Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Kako rjesavate svadje medju djecom

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno Kako rjesavate svadje medju djecom

    Danas su me iscrpili skroz.
    Decki su u fazi kada se stalno oko necega svadjaju, najcesce je to igracka koju bas hoce stariji kada ju ima mladji ili obrnuto.
    Stariji je jaci pa ne da igracku ili otme mladjemu, a mladji sve rjesava ne placem, nego vriskom.
    Onda stariji trci po kuci s tom igrackom, a mladji vristeci za njim.....ma ne moram vam ni opisivati ako imate iste probleme, znate kako je.
    Ja sam se ubila od objasnjavanja kako se igracke ne smiju otimati, kako treba cekati svoj red, kako se treba pitati ako zelis neku igracku i sl.
    Ai, ponekad me uvuku u neku raspravu kada mi pocnu objasnjavati tko je prvi tu igracku vidio, tko ju je prvi uzeo, tko je prvi, ne znam, pomislio na nju. I onda ja postajem sudac, a to ne zelim. A uostalom ni ne vidim uvijek sto se tocno dogodilo prije svadje da bi mogla biti pravedna.
    A opet, ne mogu ih ni pustiti da sami to rijese jer je stariji jaci, pa mladji uvijek ostane kratkih rukava.
    Ako im oduzmem igracku oko koje se svadjaju opet mi je zao mladjega jer je najcesce slucaj da se on mirno igrao pa mu ju stariji otme, pa onda svadja.
    Kako se vi postavljate u takvim situacijama?
    Ja vise nemam ideje......

  2. #2
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Kako? Nikako

    Sad je super, uglavnom se dogovaraju i zajedno igraju. Ali do prije godinu dana je bilo svakako. Ne samo vriska nego i udarci, naguravanja...
    Nekad glumim suca, češće ne, u pravilu se trudim usmjeriti ponašanje u svađi umjesto prekidanja same svađe.

    Mi smo dugo imali problem da mlađi suptilno izaziva starijeg koji onda plane i razbije ga. U takvim i sličnim slučajevima slala sam ih oboje u kaznu-jednog radi izazivanja drugog radi udaranja.

    Sve u svemu, gurali smo dan po dan kroz najgori period. Bolje je postalo otkad sam bolesno doslijedna oko ponašanja koje ne dozvoljavam.

    Ali i jaaaako utješna stvar, djeca rastu. Pa čak i oni tvrdi orasi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    uzmem stvar oko koje se svađaju i nitko je ne može dobiti, obično stoji na ormaru do sutra.
    ako nastave idu svak u svoju sobu do daljnjeg.
    trenutno nemam takvih situacija, veliki je preveliki, a mali premali za svađu.
    zato se srednja svađa sama sa sobom .

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, kod mene je sad cesto cirkus, seki od 8g dosadilo popustati jer braco nije vise jako mali, a on se poceo boriti za sebe i oponasa seku, pa nekad izgleda ko da se seka svadja sama sa sobom! Uglavnom pokusavam naci kompromis ali ne uspjeva mi to cesto.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 27.07.2013. at 23:36

  5. #5
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Starija ima 5, mlađi još malo pa 2.
    Uvijek im dam priliku da sami to riješe. Istina je da je mlađi još mali, ali vidim da se i on zna izboriti za sebe, ako nikako drukčije a onda plačom. Reagiram samo kada je prekršeno neko od pravila, a to su: nema udaranja, nema razbijanja igračaka i nema otimanja igračaka iz ruke.
    Ako krene objašnjavanje tko je igračku prvi imao i sl. pružim priliku da se dogovore, ako ne ide uzimam igračku. Bilo je dana kada je više igračaka bilo na polici gdje idu oduzete igračke nego na podu.

    Ono što je sada počelo djelovati je da sam starijoj objasnila da je ona veća i pametnija, te ako mu ponudi neku drugu zanimljivu igračku mlađi će dati onu koju ima. Sada su oboje zadovoljni: ona jer ga je nadmudrila, on jer je dobio neku zanimljivu igračku.

    Usprkos svemu posvađaju se minimalno 15 puta na dan.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    i kod mene se stalno svađaju, mlađi želi u isto vrijeme istu stvar kao i stariji. Zbog toga imamo pravilo tko prvi njegova je stvar. Drugi je može dobiti kad je prvi ostavi.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moji se tuku od nekoliko sekundi nakon što progledaju, do nekoliko sekundi prije nego utonu u san
    strašno
    strašno
    strašno
    nepodnošljivo

    sada starije nije bilo 13 dana doma, to je bilo bajkovito

    jedno dijete je stvarno ko nijedno
    barem u našem slučaju

    jučer, čim je došla, već na izlasku iz busa... zagrljaj pa tučnjava
    kod nas nema pomoći

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    jaoooo...kod mene u zadnjih par dana ista stvar...od jutra do mraka samo vristim na njih...jucer sam se u bjesu rasplakala od muke...neznam kako da im stanem na kraj,vjecito se kolju ...

  9. #9
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Moje se periodički tuku, i nema previše pomoći. Svađe i rasprave rješavamo tako da ih usmjerim kako naći dogovor i kompromis no nekad završi i tučnjavom. Često je kod nas i nećakinja, stara kao moja mlađa, drugačije odgajana, i većinu takvih dana sam moderatorica. Nekim čudom se dogodi mir jedan dan, pa drugi opet sve po starom.
    S tim da pazim da su site, izmorene, odmorne... starija je (bila) tantrumašica pa sam prošla dobru školu s njom (što, kako i kada). A ovo ostalo je do različitosti karaktera - njih tri su poprilično različite i sukob je nakon nekog vremena neminovan (ako ne moderiram situacije čim krenu).
    U krajnjim situacijama ih razdvojim, samo što se one ne žele razdvajati, žele biti zajedno. I cviliti :gah: Učim ih poštovati tuđe granice (svakoj nešto drugo smeta lol) i u biti im je to dobra priprema za životne situacije.
    I lakše mi je kad uzmem malo vremena za sebe. kad nisam u mogućnosti, zbilja je teško.

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja nekad kao Roseanne, kažem da odu u sobu, pobiju se, a onaj koji preživi tučnjavu nek izađe van. Da mi je u takvim situacijama čisto dosta i to jedno dijete.
    Nije pedagoški, znam, al skoro uvijek to prekine sve. Bude im smiješno.

    To je naravno ekstrem, inače se trudim biti kao storma

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja ću se razboliti zbog njihovih svađa i tuča, to mi izaziva toliki stres da vam opisati ne mogu. Već toliko godina svakodnevnih vrijeđanja, tuče, zadirkivanja, ruganja.....aaaaaaa...koji put stvarno mislim da ću puknuti. Kod mojih je to sve periodično pa su kombinacije svakakve. Nakon dugogodišnjih tuča između starijeg sina i kćeri, sad su mi sinovi najveći neprijatelji i to je toliko grozno za gledati i slušati da bi se koji put najradije pokrila dekom po glavi i pravila se da ih ne poznajem. To rješavam tako da ih razdvajam, više nedam starijem (koji je najveći provokator od svih) da ikud ide di ide mlađi, branim sve što se da zabraniti, sakrivam daljincke, prijetim, ludim. Ovo mi je bolna tema.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jel uopće normalno da 12,5-godišnjak konstantno podhebava, ponižava i provocira 7-godišnjaka? (nije da mu ovaj ostane dužan, mali živac kad popi.zdi, nastane eksplozija)

  13. #13
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Normalno ili ne, ja bi to rezala.
    Kad moje uhvati raspašoj najčešće se uhvatim čišćenja i njih uposlim. Jednom dam štrcalicu za stakla drugom krpu, nakon 10 minuta zamjena.
    Ili im dam zadatak da skuhaju večeru, počiste sobu, zaliju vrt...bilo šta, ali je bitno da skupa rade.
    Jel se oni baš stalno kolju ili imaju kvalitetne zajedničke trenutke?
    Jer moguće je da se prepucavaju i iz dosade.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Gledajući datume rođenja navedene djece (dakle 2 i 4 g.),odgovor je - nikako. Za 1-2 godine bit će idila jer je dovoljno mala razlika i ostog su spola.

    Među mojima je razlika nepune 4g. i igraju se skroz suradljivo otkad je mlađa napunila 2,5 (jer je uvijek bila naprednija i ozbiljnija, a starija bebastija i mlađa nego što joj godine kažu).

  15. #15
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je nevjerojatno da dopustate da se djeca s tolikom razlikom u godinama tuku. To nikako nije ravnopravno. Ja bi to zaustavila na bilo koji nacin.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jel uopće normalno da 12,5-godišnjak konstantno podhebava, ponižava i provocira 7-godišnjaka? (nije da mu ovaj ostane dužan, mali živac kad popi.zdi, nastane eksplozija)
    Nnormalno je. Ja se nadam da ce proci uskoro.

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Moji se ne tuku jer to stvarno težem u korijenu, ali se zacikavaju stalno
    Čim je jednom ili drugom dosadno krene dernek, pri tom je b puno suptilniji pa često ispadne novinare, ali ne kod mene. I ja to rješavam ili fizičkim razdvajanjem ili baš zajedničkom aktivnosti, ovisno o prilici.

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Niti dozvoljavam niti mogu to srezati u korjenu. Ne reže se to tako lako kod ovakve djece. Sve druge kombinacije su ok ali njih dva ko dva bijesna psa. Ovaj stariji uživa u provokacijama i kad malo razmislim, rijetki su trenuci kad ga ne bocka, kad je mir. Ne znam u čemu je problem, možda pokazuje svoju nadmoć, to što je stariji on tumači tako da ima pravo kakati što ga volja. Kako misliš "zašto dozvoljavam"? Pa naravno da ne dam i da ludim zbog toga jer mi je žao malog. Sve moguće kazne su u opticaju a i ja prakticiram grupni rad-metle, krpe u ruke pa lajte svi zajedno, bar će biti nekakve koristi od svega toga. A i dosada igra veliku ulogu u svemu tome jer ovo je prvo ljeto da ove starije mroam doslovno tjerati na plažu, nemaju neko silno društvo, ekipu iz razreda im se neda zvati, neda im se hodati, plivati..da im se samo ležati po kaučima, foteljama i krevetima. S daljinskih u ruci. Živčana sam ko pas zbog toga i ovo je prvi put da onako istinski isčekujem 9. mjesec da počne škola, da imam malo mira u kući.

  19. #19
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako? Ne samo vriska nego i udarci, naguravanja...
    Nekad glumim suca, češće ne, u pravilu se trudim usmjeriti ponašanje u svađi umjesto prekidanja same svađe.

    Mi smo dugo imali problem da mlađi suptilno izaziva starijeg koji onda plane i razbije ga. U takvim i sličnim slučajevima slala sam ih oboje u kaznu-jednog radi izazivanja drugog radi udaranja.

    Sve u svemu, gurali smo dan po dan kroz najgori period. Bolje je postalo otkad sam bolesno doslijedna oko ponašanja koje ne dozvoljavam.
    Ovako i ja ... s tim da ja natjeram obje da se ispričaju jedna drugoj pa im je to jako teško ( i udarac na ego) pa se ispričaju smiješnim glasom ili uz durenje, ali se ispričaju i onda u kaznu. I stvarno, otkad sam svako takvo bijesno ponašanje ( svakih 5 min) počela sankcionirati, nakon 2-3 dana same su se počele zauzdavati jer su znale da slijedi kazna od 10 min u sobi- svaka u svojoj ( da se i tamo ne pokolju). Bilo je smiješno kad je mlađa izašla iz kazne van, došla do sestrine sobe i pitala me: " Mama, a smije li i seka van?" ( već je zaboravila svađu i htjela je nastaviti igru)

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nevjerojatno da dopustate da se djeca s tolikom razlikom u godinama tuku. To nikako nije ravnopravno. Ja bi to zaustavila na bilo koji nacin.
    da umrem od smijeha
    kod nas uvijek ova od skoro 11 godina dobije batina od ovog sa malo više od 5

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da umrem od smijeha
    kod nas uvijek ova od skoro 11 godina dobije batina od ovog sa malo više od 5
    Je, kada nisi slušala i dovela ju na karate.
    Znam, znam sve...

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma nisam se ja za nju raspitivala za karate
    nego za maloga
    da ga nauče da se ne batina u napadu, nego u obrani
    LOOOOL

    di bi ona još i karate strpala, uz glazbenu, odbojku i njemački?

  23. #23
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da umrem od smijeha
    kod nas uvijek ova od skoro 11 godina dobije batina od ovog sa malo više od 5
    isto i kod nas, samo suprotan spol
    ovaJ od 9 dobije batine od ovE od malo više od 3 :bez_smajlića:

  24. #24
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Joooj, ja sam mislila da smo mi disfunkcionalni po tom pitanju, malo mi je lakse kad vidim da je kod vecine tako.
    Frustrira me sto ne mogu tome stati na kraj.
    Danas smo imali goste koji nam ne dolaze cesto, i moji su decki radi tog svadjanja ispali ko mali divljaci.
    Ajme, imam osjecaj da ljudi misle da su skroz neodgojeni.

    I moji su se do nedavno znali potuci (stariji mladjega), ali to smo uspjeli srediti, tako da sada samo galame.
    A jos me i zabrinjava kako ce ta njihova vriska utjecati na bebicu. Iako, ona ne pokazuje da joj to smeta, mozda se jos u trbuhu navikla na to.

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Svakom ponašanju se može stati na kraj. Samo to ne ide preko noći, mi smo s E. sustavno radili na više polja pa je trajalo sigurno godinu dana (dobro, bilo je tu i drugih stvari).

    I apsolutno se slažem s Jadrankom, tučnjau režem bilo kojim sredstvima.
    Ali sve pohvale Judu, moram priznati da se savršeno uče samokontroli.

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    baš me zanima kako režete
    dok ja dođem do njih, to je već u zahuktalom stadiju
    a onda nas treba dvoje snažnih odraslih da ih fizički razdvojimo

    zato ja cijeli dan čekam 21 h

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kako režeš? Jednostavno rečeš: DOSTA! Prvi put kad se potuku. I jasno pokažeš da to ne dozvoljavaš.
    Malo tučnjave i rivalstva među braćom je normalno. Ali, ne stalno.
    Što kažu, zašto se tuku?

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa ko da njima treba razlog?

    on dođe i počne je izazivati, ona poludi pa ga klepi, pa on vrati 11 puta jače, pa ona opet njemu i tako to krene...
    nema "dosta", ne doživljavaju nas uopće
    kažem ti, jedino fizičko razdvajanje, ali je to nemoguće ako nismo oboje kod kuće

    a najčešće, dok dođemo do njih, već je u krvoločnoj fazi

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    baš me zanima kako režete
    dok ja dođem do njih, to je već u zahuktalom stadiju
    a onda nas treba dvoje snažnih odraslih da ih fizički razdvojimo

    zato ja cijeli dan čekam 21 h
    Ja si ne mogu zamisliti da Apri netko ne sluša.

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, i tete u vrtiću mi kažu: da Vas ne poznajemo, mislili bismo da lažete.
    Vaša djeca su najodgojenija djeca koju znamo, tako krasna i kooperativna.

    yeah, right!

  31. #31
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Odgovor na pitanje : pogledom!

    Ne tuku se, ali se kako se to stručno zove pokoškaju.

  32. #32
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    baš me zanima kako režete
    dok ja dođem do njih, to je već u zahuktalom stadiju
    a onda nas treba dvoje snažnih odraslih da ih fizički razdvojimo

    zato ja cijeli dan čekam 21 h
    Pa to je to. Ako sam u blizini, reagiram odmah i sve ok. Ali ako u kuhiji kuham ručak, ili radim nešto drugo, koji put se stignu "dohvatiti" prije nego dođem do njih. I uglavnom nije velika tučnjava, nego par udaraca s obje strane. I onda obje zavijaju.

  33. #33
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa ko da njima treba razlog?

    on dođe i počne je izazivati, ona poludi pa ga klepi, pa on vrati 11 puta jače, pa ona opet njemu i tako to krene...
    eto, isto ovako

  34. #34
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, i tete u vrtiću mi kažu: da Vas ne poznajemo, mislili bismo da lažete.
    Vaša djeca su najodgojenija djeca koju znamo, tako krasna i kooperativna.

    yeah, right!
    a i ovo ću potpisati

  35. #35
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mislim da bi komotno mogla u kupovinu dva metra konopa da me ne doživljavaju. Ja to sasvim sigurno ne bi preživila :rospija:

    Ali ruku na srce, od dva mala divljaka s kojima se nikad nije znalo što je sljedeće na redu stasali su u prekrasne, suradljive dečke.
    A kako ih razdvajam?Tako da ih upozorim na posljedicu ako me momentalno ne dožive..

    A posljedica je odlazak u sobu.

    Sad baš mislim, ima sigurno tri dana da nitko nije bio u kazni, ljubi ih majka!

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, i?
    šta se dogodi ako odu u sobu?
    a gdje su dotad bili?

    mi nemamo neke kazne jer im ni do čega nije nešto posebno stalo

    ja želim vjerovati da je to faza koja će proći za... određeni broj godina

    priča mi bratić kako su se njegova djeca potukla u autu kad su išli napraviti osobnu starijemu
    dakle, sa 16 ili 18 godina
    non-stop su se mlatili

    a sad su ozbiljni i krasni, nimalo problematični, najbolji studenti na teškim fakultetima, odgovorni...

    ima nade i za nas
    možda

  37. #37
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Šta i?

    Nema dalje, razdvojim ih, smire se i nastave s igrom.
    Nikad ih ne kažnjavam sa stvarima do kojih im je stalo, to mi je skoro u rangu zlostavljanja (tipa čekaš odlazak u kino/park/sladoled/rođendan...
    i onda-nema).

    Kazne (posljedice, kako hoćete) djeluju jedino ako roditelj vjeruje u njih.
    A ja vjerujem da kad si ljut i tuče ti se nije loše odmaknuti se i ohladiti.

    Naravno da će više manje sva djeca prerasti tu fazu, ali to ne znači da ću prihvatiti ili nedajbože pozdraviti takav način ponašanja. Pa sam našla način kako da ga ispravim.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, tvoji su blizu po godinama, pa se mogu zajedno igrati

    kod nas... ova svira, on čačka po njoj
    rat
    ona piše zadaću, on izaziva
    rat
    i sve tako
    on bi se igrao, ona ima pametnija posla
    rat

    i tako ti je to

    nije mi ok da se tuku, ali još nismo pronašli kako to spriječiti/zaustaviti osim da smo stalno zajedno s njima u prostoriji
    a to, bome, niti možemo, niti hoćemo
    Posljednje uređivanje od apricot : 28.07.2013. at 23:35

  39. #39
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mala ispravka: ovako pišući pripisujem sve zasluge sebi i mmu, ali jako važan faktor je naravno i odrastanje. Nama su se tu stvati sretno poklopile, počeli smo na pravi način u pravo vrijeme.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dakle, ipak se sve zasluge vaše
    mi ostali nismo počeli u pravo vrijeme ni na pravi način

  41. #41
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Je blizu su, valjda zato i funkcionira ovaj naš način.

    Ništa, sistem pokušaj-pogreška, a u tome prođe vrijeme i klinci sazriju.
    Pa se onda možeš hvaliti kako si pametna, ovako k'o ja

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A bas mi idete na zivce vi sto to sqezete u startu. Ko da Apricot i ja lezimo zavaljene u fotelji,gledajuci súoje divljake kako se mlate. Pa normalno da reagiramo. Samo sto su nasa djeca mozda malo zesca nego vasa. Moji se ne mlate toliko fizicki koliko uerbalno. Da íh cujete sto sve izgovore,i vas bi bilo sram a kamoli nece mene. Najdraze mi je kad nam dodju malo finiji gosti,turisti npr,pa moji pocnu sa kretenima,debilima,govancima..ima da u zemlju propadnem

  43. #43
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    moji se ne tuku - barem ne pred nama odraslima
    izuzimam guranje u prolazu, stipanje, nogatanje kad sjede jedno blizu drugoga... i kad misle da ne vidimo

    neki dan me frendica spustila na zemlju, komentiramo to svadjanje, pa kaze - ona i sestra su se mlatile cesto, i to do visih razreda oš, ali kad su bile same. mama nikad nije saznala

    izludjuje me neprestani verbalni ispadi, prepucavanje, provociranje, pametovanje jer zna da ce ovaj drugi poludjeti, prikrivene i otvorene uvrede (ispod glasa kad sam u blizini), omalovazavanje, prijetnje ...
    za pop****
    cim pocnu, meni mrak na oci pada

    nekad zaurlam (npr. kad dodjem umorna s posla), nekad smireno zamolim da prestanu istog casa (kad sam smirena i odmorna)
    mantram da ce proci.... kadgod

  44. #44
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Trina, boje me se

    Sreća pa se ne časte riječima, očekujem sad na jesen kad stariji krene u školu :puni pušku:

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, ni moji se ne časte riječima
    iako ja puno psujem i imali su od koga naučiti
    a i prevelika je razlika da bi provocirali jedno drugo

    najčešće počne tako da mali veliku počne ljubiti
    i viče: ljubilica ljepljivica
    to znači da joj se omota oko nogu i tijela
    onda ona poludi jer je to atak na njezinu slobodu
    a onda on poludi
    i... namlati je
    jer se ona ne zna braniti nego legne na pod i prima udarce
    to mi se čini kao puno već problem od same tuče

    zapravo, boli me briga što se mlate
    samo da ne cvile i ne zovu
    i, što mi je uvjerljivo najgore, da ne lupaju vratima
    e to ne mogu podnijeti
    Posljednje uređivanje od apricot : 29.07.2013. at 06:43

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, ni moji se ne časte riječima
    iako ja puno psujem i imali su od koga naučiti
    a i prevelika je razlika da bi provocirali jedno drugo

    najčešće počne tako da mali veliku počne ljubiti
    i viče: ljubilica ljepljivica
    to znači da joj se omota oko nogu i tijela
    onda ona poludi jer je to atak na njezinu slobodu
    a onda on poludi
    i... namlati je
    jer se ona ne zna braniti nego legne na pod i prima udarce
    to mi se čini kao puno već problem od same tuče

    zapravo, boli me briga što se mlate
    samo da ne cvile i ne zovu
    i, što mi je uvjerljivo najgore, da ne lupaju vratima
    e to ne mogu podnijeti
    Apri , zrin to radi isključivo jer mu je dosadno.
    i to mu je stimulacija.
    nema tu nikakvog drugog razloga.
    nazalost , i M . to radi E. obavezno kad se ne bavi nekom aktivnosti koja ga dovoljno stimulira ( računalo ili prijatelji).
    E. njega cima ponekad , ali to je naruceno ponašanje isključivo od njega , ona je tip kao orka sposobna je sama organizirati mastovitu igru .
    udaranje ne toleriram iz objetktivnih razloga , ali sigurno bi i toga bilo da kuća nije tako mala pa ih mogu držati na oku.
    u našem slučaju te dernjave i svadanja imaju jedino veze sa dosadom i željom za stimulacijom , nema niti jednog drugog razloga .
    Nije da me to tjesi , i dalje me nervira.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    većim dijelom i jest zbog toga, ali se potuku i kad idu na tuširanje
    znači, imaju zadatak koji treba biti obavkjen u nekom očekivanom vremenu
    i opet se pomlate
    pa se ganjaju po kući
    pa lupaju vratima
    pa vrište
    pa cvile

    ja stvarno nemam namjeru animirati ih/ga stalno
    i treba mu ponekad biti dosadno
    ne može stalno imati vanjske podražaje u smislu zabave

  48. #48
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    većim dijelom i jest zbog toga, ali se potuku i kad idu na tuširanje
    znači, imaju zadatak koji treba biti obavkjen u nekom očekivanom vremenu
    i opet se pomlate
    pa se ganjaju po kući
    pa lupaju vratima
    pa vrište
    pa cvile

    ja stvarno nemam namjeru animirati ih/ga stalno
    i treba mu ponekad biti dosadno
    ne može stalno imati vanjske podražaje u smislu zabave
    To je isto. Druga , zanimljivija aktivnost koja odgađa izvrsavanje dosadne obaveze.
    ne trebaš ga ti animirati, koliko gas ti njega animirala , njemu ne bi bilo dovoljno nego bi tražio jos stimulacije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.07.2013. at 07:35

  49. #49
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Apricot, meni se isto cini da je tu potrebna intervencija. I kod maloga, da nauci rijesavat svoje frustracije na drugi nacin, i kod male, da se nauci izborit za sebe. Ne mislim da maloga trebas posebno zabavljat da mu ne bi bilo dosadno, jer nije problem sta je njemu dosadno, nego je problem u nacinu na koji on rjesava dosadu. Al on je jos mal, i mozda mu je to samo navika koja ce proc sama od sebe, al mozda postane i jos izrazenija, a mozda ga i nesto dublje muci.

    Al i meni ovo za Orku, da legne i pusti da je namlati, zvuci kao veci problem. Ovo ti pisem iz perspektive nekog tko bi i sam lego i pustio da je brat (doduse stariji i puno jaci) namlati. Zasto? Zato sta mu necu dat gust da vidi da me povrijedio, zato sta ce tako brze proc, zato sta otac samo zeli mir i tisinu u stanu, i zato sta mi ionako niko nece pomoc, opca bespomocnost.

    Sigurno je kod tvojih sve to puno nevinije, i manje bolno. Al opet mislim da se treba po tome procackat, vidit kako se osjecaju, koliko ih to muci, i, ako treba, intervenirat. Mislim da neke stvari jednostavno ne treba pvstiti da prodju same od sebe.

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    on uopće svoje frustracije ne rješava na taj način
    dapače, lijepo iskomunicira
    niti je ona sklona puštanju da se po njoj gazi

    oboje su takvi isključivo u međusobnoj tuči
    ona da privuče pažnju, a on da napakosti
    jer, bez brige, zna i ona njega itekako klepiti, samo je svjesna da je jača, pa to rijetko koristi

    mi i to vidimo kao problem i nastojimo riješiti, ali nam baš i ne ide

    iako, njih dvoje se stvarno vole
    i tim su
    ako ja dreknem na jedno, ono drugo odmah trči u zagrljaj i postaju tandem

    u životu izvan kuće, on nema nikakav problem s agresijom (dapače, strašno je topao i konflikte rješava potpuno neagresivno)
    a ona se itekako zna izboriti za sebe

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •