Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Durex

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno Durex

    Ovako, dozvolila sam djeci danas da gledaju film koji je počeo u 20,50 - Još jedna priča o Pepeljuzi.
    U najavi piše da je komedija, mjuzikl,romantičan film.
    Djeca su 11 i 13 godina.
    I usred reklama u pauzi filma i to prije 22 sata bila je prilično duga reklama za prezervative i lubrikante?
    Jel normalno puštati takve reklame tako rano, ili ja pretjerujem.
    Mislim, djeca nisu reagirala komentarima ali nije mi jasno, inače takve reklame idu iza 22h i ne u takvom tipu filma.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 28.07.2013. at 22:19

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bome, ja mislim kako su to taman godine da saznaju što su kondomi i čemu služe
    ali bih više voljela da su to od mene prvi put čuli

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ne kažem ja da neznaju kaj je to, nego malo mi je pre lascivna reklama. Ono baš da kupiš.
    Bolje mi paše u neki "odrasli" film.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a daj
    pa prošli su godine kad je bajka završavala sa: i onda su živjeli sretno do kraja života
    sad se zna da poslije poljupca ide seks

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a daj
    pa prošli su godine kad je bajka završavala sa: i onda su živjeli sretno do kraja života
    sad se zna da poslije poljupca ide seks
    Samo ti meni vadi mast, vidjeti ću ja tebe za par godina.
    I da ja nemajka dozvoljavam kupovinu "Teen"-a, užas po tom pitanju.
    Prvi put na plaži , i tako....

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa i moja ima 11
    i zna čemu služi kondom
    već dosta dugo
    jer je već sa 9 pročitala onu knjigu za djevojčice i ispitivala o svakom poglavlju zasebno

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A jel bi odobrila da gleda reklame koje potiču kupovinu istih?
    I to u teen filmu?
    Dobro da u Teen još nisu počeli postavljati reklame za kondome.

  8. #8
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Bas danas u 22h poceo reality show (show sexa)! Ok,nasi su mali,i idu ranije spavati. Ali ona djeca koja idu kasnije i veca su,iii naravno sve kuze! Prebacis program,akmimas srece na vrijeme, ali npr.ja sam skuzila da je show na telki kad sam dosla iz kuhinje,a muz u kupaoni! Niti cujes niti vidis

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Danas u 18h su beogradskim kupalištem na kome je ponekad vikendom i preko 100 000 ljudi, prošetali momci maskirani u spermatozoide, reklamirajući Durex.
    Moja šestogodišnjakinja pitala je da li su se maskirali u peršun
    Prećutala sam odgovor jer ona zna šta su spermatozoidi, ali nismo još došli do teme da se seks upražnjava i bez želje da se začne dete. Koji bi uzrast bio prikladan za to? Ona inače prevrće očima kad ja počnem priču o trudnoći i rođenju, nju to ništa ne zanima.

  10. #10
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Danas u 18h su beogradskim kupalištem na kome je ponekad vikendom i preko 100 000 ljudi, prošetali momci maskirani u spermatozoide, reklamirajući Durex.
    Moja šestogodišnjakinja pitala je da li su se maskirali u peršun
    Prećutala sam odgovor jer ona zna šta su spermatozoidi, ali nismo još došli do teme da se seks upražnjava i bez želje da se začne dete. Koji bi uzrast bio prikladan za to? Ona inače prevrće očima kad ja počnem priču o trudnoći i rođenju, nju to ništa ne zanima.
    , moji je mali kao i tvoja star i nema pojma o tome, on ne bi ni skužio spermiće niti pokazuje interes da zna.

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Danas u 18h su beogradskim kupalištem na kome je ponekad vikendom i preko 100 000 ljudi, prošetali momci maskirani u spermatozoide, reklamirajući Durex.
    Moja šestogodišnjakinja pitala je da li su se maskirali u peršun
    Prećutala sam odgovor jer ona zna šta su spermatozoidi, ali nismo još došli do teme da se seks upražnjava i bez želje da se začne dete. Koji bi uzrast bio prikladan za to? Ona inače prevrće očima kad ja počnem priču o trudnoći i rođenju, nju to ništa ne zanima.
    pa to je odlično mjesto za reklamu
    i nekako mi draže da hodaju kao spermići, nego kao hamburgeri

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje obje znaju za kondome i obje su vidjele te reklame nekoliko puta i ne vidim problem

  13. #13
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    znam da takve stvari potiču kod djece razna pitanja koja su zapravo nama roditeljima neugodna i nezgodna, ali baš si nešto mislim: zar ne bi bilo bolje da se kupovanje kondoma i druge kontracepcije reklamira najnormalnije u svako doba dana a ne da to skrivamo od njih? možda kad bi od najranije dobi bili okruženi informacijama da je ta kupovina jednako "normalna" kao i kupovina npr. detergenta ili čokolade, pa bi i im to bilo usađeno "pod normalno", možda bi bilo puno manje maloljetničkih i neželjenih trudnoća i spolnih bolesti?!

    znam, znam , sad ćete reći "vidjet ću tebe za par godina kad počnu s pitanjima", ali obzirom da su već toliko izloženi sexu sa svih strana i medija, pa ga već sa 11 ili 13 godina smatraju kao nešto normalno i/ili čak "obavezno", zar ne bi tako trebalo paralelno i s ostalim stvarima koje idu uz sex?!

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja isto ne vidim problem u reklami za kondome, osim ako je možda vrlo eksplicitna pa sadržajem nije baš promjerena djeci - ali definitivno se u tim blokovima za reklame u vrijeme dječjeg programa svašta može vidjeti. Nisu problem same reklame nego više najave programa - na komercijalnim televizijama recimo za vrijeme crtića ili dječjih serija u bloku reklama puste reklame za dječje proizvode, ali onda najavljuju svoje buduće emisije tipa CSI-ja ili recimo isječke iz kojekakvih sapunica u kojima bude scena koje stvarno nisu primjerene djeci (mislim na nasilje).
    Tako da baš i nije uputno ostaviti i starije dijete pred TV-om bez nadzora.

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja nisam sigurna da su svi baš izloženi

    moji su izloženi u onoj mjeri u kojoj ja mislim da trebaju biti
    jer ne gledaju TV, ne listaju časopise...
    gdje se još može vidjeti ta "izloženost"

  16. #16
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ovo je razlog zašto ja dežuram dok gledaju crtane- Krv nije voda, CSI, leševi, krv, šamari..

    Još mi najmanje durex smeta (iako ne znaju tehnikalije, ali skužit će brzo).
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne vidim problem u reklami za kondome, osim ako je možda vrlo eksplicitna pa sadržajem nije baš promjerena djeci - ali definitivno se u tim blokovima za reklame u vrijeme dječjeg programa svašta može vidjeti. Nisu problem same reklame nego više najave programa - na komercijalnim televizijama recimo za vrijeme crtića ili dječjih serija u bloku reklama puste reklame za dječje proizvode, ali onda najavljuju svoje buduće emisije tipa CSI-ja ili recimo isječke iz kojekakvih sapunica u kojima bude scena koje stvarno nisu primjerene djeci (mislim na nasilje).
    Tako da baš i nije uputno ostaviti i starije dijete pred TV-om bez nadzora.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je razlog zašto ja dežuram dok gledaju crtane- Krv nije voda, CSI, leševi, krv, šamari..

    Još mi najmanje durex smeta (iako ne znaju tehnikalije, ali skužit će brzo).
    Slažem se... Reklama za Durex je u biti prilika da provjerim diskretno koliko uopće imaju pojma o odgovornom ponašanju u nekim situacijama i o stvarima koje će uskoro biti jako bitne, a kad postanu - kasno je započinjati razgovor o tome.

  18. #18
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi smo gledali. Klinci su pitali i ja sam im normalno odgovorila da je to ono isto što su me kad su bili manji pitali na blagajni kakve su to žvake. Ah, to. Dobro. To je bilo sve. Ja sam mojim odgovorila da je to guma koju koristee ljudi kad ne žele imati djecu, a žele raditi to što se radi da dobiješ djecu prvi put kad su pitali na blagajni još davno. Tako da problem reklame nije što spominje kondom i pokazuje, nego što je djeci i neiskusnima veza između lizanja, jagoda i voćnih boja i aroma još uvijek više vezana za sladoled nego za kontracepciju pa se djeci svidi. Sad sam im samo morala reći da ta guma ponekad treba i taj neki premaz da bi radila. Naravno dodala sam i to da smo mi koji to ne koristimo jako sretni što s tom smrdljivom gumom koju onda maskiraju kojekavim parfemima ne moramo imati posla. Da reklama nije zbunjujuća u tom veza seks/hrana ne bi me smetala i ja volim priliku da utvrdimo gradivo što se ne radi. Zapravo jednako mi smeta kao i Severina koja skida one klince za sladoled. I mi gledamo rijetko TV sad smo malo zatočeni pa su pali kriteriji, ali inače mi biramo što i gdje gledamo se su ovo retki petki. Preživjet ćemo

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo gledali. Klinci su pitali i ja sam im normalno odgovorila da je to ono isto što su me kad su bili manji pitali na blagajni kakve su to žvake. Ah, to. Dobro. To je bilo sve. Ja sam mojim odgovorila da je to guma koju koristee ljudi kad ne žele imati djecu, a žele raditi to što se radi da dobiješ djecu prvi put kad su pitali na blagajni još davno. Tako da problem reklame nije što spominje kondom i pokazuje, nego što je djeci i neiskusnima veza između lizanja, jagoda i voćnih boja i aroma još uvijek više vezana za sladoled nego za kontracepciju pa se djeci svidi. Sad sam im samo morala reći da ta guma ponekad treba i taj neki premaz da bi radila. Naravno dodala sam i to da smo mi koji to ne koristimo jako sretni što s tom smrdljivom gumom koju onda maskiraju kojekavim parfemima ne moramo imati posla. Da reklama nije zbunjujuća u tom veza seks/hrana ne bi me smetala i ja volim priliku da utvrdimo gradivo što se ne radi. Zapravo jednako mi smeta kao i Severina koja skida one klince za sladoled. I mi gledamo rijetko TV sad smo malo zatočeni pa su pali kriteriji, ali inače mi biramo što i gdje gledamo se su ovo retki petki. Preživjet ćemo
    Upravo ovo.
    Smeta me privlačnost reklame, od onih ploča u stilu DJ-a pa nadalje.
    I suprug mi kaže da je viđao reklamu u ranijem terminu.
    Moja djeca znaju životne činjenice i čemu kondomi služe, ali smatram da ovakve reklame nisu primjerene za njih.
    A onaj dio o lubrikantima i uživanju ne bih niti komentirala.
    To mi je u rangu reklama za cigarete, koje su hvala bogu zabranjene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •