Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Plaćanje prisustva oca porodu

  1. #1
    antonella

    Početno Plaćanje prisustva oca porodu


    Bok cure!

    Pošto MM namjerava prisustvovati porodu djeteta, zanima me da li se to plaća, i ako da, koliko?
    Rodit ću u KB Merkuru.

    Hvala unaprijed,

    Antonella

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    prisustvo oca na porodu se ne placa.

    a kakva je tocno procedura u merkuru- budu ti se cure javile- ja nemam iskustva s tom bolnicom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Za Merkur ne znam, ali u Petrovoj se zapravo plaća, ne direktno nego plaćanjem tečaja bez kojeg tata ne može biti prisutan na porodu. Tečaj traje 11 dana i košta 400 kn.
    Kad su MM-a pustili u rađaonu došao je Kuvačić u vizitu i pitao za potvrdu o tečaju. Al su se sestre ustrčale, one ga nisu tražile potvrdu jer su meni vjerovale na riječ da ima tečaj :D
    Naravno, bio je na tečaju

  4. #4

    Početno

    For the record, na Svetom Duhu se ne plaća tj. uvjet je tečaj, ali je isti besplatan (dva-tri sata jedno popodne).

  5. #5
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Za merkur se ne plaća, ne treba ni veza, ni tečaj, jedino treba biti uporan u traženju ako naletiš na liječnika koji osobno nije oduševljen s tim da tata bude na porodu. (bez obzira na politiku bolnice)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj kkumer prvotno napisa
    For the record, na Svetom Duhu se ne plaća tj. uvjet je tečaj, ali je isti besplatan (dva-tri sata jedno popodne).
    Nije uvijet jer je MM bio samnom bez tog tečaja i bez ikakvog plačanja.
    Kad sam došla u bolnicu samo sam pitala babicu može li MM biti samnom na porodu, rekla je može, zvat ćemo ga kad krenete u boks. Tako je i bilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    U Rijeci - 150 Kn. Može i ne mora ići na tečaj (koji je besplatan)

  8. #8
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    a aka oni u rijeci objasnjavaju tih 150 kuna?
    mislim- sto pise na racunu?

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    To ima je, valjda, kotizacija za fotkanje :shock:

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    heh, oni to tumače kao troškove za zaštitnu odjeću (mantil, kapa, navlaka za cipele ).
    Ja čak vjerujem da to toliko i košta, ali pitanje je koliko je to potrebno...možda ono za cipele, ali ovo ostalo :? ..

  11. #11
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja mislim da ne kosta tolko, al cu bas provjeriti.

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Nešto sam već čitala o tome na nekom od topica na starom forumu.
    Čini mi se da postoje neke 2 vrste zaštitne odjeće- neka sterilna (to bi bila valjda ta skuplja) i obična.
    Jel zna tko?

  13. #13
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mislim da je to za sterilizaciju (zaštitne odjeće) koja navodno otprilike toliko i košta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Ja sam rodila u Zadru,MM je bio od početka do kraja samnom i nije ništa platio niti mu je trebala ikakva potvrda o zavšenom tečaju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    mislim da je tečaj u Rijeci sada 350 kn

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    U Puli 0 kn. Tečaj obvezan, ali je besplatan. Sestra provjerava ima li otac potvrdu.

  17. #17
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    a aka oni u rijeci objasnjavaju tih 150 kuna?
    mislim- sto pise na racunu?
    Na računu doslovno piše "prisustvo porodu".
    Razlog zašto je poskupjelo u Ri najbolje je objasnila čistačica na odjelu babinjača :" Tate na porodu živciraju doktore pa misle da ih se mogu riješiti poskupljenjem....." :/
    Iskreno se nadam da nije tako.......

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    U RI je bilo 150 kn prosle godine. cujem da je sada 300kn. Razlog je sterilna odjeca sto ju dobije tata ili doticni tko je na porodu.
    Znam da ce me neke rascetveriti, ali ja to smatram opravdanim da posto je to opcija koja pruza komoditet mami i nije pokrivena zdravstvenim osiguranjem, da barem pokrije troskove bolnici. Nigdje ne pise da je za porod zene neophodno prisustvo oca. A ja radije biram mogucnost prisustvovanja koje se placa, nego da uopce nema te mogucnosti. To se moze i donekle usporediti s njihovim apartmanom. Zdravstveno pokriva sobu u bolnici, a ako zelis klimu i da imas vlastiti wc i privatnost, plati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    u nasoj, po nekima, zaostaloj Slavoniji , tocnije u Osijeku, nista se ne placa, nikakav tecaj nije obavezan, nikakva prethodna najava prisustva oca nije potrebna, jednostavno dodje i bude. mene je cak na kolicima gurao iz trudnicke ambulante u radjaonu jer je bilo gusto ( citaj jedva stigli) a i bilo me je, mislim, i još me imaaaaa

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Rijeka HRVATSKA
    Postovi
    14

    Početno

    U Rijeci je do 24.02.2005. bilo 150 kn - toliko je moj suprug platio, ako je poskupilo od onda to ne znam , ali ovo je prvi put da čujem da prisustvo na porodu košta 300 kn........ :shock: :? :shock: :?

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Patty, poskupili su od 1. ozujka, nisu mi (telefonski) znali objasnit zasto.
    Roda je poslala upit na koji jos nismo dobili odgovor.

  22. #22
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Patty, poskupili su od 1. ozujka, nisu mi (telefonski) znali objasnit zasto.
    .
    ha, taman sam onda stigla na staru cijenu...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Već i 150 Kn je bilo puno više nego troškovi samog odijela koje se dobije za porod. Naime, radno odijelo za jednokratnu upotrebu, vrlo slično onom koje se koristi za tate pri porodu, košta u Pevecu cca 30-ak Kn. Na žalost, meni ovo sliči na zaradu na onima koji žele tatu pri porodu. To je valjda luksuz. U stvari bi to, po meni, trebalo biti sasvim normalno i pokriveno obaveznim osiguranjem. I tako poticati tu praksu. Al to je već i pitanje stava naše medicine prema tati na porodu.

  24. #24
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sad sam tek vidjela ovaj topic - meni su u merkuru rekli da je tečaj obavezan, pa smo ga obavili i kad sam došla u rađaonu sestra je provjerila jesmo li na popisu. tečaj je besplatan.
    svejedno, mm-a su pustili u rađaonu tek kad su se svi boksovi ispraznili jer je tako rekao dežurni šef rađaone. e da ga nije pustio, taj bi me sanjao.
    btw, mm-u su dali onu papirnatu kutu, šlape koje su se odmah potrgale i masku koju nije ni stavio - sve skupa, po mojoj procjeni, košta par kuna.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Red Irena prvotno napisa
    Citiraj kkumer prvotno napisa
    For the record, na Svetom Duhu se ne plaća tj. uvjet je tečaj, ali je isti besplatan (dva-tri sata jedno popodne).
    Nije uvijet jer je MM bio samnom bez tog tečaja i bez ikakvog plačanja.
    Zvala prije par dana na SD i provjerila - tečaj obavezan !!!
    Ne znam kad su to uveli i koliko košta (i košta li ?!), dakle, bolje odradite tečaj nego da se neugodno iznenadite ... ono, možda baš naletite, možda baš na vama odluče trenirat 'strogoću'

  26. #26
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Kolko sam čula na SD, tate mogu biti samo u boksovima, ali ne i u predrađaoni dok žena ima trudove. Dakle, tate mogu biti samo djelomično na porodu!

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    znaci, ne puste ih onda kad su najpotrebniji...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    a joj, to mi se nikako ne sviđa
    zvat ću ja i to provjerit - taman sam bila odlučila rodit kod njih, a sad ovo

  29. #29
    lidac2004

    Početno

    Citiraj trudnica05 prvotno napisa
    Kolko sam čula na SD, tate mogu biti samo u boksovima, ali ne i u predrađaoni dok žena ima trudove. Dakle, tate mogu biti samo djelomično na porodu!
    pa tako je i u drugim bolnicama a ne samo na SD-u.
    znaci koju god da izaberes isto ti je,samo sto ti de u nekoj drugoj bolnici moze desiti da nnaletis na nekoga ko ti muza uopce nece pustiti na porod a na SD-u se to ipak nece desiti,naravno ako ima tecaj
    meni je na SD-u bilo super u radjaoni,svi su bili ljubazni,dobre volje,mm je i snimao porod kamerom itd.

  30. #30

    Početno

    Da se ponovim s drugog topica - na SD priznaju bilo koji tečaj ili samo onaj od Kluba trudnica?

    Jer na taj nemam namjeru ići, plaća se 500kn, za nekih 4 ili 5 predavanja... :/

  31. #31
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    Da se ponovim s drugog topica - na SD priznaju bilo koji tečaj ili samo onaj od Kluba trudnica?

    Jer na taj nemam namjeru ići, plaća se 500kn, za nekih 4 ili 5 predavanja... :/
    bilo koji,nama su priznali iz doma zdravlja "centar",a i bila sam zvala i pitala...
    mozda je najbolje da nazoves i pitas da se slucajno nije nesto promjenilo.

  32. #32
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    Da se ponovim s drugog topica - na SD priznaju bilo koji tečaj ili samo onaj od Kluba trudnica?

    Jer na taj nemam namjeru ići, plaća se 500kn, za nekih 4 ili 5 predavanja... :/
    bilo koji,nama su priznali iz doma zdravlja "centar",a i bila sam zvala i pitala...
    mozda je najbolje da nazoves i pitas da se slucajno nije nesto promjenilo.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    U pomoć!
    Upravo smo se (konačno) odlučili za Sv. duh i poslali upit da nas predbilježe za tečaj jer MM mora biti sa mnom , a oni nama poslali uplatu na 500 kuna! I što sada?? Do danas sam režala na Petrovu zbog 400 kn a ovo me totalno šokiralo jer je svuda pisalo da je na Duhu besplatan tečaj!
    Trebamo se roditi 07. 08. i zadnji mi je čas da se upišemo na tečaj!
    Ima li tko kakvih novih saznanja? :?

  34. #34

    Početno

    Danijela, jednostavno im otkaži...vi niste obavezni ići na baš taj tečaj. Ja sam zvala i pitala par puta na SD, i pitala doktora koji bi mi trebao odradit ostatak pregleda do termina, i svi su mi rekli da može bit bilo koji tečaj.

    Ja i MM smo bili u DZ Maksimir u utorak i srijedu...baci pogled početkom lipnja na www.zagreb.hr pod Zdravlje, pa Promicanje zdravlja i vidi kad imaju za taj mjesec...Tečajevi su dva dana za redom po 2/3 sata, besplatni su i na kraju dobijete karticu na kojem piše ime TMa i ime sestre koja je vodila tečaj...Ne morate se unaprijed ni najavit ni predbilježit, samo odaberete onaj koji vam po lokaciji ili terminu najviše odgovara i dođete...

    Nije da je neki iscrpni tečaj, većinu te informacije (i bolje) možeš naći tu, ima 'praktični dio' drugi dan oko prematanja i kupanja bebe pa svaki par mora isprobat, pokriva dojenje dosta dobro, samu pripremu za porodi porođajna doba.

  35. #35
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Vjerojatno ste se predbilježili na tečaj u Klubu trudnica, taj se plaća, ali u bolnici se sigurno ne plaća. Jedino ne znam ima li još mjesta. Provjeri i domove zdravlja, neke cure su i s tim tečajem išle na porod (s muževima). I još nešto, u Vinogradskoj muž može prisustvovati i bez tečaja. No, najprije nazovi SD - bolnicu!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Na seminaru primalja su patronazne iz zagrebackih domova zdravlja rekle da one odrzavaju tecajeve za trudnica besplatno (financira ih Grad Zagreb) pa probajte tamo ako nemate odredjen bas ciji morate pohadjati.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj DanijelaHorvat prvotno napisa
    U pomoć!
    Upravo smo se (konačno) odlučili za Sv. duh i poslali upit da nas predbilježe za tečaj jer MM mora biti sa mnom , a oni nama poslali uplatu na 500 kuna! I što sada?? Do danas sam režala na Petrovu zbog 400 kn a ovo me totalno šokiralo jer je svuda pisalo da je na Duhu besplatan tečaj!
    Trebamo se roditi 07. 08. i zadnji mi je čas da se upišemo na tečaj!
    Ima li tko kakvih novih saznanja? :?
    Mi imamo rezerviran termin za 15.06.05 koji traje cca 2h i idemo najviše zbog potvrde.Ostavili smo samo prezime i tečaj je besplatan.Sad bi bilo dobro da dođem na tečaj i da me traže lovu :shock:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Možda ste dogovorili tečaj u poliklinici VILI u Deželićevoj koji ide preko kluba trudnica Sv.Duh a cijena mu je 500kn

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    hvala
    Pogledala sam ove besplatne i nazvala Dom zdr. u Dubravi, tečaj je 15. i 16. lipnja, BESPLATAN, ali oni ne znaju je li to dovoljno za Sv. duh. Al baš me briga, bitno da položimo jedan tečaj, pa kad dođemo 07. 08 (ili tu negdje) na porod, nek mi samo netko proba oduzeti muža

    Romina,
    Ovaj od 500 kn je u Klubu trudnica i traje od 1. do 9. 6. u klinici Vili, tako da te sigurno neće tražiti da platiš. A gdje si ti rezervirala taj termin na koji ideš?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Mi smo prije mjesec dana zvali na Sv.Duh i žena nam je rekla da je sve puno i da možemo doći tek sredinom srpnja a meni termin 05.07.05 :shock: i onda smo složili priču da nismo znali da nam je taj tečaj jaaako bitan i pozvali se na sve moguće doktore i ubacila nas je za 15.06.05 tako da smo odustali od Vilija i idemo na Sv.Duh

  41. #41

    Početno

    Da se ponovim - na SD primaju muža uz potvrdu o BILO KOJEM tečaju, MM i ja bili u jednom od DZ (nije potrebna ni prijava, samo provjerite kada se održavaju i pojavite se.)

    Romina, da, na tečaj Kluba trudnica sam i mislila, obzirom da one više na rade u sklopu bolnice...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    :D
    jupi
    onda neće biti problema po tom pitanju!
    hvala

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    odličan pet, idemo na sv. duh

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Evo mi sjedili dva dana na tečaju u DZ Dubrava po 4 sata. Nije da je bilo dosadno, ali nakon svega što sam pročitala na ovim stranicama, više sam ja pričala nego patronažna, ali dala nam je par dobrih, praktičnih savjeta.
    Sjedio i MM samnom (bar prvi dan do kraja a drugi je "morao" nekaj obaviti ) i ono što se odnosilo na porod stalo je u 5 minuta i odgledao je dokumentarac od National Geografica "Od začeća do smrti" u kojem je prikazan porod u živo. To je sve što je on naučio i ne znam da li će mu baš pomoći u rađaoni, ali bar zna kako mi treba držati glavu dok tiskam!
    Ono što me je malo razljutilo je što na kraju tečaja ne daju nikakve potvrde pa sam ja digla paniku jer nam nitko neće vjerovati da smo bili (rađamo na Sv. Duhu) i onda nam je patronažna dala neku karticu veličine vizitke s njezinim pečatom i nek si upišemo datum i prezime. :?
    Pitanje: Jeste li vi u drugim domovima zdravlja dobivali ovakve potvrde ili "vizitke" i jesu li to priznali na Duhu??

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Još jedno pitanje: Ide li netko u srpnju na onaj brzi tečaj na Sv. Duh? Kada je?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Draga Danijela, i sve ostale drage,
    Planiramo u rujnu na tečaj u DZ u Sigetu i sad si me 'prestrasila' s tim nazovi potvrdama. Isto bi rodila na SD pa bi htjela bit sigurna (ah, uvijek sam bila streberica ) da ce pustit i MD, kako bi ja to bez njega
    Onda (da budem sigurna ) je li taj tečaj dovoljan za SD ?
    Pusa svima

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Sad sam bila na "Kružocima trudnica" pa sam tamo saznala da je ta potvrda navodno dovoljna.
    Ali naša patronažna je jučer rekla da se spremaju u Ministarstvu zabraniti te tečajeve, pa se raspitaj na vrijeme za neke druge- probaj direkt na Sv. duh!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    zvat ću ja na SD i sve nam lijepo provjerit
    a valjda će vrijedit, ovo bi mi bilo baš zgodno - 'obavit' lijepo besplatni tečaj i to još tu doma, u susjedstvu dobro
    javim finalnu (nikad ništa kod nas nije finalno) info

  49. #49
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ja ne idem na nikakav tecaj jer idem na Merkur. Muza cu u slucaju nuzde privezat za sebe lisicama

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure. Da li ima koja iskustva sa bolnicom u Vinogradskoj, da li se tamo placa prisutstvo oca na porodu?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •