Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: <3 Bajka na Kninskom stolčiću <3

  1. #1
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno <3 Bajka na Kninskom stolčiću <3

    Kao i svaka bajka, i ova naša počinje jednom davno... Ali neću vas zamarati vraćanjem toliko daleko u prošlost

    Recimo da ova bajka započinje odlukom da će se naš kraljević roditi u kraljevskom gradu Kninu. Odlukom baziranom na želji i uvjerenju da je priroda najbolje uredila dolazak djeteta na svijet, te spoznajom da je upravo u Kninu, kraljevstvu Savršene doktorice i njenog divnog i požrtvovnog osoblja moguće doživjeti takav prePorod!

    Imali smo potpuno bajkovit i katarzičan porod, stoga nemojte zamjeriti ako ovu bajku malo odužim.

    Trudnoća je bila predivno razdoblje u mom životu, do zadnje sekunde osjećala sam se savršeno, poletno, sretno. Vikend prije poroda provela sam brčkajući se u moru i nagovarajući malog Superjunaka da je dovoljno zatoplilo, da sad stvarno može doći na svijet!

    U ponedjeljak ujutro, dva dana nakon termina, suprug i ja vozimo se na amnioskopiju i ja osjećam lagane trudiće. Naravno da je torba spakirana za u rodilište ostala kući i šalimo se da ćemo možda imati tour de Dalmacija taj dan!

    U ordinaciji, sestra me spaja na Ctg, a ja ju molim da mi prikopča i tokograf jer mi se čini da imam trudiće. Doktor potvrđuje da mi se dobro čini i da su čak lijepo raspoređeni tako da bi to moglo biti TO. Amnioskopijom utvrdi da je plodna voda izrazito mliječna, pitam za boju kosice ali kaže "ne vidi se, premutno je, saznat ćeš uskoro" ! Za kraj mi govori "po pravilu, vidimo se u srijedu, ali nećemo se vidjeti! Javi se kad rodiš!".

    Vozimo se natrag kući (100 i kusur km), popodne lagano kuham ručak i obavljam sitnice po kući uz sveprisutne, ali još lagane trudove. Predvečer većinom provodim na wc-u i tu mi se oko 19 h učini da sam osjetila neki puk i cur, ali, naravno, nisam sigurna i ne mogu provjeriti. Odlazim u šetnju u nadi da ću nakon šetnje biti pametnija. Nisam. Svejedno se idem "malo dotjerati" za porod i kad čučnem primijetim malu lokvicu. S*it, nisam to tako zamišljala, planirala sam većinu trudova odguslati kući! Šaljem dr poruku da vidim smijem li ostati kući još neko vrijeme, odgovor glasi: kreni u rodilište! S*it, s*it! Ali ipak uspijevam na brzinu oprati kosu!

    Krećemo odvoziti još stotinjak kilometara u nadi da se istim putem vraćamo utroje. Vozimo se, pufkam, voda curi… jedem pizzu-tko zna kad ću opet jesti!

    Dolazimo u rodilište u 22 h, prvo pitanje koje postavljam sestri je: tko je dežuran doktor? Savršena doktorica! <3 U tom trenutku znam da je to TO i da su se zvijezde posložile da doživimo bajkovit porod.

    Ctg, pregled, visoko prsnuće vodenjaka, donji pol vodenjaka je očuvan, otvorena 3 cm, načekat ćemo se…

    Savršena doktorica uočava da smo i suprug i ja mrtvi umorni i, mimo svih pravila, upućuje nas da legnemo u slobodnu sobu i odspavamo dok ne počnu ozbiljniji trudovi <3. Kaže da će me sestra redovito provjeravati i obavijestiti ju i da idemo po mom planu poroda, tj. čekamo. Sestra mi donosi bocu parafinskog ulja i komprese da si stavljam obloge. Spavuckam do 4-5 kad trudovi postaju ozbiljniji i počinjem ih mjeriti. Sestra primjećuje da šetam i donosi mi pilates loptu.

    Jesam li spomenula da je tih dana naše krajeve pogodio pravi toplinski udar i da je u kraljevskom gradu živa u termometru izmjerila 36 stupnjeva!? Superjunak je stvarno čekao da dobrano otopli!

    Sunce je udarilo u prozore sobe i ne mogu više disati. Šetajući hodnikom otkrivam rađaonicu sa otvorenim vratima na balkon, stablo divlje trešnje, hlad, otvoren prozor… Selim muža i pilates loptu na novu spasonosnu lokaciju! Šetam i prodisavam trudove u hladu trešnje, nikog od medicinskog osoblja nema iako znam da sestra diskretno prati situaciju i obavještava Savršenu doktoricu.

    Postaje mi prevruće i selimo u rađaonicu, u okrilje klime. U nekom trenutku dolazi i Sestra spasiteljica (međice ), predstavlja se i navlači zavjesu da suprug i ja imamo intimu.

    Moj dragi je cijelo vrijeme uz mene, daje mi vode, masira križa, služi kao oslonac za prodisavanje trudova, svlači, oblači, briše… Sad kad malo bolje razmislim, ne sjećam se da se iti trenutka odvojio od mene, jeo… Sve dok Superjunak nije došao na svijet, a sestra ga poslala vani da razglasi sretnu vijest dok mene pregledaju <3.

    U jednom trenutku prilazi mi Savršena doktorica i govori mi da njoj smjena završava i da ju preuzima Divan doktor kojeg je upoznala sa mojim planom poroda i da će sve biti onako kako sam željela. Jedino spominje da postoji mogućnost da mi predlože par kapi dripa na samom izgonu da mi pomognu jer sam već dugo u trudovima i vjerojatno ću biti malaksala od trudova i konstantnog šetanja. Upoznaje me sa trenutnim stanjem (6-7 cm otvorena) i da će mi se uskoro početi javljati nagon za tiskanjem, kako ću ga osjećati… Za kraj mi poželi sreću i kaže da će zvati da vidi kako napredujem i da će joj sestra javiti kad rodim (i stvarno, čula sam kroz ono bunilo da je bar jednom zvala <3 ).

    E, da, šetanje-imala sam u planu aktivan porod sa izgonom na stolčiću i na krevet se u pravilu penjala samo da odradim najnužnije Ctg-e koji su mi bili horor u svemu tome, ali neophodni. Ipak, umor me skrpao i popela sam se par puta po par minuta na krevet, sve dok mi Draga teta čistilica nije rekla da me prati cijelo vrijeme i da bježim sa kreveta jer će me dotući. Ja sam to shvatila kao "trajati će dulje" i unatoč povremenoj magičnoj privlačnosti kreveta, čim bi spazila Dragu tetu čistilicu, skakala sam sa njega ko da me svi vrazi gone!

    Također, dio plana je bio i što manji moguć broj pregleda tijekom porođaja i Savršena dr me pregledala ujutro i kad je odlazila, a Divan dr još dva puta i to sve kao prijedlog na koji sam ja sretno pristajala jer sam se nadala da mi pregled i nude jer se konačno bližimo finalu!

    Trudovi postaju sve gori, a i taj nagon za tiskanjem kreće i gori mi je od iti jednog dotadašnjeg truda. Javlja mi se spasonosna ideja da odem pod tuš! Pitam smijem li, odgovor je "smiješ"! Neću pretjerivati, ali od tog trenutka, sljedeća 2-3 sata provodim pretežno pod vrućim tušem, masirajući si križa dok mi topla voda umanjuje bol za sigurnih 30-40 %! Šalim se sa mužem da ću si napraviti opekline na leđima i da na odlasku iz bolnice moram podmiriti račun za toplu vodu! Nikome od osoblja izgleda ne smeta što se tuširam satima!?

    Na sljedećem pregledu otvorena sam 8-9 cm i od tada kad god vidim Divnog dr jedino pitanje koje mu postavljam je "koliko još?". Prvi odgovor je 2 i pol sata, drugi sat vremena. Pita "jel može?". Taman toliko ću još moći!

    Na kraju objašnjavam mom dragom da ja to neću moći, on me tješi da sam čitala i govorila mu da kad žena dođe u tu fazu da je to onda sam kraj i da ću moći!

    Jadam se da mi oni govore da ću roditi za sat-dva-tri ali da ja znam da neću nikad roditi! Možda tek kasno navečer!

    Govorim mu da mi se sad već ozbiljno psuje! "Pa psuj" kaže! Ma neću, samo sam ti morala reći…

    I za kraj, očajni vapaj "dragi, jal tako da je nama dovoljno ovo jedno dijete!?"

    Uključuju mi infuziju antibiotika jer je od prsnuća vodenjaka prošlo već puno sati. Ta braunila i infuzija su odvratne!

    Posljednji sat trudova radim kratke relacije po rađaonici i kad osjetim nadolazeći trud, jurim do supruga, hvatam se za kragnu njegove majice i dišem, stenjem i ljuljam se bokovima lijevo-desno. Uskoro i moj dragi prati moje ljuljanje i Sestra spasiteljica u prolazu u šali pita želimo li da nam pusti neku glazbu!? Sa debelom odgodom shvaćam da je pitanje upućeno nama i da mi stvarno plešemo!

    Zadnji pregled dr uzvikuje "o, glavica je tu, sada ćeš tiskati!". Više mu ništa ne vjerujem i šaljem muža da provjeri! Muž potvrđuje, a ja se čudim "zašto da tiskam na krevetu, ja hoću stolčić!". Objašnjavaju mi da ću dobiti stolčić ali da dio posla moram obaviti na krevetu, a što manje vremena provesti na stolčiću da nadošla krv ne zablokira izlaz našem Superjunaku.

    Istiskujem dio glavice, a onda mi pomažu da se preselim na toliko željeni stolčić, pristajem na par kapi dripa i tiskam, tiskam, tiskam…

    U jednom trenu čujem panični glas Sestre spasiteljice da sa glavom izlazi i ruka (ergo naš Superjunak tj. Superman ). Doktor joj mirno odgovara nešto u stilu što je tu je, idemo dalje. Izgon na stolčiću-suprug iza mene, pridržava mi leđa, oko mene Sestra spasiteljica, Divan doktor, Mila doktorica, dvoje specijalizanata i sestra, oslanjam se nogama na Milu dr i još nekoga i govorim da se nadam da ju neću baciti o zid iza nje! Ona se smije i govori da nije problem, u bolnici smo!

    U 14:42 naš Superjunak isklizne na ovaj svijet i glasno zaplače. Pupkovina otpulsira, prerežu ju, posteljica također isklizne, stavljaju mi ga na grudi i tu počinje potpuno savršenstvo, beskrajna ljubav…

    Glasno plače i protestira što je izbačen iz mjesta potpune ugode u nepoznato, a ja ga ljubim, onako slinavog, masnog od ulja kojim je Spasiteljica zalijevala i rastezala… Savršenog!

    Ponavljam mu da ne plače, da je mama tu i da ne mogu vjerovati kako je lijep…

    ...


    Nakon 7 godinja nadanja, 9 mjeseci iščekivanja i 20 sati poroda, mama i tata rodili su i kući doveli svoga Superjunaka! (mislim da je tata zaslužio da to kažem!)


    Epilog ove priče je da sam prezadovoljna savršenim, prirodnim porodom koji sam doživjela, da sam se oporavila u ekspresnom roku, da sam dobila samo tri površinska šava, unatoč bebi od 4180 g i 54 cm i Superman ruci i da se definitivno planiram vratiti u OB Hrvatski ponos Knin!

    Sljedeći put, nadam se, u kadu?!?

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Prekrasno

  3. #3
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    cestitam od srca mami tati...prekrasna prica...sva sam se najezila i rasplakala

  4. #4
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Divno

  5. #5
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Posljednje uređivanje od Mimah : 08.08.2013. at 11:00

  6. #6
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ajme, divno ))

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Predivno. Ma savršeno!

    I opet cmoljim na poslu...

  8. #8
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Divno, čestitke

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Genijalan opis, čestitam

    pozdrav kninskom rodilištu

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Divno nadam se da će i moj biti tako lijep iako u drugom rodilištu

  11. #11
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Omee, prekrasnooo!!!!
    Cestitam!!!

  12. #12
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    prekrasno,uživajte!

  13. #13
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Čestitke još jednom!
    I za Supermamu, Supertatu I Superjunaka!

  14. #14
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Jako lijepo! Čestitke!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    divnoooo, tulim ko blesava

  16. #16
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    divna priča... sretno i bravo za hrabru mamu, a i tatu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    prekrasno, meni osobno jedna od lijepših priča s poroda

  18. #18
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Maco Predivno

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno


  20. #20
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Čestitam ti na hrabrosti I izdržljivosti! Čestitke I tati!

  21. #21
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Prekrasno! Čestitam! Baš kraljevski!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Cestitam!!!! Krasna prica

  23. #23
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    ajme maca!
    čestitam na bebi i tako divnom isklustvu!!!

  24. #24
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Čestitke!

  25. #25
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Čestitam
    Prekrasan porod i priča

  26. #26
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    predivno <3

  27. #27
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    dirljivo Superfamily

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    predivno draga, predivno!!
    dodje mi da ja iz vz idem u knin
    cestitam jos jednom!

  29. #29
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Prekrasno

  30. #30
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Hvala vam


    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    prekrasno, meni osobno jedna od lijepših priča s poroda


    Lako je napisati lijepu pricu kad imas lijepo iskustvo!

  31. #31
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moram jos nadodati da teta cistacica nije u prici jer je defilirala kroz nasu radaonicu-zena mi je donijela dorucak i rucak (da, i jesti se moze, ako mozete ), a kasnije bi ju spazila kroz dio zavjese koji je bio otvoren da nam klima puse.

  32. #32
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Superjunak
    čestitam!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    prekrasna priča

  34. #34
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Prekrasno
    ČESTITAM!


    i moj mali superman je rođen u 14:42 min )

  35. #35
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno


  36. #36
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    predivno maco
    I ja zelim u Knin kod tih predivnih lijecnika

  37. #37
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    Prekrasno
    ČESTITAM!


    i moj mali superman je rođen u 14:42 min )
    He, he Supermani minutaši

  38. #38
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Bravo za sve: glavnog aktera priče, učesnike milih događaja, stažiste, i naravno spisateljicu!

  39. #39
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ajme kako mi je promakla ova prekrasna prica, istovremeno sam se i smijala i zacmoljila.... pa vi ste "plesali"
    Divna prica Maco, cestitke i tebi i TM

  40. #40
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Hvala!

    Da, Bubi, stvarno smo plesali, mada u datom trenutku meni to uopće nije palo na pamet

  41. #41
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Tek sam nedavno shvatila da ima i drugih tema osim MPO, i jako brzo našla ovu predivnu temu.
    Draga Maco čestitam na bebaču i svaka čast na ovoj priči, sigurno svima u iščekivanju puno znači.
    Doktori i osoblje iz bolnice knin su za svaku pohvalu, vjerujem da ih ima još puno puno puno

  42. #42
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ajme divote

  43. #43
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Imala sam priliku upoznati malog ljepotankovića od Mace. Ne zna se tko je ljepši - Maca il on

  44. #44
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    obožavam priče s poroda uvijek imam osmijeh od uha do uha kad ih čitam....čestitam ti draga na superjunaku!!!!!!

  45. #45
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam priliku upoznati malog ljepotankovića od Mace. Ne zna se tko je ljepši - Maca il on
    Jao Moe, tek sad vidjeh i zarumenjeh se...

    Hvala na lijepim komentarima

    Od srca želim da sve više majki doživi porod koji će im ostaviti lijepu uspomenu, ispuniti srce, kao što ispuni i naručje

  46. #46
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    prekrasna priča
    ja sam prvu kčer rodila na stolčiću uVaraždinu
    sada se dvoumim između šibenskog rodilišta i kninskog
    koga da u Kninu zovem u vezi poroda, na internetu imam samo osnovne brojeve (tajnica, računovodstvo i sl.)?

  47. #47
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Telefon odjela ginekologije sa njihovih službenih stranica je 022/641-174.

    Ja ti od srca preporučam Knin.
    Iako odjel nije svemirski, osoblje i tretman jest

  48. #48
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jao maco, pa tek sad vidim da nisam komentirala - priču sam onomad pročitala i mislila "vau super...al meni će bit još bolje"

    Stvarno savršeno i odrađeno i opisano

  49. #49
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja tek sad vidim priču, potpis na Argente

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •