Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 119

Tema: Depilacija cura

  1. #1
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno Depilacija cura

    Čime se depiliraju cure od 12 god? Moja ima 12,5, dlačice ispod pazuha ima već nekih 1,5 god. tamne i guste. Izrazila je želju za depilacijom, ali ja sam u dilemi čime to obaviti u njenim godinama?

  2. #2
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    možda probati kremom ali prije toga na neki dio isprobati zbog moguće alergije?? iako je meni mama u toj dobi kupila britvicu a za noge (s nekih 13-14god) trake za depilaciju

  3. #3
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    joj, izbjegnite kremu ako možete - bolje mehaničko nego kemijsko uklanjanje. dakle brijanje ili šećerna pasta. s obzirom na to da za šećernu pastu ispod pazuha treba iskustva da se ne napravi podljev, možda najbolje britvicu. ali opet, ako možete izbjegnite pjene i gelove za brijanje - dovoljno je zapjeniti s malo prirodnog sapuna, s tim da moderne britvice imaju onu trakicu koja u dodiru s vodom osigurava lijepo klizenje i bez ikakve pjene. nakon brijanja dobro bi bilo pošpricati nekim hidrolatom za smirenje i blagu dezinfekciju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    I ja bih preporučila britvicu, ne čupanje dlačica. A umjesto pjene ili gelova za brijanje, ja sam znala koristiti i malo regeneratora.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Britvicom. Umjesto pjene za brijanje nanesem malo gela za tuširanje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    koliko znam, ne preporuča se depiliranje (voskom ili šećernom pastom) ženama koje nisu još rodile. ne sjećam se točno razloga.

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    koliko znam, ne preporuča se depiliranje (voskom ili šećernom pastom) ženama koje nisu još rodile. ne sjećam se točno razloga.
    dal je to u rangu s onim da se ne smije prati kosa niti kupati najmanje 30 dana nakon poroda?

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    dal je to u rangu s onim da se ne smije prati kosa niti kupati najmanje 30 dana nakon poroda?
    Niti za vrijeme menstruacije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    dal je to u rangu s onim da se ne smije prati kosa niti kupati najmanje 30 dana nakon poroda?
    ne, vjeruj mi nije uopće u tom rangu.
    malo se raspitaj.

  10. #10
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Nemam se gdje raspitati. Ovo prvi puta vidim napisano od tebe, pa stavi ti neki link.

  11. #11
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ma daj umiljata ne zekaj
    Pa kakve to ima veze?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam se depilirala voskom prije nego što sam rodila, a rodila sam relativno kasno.

    za sada nemam nikakvih posljedica

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    pa napisala sam da ne znam točno koji je razlog. da ga znam napisala bi ili bi stavila link.
    uostalom ne tvrdim da je to 100% točno, nego da sam čula.
    pitala sam i par kozmetičarki i sve su mi rekle isto, mislim da ima neke veze s limfnim čvorovima ili tak nekaj.

    a ko misli da su to gluposti, nek me preskoči.

  14. #14
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    A ne znam ni kakve bi posledice trebale biti. Da sam brijala noge sve ove godine bila bih dlakavija od MM-a.

    Ja bih savetovala čupanje dlačica na nogama, a brijanje pazuha.

  15. #15
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Umiljata, možda su mislile na trudnoću ili prije poroda..tada bikini područje bude dosta osjetljivo

  16. #16
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni moja mama nije dala da se depiliram britvicom, iz jednostavnog razloga što bi mi tada dlake postale gušće i širile se dalje.. lijepo mi je digla ruke i počupala me voskom.. prva 2-3 puta je bolilo ( nikako neizdrživo) , kasnije koža nekako otupi i postane normalno.. Par godina sam čupala pazuhe i noge a onda prije ljeta počela pazuh brijati i tada je nestala moja sreća zbog potrebe za depilacijom od jednom u mjesec i pol i stvarno su mi se dlake proširile niže na ruku ( a sad ne čupam jer nemam živaca pustiti da malo narastu).. Noge čupam voskom, dlake su se toliko prorijedile da mi na nekim mjestima više ni ne rastu, noge su mi stalno glatke i definitivno preporučam vosak a nakon njega aloe veru da umiri kožu
    Posljednje uređivanje od Apsu : 29.07.2013. at 22:16

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    koliko znam, ne preporuča se depiliranje (voskom ili šećernom pastom) ženama koje nisu još rodile. ne sjećam se točno razloga.
    Ajoj, da se ja nisam depilirala do poroda (u 38. godini prvi put) mislim da ne bih ni dobila priliku da rodim jer me nitko ne bi ni pogledao - mislili bi ljudi da nemam osnovne higijenske navike.

    U mom slučaju - britvica od ... negdje zadnjih razreda osnovne škole - maturalac prije 8. razreda. Kemikalije ne koristim ni danas (ne kažem da nisam, ali sad sam u klimakteriju, a to je hormonski nezgodno razdoblje isto kao i pubertet...)

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Peterlin

    Britvica za dlačice pod pazuhom, vosak za dlačice na nogama (ispod koljena).. sad ima skoro 12,5 god. davi već jako dugo i sad sam procijenila da je bio trenutak da joj dozvolim i pomognem depilirati noge ili će se sama srediti nekom mojom starom britvicom.

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih je odvela kozmetičarki (ako se ne srami) da joj to lijepo stručna osoba počupa voskom.
    Baš iz razloga da od brijanja ne ojačaju.
    Ovako, ako ih počne redovito čupati, biti će joj puno jednostavnije kasnije.

  20. #20
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Umiljata, možda su mislile na trudnoću ili prije poroda..tada bikini područje bude dosta osjetljivo
    To je točno. Prije trudnoće sam čupala dlake i sve 5. U trudnoći sam isto išla na depliaciju (1 i odustala) jer su mi se napravili toliki podljevi ko da me neko mlatio.

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin

    Britvica za dlačice pod pazuhom, vosak za dlačice na nogama (ispod koljena).. sad ima skoro 12,5 god. davi već jako dugo i sad sam procijenila da je bio trenutak da joj dozvolim i pomognem depilirati noge ili će se sama srediti nekom mojom starom britvicom.
    I ja bi isto tako. Mogao bi nam odlazak na čupanje dlaka kod kozmeticarke postati ženski obiteljski ritual .
    na noge mislim, pazuhe prema inspiraciji tretiram britvicom.

  22. #22
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Hvala cure na odgovorima! Tako sam nekako i ja mislila, pazuhe britvicom, a za noge kad dođe vrijeme, i ako će to curka željeti čupanje.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na odgovorima! Tako sam nekako i ja mislila, pazuhe britvicom, a za noge kad dođe vrijeme, i ako će to curka željeti čupanje.
    Zaboravih spomenuti brijaći aparat za žene, ako je curu strah da se britvicom ne zareže; ovako nešto (to je prvi na koji sam naletjela, sigurno toga ima još s različitim cijenama): http://hr.remington-europe.com/women...-wdf4830c.html

    Ja sam dugo imala sličan, ali s kabelom. Krepal mi je i baš si mislim kak bi bilo dobro nabaviti novi...

    Gledam na Nabava.net - košta 130-150 kn. Mislim da je prihvatljivo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.07.2013. at 13:46

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Depiliram se voskom od svoje 14. godine, u početku samo noge, sad i pazuhe (meni pak brijanje pazuha nikako nije odgovaralo, vosak me je preporodio). Još da mogu reći da su se dlačice prorijedile :rolleyes:

  25. #25
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin

    Britvica za dlačice pod pazuhom, vosak za dlačice na nogama (ispod koljena).. sad ima skoro 12,5 god. davi već jako dugo i sad sam procijenila da je bio trenutak da joj dozvolim i pomognem depilirati noge ili će se sama srediti nekom mojom starom britvicom.
    kod nas 13.5 isto tako. pazuha jako redovito (ja si izgledam prilicno slampavo pored nje ), ali zna joj biti malo nadrazeno. i ne znam sto da poduzmemo, jer su joj te dake jake i bojim se da bi depilacija voskom, bila neizdrziva. kupila je i nekakvu kremu, aki nije isprobala, ja sam nekako prema toj kemiji jako skepticna.
    sto vi mislite?
    noge ispod koljena ne bas redovito, u principu ljeti. par puta je s britvicom, ali sam je uvijerila da to nije dobro.
    ja sam joj par puta napravila s trakicama, ali ona vice da boli, probala sam malo i sa epilatorom, e tu je pocela zapomagati...
    sa secernom pastom nemam nikakave prakse...

    sto mislite, da li ej za depiliranje bolje kupito umijesto onih trakica, one tube, koje se zagriju, pa se s njima radi?

    i jos pitanje:
    zasto su pjene za briajnje lose? ima li nekih dobrih?
    Posljednje uređivanje od seni : 30.07.2013. at 15:43

  26. #26
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mislim da je bolje odvesti je kod kozmetičarke nego pokušavati doma, obično bude bolno, a ispadne skoro jednako skupo jer se potroši više svega.

  27. #27
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    angie, mozda imas i pravo.
    izvinjavam se na nepismenom postu.

  28. #28
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    dovoljno je zapjeniti s malo prirodnog sapuna
    Preporucujem sapun od lavande, koji ujedno i prirodno dezinficira, i koza se nakon brijanja ne upali.

    Mi smo se malo raspitivale jer neke od njenih prijateljica su u toj fazi (ona jos nije), i ovdje preporucuju nekakvu delikatnu kremu za brijanje za pazuhe, navodno bas pogodnu za pubertetlije... Pogledat cu kako se zove, pa napisati.

  29. #29
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Meni je šećerna pasta puno bolja od voska. Manje boli, koža bolje reagira, prirodnije je...

  30. #30
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Baš sam neki dan pričala s frendicom o tome, ona ima djevojčicu od 10 godina koja već ima crne dlačice, i to dosta jake,
    pa je bila kod dermatologice sa njom da je puta što bi bilo najbolje napraviti za riješiti pitanje tih dlačica.
    Ova joj je savjetovala lasersku trajnu epilaciju, ali tek kada bude napunila 14 godina.
    U medjuvremenu, ako već mora, neka joj neka stručna osoba depilira dlačice šećernom pastom.

  31. #31
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ajme prvi dojam je bio "12god.i vec brijanje?"...

    a to je zaista tako,moja ima 8god. i sve mi se cine te stvari takoooo dalekooo...no nije...

  32. #32
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Odvedi je kozmetičarki na depilaciju šećernom pastom. To je za djevojčicu od dvanaest godina prevelik davež da sama svaki mjesec proživljava takve torture. Ja sam počela sa 14 i samo zato jer sam brijanjem toliko oštetila kožu da je pekla svaki put kad bih skočila u bazen (bavila sam se plivanjem) i to u kućnoj radinosti sa depilatorom i to je bilo mučenje.

  33. #33
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Kupile smo britvice, samo još nije odlučila kad krećemo u akciju! Kategorički je odbila svaki vid depilacije koji boli...

  34. #34
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    pazuhe lijepom, nježnom, ženskom britvicom svaki put kad pere kosu, pjenom od šampona... bez puno pompe i problema...

    s nogama ima sreće (na mamu ), pa nema puno dlaka, i još k' tome su svijetle... nismo još ništa čarobirali, ali kad poželi pokušat ćemo kak' ide s epilatorom...

    (12,5 godina)

  35. #35
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas 13.5 isto tako. pazuha jako redovito (ja si izgledam prilicno slampavo pored nje ), ali zna joj biti malo nadrazeno
    prema kemiji i treba biti skeptičan (naravno mislim na nedovoljno istražene novosintetizirane tvari u kozmetici, a ne na znanost, da me ne bi tko napao)
    meni je isto bilo stalno nadraženo od brijanja, dok nisam prešla na šećernu pastu - jer brijanjem češće "prčkaš", čupanje je možda veći šok za kožu, ali puno rjeđe...
    mene to sad uopće ne boli i 99% dlačica ispod pazuha ode u jednom jedinom potezu, ostanu dvije-tri koje pinceta pokupi i bok.

    no depilirati s šećernom pastom ako nemaš iskustva može rezultirati velikom boli, pa i podljevima, oderanom kožom itd doduše, jedan je način da se stekne iskustvo ali neka se na to curice same odluče kad budu starije...najbolje je otići koji put kod kozmetičarke i gledati kako ona radi, iako... također je problem što mnoge kozmetičarke stvarno ne znaju raditi sa šećernom pastom...

    ako je nadraženo od brijanja ja bih ovako:
    provjerila da britvica nije tupa ili prljava (ili stalno nove ili dezinficirati između brijanja u alkoholnom octu, hidrogen peroksidu i sl.)
    mijenjala pjenu/sapun ili sl. što koristim
    mijenjala dezić koji koristim
    nakon depilacije ne dezić nego neki hidrolat (hamamelis, stolisnik, lavanda, kamilica...), možda mrvica aloe vere

    ah, što nam bi da se damo indoktrinirat na depilaciju
    baš me zasmeta kad netko kaže da je depilacija osnova higijenska navika, ajmo ne govorit takve stvari ljudi..

  36. #36
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    hvala, cure.
    ne znam, ja sam nemam problema sa depiliranjem nogu, ne boli me , naviknes se valjda.
    ali depilirati pazuha..hm.hm
    tako da ne znam da li bi to curi uopce predlozila.

    ali vidjet cu kako se razvija.
    britvica ne da nije tupa nego ona ima najsofisticiranije britvice iz dm-a , koje stalno dokupuje, mijenja...
    ja manje vise imam one jednokratke vulgaris, a ona...
    mi lim da je mozda problem sto se znala brijati ispod pazuha, za vrijem jutarnjeg tusiranaj, pa na to deo..
    mislim da bi to trebala raditi navecer.

    ne znam smijem li siriti temu, ali imate neke pouzdane deodorante za curke, bez aluminija..itd, a da drze?

  37. #37
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    vrlo moguće da joj deo iziritira tek obrijanu kožu
    već dugo radim svoj, ali koliko se sjećam dm (a vidim da ga posjećujete ) ima alverde dezić u spreju na bazi lim. kiseline i et. ulja, u dvije verzije - jedna je baš slatkasta, mogla bi se curicama svidjeti
    ali da, bilo bi dobro da postoji razmak između dezića i brijanja.

  38. #38
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    opet isprika na nepismenom postu. samoubit cu se.

    da li taj alverde stvarno drzi?
    isprobala sam i za nju i za sebe skoro sve one organske hauschka, lavera, uterkam, logona, oni kameni, ovo, ono, nista ne drzi.
    jos mi je od tih prirodnijih najbolji nuxe. ako uvjeti nisu extremni.
    ona ima u skoli svaki dan sport i ta bas zahtjevan i s jedne strane razumijem da ne zeli smrditi.

    s druge strane, sve te fa, rexone, i slicno su sa aluminijem i ostalim...

    ne znam ni sama. muz ima neku niveu bez aluminija, ali njoj to nema dobar miris
    sve si mislim, da moramo zajedno odgledati emisiju o aluminiju, koja je pred neki dan bila na arte-u.

  39. #39
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Što se mene tiče, tema se može proširiti na deziće, prvo brijanje je obavljeno!

  40. #40
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    jos mi niste odgovorili, da li je pjena za brijanje stetna zbog sastojaka, ili je naprosto besmisleno davati novce za nju, kad se moze sa sapunom?

    i rebbeca, bilo je uspjesno?

  41. #41
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Je, bilo je uspješno!

  42. #42
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Preporučam: http://www.naturallyfreshdeodorantcr...5-oz-120-grams

    I ja sam "zahtjevan" korisnik i ovaj mi je odličan. Kupujem da u DMu.
    Samo, nema mirisa. Ne znam hoće li to biti problem.

  43. #43
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    pjena za brijanje štetna je zbog sastojaka, možda ime neka prirodna/neškodljiva verzija po dućanima, ne znam. dobra alternativa je, kak se već spominjalo, masniji sapun ili neki prirodni regenerator.
    alverde i svi prirodni dezodoranski ne drže, u smislu da ne spriječavaju znojenje jer im to nije niti cilj, idu za tim da je znojenje zdravo i potrebno. cilj im je spriječiti neugodne mirise.
    ako baš niste imali sreće s tim prirodnim verzijama do sad (nuxe nije prirodan, pa je vjerojatno zato radio ), moram reći da su prema mom iskustvu vrlo učinkovite DIY verzije sa sodom bikarbonom. ljudi se najčešće iznenade kako dobro to radi ako želite napišem recepte.

  44. #44
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Rutvica piši, ja sam više nego oduševljena domaćim dezićem i svi kojima ga poklonim su zadovoljni. To mi je otkriće skupa s domaćom lanolinskom kremom.
    Nedostatak domaćeg dezića je to da je meni moj preko ljeta u obliku kreme jer se kokosovo ulje pretvori u tekuće stanje pa ako se više stavi ( teže je dozirati) vidi se malo mrvica u naborima kože i to je to..
    Super drži, nema smrada dezića na odjeći, ja oduševljena.

  45. #45
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    pjena za brijanje štetna je zbog sastojaka, možda ime neka prirodna/neškodljiva verzija po dućanima, ne znam. dobra alternativa je, kak se već spominjalo, masniji sapun ili neki prirodni regenerator.
    alverde i svi prirodni dezodoranski ne drže, u smislu da ne spriječavaju znojenje jer im to nije niti cilj, idu za tim da je znojenje zdravo i potrebno. cilj im je spriječiti neugodne mirise.
    ako baš niste imali sreće s tim prirodnim verzijama do sad (nuxe nije prirodan, pa je vjerojatno zato radio ), moram reći da su prema mom iskustvu vrlo učinkovite DIY verzije sa sodom bikarbonom. ljudi se najčešće iznenade kako dobro to radi ako želite napišem recepte.

    znam znam, nije mi cilj sprijeciti znojenje. poanta je u neugodnom mirisu koji se nakon nekog vremena ipak pojavi. pretpostavila sam da nuxe nije bas najprirodniji , ali barem nema aluminija, osnosno onog njegovog kontroverznog spoja - aluminijumchlorid.
    ljeti na odmoru, imamo te prirodne, jer se ovako ili onako stalno kupas ili turiras, a u ostalom ako malo i popusti, nije strasno.
    ajd napisi recept, mada ja sam stvarno antitalenat za sve te homemade stvari.
    sto je to DIY verzija?

    muz za brijanje upotreblajava umjesto pjene onu starinsku kremu od welede i cetkicu. ponutiti cu alternative curi: krema/cetkica, sapun, regenerator 8za to jos nisam cula9. vidjet cu sto kaze.

  46. #46
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja jos uvijek nemam curicu koju bi vodila na depilaciju, ali cu se ukljuciti sa svojim iskustvom jer sam se dosta rano pocela depilirati voskom sto je u ono vrijeme bila rijetkost.
    S nekih 14-15 godina.
    S brijanjem sam pocela i puno ranije ( ne sjecam se tocno kada, ali znam da sam bila jedina koja se brije jer sam imala bas crne dlake)
    Uglavnom, najbrza i najbezbolnija metoda je depilacija voskom ( s patronama). Iako i to moze boliti i ostaviti podljeve ako radi nestrucna osoba. Odvedite curice u stvarno provjereni salon i kod osobe koja zna raditi.

    Secerna pasta je super, ali i ona boli ako su dlacice duge. Za manje bolnu depilaciju secernom pastom dlacice ne smiju biti preduge. U tom slucaju nije bolno samo cupanje nego onaj dio kad rasteze pastu po dlacicama.

    Meni je recimo zao sto ne depiliram i pazuhe i svakako bi to preporucila u fazi kad su dlacice tek krenule rast jer je rezultat sjajan.
    Ja bi mozda za prvi put preporucila depilaciju voskom, a onda kad krenu rast prebacit se na redovitu depilaciju secernom pastom.
    Jedino sto je dep. pastom dosta skupa pa treba odvagnuti koliko je prihvatljivo.
    Mozda kombinirati jedno i drugo.
    Ja recimo noge kod kozmeticarke skidam obicnim voskom, bikini pastom, a pazuhe nazalost britvicom

    Koza od britvice moze biti nadrazena i ako se vise puta brije po istom mjestu. Isto se desava i s voskom ( evo mene na moru zenska unakazila voskom jer mi je isto mjesto nekoliko puta potezala)


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  47. #47
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam: http://www.naturallyfreshdeodorantcr...5-oz-120-grams

    I ja sam "zahtjevan" korisnik i ovaj mi je odličan. Kupujem da u DMu.
    Samo, nema mirisa. Ne znam hoće li to biti problem.
    marusa hvala.

  48. #48
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Bourjouis ima one neke dezice bez parabena aluminija i ostalog. I dobar je! Ima u DM-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam: http://www.naturallyfreshdeodorantcr...5-oz-120-grams

    I ja sam "zahtjevan" korisnik i ovaj mi je odličan. Kupujem da u DMu.
    Samo, nema mirisa. Ne znam hoće li to biti problem.
    i ja koristim ovu liniju, i to rozi s lavandom.

    http://www.naturallyfreshdeodorantcr...n-3-floz-90-ml
    Posljednje uređivanje od larmama : 31.07.2013. at 11:21

  50. #50
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Seni, ja koristim loccitane dezic na bazi citronovca. Nema aluminija i izvrstan je!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •