Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Grize me!

  1. #1
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno Grize me!

    Moja curka me grize!
    Ima 4,5 mjeseca, jos nema zubi, ali stine tako jako da cak i vrisnem tu i tamo. Iskljucivo dojimo i osim toga nemamo problema, napreduje odlicno (preko 8 kg ima). Pred par dana je jednom slucajno i valjda joj se svidjelo jer sad to radi svaki cas. Cesce kad bi se igrala, mazila, malo popila, ali dojimo na zahtjev, a po ovim vrucinama je ti jako cesto i ne zelim joj ogranicavati i cekati da bas ogladni, jer kad je bas gladna onda to ne radi....ipak stvarno nije ugodno, a i bojim se sta ce biti dok tek zubici dodju.
    Seka je dojila do godine i pol i gricnula me samo jednom i to sucajno kad je vec imala zubice, tako da se uopce nisam bojala sto sada bas i nije slucaj.

    Help!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    I moja grize, u intervalima. Nekad se sjeti pa joj bude zabavno i onda svako malo GRIC

    Počela je, mislim s neka 3 mjeseci, tad je još bila bezuba. Sad s 10 ima i gornje i donje jedinice. Boli, korim ju, ali nju to jako zabavlja

    Srećom, često zaboravi pa danima sisa bez ugriza. Mislim da nema tu neke pomoći, osim otrpjeti

  3. #3
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Masira desni
    Svaki put izvadi ciku iz usta i kaži ne.

    Mene je moja grizla, ne sjećam se točno otkad, ali znam da me baš jako grizla od negdje 10. do 14. mjeseca dojenja, to je bio jedan od razloga zašto sam htjela prestati. Ništa nije pomagalo, ni ignoriranje, ni izvlačenje bradavice, ni prijekor, ni povik do suza, ništa. Na kraju, kad je skontala da ću joj uzeti ciku ako me ugrize, najprije bi se nacikala, a onda bi me snažno ugrizla i pobjegla (ako smo bile na krevetu), kao sad mi možeš uzeti jer sam sita...
    Ti ugrizi su bili do suza bolni, dojenje mi je postalo prenapeto, nikad nisam znala kad će... Joj, kad se sjetim.

    S obzirom da ti je beba još malecka, pokušaj svaki put kad te ugrize smireno reći ne i jednostavno uzeti ciku...i tako beskrajno puno puta. Možda upali. Iskustva, čini mi se, govore da mnoge (većina?) bebe dođu u fazu griženja i izađu iz nje bez nekih drama po mamu.

  4. #4
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Bas to, pingvinic sa mojom bradavicom masira desne!! To radi kad ne bi cicaco nego se mazio I igrao! Grozno boli I vrisnem svaki put,a on mi se ceri
    A dobro, proci ce!

  5. #5
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Tako i ova moja, ugrize i onda se ceri, kao da joj je baš to fora. Kažem ja njoj ne, pa joj držim prodiku o tom kak me boli, pa joj uzmem, onda za pola sata (ili manje) mora dijete ponovo nešta pojesti (MM iz zezancije kaže prigristi, hehe), uglavnom isti scenarij slijedi.
    U svakom slučaju, nadam se da je faza koja će uskoro proći....

  6. #6
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Evo, ovo mi se već par dana događa. Danas me toliko ugrizla svojim bezubim desnima da sam spontano vrisnula i istrgnula dojku, na što je ona isto počela odmah plakati!
    Koma, da je bilo zubiju mislim da bi otišla bradavica. Još uvijek me boli

    Jel to zbog mogućeg izbijanja zubića? Može li se kako prevenirati?

  7. #7
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ovo mi se već par dana događa. Danas me toliko ugrizla svojim bezubim desnima da sam spontano vrisnula i istrgnula dojku, na što je ona isto počela odmah plakati!
    Koma, da je bilo zubiju mislim da bi otišla bradavica. Još uvijek me boli

    Jel to zbog mogućeg izbijanja zubića? Može li se kako prevenirati?

    Je moguće je, mene je bebač jučer par puta ugrizao da sam vrisnula od boli,naime ima 2 zuba. Ne grize me inače tak da ja to definitivno povezujem sa zubićima. Kad ga dojim imam u pripremi mali prst pa kad zagrize stavim prst u kut usana da popusti da mogu izvadit bradavicu van. Danas me lijeva dosta boli al nadam se da me danas neće gristi kao jučer pa će se stić' oporaviti.

  8. #8
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ajme. Znači moglo bi potrajati

  9. #9
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    :lool moj (14mj) još uvik grize, s tim da je zube dobio s 3 mj sve jedan za drugim, sad ih ukupno ima 16, i dalje grize, al imam spreman prst i pokušavam ga preduhitrit.... jedino me brine kad po noći zaspimo, a on u snu stisne vilicu, onako luđački da ne mogu prstom otvoriti, ne mogu izvući ni bradavicu, užas, par puta do krvi. i da nemam savjet, samo mogu plakat skupa s vama

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    evo i mene s istim problemom

    curica mi ima 7 i pol mjeseci i prvi zubići su izbili bez ijednog ugriza.
    prvi put me ugrizla prije pet dana jer joj izbijaju gornji zubići.

    problem je što mi ranica uopće ne zarasta

    ranica je mala i uopće ne izgleda strašno, duga je oko 3-4 mm, duboka 1-2 mm, ali bradavica boli na dodir, okolno tkivo je crveno, a od zarastanja ni "z".
    u pauzama između dojenja ranica se zatvori (ali ne napravi se krastica, nego se samo ranica skupi) i skoro ništa se ne vidi, al kod podoja se opet otvori i boliiiiiiiii!

    i tako već pet dana.

    prekjučer sam se odlučila izdojit s izdajalicom, ali vakuum mi je samo rastezao ranicu i izvukao krv na površinu ranice, a to mi se kod dojenja ne događa.
    jučer sam se 2 puta izdajala ručno, izdojila 80 i 60 ml i nikako ne ide više, a dojka prepuna, sva kvrgava, pa sam joj ipak dala da jede iz nje da je isprazni, al tak mi jako iritira ranicu i ona samo zjapi otvorena

    poslije svakog podoja očistim ranicu fiziološkom. prva 3 dana sam mazala purelanom, al onda sam se prebacila na betrion i manje me boli, al uopće ne zarasta... sad me strah da će se ponovit priča s ragadama i da će zarastanje opet trajat mjesecima

    pomagajte! šta da radim?

  11. #11
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj kukumka prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s istim problemom

    curica mi ima 7 i pol mjeseci i prvi zubići su izbili bez ijednog ugriza.
    prvi put me ugrizla prije pet dana jer joj izbijaju gornji zubići.

    problem je što mi ranica uopće ne zarasta

    ranica je mala i uopće ne izgleda strašno, duga je oko 3-4 mm, duboka 1-2 mm, ali bradavica boli na dodir, okolno tkivo je crveno, a od zarastanja ni "z".
    u pauzama između dojenja ranica se zatvori (ali ne napravi se krastica, nego se samo ranica skupi) i skoro ništa se ne vidi, al kod podoja se opet otvori i boliiiiiiiii!

    i tako već pet dana.

    prekjučer sam se odlučila izdojit s izdajalicom, ali vakuum mi je samo rastezao ranicu i izvukao krv na površinu ranice, a to mi se kod dojenja ne događa.
    jučer sam se 2 puta izdajala ručno, izdojila 80 i 60 ml i nikako ne ide više, a dojka prepuna, sva kvrgava, pa sam joj ipak dala da jede iz nje da je isprazni, al tak mi jako iritira ranicu i ona samo zjapi otvorena

    poslije svakog podoja očistim ranicu fiziološkom. prva 3 dana sam mazala purelanom, al onda sam se prebacila na betrion i manje me boli, al uopće ne zarasta... sad me strah da će se ponovit priča s ragadama i da će zarastanje opet trajat mjesecima

    pomagajte! šta da radim?
    Ja samo mažem Purelanom i nakon par dana naraste, ali boooliiiii stvarno, booooliiiii

  12. #12
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kukumka, pokusaj sto vise luftati cice,Ili bar tu gdje ti je rana.
    Ako ti je mala uspjesno prihvatila jedan obrok dohrane,onda imas nesto vise razmaka izmedu dojenja,pa mozes I duze luftati.
    Takoder,nabavi octanisept,on je dobar za ranice.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Joj, cure, hvala na savjetima
    Evo vec sam se spricnula octeniseptom (ostalo mi jos od njege pupcica, ah, kak vrijeme brzo prolazi, smrc...)
    Javim napredak, thnx jos jednom

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    ok, sad je već puno bolje - više skoro uopće ne boli i jedva se vidi, samo majušna crvena rupica nakon podoja.
    kad se osuši ništa se ne kuži.
    još uvijek čistim fiziološkom nakon podoja, 3x dnevno špricam octeniseptom i luftam.
    al stvarno dugo treba da zaraste...

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kukumka... kad će prestati tvoje muke po dojenju?

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Meni brze zaraste bez spricanja, samo mazanjem. Najteze je dok grize cesto, a to je dok ide zub skoro kod svakog dojenja, onda se ranica nikako ne može zatvoriti, a ako ne ugrize već oštećenu bradavicu zaraste za mi za tri dana uglavnom. Da mi je netko nekada rekao da cu to tolerirati......ne znam sta bi mislila, ali stvarno se nekad osjećam kao da dojim krokodila, npr. :D

  17. #17
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sjecam se da je meni pomagalo to da sam zamrznula svoje mlijeko i prije dojenja dala kceri da gricka "milky sladoled". Nakon toga ne bi grizla. Mislim da kad idu zubici, desni znaju biti bolne, pa grckanje neceg hladnog prije dojenja pomaze.
    Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Ajme i moj grize, poceo je nedavno (ima 6.5 mjeseci) i to kad nije gladan nego se vec najeo ili kad bi se mazio, vidim da je tako kod vecine. Prvi put sam viknula od bola na sto se on rasplakao, a sada mu jednostavno uzmem cicu i prokomentiram nesto u stilu "vidim da sad nisi gladan, dati cu ti ciku kasnije" ili "cika nije za grickanje" i dam mu da gricka moj prst ili neku igracku. Ove sam savjete nasla na la leche league, ali mi je i prijateljica rekla da je njoj upalilo ovo skidanje sa cice cim zagrize. Stvarno se nadam da je toprolazna faza jer mi je sad dohenje postalo ful napeto,...

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Štipnula me 2-3 puta, sada čitam ovo i ajme meni.
    Još je složila facu kao da promatra moju reakciju.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kupi grickalicu. Možda su krenuli zubići. Ovako nešto: https://www.google.hr/search?q=grick...1J-5fLKlzCM%3A

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima već grickalice, i uredno ih žvače.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    Mene je moja,evo maloprije,izgrizla jedno 15-ak puta za redom.
    Prvi put je to napravila popodne i ocito joj se toliko svidjelo da je sad navalila ko sivonja.
    Sin me ugrizao mozda dva puta u 15 mj dojenja.
    I ja mislim da ce zubi jer je danima vec zivcana ko pes,ne spava vec tjednima ali zadnja dva tri posebna prica.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Znači, kao što kaže sam naslov teme - grize me! Kćer mi je stara 6 mjeseci i 7 dana i zadnjih 2-3 tjedna me grize (za vrijeme dojenja). Eto, nije zabavno i nije simpatično jer ima 4 oštra zubića. Ne znam kako da je spriječim. Ima svoje žvakalice, hrpu igračaka, svu moju pažnju i grize me. Probala sam joj ubaciti prst tokom dojenja u usta kada bi bol postala nepodnošljiva.. Tada ispočetka hvata dojku.. Nekada upali pa bude nježnija, većinom ne.
    Objasniti joj ne mogu ništa jer mislim da toliko ne razumije. Ponekad vrisnem, a ona se na to odvali od smijeha.

    Da se razumijemo, ponekad baš ugrize i tada joj oduzmem dojku jer očito nije gladna, a većinu vremena sišući grize i struže.. Ne znam kako to objasniti. Mislim da je dojka ispravno obuhvaćena usnama i ne znam griješim li ja negdje.

    Imate neki savjet? Njoj je i dalje super, a ja sam se počela bojati dojenja.. Dobro, ne baš bojati, ali stalno očekujem nelagodu i bol i nije ugodno kao prvih 5 i pol mjeseci..

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemoj vristati, to je moze uplasiti. Reci joj da to ne zelis, da te boli, a onda polako gurni mali prst u kut njezinih usana i odmakni je od dojke. I tako svaki put kad ugrize.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Da se javim.. Nakon što su zubići izrasli, prestala me gristi. Ponovilo se 3 tjedna kasnije i sad.. Bojim se njenih zubića, ali razgovaramo. Ne vrištim. Čini mi se da me ponekad i uvaži.

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moja meni i bez zubića stisne bradavicu da zvijezde vidim. Bojim se kako će biti sa zubićima.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ponovilo se. Dala sam ananas, ali nije htjela jesti onaj nasjeckani već veliki okrugli kolut. Mislila sam, ajde dat ću joj možda joj bude lakše s prednjim zubima koji rastu. Zarila ih je u ananas kao mali vampir i sisala sok. Onda joj je bilo dosta pa sam je stavila na cicu, ali kako joj se svidjela novootkrivena tehnika griženja prednjim zubima tako je dva puta zagrizla moju bradavicu. Drugi put sam jauknula, tu je ona počela plakati, a prvi put kad me ugrizla bilo joj je smiješno. I sad se bojim stavit je opet na cicu.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ne boj se, bit će toga gro.

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ha? Kako da se ne bojim onda.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Moja bebačica je počela gristi kada su joj izašli prvi zubići, a sada je to ponovila kada su joj izašli i gornji. Kad me je prvi put ugrizla to me je toliko iznenadilo da sam glasno vrisnula i ona se jako uplašila i naljutila da me par minuta nije htjela pogledati. Bila sam baš očajna zbog toga.
    Kasnije joj je znalo biti jako zabavno kad me gricne, ali sam ja primjenila metodu kako i macu učim da se lijepo ponaša kad bi me ugrizla maknula bih je sa cice i ozbiljno rekla "ne", a kada bi jednostavno ok cikila pa pustila cicu ja bih je poljubila u čelo i pohvalila. Ona je to baš ukapirala pa je znala tako dok ciki točno da me testira pa bi malo grickala pa samo puštala ciku za puse i s vremenom je skužila da joj je slađe dobiti puse.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Povremeno uhvati čeljustima bradavicu i ne pušta. Pritom izbaci donju usnu. To traje nekih par sekundi. Nadam se da to neće raditi i kada bude imao zube.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Joj, to jemoj stariji znao raditi... Prva pomoć je da mu nježno stisneš nosić, obično pusti. Sretno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •