kasnije kad se vratio po ostalo je bio skoro crven od bijesa i me srusio.jednostavno znam tu zenu i nevoli me nikako tako da znam da su njene ruke i jezicina u tome

  7. #7
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Možda ti se neće svideti ovo što ću napisati, ali moram. Onoga trenutka kada te je gurnuo na pod on je prešao debelu drečeće crvenu liniju koja se zove fizičko nasilje. I kad ju je jednom prešao, ako biste i dalje bili zajedno prešao bi je opet. Želiš li da živiš sa nekim ko te prebije jer je ljut?
    Vidim da ti njegovu majku smatraš odgovornom za taj incident i možda je on i postao takav zbog nje, ali on je odgovoran za ono što on radi.
    Istina, nije lako nekoga izbaciti iz srca, ali se može i kad ga se god setiš i pomisliš da ga voliš, ispravi se i pomisli, volela sam ga.
    Videćeš kad se emocije smire drugim ćeš očima gledati na sve. Imaš snage, možeš ti to.

  8. #8
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    što god se između vas dvoje ili njega i njegove majke dogodilo, nikako nema opravdanja za fizički nasrtaj!
    da si ga i vrijeđala, i varala i ne znam što učinila, fizički nasrtaj nikada nema opravdanje.
    budi svjesna toga i kakav čovjek moraš biti da možeš na ženu (koja na tebe nije nasrnula fizički i slabija je od tebe), a naročito trudnu krenuti u bilo kakav fizički okršaj... guranje, udarac...?!
    takvog čovjeka sigurno ne bi voljela. dakle - ti voliš (ili misliš da voliš) sliku njega koju imaš u glavi i nekih sretnih trenutaka koji su iza vas, sretnih trenutaka koje si zamišljala zajedno s vašom djevojčicom ispred vas. ali to nije takav čovjek.

    na vama je kako će to u budućnosti završiti i kojim putem ćete na kraju krenuti, ali odgovorno potpisujem IvanuR - ako je tu granicu prešao jednom, preći će ju opet. samo će svaki puta taj prelazak biti drastičniji.

    budi toga svjesna. zbog sebe. a još više zbog djeteta.

    sama roditi i podizati dijete nije lako. nije lako ni s partnerom. ali uz podršku majke i prijateljica ćeš pregurati, ni prva ni zadnja.
    i s vremenom ćeš shvatiti da si sretna i ispunjena tim malim bićem, sve će sjesti na svoje mjesto, a zasigurno i netko tko te zavređuje će naći s vremenom mjesto u tvom srcu i životu.
    Posljednje uređivanje od Neli : 26.07.2013. at 10:03

  9. #9
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    taj koji je ozlijedio tebe u najosjetljivijem stanju, taj ti može nauditi i djetetu jedan dan kada se rodi. imaj to na umu kad te uhvati žalovanje za njim. razumijem da se teško odmaknuti od ljubavi, ali ti si sada majka i stavi brigu o djetetu na prvo mjesto. ne daj se izmanipulirati jer nasilnici se obično služe time. ako mu je majka takva, sigurno ga je podučila, svejsno ili nesvjesno, i tim vještinama

  10. #10
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    sad te vidim i na drugom topiku - život te očito odlučio staviti na ispit izdržljivosti
    u stvari, ovo ti je prilika da izrasteš u snažnu samodostatnu ženu, a bebica će te nagraditi svom ljubavlju koja ti je u ovom trenu oduzeta. drži se

  11. #11
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    sve imate pravo to.on je odrastao samo s mamom kao i ja ali njemu mama nikad ljubavi nije dala,to mi je i sam rekao.trenutno nemogu ni trenutka biti sama i depresija me lovi.znam da je gad i da je ogavan al kad got ga se sjetim ili cujem ime marin ja sam gotova,ja jednostavno klonem i suzama nema kraja.moram se drzati zbog curice MOJE jer mi je ona najbitnija.razmisljala sam cak pocet neke pripremice radit dami misli odlutaju,pocet natrag svirat i slicno...neznam vise ni sama...

  12. #12
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Cassino, savjetujem ti da na ovako javnom forumu ne spominješ imena
    mislim da još imaš vremena editirati
    Posljednje uređivanje od ivy : 26.07.2013. at 11:44

  13. #13
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    a ovo sa suzama - sjeti se da si pod turbo hormonima, trudnice plaču i bez ovakvih ponuda, osloni se na ljude oko sebe koji ti žele pomoći

  14. #14
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ako se to slučajno ponovi, a vjerujem da neće. i svima onima koji su pretrpjeli nasilništvo u vezi, a s riječkog su područja, preporučam da es jave u udrugu UZOR
    http://www.udruga-uzor-rijeka.hr/
    svejedno im se možeš javiti i pitati ih za savjet.
    ovo su kontakt brojevi i mejlovi.
    http://www.udruga-uzor-rijeka.hr/kontakti

    predlažem ti da se javiš nekom stručnom, a to su oni, jer ćeš na forumu teško riješiti problem, osim ako ti ne treba malo tješenja, a sama znaš što i kako dalje.

  15. #15
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    ma zasluzuje da mu ime spominjem jer je gad.ah znam da me hormoni peru al i bez toga bi bila u klincu

  16. #16
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    još i ovo, da vidiš da im se možeš javiti u svakom slučaju:
    Savjetovalište je namijenjeno osobama oba spola i svih dobnih skupina koje su na bilo koji način žrtve nasilja u obitelji, bilo da se radi o psihičkom, fizičkom, seksualnom ili ekonomskom nasilju, znači svim osobama koje imaju subjektivan osjećaj žrtve obiteljskog nasilja ili su već detektirane kroz protokol postupanja u slučajevima obiteljskog nasilja (prijava policiji i centru za socijalnu skrb).
    Korisnici dolaze slobodno, bez uputnice, uz prethodni dogovor za termin, a savjetodavni rad može se obavljati u prostoru savjetovališta ili telefonski putem besplatnog SOS telefona. Usluge Savjetovališta za sve korisnike su besplatne, a privatnost korisnika je zajamčena.

  17. #17
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    thalia mislim da cu predat prijavu policiji jer me iskreno strah

  18. #18
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    svakako predaj, ali se javi i njima. vjeruj mi.
    Posljednje uređivanje od thalia : 26.07.2013. at 12:16

  19. #19
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    hocu,svaka pomoc mi je bitna

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mo Cassino prvotno napisa Vidi poruku
    thalia mislim da cu predat prijavu policiji jer me iskreno strah
    i ja mislim da bi bilo dobro
    bez obzira na okolnosti to što je napravio nije bezazleno

    svejedno je da li njime manipulira mama, on je odrasla osoba i ne želiš uz sebe osobu kojom će manipulirati netko drugi,
    možeš ga kasnije i žaliti ali ne možeš ga spašavati - samo ćeš uništiti svoj život i život djeteta
    pomiri se s time da moraš bez njega i koncentriraj se da sebe dovedeš u red

  21. #21
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    a evo sada cu pricekat mamu pa cu zvati policiju da dignem prijavu jer me strah za sebe i malenu...ne zelim da je blizu nas jer me strah da ne ozlijedi moje sunce malo

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    a što se tiče savjeta da ne iznosiš imena i osobne detalje - nemoj to činiti zbog sebe, ne zbog njega.

  23. #23
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno


  24. #24
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    samo zelim ici dalje,da ova bol prođe jer nemogu izdrzat

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i za manje boli postoji stručna pomoć, a kamoli za ovu tvoju

  26. #26
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    ma znam al sta je njemu u tu glavurinu uslo,sta ga je odjednom okrenulo protiv mene i svoje kceri...to je pitanje koje ce me proganjati

  27. #27
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i na to ti stručnjak može dati odgovor

  28. #28
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    upravo je prijavljen policiji i sada čekam da policija dođe na uviđaj,da napravi zapisnik i onda sud....u knjižici trudničkoj imam dokaz da mi je jučer bilo loše jer je napisan tlak 80/60 koliko mi je jučer na pregledu pri padu u nesvijest iznosio,imam dokaz da me fizički povrijedio jer imam pune noge modrica i ogrebotina kad me bacio,slomljenu tastaturu za kompjuter i slomljen stolić za cvijeće....držite palčeve i poželite mi sreću da sve dobro prođe i da dobijem parnicu jer ja jedino šta sam napravila je da sam ga u obrani ošinula kabelom tipkovnice....u cjelom trajanju njegova maltretiranja jedino šta sam napravila je da sam ga u obrani ošinula kabelom od kojeg je ostao krvavi trag....dok je on mene nekoliko mjeseci psihički zlostavljao i na kraju je to prešlo i u fizičko zlostavljanje....borim se za sebe i za svoje maleno čudo i držati ćemo se zajedno zauvijek.....mama i kći <3

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    daj se fokusiraj na pozitivu, nemas nista od eventualne osvete. prijavila si i idi po zakonu ali gledaj na burzi za robicu, pelene, citaj o porodu (imas u rijeci koliko znam i vodu). citaj o dojenju, o odgajanju djece.

    svjesno se prekopcaj na bitnije stvari kad te pocn prati ocaj, tocno ga na silu izbrisi i vrti bolje filmove u glavi

  30. #30
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    stray_cat nije to nikakva osveta....mene je jednostavno strah da nebi došao natrag kada sam sama i da nebi šta napravio da naškodi meni i malenoj.ljepo je dobio prijavu,policajci su došli i uzeli moju izjavu te potvrdili dokaze...odnosno iščupana tipkovnica,moje razbijene noge,razbijena vrata od stuba za na kat kuće te razbijen stolić za cvijeće u predsoblju.
    ma sada mi je prvenstveno smisliti ime bebice....razmišljam o Alexis ali se premišljam malo ako nađem još koje lijepo....dogovaram sa prijateljicom shopping i idem na tjedan dana u Istru kod rodbine da dođem sebi koliko got mogu....da odmorim dušu i tijelo.razmišljala sam ove dane otići do knjižnice i posuditi neku knjigu toga tipa da se lijepo na vrijeme informiram o svemu šta će mi biti potrebno.....kad me uhvati razmišljanje o njemu....jednostavno prebacim misli na malenu i gledam njenu slikicu

  31. #31
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Slazem se sa stray_cat.
    Super da si krenula dalje... Odlicno je da imas planove i tako ce ti znatno biti lakse

  32. #32
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    sanja nema mi druge nego krenuti dalje.jučer je policija sve riješila i ima zabranu pristupa na šta sam duplo mirnija jer znam da mi nemože naškoditi.jedino me njegove mame strah jer ako je jučer bila spremna napasti policiju ispred moje kuće kad su došli na uviđaj...neznam šta može napraviti
    .znam da ovime što sam nazvala policiju sam mu smanjila mogućnost da pokuša sudski oduzeti malenu kad se rodi jer to bi me totalno ubilo...da mi oduzme moju ljepoticu jer on se nezna brinuti sam za sebe,a kamo li za drugo i još k tome maleno nedužno biće

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Draga Mo Cassino samo misli na bebicu, na to maleno biće koje te treba više nego ikoga. Pusti "dragog" i njegovu mamu. takav čovjek ti netreba prvenstveno radi tebe, a onda i zbog djeteta. Da djete živi u situaciji gdi tata maltretira mamu time uči da je to normalno i vrlo lako se to može jednog dana njoj ponovit što naravno ne želiš ni ti ni itko drugi. Trudi se bit smirena i mislit na malu srečicu koja raste pod tvojim srcem. nek ti ona bude vodilja za dalje i poticaj za SAMO DOBRE stvari i osobe u vašem životu. Želim vam sreću i da čim smirenije prebrodiš ovo što te čeka s obzirom na prijavu i da budete ti i tvoja princeza sretne i da vodite smiren život

  34. #34
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Necu puno pametovati,ima i otvorenih tema glede skrbi djeteta,alimentacija... Ono sto mislim da znam ukoliko je majka u mogucnosti brinuti za sebe i djete,do 1god,djeteta autom.pripada mami,a onda valjda nakon 1god.djetea ide parnica za skrbnistvo...

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ako je sve što si do sad napisala točno, bilo bi dobro i da promjeniš bravu
    računaj da će se on vrlo vjerojatno vratiti s isprikama kako ne zna što mu je bilo i obećanjima da se to nikad više neće ponoviti jer mu je jako stalo do djeteta
    ali budi sigurna i da će, ako mu povjeruješ, ta obećanja vrlo brzo pasti u vodu

  36. #36
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    krescenija samo ona mi je bitna....samo da se ona lijepo razvije i sve će biti ok.sanja ma ne vjerujem da on ima šanse ni na djelomično skrbništvo jer za svako ništa mamicu traži i mamica ga "financira".mislim sa svojih 25 godina još sa mamom živi,sa mamom radi,vozi mamin auto itd....znači on je ovisan o mami namjesto da si je našao posao negdje drugdje već kad se odselio bio da se osamostali više jednom.....sve će ga skupo stajati.pomikaki ključeve od brava sam mu uzela sve a i inače uvjek imam naviku u zaključanim vratima ostaviti ključ tako da se s druge strane nemože gurnuti unutra.vjerovatno će brat doći živjeti kod mene neko vrijeme kao pomoć tako da sam sigurna pošto njega ljudi poštuju podosta jer je jači čovjek.ma ni da ljubi i liže svaki put kojim ja prođem i da mi suze roni do besvijesti nebi ga natrag primila.....ne želim u opasnost dovoditi sebe i malenu.sada trenutno također razmišljam o odlasku u Riječku bolnicu da me pregledaju malo bolje jer osjećam podosta pritisak u području jajnika i boli me

  37. #37
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jesi isla na pregled? Sve u redu?

  38. #38
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    nisam....mama će me voditi danas....jučer sam samo otišla spavati jer nemogu podnijet sve ovo...jednostavno nemogu

  39. #39
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    sanja bila sam na pregledu i HVALA TI DRAGI BOŽE,sve je ok.....bolove imam zbog rasta bebe i jedina stvar je da ću vjerovatno i osjećati bolove ostatak trudnoće zbog građe svog tijela i zbog moje dijagnoze tako da držite fige da nemam jaku bubu :/....na temi "rizična trudnoća" također ako te zanima,pročitaj šta se riješilo u vezi svega ovoga vezano za ovu temu.....kamen mi je djelomično pao sa srca....sada ćemo vidjeti kako dalje jer je očito mog dragog iz "začaranih snova" probudila policijska optužba koju sam podigla jer se dogodio potpuni obrat u njemu...priznanje pred sudom,kajanje itd itd...da ne pišem 2x isto

  40. #40
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mo Cassino prvotno napisa Vidi poruku
    jer se dogodio potpuni obrat u njemu...priznanje pred sudom,kajanje itd itd...da ne pišem 2x isto
    kao što je već napisano - oni se uvijek pokaju i vraćaju se da bi opet radili iste ili sve gore svinjarije
    pročitaj ponovo što si ranije pisala i jako dobro razmisli

  41. #41
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Eh, kada bi bilo tako lako napraviti "potpuni obrat"...nemoj se zaletati, razmisli, razgovarajte, pričekaj neke konkretne pomake (barem to) i tek onda donesi odluku jer je to što je napravio (a očito nije bilo med i mlijeko i ranije u vašoj vezi) se ne može opravdati ničim!

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mo Cassino prvotno napisa Vidi poruku
    ...jer za svako ništa mamicu traži i mamica ga "financira".mislim sa svojih 25 godina još sa mamom živi,sa mamom radi,vozi mamin auto itd....znači on je ovisan o mami namjesto da si je našao posao negdje drugdje već kad se odselio bio da se osamostali više jednom.....
    I ovaj dio je važan za ponoviti kad ti dođu suze na oči, jer se on kaje.
    Da li želiš biti mamica? (Ne mislim na bebu, nego na gospodina).

  43. #43
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja se slažem sa pomikaki, to je baš tipično za sve koji dignu ruku na ženu da se pokaju i onda se žene smiluju i prime ih natrag dok ne ponove isto...uvijek se traži neko opravdanje za njih i tješi pa nije on baš takav, nije tako mislio. Isto ti savjetujem da dobro razmisliš o svemu prije nego mu pružiš novu priliku

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, kada bi bilo tako lako napraviti "potpuni obrat"...nemoj se zaletati, razmisli, razgovarajte, pričekaj neke konkretne pomake (barem to) i tek onda donesi odluku jer je to što je napravio (a očito nije bilo med i mlijeko i ranije u vašoj vezi) se ne može opravdati ničim!
    X

    Mo Cassino, nisi jedina! Evo još jedne forumske priče: http://forum.roda.hr/threads/79140-G...samom-sobom)-!

  45. #45
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    zato mu s eni ne mislim vratiti odmah.....sada ovaj tjedan je rekao da čeka razgovor za posao novi tako da čekam da vidim dal će ga primiti,nadalje mora s epotruditi osigurati dom dijetetu i meni i dokazati mi da se promjenio...to će možda trajati i do poslije rođenja malene....ma i ako treba godinu dana al odmah mu se ne vraćam....početi ćemo se za početak natrag viđati ali viđanje tipa kavice,lagana šetnja,popričati i svatko svojoj kući i kasnije polako dalje....kao da opet počinjemo hodati i počinjemo vezu kao dva potpuna neznanca....jednostavno tako mi se čini najbolje riješenje da upoznam tog "novog".....a i malo sam također razmišljala o svemu šta se događalo i napisala sam si na papir neke stvari.....dosta je ulogu imala i moja mama da je on bio toliko nervozan jer sam ja napravila nekoliko puta grešku kad sam joj se izjadala neke stvari a ona je takva da sve pokušava "riješiti" na svoj način....tvrdoglavo po svoje i nekoliko puta sam i ja na nju popizdila jer kad je došla u goste ili prespavati zbog psla koji joj je tu u blizini je lijepo sve konce ona počela vući,dragog mog je grdila jer neke stvari nije stigao i takve....ugl njegova mama ga je huškala i govorila ružno o meni i našoj budućnosti a moja mu je i to kratko šta je bio kod kuće kvocala po glavi.jednostavno riješenje ako mislimo opet jednog dana zajedno živjeti......čim dalje od majki!!....znam da nas vole i da žele najbolje za nas ali time šta nam pokušavaju vući konce u životu,samo pogoršavaju,zatežu situaciju među nama jer svaka po svoje vuče i takve....moja mama je mene neke stvari uvjerila da su dobre iako nisu bile kao šta je njega njegova mama uvjerila neke stvari ali ja sam očito za svoju mamu zbog prošlosti nađe manje vezana nego šta je on za svoju i ja svojoj mami vjerujem 40% dok on svojoj 80%

  46. #46
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    U pet dana si ga prijavila policiji zbog nasilja, pa si osigurala zabranu pristupa, pa si se vidjela s njim i on ti je u medjuvremenu bio na razgovoru za novi posao. Pa si se odlucila poceti vidjati s njim kao da se ne poznajete.
    Oprosti meni to zvuci kao u americkim filmovima, jer brzina naseg sudstva do sad me nije uvjerila da je za to sposobno. A nijei jasno kako si ti tako brzo zaboravila svoje modrice koje jos uvijek mijenjaji boju na tvom tijelu.
    Za dobrobit tvog djetea a i svih nas osobno se nadam da si trol. Tipkam s moba pa mi se ne da quotati tvoje ranije postove.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.07.2013. at 22:19

  47. #47
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    I ja se nadam da je trol ali ne bih se čudila da nije...tako nerazumno postupaju i zrelije žene, da ne bi ona mlada. Pišem iz iskustva jer se gotovo svakodnevno s tom problematikom nosim na poslu. Ovo se odnosi na dio da ga želi natrag.

    Dio oko zabrane pristupa mi je nejasan jer je nevjerojatno da je tako brzo moguće od prijave doći do presude?!?!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    U pet dana si ga prijavila policiji zbog nasilja, pa si osigurala zabranu pristupa, pa si se vidjela s njim i on ti je u medjuvremenu bio na razgovoru za novi posao. Pa si se odlucila poceti vidjati s njim kao da se ne poznajete.
    Oprosti meni to zvuci kao u americkim filmovima, jer brzina naseg sudstva do sad me nije uvjerila da je za to sposobno. A nijei jasno kako si ti tako brzo zaboravila svoje modrice koje jos uvijek mijenjaji boju na tvom tijelu.
    Za dobrobit tvog djetea a i svih nas osobno se nadam da si trol. Tipkam s moba pa mi se ne da quotati tvoje ranije postove.
    i meni se cini prilicno nevjerojatno

  49. #49
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    spajalice...enchi....zabrana pristupa nastupila je direkt kako sam ga prijavila i vrijedi 15 dana a pozvani smo 2 dana nakon prijave u policijsku nakon čega su nas odveli pred prekršajnu sutkinju koja je donijela neke odluke i sama nam i prije njezine odluke preporučila neka se javimo nekom savjetniku jer smo pre mladi,pre kratko živimo zajedno i sve da bi odustali od svega tako lako te da ovo nije razlog za nikakav razlazak jer nije neki okršaj vrijedan zabrane viđanja ili nekih sudskih mjera...da je bilo nešto ozbiljnije sa ozbiljnijim povredama,onda bi shvatila razilaženje.
    vidjela sam se s njime kako sam i napisala u čekaonici suda i sjedili smo tamo dobrih sat vremena zbog toga jer je sutkinja bila zauzeta.rekla sam da jedno vrijeme neću još ništa počimati....rekao mi je sam da je ostavio posao i da će pronaći drugi te d aima za jedan razgovor sada ovih dana.ja sam spremna dati mu priliku ako vidim da se trudi da sve to uspije i ako vidim da se odlučio riješiti tuđih utjecaja i tuđih huškanja i ako vidim određene promjene....neda mi se sada pisati jer sam sve napisala...nisam napisala da ću mu dati priliku 5 minuta nakon šta sam odgovorila na post....priliku za ponovno viđanje dobiti će kad se izvoli srediti....svoj život,posao di ne radi sa mamom i kad vidim da živi sam bez utjecaja okoline koja ga gura em lijevo,em desno....jebiga,nekima nije razumljivo sve ovo ali da...modrice imam dvije ali nije uzeo nož pa me rezao,nije me šutirao nogama niti isprebijao na mrtvo nego me odgurnuo uspijed čega sam ja pala....nema mu ni za to opravdanja ali treba se naći u koži i u toj situaciji....cjelokupna situacija je zeznuta i treba se naći u VATRI IZMEĐĐU MOJE MAME I NJEGOVE MAME,to ne želim nikome da doživi.......njegov brat ima sreće jer ima curu iz brazila pošto je pomorac te ju nikada nije ni neće upoznati dok sam ja mijesna cura koju je njegova mama poznavala i prije nego smo se počeli družiti,prije nego smo prohodali i prije nego smo doznali da ćemo postati roditelji.krenuli smo iz nule jer ja sam tek završila školovanje te nemam još nikakvo radno iskustvo a on godinama radi s mamom u kafiću,ali iako je i to posao...nije nimalo isto kao posao di imaš x šefa koji ti da x plaću x dana u mjesecu.....jednostavno dijete mi je bitno kao šta mi je bitno pružiti joj i mamu i tatu,ali ne svakoga na svome kraju jer znam kako je to....zna i moj polubrat stariji.
    kad se moja mama rastavila od bratovog tate,on je dobio novog očuha...mog tatu....koji ga je maltretirao i izubijao boga u njemu svaki dan...moja mama se od njegova oca rastavila jer ju je usred svađe pljusnuo te unatoč njegovim isprikama ostavila ga je...i na šta je naišla...na još goreg iako je mislila da je bolji!....nakon šta je uspijela ostaviti mog oca,nakon 5 godina št aju je tukao svaki dan i ubio joj dijete prije mene nije dugo imala partnera....kasnije je našla jednoga koji se naizgled činio super ali nakon nekog vremena čovjek je i prema meni i prema bratu počeo govoriti zapovijednim tonom,braniti nam izlaske,braniti nam svaku stvar šta nije bila po njegovu guštu bez da upita našu mamu i ostavila ga je....sada si je naponon pronašla čovjeka koji ju voli i kojeg ona voli i koji nebi digao na nju ruku ni u najluđim snovima ali mana mu je da pije šta se meni nimalo ne sviđa ali ej...funkcioniraju,dogovaraju se i žive zajedno u miru.....nije našla idealnog...ima mane ali nema čovjeka bez mana....je tako?

  50. #50
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    enchi....evo ako ne vjeruješ prepisujem ti ime sutkinje sa donesenog riješenja....Lori Košak-prekršajni sud u opatiji.rečenica:izrečena mjera opreza (5m od mene) trajati će najdulje do pravomoćnosti odluke o prekršaju.mogu ti napisati sve članke zakona po kojima je riješenje donijeto tako da se uvjerite da ne lažem jer nemam zašto lagati...
    znam također kako je živjeti u rastrojenoj obitelji i znam kako je to nikada u životu imati tatu niti "Mušku osobu" u životu....muškog roditelja koji sudjeluje u mom životu....nema opravdanja mom partneru za takvo ponašanje razumijem zabrinutost ali nema baš ni nama oboje opravdanja da napustimo jedno drugoga i ne pružimo malenoj obitelj sretnu ako smo se uplašili svega....dali ćemo stići sve napraviti,dali ćemo uspijeti dovoljno svega osigurati malenoj itd itd.....previše smo utjecaja također dopustili našim majkama koje funkcioniraju svaka na svoj način i svaka je rođena u drugo doba te zna za neke druge načine za nešto riješiti a mi smo im očito previše dopustili jer ovo sve su bile očito njih dvije preko nas...kao da je netko njih dvije stavio pod isti krov i ostavio da žive zajedno.....jednostavno treba vremena za sve,treba ostaviti utjecaj roditelja za nešto drugo u čemu će njihov utjecaj i savjet pomoći,a ne odmoći kao u ovoj situaciji

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •