Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: 3 mjesecna beba rijetko place, sama se uspavljuje?

  1. #1
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno 3 mjesecna beba rijetko place, sama se uspavljuje?

    Drage mame, ponekad se kao prvorotka osjecam nesigurno i preplaseno i sve sto zelim je svojoj malenoj pruziti srecicu i ugodu. naravno da problem nastupa u trenutku kad ona nije all smiles, pa se ja pitam jesam li joj pruzila dovoljno.
    tome uvelike pridonosi to sto sam sama s njom i sama pronalazim metode "bebanja". neke mi dolaze instinktivno i to je prekrasno, ali za neke metode (uspavljivanje) razbijam glavu radim li dobro ili ne, pogotovo sto ona rijetko rijetko place. ok, kad brizna stigne biti gladna-onda place, i poslije kupanja-to kenjka, u biti.
    no upravo taj nedostatak njene reakcije me zbunjuje. popodnevna i nocna uspavljivanja nam, zadnjih mjesec dana, izgledaju tako da je (navecer) kupam, dojim i onda budnu stavim u krevetic, a popodne je, kad je pospana, stavim u krevetic, poljubim i izadjem iz sobe. onda ona cca 20ak min okrece glavicu lijevo desno, hvata se za kosu i onda zaspe. nekada ulazim pomaziti je, samo da zna da sam tu, ali ona kao da se samo jos vise razbudi. pa je nekad ostavim tako samu da zaspe, konstantno je imajuci na oku, ali ona mene ne vidi.
    vise ne znam sto je ispravno, iz ove mi se tematike izgubila sva spontanost tako da trebam malo vasih komentara, molim vas.
    administratorima, isprike ako sam promasila mjesto ovog posta, ali jos nisam nista pisala na forumima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    beba ti je ok, ne brini i zahvali bogu što nemaš podočnjake kao većina nas. Odmaraj, uživaj, s bebama ti se sve jako brzo promijeni. I moja je bila isto takva u tom periodu i onda su je najednom počeli mučiti zubići (3 zuba u mjesec dana su joj na kraju niknula) i otad ruke, ruke i samo ruke

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I ja sam imala jedno dijete koje je htjelo svoj krevet i mir kada je zaspivao. Ima i takvih, bez brige.

    No, pišem jer sam pročitala tvoju rečenicu: "no upravo taj nedostatak njene reakcije me zbunjuje" Možeš li objasniti što si time mislila? Da li ti smeta to što ona ne plače? Da li se smije kad se igrate? Da li prati igračke ili mobitel ili bilo što čime se igrate?

    Ako dobijaš pozitivnu reakciju, onda te ne mora brinuti što nema negativne. Možda jednostavno radiš u pravo vrijeme pravu stvar. Možda ste tako dobro usklađene i tako si pašete po željama i temperamentima da ti točno pogađaš što i kad joj treba. Zašto bi onda plakala? Nema razloga

    Bebe plaču jer su gladne, jer ih nešto boli, jer bi htjele nešto drugačije nego jest, a ne znaju pokazati ni pitati. I onda kažu roditelji da su zahtjevne, a nisu, samo ne znaju reći, a roditelji rade ono što beba ne želi i evo nesporazuma.

    Vidim da si napisala da nekad nije all smiles, znači da se zna smijati, jedino bi ti htjela da je više tih smajlija . Uživaj u svojoj zadovoljnoj bebi, doći će doba kad neće biti ovako zadovoljna, pa ćeš se pitati gdje su ona mirna vremena.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    enolee, uživaj dok možeš! NIkad ne znaš što te čeka kasnije ...

    Moj mlađi je bio takav - savršena beba (čak i previše uspavana, povremeno sam ga budila za hranjenje), uz njega mi je bilo puno lakše posvetiti malo vremena godinu dana starijem sinu i to je odlično klapalo...

    S druge strane, kad je mlađi malo poodrastao, pokazao je svoju pravu zahtjevnu ćud i često sam se s nostalgijom prisjećala ranih dana kad je bilo prilike i za odmor.

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hehehe, moja srednja curka je bila takva beba, nisam mogla vjerovati isto da postoje takva dječica... Uživaj dok možeš

  6. #6
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    ma smije se.. ne, ne, nisam mislila na to da ne reagira kad sam spomenula izostanak reakcije. mislila sam na to da kad je legnem na spavanje - ne place, kad se probudi - ne place.. pa sam mislila da nije mozda "duboko deprivirana" od toga sto izadjem iz sobe kad tone u san. :D ne znam, svugdje nailazim na to da je normalno da bebice placu i ne zele zaspati same.. ne zelim da ispadne hvalisanje, ne nikako, ali moja malena jedva ostaje budna sat i pol preko dana. onda hrkanac po sat vremena. do prije neko vrijeme je bila puno budnija po danu, sad, odjednom, il grande spavalica. hvala mamke na odgovorima, prva je, brine se covjek, brije..

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Uh, što bi se ja hvalila da imam takvo dijete

    enolee, sat i pol je pristojno vrijeme budnosti za toliku bebu. Vremenom će se budnost povećavati a spavanje smanjivati.

  8. #8
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, što bi se ja hvalila da imam takvo dijete
    pusti ti to, se malo pohvalis i vec ti murphy skoci iz prikrajka. skoro SVAKI put. dobro moja svekriva kaze: "nista ne valja".

  9. #9
    zvrkica_2010 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    110

    Početno

    moja se isto sama uspavljuje samo je spustim i dam dudu, ona uzme gazu/tješilicu u ruke i u roku 3 sekunde spava :D spustim ju kad vidim da je nervozna,,, budna je po cca 2h u komadu pa spavanjac 1h! jedino popdne kad i seka starija, odvali i po 3 u komadu! Rijetko plače,,, jedino protestira kad joj dosadno, vvrišti... onak iz svega glasa! ima 3 mj! i iskreno,, nemam pojma kad je zadnji put plakala...

  10. #10
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    moj mlađi ima 5 mj i još nikad nije plakao, samo se smije i guguće,
    ponekad se naljuti i malo vikne...
    isto se sam uspava, stavim ga u krevetić, on stavi prst usta i zaspe.
    zasad je stvarno predobra beba

  11. #11
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Samo da se požalim- nema me nikako ovdje, nema me nigdje online jer nemam vremenaaaa! hehe! a sad mogu prokomentirati

    Mojoj zekani ne treba mnogo uspavljivanja, ali se uredno "svađamo". Duda je ključna. Ona ju izbacuje, aa ja ju vraćam i taaaaako. Ali lijepo mi spava (da kucnem o drvo), i danju i noću. A sanjam o tome da se uspavljuje sama. Trenutno nije opcija da ju ostavim bez "pomoći" pri uspavljivanju jer u trenu ode iz plača u histeriju. Doći ćemo jednom i do tog lijepog uspavljivanja!

  12. #12
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    hehe, da se pohvalim malo.. punimo za dva dana 4 mjeseca, a samim time dosla su nam nova veselja. promijenilo se to da se beba sama uspavljuje! :D sad, ako izadjem iz sobe, duda leti van iz usta i krece muvanje po krevetu.. nogice lete, rukice lete, pa glavica u njenom kreveticu tijelo u nasem. i taaaako... i onda ja legnem na nas krevet, ona lezi u svom, uhvatim je za rucicu, ona se okrene na bok i uhvatime s ovom drugom rukom za moj prst i tako zaspe. ALI po noci!!! ijaooo, osim sto je na cici po 4-5 puta, taman kad prodje onaj san od cca 5h u komadu, od 20-00.30, kad papa, e onda krece.. zaspe, pljune dudu, probudi se. ubacim dudu, zaspe, pljune, probudi se.. ijupiiii. a pa je stavim kraj sebe u krevet, ali kako nam krevet bas i nije king sized, ja sam po-lom-lje-na. samo se nadam da nece poceti plakati. neki je dan prvi put od rodjenja plakala cca sat vreme

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •