Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 119

Tema: Depilacija cura

  1. #51
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    http://wellnessmama.com/4901/deodorant-bar-recipe/
    a sam radila po ovom receptu, malo modificirala.

  2. #52
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    dakle ovako - diy znači: uradi sam
    pišem najjednostavniju, vulgaris verziju dezića sa sodom bikarbonom - moš biti antitalent kolki hoćeš, ali ovo nemoš zeznut:

    1 mala žlićica sode bikarbone
    6 malih žlićica aru praha, rižinog brašna ili gustina (nekog škroba)
    to pomiješaš i spremiš u neku fensi šmensi kutijicu. nema mirisa. najlakše je nanijeti velikim, mekanim kistom za puder. i to je to. nije baš komplicirano. ali možeš zakomplicirati tako da u kutijicu kapneš par kapi eteričnog ulja po izboru i par puta dobro protreseš - prah će kroz dan-dva upiti ulje i fino mirisati.

    može i kao sprej:
    1/4 žličice sode bikarbone
    200 ml vode (ili hidrolata ako želimo komplicirati)
    pomiješati, promućkati u bočici sa sprejalicom i to je to. bitno je da je sprejalica fina, najbolje od nekog starog dezića ili parfema.

    može se napraviti i krema ili stick, ali to već zahtjeva upotrebu štednjaka

  3. #53
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ej stvarno, ovaj prah, zvuci vrlo nekomplicirano. cak i za mene

    hvala na svjetima u vezi dezica i svim ostalima.
    vec vidim jos bocica u kupaoni.

  4. #54
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ribice, ako ti se otapa na vrucini, mozda bi ga mogla staviti u frizider.

  5. #55
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ma je, ali onda ići do kuhinje, i trljati dok nije dovoljno mekano..ma ovak stavim koliko stavim i super
    Potpis:
    ljenčina

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni ti dezici iz kucne radinosti jaaako fino mirisu, al ne drze ništa. Napravila sam si jedan od zelene gline i sode bikarbone, shea maslaca i eteričnih ulja, koji prekrasno miriše prvih pol sata pod pazuhom. I to je to. Ja se svejedno mackam s tim ko blesava jer je fino. Al da je korisno - nije.
    Saša, jel ovaj koji preporučuješ drži?

  7. #57
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja bi se prikrpala s pitanjem. naime, moja sedmogodisnjakinja ima dlakavije noge od tate. od rodjenja je jako dlakava, al srecom s usiju, cela se povuko, a ramena i ledja su paperje. no noge su duge guste dlake.
    prema vasem iskustvu, kad pocnu djelovati hormoni, jel se dlake smanje ili povecaju?
    (vec mi je sad spomenula svoje dlakave noge kako je smetaju jer su ko muske )

  8. #58
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Nama i čista soda bikarbona rešava stvar. I dalje se znojimo, ali nema neugodnog mirisa.

  9. #59
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Marto drzi!

  10. #60
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Marta i meni drži, čak i bolje nego neki razvikani sa svom silom kemikalija, ok ne miririše cijeli dan po eteričnim uljima ali ja ne smrdim a prije sam se gadno znala usmrditi.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi se prikrpala s pitanjem. naime, moja sedmogodisnjakinja ima dlakavije noge od tate. od rodjenja je jako dlakava, al srecom s usiju, cela se povuko, a ramena i ledja su paperje. no noge su duge guste dlake.
    prema vasem iskustvu, kad pocnu djelovati hormoni, jel se dlake smanje ili povecaju?
    (vec mi je sad spomenula svoje dlakave noge kako je smetaju jer su ko muske )
    evo mojoj su se smanjile dlake na nogama, ima 11 godina.
    Ne znam točno kada, no prije par mjeseci smo to komentirale.

  12. #62
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se malo raspitivale jer neke od njenih prijateljica su u toj fazi (ona jos nije), i ovdje preporucuju nekakvu delikatnu kremu za brijanje za pazuhe, navodno bas pogodnu za pubertetlije... Pogledat cu kako se zove, pa napisati.
    Ups, ispravak - pisala sam jucer post sa pol' mozga :sram: - ne radi se o delikatnoj kremi za brijanje za pazuhe, nego za kremi za depilaciju pazuha koja bi trebala biti njezna i bas za cure u pubertetu.
    Jucer sam prosla kraj ducana no nije radio, pogledat cu ovih dana, pa svejedno javim.

  13. #63
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi se prikrpala s pitanjem. naime, moja sedmogodisnjakinja ima dlakavije noge od tate. od rodjenja je jako dlakava, al srecom s usiju, cela se povuko, a ramena i ledja su paperje. no noge su duge guste dlake.
    prema vasem iskustvu, kad pocnu djelovati hormoni, jel se dlake smanje ili povecaju?
    (vec mi je sad spomenula svoje dlakave noge kako je smetaju jer su ko muske )
    kod moje isti slučaj s nogama, s pubertetom se ništa nije promijenilo.
    počela je s brijanjem jer se bojala depilacije,
    sada se već dvije godine depilira.

    ja imam problem s depilacijom, dlake mi užasno urastaju.
    do sada je bilo tu i tamo koja, a ove godine sam proklela depilaciju,
    sve do jedne dlake ispod koljena su urasle, ali sve,
    to je tako katastrofalno izgledalo.
    jedva sam čekala da se izvuku i sada sam na staroj dobroj britvici.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    tnx na odgovoru. iako me nije usrecio :D

  15. #65
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ni mene
    jer i moja ima dlake po potkoljenicama, posebno ispod koljena
    oduvjek
    (isto je rođena dlakava, imala je uši ko majmunče)
    pa sam se sve nadala da će te dlake otpasti

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    moja je 7.5, bila ovo ljeto s tehničarima na moru, ona najmlađa ( tj. jedina ispod 12 godina) i sad naravno velke cure nabacuju sve i svakaj, i mala mi dojde doma i veli za depilaciju, a mala doslovno ima 2-3 dlake koje su jako svjetle, naravno da nećemo to sređivati, pa i ja se samo pred more malo zdepiliram, a u zimu tak i tak ne mogu nosit najlonke pa me to malo zagrije ( ne smije ni ona nosit štrample ni najlonke)

    zaboravila ja bili na moru mi i ošli malo se igrati na pjesak i ztak ja malo zemem i kao umasiram u noge, počne i ona i veli vidi kak imam manje dlaka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.08.2013. at 08:45

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kod moje isti slučaj s nogama, s pubertetom se ništa nije promijenilo.
    počela je s brijanjem jer se bojala depilacije,
    sada se već dvije godine depilira.

    ja imam problem s depilacijom, dlake mi užasno urastaju.
    do sada je bilo tu i tamo koja, a ove godine sam proklela depilaciju,
    sve do jedne dlake ispod koljena su urasle, ali sve,
    to je tako katastrofalno izgledalo.
    jedva sam čekala da se izvuku i sada sam na staroj dobroj britvici.
    jesi probala secernu pastu? Meni manje urastaju nakon paste, puno manje nego nakon voska. Samo sto postupak depilacije trajeeeee...

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja ću samo o svom iskustvu koje mi je još uvijek zbunjujuće jer je u suprotnosti i s onim što pišete i s onim što se dade naći po netu i časopisima.

    Dlake su mi jake, crne, duge i imam ih na potkoljenicama toliko da se ne osjećam uredno ako ih ne sredim (bar ljeti )
    Depilirala sam se:
    kod kozmetičarke - efekt kratko traje, dlake rastu nakon niti 10 dana, treba ih opet pustiti da se pođeš srediti, a dotle si neuredan i što je naj najgore URASTAJU
    sa aparatićem za čupanje - isto kao i kod kozmetičarke samo jeftinije...e da, i boli, navikneš se, ali uz sve, još i boli
    sa šećernom pastom - sve isto s tim da je najjeftinije i da se trebaš ispraksirati, bila sam maher
    sa hladnim voskom kod kozmetičarke ili doma - sve isto kao gore, s tim da doma time katkad znam riješiti bikuni zonu koju onda pazim i mazim 2 dana da se ne iziritira od ruba gaćica

    u konačnici sa kvalitetnom ženskom britvicom, mijenjam patrone, riješim i noge i pazuh kad se tuširam, prije brijanja namažem gelom za tuširanje malo obilatije, poslije se ne trljam ručnikom nego tapkam i zadovoljna sam.
    Od puberteta su mi dlake ispod pazuha na širem području i jače nego prije, a takve su i svim ženama moje dobi, bez obzira na način depilacije.

    Noge skeniram pomno i brijanjem mi ne urastaju dlačice (mora biti oštra i kvalitetna, koristim Venus, onu prošlu liniju). Dlake mi nisu gušće iako se kozmetičarke zaklinju da će se progustiti, nisu ni jače, nego crne i kad izrastu, dođu do svoje duljine i to je to.
    Dakle, bojim se da nas industrija preparata ipak fila sa strahom od zgušćavanja dlaka.

    BTW, MM-u bi trebala se stvorit gusta brada na bradi jer se stalno brije, a nikako. E, to je šteta!

  19. #69
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa to nema nikakvog smisla. Kako bi dlake bile gusce, pa ne moze se stvoriti dodatni korijen brijanjem! Isto se depiliram britvicom.

  20. #70
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje iskustvo je da sam s godinama sve više dlakava. :koma:
    Imam idealnu kombinaciju, svijetlu put, a crnu kosu, crne obrve i naravno crne dlake.
    Najidealnije mi je kad ih skinem voskom u salonu, ali puno puta mi je to problem, jer gubim puno vremena, nemam salon blizu.
    Britvica mi je koma, jer mi izrastu preko noći.
    Sad sam odradila aparatom za čupanje u kućnoj radinosti, a prepone uz gaće kod kometičarke, jer mi tu jako urastaju.
    Počela sam prelaziti aparatom svakih par dana, tako da kad izbije po nekoliko dlaka, odmah ih odstranim.
    Sad je ok, drži mi več dugo, ali baš treba biti uporan i stalno te dlake micati.

    Milijon puta sam več rekla, da imam pravo na jednu želju što bih popravila na sebi, tražila bih da mi ukinu sve dlake osim kose, obrva i trepavica, a bome nisam savršena u ostalim dijelovima tijela, nego jednostvno mrzim te dlake, odvratne su mi i ima ih puuuuuuuuuno previše.

  21. #71
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni su bogme najviše vidljive dlake bile dok sam ih brijala, već godinama koristim aparatić za ispod koljena i ne boli me više ništa, puno sporije rastu i slabije se vide, ovo iznad i prepone izdepliram svako toliko voskom kod koemetičarke a prepone i bikini mi jedino s šećernom pastom ne urastaju toliko, ali sam odustala u trudnoći jer me dosta bolilo i ranije a sad skupljam hrabrost da se sredim prije poroda

  22. #72
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to nema nikakvog smisla. Kako bi dlake bile gusce, pa ne moze se stvoriti dodatni korijen brijanjem! Isto se depiliram britvicom.
    nama je pok. profesor histologije (bio je ćelav ) rekao kada bi dlake nakon brijanja rasle gušće i čvršće ne bi bilo ćelavih
    to nam se samo čini, jer kad je dlaka skroz kratka, koji dan nakon brijanja, izgleda puno čvršće
    a kada se čupa, ne iščupaju se sve jednakomjerno, pa ni ne rastu sve u isto vrijeme i nemamo tako dojam jačine i gustoće

    pazuhe brijem, nezamislivo mi je tamo čupati
    a noge čupam, aparatićem, samo potkoljenice, drugo ne moram tretirati, a ni potkoljenice nisu nešto previše dlakave
    1x tjedno prođem aparatićem, pokupim one što nisam u prošloj turi, ili su se slomile, pa su sad taman za čupanje
    i sve ok
    koja tu i tamo uraste, ali ne da bi radilo neke probleme

    tako planiram predložiti i V, kada za to dođe vrijeme
    ali poznavajući njen paničan strah od boli, mislim da ćemo sve rješavati britvicom

  23. #73
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo je da sam s godinama sve više dlakava. :koma:
    Imam idealnu kombinaciju, svijetlu put, a crnu kosu, crne obrve i naravno crne dlake.
    Najidealnije mi je kad ih skinem voskom u salonu, ali puno puta mi je to problem, jer gubim puno vremena, nemam salon blizu.
    Britvica mi je koma, jer mi izrastu preko noći.
    Sad sam odradila aparatom za čupanje u kućnoj radinosti, a prepone uz gaće kod kometičarke, jer mi tu jako urastaju.
    Počela sam prelaziti aparatom svakih par dana, tako da kad izbije po nekoliko dlaka, odmah ih odstranim.
    Sad je ok, drži mi več dugo, ali baš treba biti uporan i stalno te dlake micati.

    Milijon puta sam več rekla, da imam pravo na jednu želju što bih popravila na sebi, tražila bih da mi ukinu sve dlake osim kose, obrva i trepavica, a bome nisam savršena u ostalim dijelovima tijela, nego jednostvno mrzim te dlake, odvratne su mi i ima ih puuuuuuuuuno previše.
    pričekaj klimakterij, onda bi ti trebale dlake biti slabije
    jedino što će tada bolje rasti brada i brkovi

  24. #74
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Znaš što, brada i brkovi mi več sad rastu. :luda sam:
    A ruke koje nikad nisam trebala depilirati, več pomalo izgledaju kao da bi trebalo.

  25. #75
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ne znam da li budu gušće i jače nakon brijanja, ali mi smeta to što već za 12 sati izrastu. Nakon depilacije šećernom pastom sam mirna bar 10 dana. Sa aparatićem mi jako urastaju.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam neki dan pričala s frendicom o tome, ona ima djevojčicu od 10 godina koja već ima crne dlačice, i to dosta jake,
    pa je bila kod dermatologice sa njom da je puta što bi bilo najbolje napraviti za riješiti pitanje tih dlačica.
    meni sada nije jasno, kada zapravo počinju te dlačice biti "one prave" dlačice. Znam da pitanje zvuči glupo, ali puno curica koje
    viđam unaokolo, od 4,6,8 godina već imaju prilično dlačica.neke od njih ih stvarno imaju puno i ne izgledaju mi sad nešto puno nježnije od npr. mojih,
    ono prave dlačice. a nećeš sad depilirati dijete od 8 godina ili?
    vjerojatno je i ta curica od 10 i nekoliko godina ranije imala dosta dlačica, ali su se sad malo još progustile i počele joj smetati.

  27. #77
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pričekaj klimakterij, onda bi ti trebale dlake biti slabije
    jedino što će tada bolje rasti brada i brkovi
    je, meni su od uvijek slabe i ni jedna depilacija nije izdrzala ni 50% vremena reklamiranog perioda glatkoce.
    zapravo, aparatic i vosak su mi trgale dlacice, cak ni secerna pasta nije bas sve pocupala vec je dosta potrgala.
    kazu da je to do kozmeticarke, a ja ni kod jedne nisam bila 2 puta, tako da ili imam tanke dlake ili naletavam na lose kozmeticarke.

    sto se tice nadusnica (odbijam to zvati brkovi ) nestali su dok sam bila trudna. sad se lagano vracaju. i one divlje dlake (imam ih 3 na licu).

    nakon prve trudnoce, kad su se hormoni smirili, tad sam naglo odlakavila. dlake su postale duze, ne i gusce. srecom pa su svijetle pa mi ne pada na pamet depilirati ruke.

  28. #78
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da, upravo sam na moru primjetila da moja skoro 7,5godisnjakinja ima dlake iznad pise :eek:
    jos su proljetos bile paperje, sad vidim i smjer rasta, onaj pravi rast. meni je to ful prerano

  29. #79
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Jednom sam izdepilirala ruke do iznad lakta, pa sam shvatila da izgledam kao da imam dlakave kratke rukave. Onda sam ih uklonila do ramena, ali mi se jasno video prelaz na dlakava leđa. Nikad više nisam tako nešto pokušala.

  30. #80
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    samo sa zahvalim na preporukama na boujurois i naturallyfresh.. kupila um dm u hrvatskoj (vani ih nema) i stvarno su dobri! hvala!
    i pritom ne kostaju puno.
    locitane nisam jos probala, ali budem.

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to nema nikakvog smisla. Kako bi dlake bile gusce, pa ne moze se stvoriti dodatni korijen brijanjem! Isto se depiliram britvicom.
    x
    i već 25 godina čekam da vidim te guste, tvrde dlake, al jok. uvijek iste
    urbana legenda.

    cca 2 puta tjedno prođem britvicom noge i pazuh i bikini i to je to.
    po ljeti.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Seni, ja sam isto jedna od onih koje britvica užasno iritira. Oštra - tupa, muška-ženska, skupa - jeftina... Nije bitno, iza svake ostaje crvenilo i pečenje. Aparatić za depilaciju mi je spas i za noge i za pazuhe. Možda je tvojoj curi stvarno do dezodoransa, ali ako nije, razmisli još jednom o čupanju dlaka, mene je spasilo..

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pričekaj klimakterij, onda bi ti trebale dlake biti slabije
    jedino što će tada bolje rasti brada i brkovi
    Potpis, s iskustvom!

  34. #84
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Podižem temu.
    Kupila bih kćeri (14 i pol godina) epilator, ne pretjerano svemirski i po mogućnosti nježan.
    Imate li možda neku preporuku (apsolutno se ne kužim u to)?
    Može i u inbox, ukoliko se ovdje ne smiju spominjati nazivi.
    Hvala unaprijed.

  35. #85
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    iz mog iskustva ja bi ti rekla da je sve isti drek. imala sam, a i sad imam braunov silkepil, neki sam kupila na snizenju.

    Sestra je kupila necakinji koja ima problema s dlakama onaj aparat s tzv. IPL tehnologijom, kaze da je zadovoljna. Na trzistu su od Philipsa i od Remingtona, koliko se ja sjecam, ali znato variraju u cijeni, za isti broj sati.

  36. #86
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ima li negdje kod nas za kupiti brijaćih aparatića za žene? Ja sam svojevremeno imala jedan mali "ženski" brijaći aparat, bolje rečeno curičasti, ali sad kad sam guglala nalazim samo epilatore.

  37. #87
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    iz mog iskustva ja bi ti rekla da je sve isti drek. imala sam, a i sad imam braunov silkepil, neki sam kupila na snizenju.

    Sestra je kupila necakinji koja ima problema s dlakama onaj aparat s tzv. IPL tehnologijom, kaze da je zadovoljna. Na trzistu su od Philipsa i od Remingtona, koliko se ja sjecam, ali znato variraju u cijeni, za isti broj sati.
    malo sam gledala ponudu i ostala u čudu: ima more različitih modela, a bogme variraju i u cijenama od 250 do 1500 kn , pa sad ti budi pametan :D

  38. #88
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ma to ti je zbog dodataka. i koliko god reklamirali bezbolno, meni niti jedan nije bezbolan na npr. noznom placu

    vidi ovo

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ma to ti je zbog dodataka. i koliko god reklamirali bezbolno, meni niti jedan nije bezbolan na npr. noznom placu

    vidi ovo

    to mi nikad nije palo na pamet ić čupati

    ovo jako zgodno izgleda i veliki i mali epilator

  40. #90
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    neko ima nadusnice, neko pletenice na palcu.
    e sad ce mi svi gledati palac kad me vide

  41. #91
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    neko ima nadusnice, neko pletenice na palcu.
    e sad ce mi svi gledati palac kad me vide
    dogovaraj susrete od 10-4 mjeseca

  42. #92
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Cijena u principu ovisi i o broju pinceta i brzina, a ne samo dodataka.
    Ja gledam za svoje i mislim uzeti neki između 600-800 kuna.
    Evo tu se mogu usporediti: http://www.elipso.hr/mali-kucanski/d...FRQatAodOnsC4A
    Ja koristim silk-epil već 15 godina i super sam zadovoljna.

  43. #93
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Imala sam 15 godina neki philips, ne pretjerano skup. Samo depilator. Zadnjih 6-7 isto imam philips s izmjenjivim glavama: depilator i brijac, a brijac ima jos dodatak za brijanje tak da mogu izbrijati dlacice na duljinu par milimetara.
    Onaj stari je bio robusniji i cvrsci, ali i ovaj novi dobro radi.
    Odaberi onaj koji ti je lijep

    Zar nije epilator=brijac?

  44. #94
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Kod depiliranja treba dobro napeti kozu, jednom rukom zategne, drugim cupa. I dio koji je odmah na kosti zategnuti tako da ne bude bas odmah ispod kost.
    Krace dlacice - manje boli. Zeznuto je samo na preponama, to mozda bolje da odradi kozmeticarka.
    I kupi joj cistu aloe veru. Treba namazati odmah poslije depiliranja da se koza smiri.

  45. #95
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    i ja se mucim s tim, ali mi izgleda da mi je curka manje dlakava od mene, vidjet cemo kako bude rasla
    ja skidam sve, i ruke isto, jer imam divnu, gustu, snaznu dlaku apsolutno svugdje na tijelu
    i na noznom palcu, spajka, nisi sama
    i da, tu boli!
    pa kombiniram:
    aparatic na potkoljenicama,
    vosak na ostatku nogu,
    secernu pastu/brijanje/kremu na bikini zoni,
    brijanje/vosak na pazusima,
    aparatic/vosak na rukama,
    secernu pastu/pincetu na nadusnici

    jednom mjesecno kod kozmeticarke na vosak, izmedju doma
    psujem, znojim se, mucim, sporkam kupatilo, sve izlijepim, iznerviram se
    srecom ne mozes odustati na pola
    zadovoljna sam jedino kad to kozmeticarka sredi
    bikini pomalo urasta, na nogama se dosta lomi pa svaki dan mozes malo popravljati...

    sad sam isla cetiri puta na laser pazuha, jer i nakon brijanja uvijek izgleda ruzno, onako tockasto
    pecka, ajde kratko traje, ali svaka seansa je 400 kn
    i nije sve otislo, mozda 70%
    tako da definitivno odustajem od te metode, a nadala sam se, ako uspije, bar jos bikini srediti
    uglavnom, mrzim depilaciju i to sto je toliko trebam
    ajde, jedino se s godinama nesto malo gustoca dlake smanjuje

  46. #96
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    i ja sve skidam, pazusi obavezno šećernom pastom jer onda jedino lijepo izgledaju kad su depilirani, ostalo vosak. i neki dan sam s užasom ustanovila da se depiliram punih 25 godina, a da su se dlake prorijedile za možda 5-10%

  47. #97
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sve skidam, pazusi obavezno šećernom pastom jer onda jedino lijepo izgledaju kad su depilirani, ostalo vosak. i neki dan sam s užasom ustanovila da se depiliram punih 25 godina, a da su se dlake prorijedile za možda 5-10%
    Meni ni malo.
    Jedino obrve na dijelu koji stalno čupam, prorijedile se možda za 25%. Drugo ništa.
    Užas!
    Sad idem na brazilsku svaka 2 tjedna i napokon sam odahnula od dlaka.

  48. #98
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam zadnji epilator imala preskupi Silk-epil 7 koji je bio izvrstan dok je radio ali mu je prebrzo otišla baterija i mogla sam s jednim punjenjem npr. samo jednu nogu izdepilirati. Pa se opet puni dva sata. Pa onda pola noge i sve tako...
    Kupovala sam novi mjesecima jer se nisam mogla odlučiti što da kupim a nisam mogla naći epilator koji ima jedinu meni bitnu funkciju - da je punjiv i radi na bateriju, ali istovremeno da radi i dok je na punjaču u struju. Većina novih epilatora ima wet and dry funkciju pa se možeš epilirati i pod vodom što nisam nikad ni neću ni ne znam zašto bih. Logično, da se netko ne ubije onda ne rade dok su na punjaču. Nakon stogodišnje potrage i odbijanja da dam 800+ kuna za nešto što ima sto funkcija koje mi ne trebaju a nema onu jednu koja mi treba pojavio se u Lidlu epilator, neki Silver crest, njihova marka za nekih 200 kn i ima sve ono što sam ja htjela. Sad ga imam nekih tri mjeseca već i to je definitivno najbolji epilator koji sam ikad imala a ima čak i garanciju dvije godine čini mi se. Baterija traje jako dugo. Lidl ga nema u standardnoj ponudi, to je bila neka kratkotrajna, no ako ikad naletite stvarno se isplati.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 14.08.2015. at 14:40 Razlog: tipfeleri

  49. #99
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E (11g10mj) je dosad jedno 4 puta koristila Eveline Ultra Mild kremu za depilaciju
    Doduse, samo ispod pazuha (radi baleta), dlacice na nogama su joj jos gotovo pa neprimjetne (vrlo svjetle).
    Uglavnom, nijednom nije bilo nikakvih negativnih iskustava, ona bi to namazala, depilirala sama (samo prvi puta sam joj ja, da joj pokazem), i onda pod tus.
    Nakon tusiranja bi namazala sa Balea Melkfett Ringelblume mascu s ekstraktom neven, i onda na spavanje; svaki puta je proslo bez ikakvih iritacija (inace mi tu mast koristimo za jako puno toga - na ubode komaraca, za iritiranu kozu, za masazu stopala umornih od baletnih spica, itd. - odlicna je, dugo traje, a cijena sitnica, mislim cca 11 Kn).
    Ona se na taj nacin treba depilirati svakih mjesec dana.
    Ta Eveline depilacijska krema se takodjer moze kupiti u dm-u (mislim cca 23 Kn da kosta, 10 Kn vise od Baleine koju npr. ja koristim), ali pretpostavljam i drugdje.
    Posljednje uređivanje od Elly : 14.08.2015. at 16:09

  50. #100
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Tnx, curke, nisam puno pametnija ...

    Cathy, vidjela sam tu kompletnu ponudu, od toga me zabolila glava , tako da sad idem u elipso i mislim da ću ubosti ono što je spajka linkala, jer mi je, kak' veli enela, lijep .
    Osim ako me neka mudra prodavačica ne uputi u sve skrivene tajne epilatora, pa se možda navučem i na nešto skuplje, a ne nužno bolje...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •