Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Buvljak ispred kuće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno Buvljak ispred kuće

    Je li moguće, i kako, kod nas nekakav kućni buvljak izvesti, znate ono, kao u američkim serijama, u onim njihovim tratinastim predgrađima, da se iznesu ispred kuće stvari koje nisu za baciti, a viška su, pa da ekipa to kupi za sitne pare?

    Zadnja mi je scena pred očima ona iz "Malcoma u sredini", a dosta puta sam vidjela i u emisijama tipa Oprah i sl., kako se ljudima koji su kućni hrčci (ili nisu, nebitno) pomaže da se riješe viška stvari tako da dio bace, dio poklone, a dio prodaju.

    I taj zadnji dio, buvljak-prodaja, se sasvim normalno organizira ispred kuće.
    Valjda i oglase nekako prodaju u kvartu.
    Uvijek ima ljudi kojima paše nešto vaše, i obrnuto.

    Sad, ta razrada ideje me zanima. Imam neke zamisli, zanimaju me vaše, kako to izvesti kod nas, ima li šansi da ta pojava zaživi kod nas, u Zagrebu, Zadru, Osijeku...svejedno.

    Objasnit ću zašto me to zanima (osim onoga -trla baba lan da joj prođe dan)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    fiskalizacija?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Imaš za to Hrelić, možda će netko reći. Znam, ali nije to to, nisam trgovac, ne mogu ići u prodaju po sajmovima. Nemam živaca ni volje, ni snage, ni mota,čak ni ovdje na burzi prodavati.
    Čudim se i divim, kako ljudi fotkaju malu ogrlicu, pa knjigicu, pa haljinu, pa ovo, pa ono, onda netko pita- daj mi izmjeri koliko je širok rukav kod ramena, a koliko dugačka nogavica od prepona do koljena....
    Pa šalju, pakiraju, pa netko proba, vraća...

    Isto kao što se netko možda čudi kako ja imam volje razglabati o nekoj temi, tako se ja čudim prodaji.
    Naprosto nisam trgovac.
    Sve poklanjam, puno i dobijem, kupiti hoću, ali isto na brzinu, šopingiranje mi je noćna mora.
    Dakle, razlozi su, s jedne strane, posve osobni.

    Ispred kuće bi mi se dalo iznijeti, vjerojato bih i tada dosta poklonila, ali nije bitno.

    Drugi je razlog to što sam primijetila da, kad se u Zagrebu iznosi i prikuplja krupni otpad, bude toliko dobrih i uščuvanih stvari koje nitko ne skupi i završe samljeveni u smeću. Šteta.

    A onda vidim po Facebooku, forumu i oglasnicima kako ljudi prose i mole te iste stvari, odjeću, obuću, namještaj, male kućne stvarčice i aparate, deke, tepisone, krevete..., jer im trebaju.

    Nikako da se spoje ti koji nude i koji trebaju.

    Ima Njuškalo, Oglasnik, ima Hrelić, ali opet to nije to, tu ulijeću preprodavači, treba i vremena za time se baviti, a ljudima se često i ne da
    ne znam kud nositi tu robu pa ostave da visi u vrećicama pored gradskih kontejnera, u nadi da će prije smetlara naći netko komu je to potrebno.

    Bi li funkcioniralo da se na nekoj Fejs grupi tipa "Kućni buvljak" oglašava, recimo - "U subotu , na to i toj adresi, Šibeniku, kućni buvljak. Bit će nešto namještaja, nešto odjeće, većinom dječja, dob 2-6 god."

    Da ljudi sami oglase pa da dođe tko je zainteresiran.

    Kako vam se to sve čini kao ideja?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    fiskalizacija?
    nema tu fiskalizacije. zašto je nema tu na forumskoj burzi? pa to su osobne stvari, na koje je već plaćen pdv i to duplo.
    baš i pišem to jer nisam trgovac.
    (a nema fiskalizacije ni na hreliću)
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 30.07.2013. at 17:18

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Još da dodam kad bi to bilo zgodno.

    Kad se ljudi preseljavaju, isto se žele riješiti dijela stvari. Ili netko umre, ostane nasljednicima stan i masu toga s čim nemaju pojma ni kud bi ni šta bi, a nije za baciti, uvijek je netko zaniteresiran.

    Pa onda daju oglase, obilaze antikvarijate, dijele...bilo bi praktičnije i lakše da iznesu ispred pa tko hoće neka dođe i odnese, da tako bar veći dio stvari ode.

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku

    Drugi je razlog to što sam primijetila da, kad se u Zagrebu iznosi i prikuplja krupni otpad, bude toliko dobrih i uščuvanih stvari koje nitko ne skupi i završe samljeveni u smeću. Šteta.
    pa kad se nem'reš ni približit krupnom otpadu tih dana od određenih, jel'te skupina...


    btw, dobra ideja, pratim...

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    fiskalizacija?
    na rabljenu robu se ne plaća porez

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    pa kad se nem'reš ni približit krupnom otpadu tih dana od određenih, jel'te skupina...


    btw, dobra ideja, pratim...
    Ma možeš. Ja uvijek uzmem što mi treba, neke "rustikalne" stolice koje prebojam za dekupaž i sl., štogod trebam.
    Oni su ti skroz Ok, ako baš nešto "vrijedno" rezerviraju za sebe, prodat će ti za 5-10 kuna ako ti je baš napeto.

    Njih najviše zanima željezo i aluminij jer se to otkupljuje na kile, zato "zauzimaju teritorij" , dosta je sakupljača, a za ostalo se neće tući.

  9. #9
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja sam kao klinka stavljala štand pred kućom prodavat svoje stare igračke. Moram reći da mi je trgovina dobro išla: svaki bi dan nakupila za sladoled, dva.

    A vidjela sam i frend radio buvljak svojih kućnih stvari (namještaj, pribor, odjeća) u kućnom dvorištu. Oglasio sve po selu (zg okolica), facebooku...
    Mislim da je cilj takve prodaje rješiti se suvišnih stvari, a ne zarad (možda mali džeparac).
    Mislim da je super ideja i sigurno ćeš imati makar znatiželjne gledatelje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    J
    Mislim da je cilj takve prodaje rješiti se suvišnih stvari, a ne zarada (možda mali džeparac).
    Meni je to cilj. Brzo se riješiti, ovako se rješavam, rješavam, dijelim, šaljem, odulji se...

    Onaj tko hoće zaraditi, daje oglase, najviše po Njuškalu i strpljivo se time bavi.
    Tog strpljenja kod mene nema.

    Ili odmah ide u Caritas, Mali zmaj i sl. ili dođi i nosi.

    No, Zagreb je velik, možda ima šanse da je još ljudi zainteresirano.
    Zanima me ima li šanse da to zaživi kao nekakva praksa.

    Ja bih rado, na primjer, otišla kod nekoga, pred neku kuću u Maksimiru, vidjeti ima li štogod za me, a svoju bih komodu, dječji radni stol, odjeće, odjeće, odjeće, knjige....prodala ili poklonila - ODMAH, u jednom danu.

    Slikavati, oglašavati, pa ćupi oglas, pa odgovaram na sto pitanja, pa na mobitel, telefon...ne da mi se.

    Nadam se da će najesen biti više postova na temu, sad je fjaka, a možda i FB grupu oformimo, tko zna.

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ja sanjam o tom "garage saleu" već godinama, već me prijatelji zezaju jer samo pričam, a nikako da se pokrenem... a to je stvarno super ideja. uglavnom, pratim temu! ako se nađe neko poduzetniji od mene, jel se mogu priključiti prodaji ?

  12. #12
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni je to baš fora (mislim ono kad gledam Oprah i sl. emisije) ali si to nemrem zamisliti tu doma u Zg. Mislim da bi mi se skupila i hrpa zluradih znatiželjnih susjeda koji bi samo njuškali s ciljem da imaju kaj komentirati u ostatku svog dosadnog života...

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jabuka, jedna moja FB orijateljica je organizirala vise takvih dvorisnih buvljaka u zg, znaci moze se
    trebas biti dobro umrezena sa susjedima i dobro umrezena preko fb, pa ce ljudi dijeliti slike onog sto ce se nuditi i doci u tvoj dio grada podrzati ideju

  14. #14
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Joj, i ja bi! Imam hrpu stvari koje nisu za baciti, a nisu ni za burzu ili Njuskalo. Prodala bi ih za 5-10 kn, a i poklonila dio kad bi znala da ide nekom kome treba. Caritasima i sl. iz nekog razloga ne vjerujem, a i ne primaju neke sitnice.
    Posljednje uređivanje od Rivendell : 30.07.2013. at 19:38

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sanjam o tom "garage saleu" već godinama, već me prijatelji zezaju jer samo pričam, a nikako da se pokrenem... a to je stvarno super ideja. uglavnom, pratim temu! ako se nađe neko poduzetniji od mene, jel se mogu priključiti prodaji ?
    Možeš. Slobodno i ispred moje kuće. Ako se proširi ideja i prihvati, kako kaže ivarica, možda za koju godinu, bude uobičajeno. Nisam jako umrežena na FB-u jer mi se ne da tamo visiti, mogla bh se ispremrežiti aktivno, bude li trebalo. Sad sam vrlo neaktivna jer mi tako paše.

    Ovo sad što pišem nazvala bih samo - ispitivanje tržišta. Ima li interesa, želje, kakva bi bila provedba i koje su prepreke.

    winnerica
    Meni je to baš fora (mislim ono kad gledam Oprah i sl. emisije) ali si to nemrem zamisliti tu doma u Zg. Mislim da bi mi se skupila i hrpa zluradih znatiželjnih susjeda koji bi samo njuškali s ciljem da imaju kaj komentirati u ostatku svog dosadnog života...
    Taj dio me ne brine ni malo. Neka pričaju da sam bogata pa iznosim i dijelim stvari ljudima. Ili da sam teška sirotinja pa jadna rasprodajem sve, skupljam svaku lipu.

    Više mene brine što će reći muž. Ni ne zna o čemu ja brijem. A on je - hrčak. Možda ću pola stvari njemu morati prodati

  16. #16
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    jabuka, jedna moja FB orijateljica je organizirala vise takvih dvorisnih buvljaka u zg, znaci moze se
    trebas biti dobro umrezena sa susjedima i dobro umrezena preko fb,
    A jel oglasila na fbi samo svoj buvljak ili ima neka fbi grupa?

    Nena, eto super ti je ideja za fbi grupu o buvljaku. Mislim da bi se u roku keks priključilo gomila ljudi (kao ona grupa: tražim prijevoz).

    Ajd kreiraju grupu, stavi link tu, i puno nas ce se ukljuciti i sharati sa svojim frendovima.

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Super ideja!
    Ali na žalost neizvediva u mom selu-em što bi došli komentirat p..darije em što ne bi ništa uzeli ni kupili od srama da ih netko ne vidi.

    Ali zato kod nas djeluje tzv. kontejnerska solidarnost, nemali broj puta sam na malom susjedu vidjela neke naše stvari koje sam odložila kraj kontejnera. Naravno da sam prije toga pitala susjede, ali nikome nije trebalo

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Super ideja!
    Ali na žalost neizvediva u mom selu-em što bi došli komentirat p..darije em što ne bi ništa uzeli ni kupili od srama da ih netko ne vidi.

    Ali zato kod nas djeluje tzv. kontejnerska solidarnost, nemali broj puta sam na malom susjedu vidjela neke naše stvari koje sam odložila kraj kontejnera. Naravno da sam prije toga pitala susjede, ali nikome nije trebalo
    ljudi hahaahah kako su bedasti hahaha

  19. #19
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    U Njemačkom govornom području postoje tzv. Flohmarkt -ovi i to obožavam. Kupila sam za 1 euro predivnu staaaru pumpicu za parfem za moju ladanjsku kuću koju još nisam kupila al bitna je namjera!Super mi je to.
    Naša župna crkva je tako organizirala prodaju robe za djecu po simboličnim cijenama da oni koji ne mogu kupiti u dućanu kupe od onih kojima to više ne treba, ali moja kćer smo došle tjedan dana prerano a slijedeću na vrijeme nismo mogle, a sve sam baš lijepo složila i htjela sam da te bovce darujemomnekom za Božić.
    ako tko što organizira- eto me. Volim kupiti tako, razgledavati. A u životu sam jednom bila na Hreliću, ne volim taj ciganluk, nego baš kad ljudi otvore gepeke pa prodaju svoje.
    Sjetial sam se da sam jednom prilikom u Austriji tako kupila Tomicu vlakić od nekog djeteta za 2 eura, neki veliki, a nisam se cjenkala pa je dijete samood sebe reklo da će mi dat popust 30 centi, za krepat.

  20. #20
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Djeca iz mojeg kvarta stalno organiziraju takve buvljake. Svašta nude. Npr. stabljiku netom iščupanog korova možeš nabaviti za 5 kn. 2+1 gratis. Meni je genijalno kako su shvatili logiku kapitalističke ekonomije. Kad je vikend akcija uvijek dobijem letke u poštanski sandučić.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja već neko vrijeme imam spremne stvari za uličnu rasprodaju, no količina se smanjuje... dio sam već odvezla sama na otpad, pd dio su došli iz RETO centra
    ili sam na forumu mijenjala za čokolade i bombone

    isto nisam trgovac, lijena sam za slikanje i prodaju putem foruma...a opet žao mi sve podijeliti ili baciti....

    mislim da je kod nas nije dozvoljena takva prodaja (isto tako rastjeruju bakice oko tržnica koje rasprostru na zemlju svoje ormare...)

    no, nedavno sam u jednom zg naselju vidjlea ručno izrađen plakat - dvorišna rasprodaja i baš sam se razveselila što ipak ima ljudi koji probijaju led

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i ja razmisljam o tome u zadnje vrijeme

    u mom kvartu na gagarinovom putu ekipa dode sa stvarima, postavi i prodaje

    ja sam se mislila njima prikrpat, ili samo sjest ispred svoje zgrade, iznijeti stvari u kutijama i vozi misko. imam fakat hrpu nosive robe u koju vec godinama ne stanem, samo mi zauzima mjesto u podrumu.

  23. #23
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je kod nas nije dozvoljena takva prodaja
    Pa u svom dvorištu možeš raditi šta hoćeš. Drugo je prodaja ”kao biznis” ( ovo kad bake bake heklaju pa prodaju pored placa)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u svom dvorištu možeš raditi šta hoćeš. Drugo je prodaja ”kao biznis” ( ovo kad bake bake heklaju pa prodaju pored placa)
    U mom dvorištu mogu roštiljati, pušiti, piti, ležati, okupljati ljude ili ne, bitno da drugima ne smeta.
    Javne površine imaju svoju namjenu, točno je određeno gdje se što radi i zato nije dozvoljeno bilo gdje prodavati.
    mika, uvijek se možeš prišlepati kod mene ili kod nekoga, ako misliš da ispred zgrade nije pogodno.

    To "prišlepavanje" bi bilo i nužno jer ljudi nemaju uvijek toliku hrpu stvari da bi se isplatilo samo kod njih doći. Jednom imaš pa onda više nemaš toliko pa se 2-3, četvero, koji se znaju, priheftaju sa svojih deset stvarčica jedni drugima.
    Kao što djeca iz ulice prodaju zajedno (iščupani korov) . Mogu zamisliti kako bi djeca uživala prodajući stvarčice za kunu-dvije i skupi se za slaju.

    Dakle, Fejsbuk grupa obavezno. Kućni buvljak, Dvorišna rasprodaja, tako nekako da se zove. Podijeli se okolo, linka po forumima, začas se šalju obavijesti i poruke na zidu grupe - "Nedjelja, datum, adresa, link na googl maps s lokcijom, i čega će biti....", prejednostvano.

    I isprintati letak negdje za zalijepiti u ulici.

    Ima i nekih nepogodnosti koje mi se naziru u provedbi, o tome ću naknadno, ali sve se može riješiti, mislim da dosta ljudi kuži da je i to danas potreban način nekakve "preraspodijele dobara", "reciklaže" jer ni odjeća ni igračke ni ostale stvari više nisu tako skupe, po obleki ti više ne vidiš, kao proteklih stoljeća, tko je gospon, a tko sirota, osim kod radikalnih primjera.
    Danas bilježnica košta jednu kunu, a kruh 8, apsurd totalni.

    Najteže je kupiti hranu i platiti režije, gorivo, otplatiti kredite, pa da bi taj dio išao lakše, zašto ne bi ove stvari kojih uvijek negdje ima viška, jednostavno cirkulirale.
    I na organiziranim buvljacima, i preko internet oglasnika, foruma, pa i na dvorišnoj rasprodaji.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Super ideja!
    Ali na žalost neizvediva u mom selu-em što bi došli komentirat p..darije em što ne bi ništa uzeli ni kupili od srama da ih netko ne vidi.

    Ali zato kod nas djeluje tzv. kontejnerska solidarnost, nemali broj puta sam na malom susjedu vidjela neke naše stvari koje sam odložila kraj kontejnera. Naravno da sam prije toga pitala susjede, ali nikome nije trebalo
    Razumijem ljude koji, iz bilo kojih razloga, naprosto ne vole rabljeno. Ne podnose i gotovo.

    Ali kad si taj stav uopće ne možeš priuštiti, a glumiš da si hoh... samo sebi štete.
    Tu je sad valjda ponos u pitanju i sram- šta će ljudi misliti, pa nisam ja prosjak!

    Moja sestra (u malom gradu) i šogorica u Zagrebu rade isto što i ti. Slože, upakiraju i onda stave pored kontejnera, sestra čak i zalijepi papir na kutiju i napiše "dječja roba i cipele".

    Preriskantno je to meni, opet može naići netko bezveze, raznijeti i opet baciti . Ne mogu ja tu staviti skoro novu dječju zimsku jaknu, koja košta u dućanu 350 kuna. Radije pošaljem u Mali zmaj ili tražim okolo komu treba, sad sam našla jednu obitelj u Zagorju kojoj pošaljem.

    No, ima stvari koje ne možeš upućivati i ne sve na jednu adresu. Namještaj, knjige, igračke, već sam spominjala.
    I komu treba moja pegla, posve ispravna, nikakva oštećenja, ali sam dobila novu. Ili zdjela, vaza, posteljina, zavjese, sat, tepih, barska stolica, igračka, tabure, dječji bazenčić za hapuhavanje....nabrajam nasumce što mi padne na pamet....sve ispravno, sve u stanju tipi-top...a ne treba mi.

    Jedno po jedno tu oglašavati, pa čekati tko će doći, slati, jednome treba jedno, drugome drugo, trećemu treće....aaaaaaa

    Uz sve ostale načine podjele i prodaje, koji su ok, trebat ćemo nekako "unormaliti" i te dvorišne rasprodaje, da i one postanu uobičajene.

  26. #26
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pa nena, naprosto probaj.
    meni to zvuci super. ako napravis preko fejsa, mozda ti se kao u onoj prici o tulumu, u dvoristu pojavi 600 ljudi.
    mozes kombinirati prodaju, zamjenu, poklanjanje.
    mislim da neces znati dok ne probas. a moglo bi se super razviti.

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pa nena, naprosto probaj.
    meni to zvuci super. ako napravis preko fejsa, mozda ti se kao u onoj prici o tulumu, u dvoristu pojavi 600 ljudi.
    mozes kombinirati prodaju, zamjenu, poklanjanje.
    mislim da neces znati dok ne probas. a moglo bi se super razviti.
    yess!
    go nena, go!
    i to što prije!

  28. #28
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Po mogućnosti u 10.mjesecu, da se ja (hrčak) nakupujem gluposti
    Podržavam ideju!!!!
    Posljednje uređivanje od fingertips : 31.07.2013. at 11:18

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    i ja razmisljam o tome u zadnje vrijeme

    u mom kvartu na gagarinovom putu ekipa dode sa stvarima, postavi i prodaje

    ja sam se mislila njima prikrpat, ili samo sjest ispred svoje zgrade, iznijeti stvari u kutijama i vozi misko. imam fakat hrpu nosive robe u koju vec godinama ne stanem, samo mi zauzima mjesto u podrumu.
    sori, nasmijala sam se kad sam te zamislila na gagarincu :D
    mislim da su tvoje stvari ipak par klasa iznad onih tamo

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pa nena, naprosto probaj.
    meni to zvuci super. ako napravis preko fejsa, mozda ti se kao u onoj prici o tulumu, u dvoristu pojavi 600 ljudi.
    mozes kombinirati prodaju, zamjenu, poklanjanje.
    mislim da neces znati dok ne probas. a moglo bi se super razviti.
    Da, moglo bi ih doći puno, a među njima i likovi koji će me poslije, javno, a pod svojim lažnim profilom ili anonimno, kako to ljudi već vole, popljuvati- koja glupača, koje stvari je iznijela, buuuuaaaa...
    Ili mogu doći tri posjetitelja.

    Zato, za početak, sigurno treba zajedno organizirati bar dvoje-troje ljudi, da tu bude svega, a drugo,

    za otvoriti to na fb-u malo ću pričekati jesen, kad je više ljudi, i da način učlanjivanja još malo promozgam. I tu se još posavjetujem.

    Ja na fejsu nemam nikoga koga ne poznajem barem nekako, ili iz rl ili bar donekle virtualno, ili je frend od frenda, jer raznorazne Miki Mause, Bleka Stenu i slične koji mi šalju zahtjeve - odbijam.

    Forum jest anoniman, ali fb, po meni, nije, i tu radim odmak.
    Vidjet ću.
    A tko brani otvoriti grupu i nekome drugome?
    Ja ga neću tužiti za autorska prava, ništa nisam patentirala.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 31.07.2013. at 11:25

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Po mogućnosti u 10.mjesecu, da se ja (hrčak) nakupujem gluposti
    Podržavam ideju!!!!
    Da, sad sigurno ne.

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa otvori si anoniman profil ako ti je bed

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    pa otvori si anoniman profil ako ti je bed
    Umjetnički. Sve točno, samo umjetničko ime, ofcors.

  34. #34
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ova ideja je i meni zanimljiva, već neko vrijeme se bavim nekom takvom mišlju. Čak sa probala otići na Hrelić prodavati hrpu robice za bebe koja mi vieš ne treba, ali jednostavno ne ide, ni po najnižim cijenama. Tu je problem da te nigdje en puste stati ( tu stojim je, moja kuma, ili tko zna tko već godinama) Oni zauzmu i po tri-četiri mjesta, a meni kojoj ne treba ni jedan metar širine jednostavno ne daju da stavim svoje stvari. Na kraju stavila negdje van ruke, ali tamo ljudi baš i ne prolaze i ne vide što imaš. Jednostavno se skupila klapa koja tamo ide prodavati i ako si novi ne dolaziš u obzir da prodaješ nešto, bez obzira bilo to nešto što drugi imaju ili nešto što nema nitko pa nisi konkurencija.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    samo pratim, ali zar nije unatrag godinu dana bila organizirana takva garažna rasprodaja na u organizaciji grada Zaprešića? Možda nađeš tamo kakve korisne informacije ako postoje na netu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    samo pratim, ali zar nije unatrag godinu dana bila organizirana takva garažna rasprodaja na u organizaciji grada Zaprešića? Možda nađeš tamo kakve korisne informacije ako postoje na netu.
    Bez brige,sve ću ja naći na netu, ima vremena. Sad je ljeto i ne bih organizirala ništa, ali najesen ide.

    Te "masovne" prodaje, kao ta zaprešićka koju spomineš, su isto ok,
    samo, imam dojam, ako su stalna praksa, dođe tko stigne i nakrca svoje, doslovce, smeće,
    a još gore, opet bi počeli "monopoli" s redovnim prodavačima i preprodavačima koji su ionako non-stop na Hreliću.

    zibba je spomenula, a to je točno, ljudi koji stalno prodaju rabljene stvari po sajmovima imaju već uigran sistem, zna se gdje je tko, koje mu je mjesto, oni su tamo već od četiri-pet ujutro svaku srijedu i nedjelju i ostali su dočekani tipa - stranče, to je naše!
    Meni je taj posao koji oni rade super, koristan i potreban i baš volim Hrelić, ali nije svatko za to.
    Niti imamo robe, ni vremena ni želje time se baviti. Jednom, dvaput godišnje, kad imaš, lakše ti je to ponuditi u svom kvartu nego voziti kojekuda.

    Pričala sam s nekoliko frendice o garage- sale-u, interes je apsolutni, svi će se priključiti.
    I nisam tu uopće bitna ja niti je važno tko će početi, sudjelovat ću jednom u sezoni i to je to, ali vidim da ljudi kuže da ima toliko toga što se može odvrtiti među više ruku, procirkulirati, recilirati se na neki način, da se stvari ne bacaju, ako išta vrijede.
    Prodaj ili pokloni, svejedno, samo da nađe pravu adresu, nekoga komu treba.
    I tu bi svi mogli biti zadovoljni, i hrčci i čistači...i oni između.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Evo malo teksta o temi

    http://www.prakticanzivot.com/garazne-prodaje-2531

    Inače, neka fb grupa o tome već postoji, ali to nije moja.

  38. #38
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    I meni se to uvijek cinila odlicna ideja. Kod mene bi bilo materijala....pratim temu.

  39. #39
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo šta se kod nas organizira,vezano za temu, baš me zanima kako će proći.

  40. #40
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    hoće tko što organizirati da se prikrpam?

  41. #41
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo šta se kod nas organizira,vezano za temu, baš me zanima kako će proći.
    Sad tek vidim da mi se nije primio link, pa moj komentar može zvučati ironično, ali htjela sam napisati da je u mojem gradu organiziran buvljak na kojem se za 25 kn (za stol) moglo prodavati, mijenjati, poklanjati i nije bilo loše, iako puno ljudi nije ni znalo za to, a niti odabir lokacije nije bio najsretniji, ali ideja je za podržati. Kažu da će biti svaki mjesec, pa se nadam boljem odazivu.

  42. #42
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    pitanje: biste li dosli na garage sale nekoga tko nema garažu nego doma u stan npr? Najavi se prodaja, termin i svi zainteresirani dobiju poruku gdje i kad ?!

  43. #43
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje: biste li dosli na garage sale nekoga tko nema garažu nego doma u stan npr? Najavi se prodaja, termin i svi zainteresirani dobiju poruku gdje i kad ?!
    ja bih. čak sam razmišljala o tome, ali MD bi popizdija šta puštam nepoznate ljude da njuškaju po stanu. To mu je bio i glavni argument protiv tete čistilice dok sam ja još radila van kuće.

  44. #44
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    i ja bih došla. jel bi se mogle i donijeti stvari za prodaju?

  45. #45
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    fali mi citat Trampolina
    Posljednje uređivanje od isvetica : 11.10.2013. at 08:59

  46. #46
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Odustajem

  47. #47
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje: biste li dosli na garage sale nekoga tko nema garažu nego doma u stan npr? Najavi se prodaja, termin i svi zainteresirani dobiju poruku gdje i kad ?!
    nas 10-ak frendica 2-3 x godisnje organiziramo nesto slicno u nasim stanovima
    svaka donese krpice u koje vise ne stane, ne nosi, nesvidjaju joj se i onda prodajemo za bagatelu
    ja kupila prekrasni kaputić pelerinu za 30kn

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako bi to bio poziv nepoznatima, evo ja npr nikad ne bi posla nepoznatoj osobi u stan na buvljak
    ne znam zasto tocno, mozda par stvari, prvo ne bi bila sigurna (osim ako se dobro ne objasni) odnosi li se poziv i na nepoznate neke, tj jesam li dobrodosla, drugo osjecala bi velik pritisak da nesto kupim samo zato jer sam "unutra", trece, bilo bi mi bas neugodno zauzimati tudji prostor, gaziti po tudjim podovima samo zbog kupovine
    ali to sam ja

  49. #49
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Više mene brine što će reći muž. Ni ne zna o čemu ja brijem. A on je - hrčak. Možda ću pola stvari njemu morati prodati
    imam isti problem.

    Tu kod nas ima taj floh markt što je već spomenula mama još malo, ali ja sam isto prelijena za to, vući to tamo, kuću nemam tu pa to otpada, ali ta ideja mi je super.

  50. #50
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja ne bih
    osjećala bi se nekako ukočeno i pod pritiskom
    ovo s prijateljicama o čemu piše bucka mi je puno prihvatljivije

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •