Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Šišanje djeteta mlađeg od 1g

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno Šišanje djeteta mlađeg od 1g

    Moj sin se rodio s dosta kose, a bogme mu je već i dosta narasla (upravo je navršio 5 mjeseci), pa sam ga mislio šišati.
    Međutim kad sam pitao jednu frizerku da li bi ga šišala ona je rekla da se djeca mlađa od 1g ne šišaju.
    Kaže da ni svoju djecu nije šišala, jer se djeci mlađoj od 1g može tako oštetiti korijen kose.

    I prije sam bio čuo nešto o tome, no mislio sam da se to odnosi samo na šišanje na nulericu (ili nešto tome slično).
    Mi smo ga mislili samo malo podrezati, da mu šiške ne upadaju u oči.

    Kada ste vi šišali svoju djecu?

  2. #2
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Mi smo se šišali vec s par mjeseci..ne na nulu ofkors, to mi je i inače grozno vidjet na maloj djeci.
    Preporucam ti salon boom na kvatricu, super su ženske, brze i spretne

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    Mi smo našeg šišali s 10 mjeseci prvi put, sami, mašinicom. Nismo na nulu nego na centimetar dužine. Stavili ga u kolica da sjedi i krenuli, bio miran kao bubica

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nikad čula.

    Ali ne vidim nikakvu logiku da se šišajući vrh dlake može oštetiti korijen.

  5. #5
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Mi svog bebonju osisali na nulu sa nekih godinu dana. Nova kosa vise nije bila ''bebeca'' nego gusta,fina sjajna kosa. Bilo mi ga zao prvi dan kako je izgledao,ali bila je zima,svakako je bio stalno u kuci ili nosio vunenu kapu kad smo isli vani. A ''nova'' kosa je vec nakon 10-tak dana bila par mm duga,pa nije bilo toliko strasno.

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mi smo se sisali sa 20 dana starosti! Imao je kose da nije strasnooo puno! I tome cvrsta. Ta frizerka koja kaze kako se ostecuje korjen kose treba vratiti ponovo u skolu!

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    * da nije,greska kod pisanja

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mi smo srednjeg šišali 4 puta do godine, jer je imao užasno puno kose. 1. i 3. tek iza godinu dana. ovo za korijen su budalaštine i bapske priče

  9. #9
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I mi smo naseg sisali prije godine dana, prvi puta samo oko usiju, po vratu i siske, samo doma, a kasnije kod frizerke.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo srednjeg šišali 4 puta do godine, jer je imao užasno puno kose. 1. i 3. tek iza godinu dana. ovo za korijen su budalaštine i bapske priče
    Eto ja baš naletim na ljubitelje bapskih priča.

    I pedijatrica me prije par mjeseci naživcirala kad mi je rekla da sin ima "neurološki čuperak".
    Kad sam je pitao na osnovu čega to tvrdi i što joj to znači, rekla je da se za djecu kojima kosa strši prema gore kaže da imaju neurološki čuperak i da to znači da će ih biti teško odgajati, da će biti svojeglava or samtink...

    kad sam joj rekao da sam istu takvu kosu imao i ja i da sam bio tako mirno dijete bez ikakvih problema u odgoju rekla mi je da imam gard prema njoj. pa normalno da imam kad valja gluposti....

  11. #11
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ha-ha, baš te hoće! Neurološki čuperak, daj molim te.

    Mi smo L. hteli šišati pred rođendan, pa su mi pojedinci sugerisali kako ne smemo pre nego što napuni godinu dana, a kada budemo da postoji određeni ritual šta se radi sa tom prvom odsečenom kosom. Pošto nismo poštovali ništa od onoga što su nam takvi savetovali (crveni končić oko ruke, neizlaganje 40 dana dete pogledima drugih ljudi i slično), onda smo je namerno ošišali.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Ha-ha, baš te hoće! Neurološki čuperak, daj molim te.

    Mi smo L. hteli šišati pred rođendan, pa su mi pojedinci sugerisali kako ne smemo pre nego što napuni godinu dana, a kada budemo da postoji određeni ritual šta se radi sa tom prvom odsečenom kosom. Pošto nismo poštovali ništa od onoga što su nam takvi savetovali (crveni končić oko ruke, neizlaganje 40 dana dete pogledima drugih ljudi i slično), onda smo je namerno ošišali.

    Ja sam vec svojoj par puta skratila siske, taj dio kose koji pada na celo joj raste uzasno brzo naspram kose sastrane I natrag... Kakav pobogu crveni koncic oko ruke?
    Mene su pilali da nosim bebi naopako body, da kao ju stiti"od uroka", I kad sam zadnje dvije babetine koje su me s time doslovice izmaltretirale pitala da ima li sto protiv gluposti jer ocito to njima nisu primjenili kad su bile djeca (ja u pms,ne spavala 3noci prije tog, njoj rasla 2zuba odjednom ono ubila me kenkanjem), prvo su otvorile usta od soka pa pozelenile od bijesa

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Prvi put čujem za ovo. Mene su sa starijim svi maltretirali da ga što prije ošišam, jer ako mu odmah ne uklonim tu "bebeću" kosu, ostat će mu zauvijek takva Moram li uopće pisati da to nisam učinila, i da sada ima kose koliko valjda imaju 3 glave zajedno

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put čujem za ovo. Mene su sa starijim svi maltretirali da ga što prije ošišam, jer ako mu odmah ne uklonim tu "bebeću" kosu, ostat će mu zauvijek takva Moram li uopće pisati da to nisam učinila, i da sada ima kose koliko valjda imaju 3 glave zajedno
    starija je rodjena kosata, s godinu dana imala je rep, prvi put sam joj ososala vrhove tamo s 4 i to samo da se izravna onaj oblik kojeg je imala zbog rasta kose od rodjenja. sad ima 7, rezali joj vrhove ukupno 3 puta, kosa do guze i uuuuzasno gusta i kvalitetna.
    sisanje nema veze s kvalitetom kose. nekako sam mislila da to ima s genetikom :/

  15. #15
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Starijeg sam ošišala sa cca 6 mj. Dugo sam ga šišala u kadi dok se kupao, tako mi je bilo najlakše. Iako mi je svekar tvrdio da se djeca ne šišaju prije krštenja
    Mlađu još nismo šišali jer nema potrebe (ima 7 mj.).
    Ne vjerujem da šišanje slabi korijen kose. Stariji je baš imao gušću kosu nakon šišanja. I sad ima, a šišam ga cca 2x godišnje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    mislim da sam ja najveći ljubitelj bapskih priča
    nama su rekli da se dijete prvi put mora šišati na nulu-nulu da mu kosa ojača i po mogućnosti još nekoliko puta kasnije. mislim ne moram pričati da mu ni nakon prvog ni drugog šišanja kosa još stoji na glavi, a nije bio ošišan na nulu.
    jooooj, uvijek pokušavam smisliti neki dobar odgovor za te 'babe', ali mi mozak nikad nije dovoljno brz u tom trenutku.
    mislim da bi trebalo otvoriti topic - BAPSKE PRIČE malo sam offtopic

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ajde tko ce otvoriti babske price topic pa da se smijem malo?

  18. #18
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    oki, imamo hrpu neuroloških čuperaka i je, teško ga je pratiti. Čekamo onda godinu dana, ritualno šišanje neuroloških dlaka pa da nam dijete postane mirno i onako, enciklopedijsko.
    A očekivala sam na temi neke savjete i trikove da nemirnom djetetu šiške skratim.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Palcica, ja sam takva bila kao mala, moja mama kaze da nisam imala sekundu mira. Mijenjanje pelena, sisanje noktiju to je sve bila nemoguca misija samnom od mog 6mj. Pitala sam je jucer kako mi je sisala kosu takvu hiperoaktivnu, I kaze da me znala sisat tijekom popodnevnog drijemanja, stavila bi mi na krevetic posebnu plahtu, stricnula to sto mi je bilo viska od kose a kad bi se probudila pokupila bi tu plahtu na kojoj su ostale dlake. Pa eto nije losa ideja...

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zvuči dobro u teoriji, svaka čast tvojoj mami na domišljatosti, no i nokti su nam misija. Do nedavno sam ih rezala kad spava, no sad otvori oči kad samo jednog sredim. Mislim da sam upravo službeno odlučila da imam dugokosog sina.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Starijega sam šišala doma, a mlađi se nije dao, pa je završio kod frizera prije nego je hodao. I tamo je bio savršeno miran - a meni doma ni u ludilu... Sjedio je u kolicima. I od tada ga šiša frizerka, tatina. Zapravo, šiša ih obojicu, jer kad smo mlađega odveli, ni stariji se više nije htio šišati doma - htio je biti "veliki". Za ovo do godine dana nisam nikada čula. Ako kosa smeta - dijete ošišaš. Ako se ne da - nađeš frizerku ili frizera koja ga zna i želi ošišati. Mogu razumjeti da se neki frizeri boje šišati malu djecu, da ih ne ozlijede, ali sigurno to nije tako za sve.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.08.2013. at 23:28

  22. #22
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    marusha, mislim da imaš sličan topic na podforumu za trudnice.
    i mi razmišljamo šišnut maloga (5 mj), ali bi možda ipak išli kod brice/frizera, da dijete ne bi dobilo fanta frizuru :zubo:
    mislite li da će kosa biti jača i gušća, ako se ranije šiša? na koju dužinu? nema mi nekako to logike, jer mislim da to ipak ovisi o korijenu. pitala sam u jednoj grupi pa je bilo različitih mišljenja.

  23. #23
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Gustoca,jacina...kose nema veze sa sisanjem.mnogi kazu eee al kad sam osisala druga kosa je bila cvrsta.al nije tako.sve ovisi o korjenu kose. I kad se osisa duga,svilenkasta kosa,pa nakon sisanja bude cvrsta je zato sto je kraca,istanjeni dijelovi kose su osisani.i zapravo se sisanjem "stare" kose omogucilo da nova kosa dode do izrazaja
    Takodjer svjetliji ljudi,tj.svijetlija kosa je tanja,ali ne nuzno manje gusta,ili ne kvalitetna.obrnuto kod tamnijih..

    Ja sam svoga sina,prvo sisanje na stol,na leda,a od iza,bih ga primila prema sebi.frizerka je dosla doma,i sa skarama preko ceslja osisala.tako smo radili do cca 3-4mj.onda sam pocela sa masinicom,na cca 9mm.brzo gotovo,nema bojazni za vece greske,niti ozlijeda. Danas ima kavlitetnih masinica za kupiti koje su bezicne,i k tome ne cujne da se mali manekeni ne bune

  24. #24
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ja svoju u prvih godinu dana sisala 2-3puta,ali samo šiške. Sad joj je kosa do pola leđa i neda se frizeru nego joj i dalje ja sisam siske makar mi je već pun kufer jer ima kose guste i jake i sva se usvicam dok pogodim ravninu....al grofica nece frizeru i moš ju frigat...

  25. #25
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoju u prvih godinu dana sisala 2-3puta,ali samo šiške. Sad joj je kosa do pola leđa i neda se frizeru nego joj i dalje ja sisam siske makar mi je već pun kufer jer ima kose guste i jake i sva se usvicam dok pogodim ravninu....al grofica nece frizeru i moš ju frigat...

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Čupaju li se i vaše bebe za kosu dok sisaju? Moram joj držati ručicu jer maše iza glave i hvata pramenove.

  27. #27
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da.
    A novije je da si poteže i gura prste u uši.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čupaju li se i vaše bebe za kosu dok sisaju? Moram joj držati ručicu jer maše iza glave i hvata pramenove.
    sebi ili tebi?
    moji sebe čupaju u napadaju alergije

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čupaju li se i vaše bebe za kosu dok sisaju? Moram joj držati ručicu jer maše iza glave i hvata pramenove.
    Da, godinu i pol i jos uvijek to radi
    Ako nije kosa onda je uho ili trepavice
    Pa sto joj drzis rucice? Pusti ju ak joj pase

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sebi.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    cupa kosu kad je gladna i onda joj dam jest.. i dok jede ponekad cupa ali mislim da vise cupa ako nema dovoljno mlijeka u cici..onda je prebacim na drugu i bude bolje..
    znam da je off..ali vi ste pocele

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Zna da je davno postavljena tema, ali nasla sam ovo zbog korona virusa, ja sam svog kad je bio manji pustala duzu, kasnije uvijek na kratko 3 mm, onda kasnije nije htio tako kratko, al zbog korone ga opet na 3 mm, sad ima 10 godina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •