Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Odbija platnene pelene

  1. #1
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno Odbija platnene pelene

    Moja beba ima 19 mjeseci i neko vrijeme smo koristili platnene pa smo se zbog bolesti prebacili na jednokratne i sada ne želi više nositi platnene. Cendra tako dugo dok joj ne skinem tu pelenu. Mislim da je to zato jer je pelena široka pa joj smeta. Što da radim, da probam s tetrama? Ili da probam neke uže modele? Je li tko imao takvo iskustvo?
    Ja bih najradije počela s odvikavanjem, ali tko mi garantira da će to uspjeti?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nitko ništa ne garantira , ali moja kcer je u dobi od 21 mj. bila potpuno bez pelena po danu i noći .
    ovo bi stvarno mogao biti signal da probas, pa ako vidiš otpor kroz par dana probati ćeš ponovo kroz koji mjesec.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vjerojatno joj se ne sviđa osjećaj mokroga na koži. A sada je već velika i zna što joj smeta. Jednokratne su mnogo ugodnije kad su popišane. Vruće je, pa probaj skinuti pelenu. Možda je malo rano, ali možda i nije. A ljeto je, lako se pere i suši.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    moje curke su skinule pelene sa nekih 16 mjeseci. cini mi se vazno pokusati prije faze opozicije. Jednostavno skini pelenu i daj joj priliku da skuzi sama sto se dogadja kad kaka i piski, a kad to skuzi pokazi joj da se to radi u tutu. Meni se cini da se to tako nekako dogadja u njihovim glavicama iako sam ja od pocetka nudila tutu, ali nekih tjedan dana piskila je di je stigla i cudila se od kud sada to

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja je s 16 mjeseci počela koristiti tutu tu i tamo... bila je zima, meni se nije činilo da je zgodno vrijeme za odvikavanje... sad s 21 mj je već mjesec i pol bez pelena. Jako joj je fora da nosi gaćice, a ne pelenu. Nekoliko puta sam ju pitala želi li pelenu, rekla je da ne.
    Ja bi pokušala s odvikavanjem.

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko ništa ne garantira , ali moja kcer je u dobi od 21 mj. bila potpuno bez pelena po danu i noći .
    ovo bi stvarno mogao biti signal da probas, pa ako vidiš otpor kroz par dana probati ćeš ponovo kroz koji mjesec.
    potpis!

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sto se tute tice, starija je koristila tutu od 9mj i od tada na nju je iskljucivo kakila, vise nije bilo u pelenu.
    mladja cak i ranije.
    sad s 15 joj je vecina pelena suha, ide na tutu i sizi kad joj stavljam pelenu.
    nocnu stavljam jednokratnu jer platnena ne izdrzi i nju sama skida. preko dana je u platnenoj na drukere i baca se dok ju kopcam.
    posto gaca na moru nemam, ne mogu je skroz skinuti, al joj dajem jos koji tjedan da pocne ko starija sama traziti tutu (ona je u toj dobi trazila tutu) pa ce biti u kupacima dok je budna.

    inace gore je netko napisao da mozda ne voli biti u mokrome...pa dok se ne popiski nije mokra i manje je u njoj vruce nego u jednokratnoj.
    ono sto ja radim preko ljeta, s obje tako, je da ne koristim cover. osim kod dnevnog spavanja.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko ništa ne garantira , ali moja kcer je u dobi od 21 mj. bila potpuno bez pelena po danu i noći .
    ovo bi stvarno mogao biti signal da probas, pa ako vidiš otpor kroz par dana probati ćeš ponovo kroz koji mjesec.
    Potpis!

    Nama se sa mlađim sinom dogodila slična situacija - jednostavno je jednog dana u dobi od nekih 21-22 mjeseca (svibanj ili lipanj - pred kraj vrtićke godine) počeo odbijati pelenu najprije u vrtiću, a onda nakon vikenda i doma. Skinuli smo mu pelene i dijete nikada, ali NIKADA u životu nije zapišalo ni krevet, ni gaće. Jednostavno je bio spreman.

    Sad je ljeto - bilo bi šteta ne probati... Sretno!

  9. #9
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni se ista stvar dogodila, jedva sam ih ponovo ubacila u pp. ali, bez covera. nema sanse da im ga stavim. pocinjemo sa tutom u ponedjeljak kad se vratimo sa puta

  10. #10
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    U kahlicu ne voli pa sam ju probala nedavno staviti na wc s nastavkom i tamo želi biti. Iako baš još ne govori, jedan dan sam joj objasnila da kad treba kakati, nek me zove i stvarno me zvala "Mama, mama, kaka". Mislila sam da to samo tako kaže, a kad ono stvarno se pokakala.
    Kad već savjetujete, probat ćemo, ali mi je problem što opet ima proljev i to već tjedan dana (a baš smo preboljeli 6-mjesečno salmonelu). Izgleda da ima osjetljiviju probavu. Pričekat ću da se ovo malo smiri pa ću probati i vidjeti.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nemoj toliko razmišljati, daj djetetu priliku kad već pokazuje interes . Nije nikakvo forairanje ako dijete prepoznaje signale , ti mu samo trebaš omogućiti da mu to prede u rutinu.

  12. #12
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    I tako ja skinem malenoj pelenu i stavim joj gaćice. Ona se popiški u hodniku na pločice, posklizne se, padne i udari glavom o pločice.
    Što da radim?
    Inače smo prešli na tetre + vuna.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    I tako ja skinem malenoj pelenu i stavim joj gaćice. Ona se popiški u hodniku na pločice, posklizne se, padne i udari glavom o pločice.
    Što da radim?
    Inače smo prešli na tetre + vuna.
    Radi sto misliš da treba.
    Meni povremeno pisanje na pod , i onda padanje po podu jer je sklizak ne bi bila drama . Apsolutno ne bih ocekivala da nema nezgoda dok djetetu ne klikne potpuno i svaki put .Ali ako tebi je, čekaj neki drugi trenutak kad ćeš TI smatrati da treba skinuti pelene.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.08.2013. at 16:10

  14. #14
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala na odgovoru. Ja se nekako nadam da to neće tako dugo trajati pa ću ju povremeno slijediti u stopu, dok ne skuži što se događa.

  15. #15
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Zgodno mi je na ovu temu reći da sam išla nabaviti za unuka najmanje gaćice, a u dućanu kažu nemamo sve smo prodali, svi ljeti počinju odvikavanje od pelena. Inače jedan od znakova da bi htjeli na tutu kod djece je i hvatanje za pelene ili gaćice.

  16. #16
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Da, i moja se hvata i za pelene i za gaćice. Izgleda da je to, to. Samo je pitanje koliko se ja želim s time uhvatiti u koštac. Ja sam kupila u h&m-u. Ima veličina 92 za dob od 1.5-2 godine.

  17. #17
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    @gugolina, hvala za informaciju za gaćice. Sretno s odvikavanjem od pelena.

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku

    inace gore je netko napisao da mozda ne voli biti u mokrome...pa dok se ne popiski nije mokra
    Zar stvarno misliš da djeca ne shvaćaju uzrok i posljedicu? Zašto misliš da dijete ne pamti da joj je zadnji put bilo neugodno u mokroj platnenoj peleni? I da će joj biti opet ako se popiša u nju. Ako još ne govore, to nikako ne znači da ne shvaćaju. I da ne povezuju.

    Nikad nisam podcjenjivala inteligenciju djece. Pa ma kako mali bili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •