Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Dali je moralo biti tako?

  1. #1
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno Dali je moralo biti tako?

    Drage moje mame...prije ravno mjesec dana..dakle 13.07 sam rodila...ili...ne znam kako da se izrazim shvatiti će te u daljnjem textu...
    Tog dana 13-tog sam ujutro oko 08 h primjetila da su mi gaćice dosta mokre..ne vlažne nego baš onako ..mokre. Mislila sam da nije ništa jer više ništa nije curkalo niti bilo mokro...
    Bila sam 18+1 tt.... popodne oko 18 h sam otišla piškiti i na papiru vidjela sluz ..prokrvljenu s žilicama...pošto imam sina od 6 godinai prije ovoga sam isto imala jednu trudnoću koja je također otišla u 9 tt...upalio mi se alarm u glavi da je to jako slično cervikalnom čepu kakav je bio kada sam sina išla roditi...naravno otišla sam u bolnicu.u Osijeku...čekala sam 2 h sama u čekaonici s mužem na red...kad je doktorica sišla i pregledala me utvrdila je da mi je vodenjak prolabirao u vaginu i išla sam roditi ..odmah u roku 5 minuta sam ja bla u rađaoni. Imala sam blizance...dečke..Maxim i Eric...bili su živi i zdravi...hopsali u meni cijelo to vrijeme! Pošto su bili jednojajčani i djelili posteljicu nisu mogli spasiti niti jednoga...to shvaćam. Ono što mene mući je tijek tog...poroda...tog svega...i neda mi mira...uopće...ne spavam noću..po danu plačem još uvijek.
    Kada su me dovezli u rađaonu...probili su jedan vodenjak..Maximov ..bez dripa..bez ikakve anestezije ili bilo čega..sestra mi je sjela na stomak i rekla da tiskam...tiskal sam..a doktorica je još i vukla s neki instrumentom..Maxim je izašao za 15 minuta...kaže otvoreni ste bili 2 prsta to mora ići van kroz to...dobro...e sada pokušali su i Erika poroditi tako ali nije išlo..dlai su mi drip punih 10 minuta su sačekali pa je došla druga doktorica..starija i instrumentima vukla..kidala nakon probijanja njegovog vodenjaka..sa uzv su gledai a i ja što rade...cijelog su ga iskidali u meni i vukli dio po dio van..samo tijelo bez udova nije išlo van...pa su me mučili 2 h ...tiskali vukli...čupali...ja sam urlala...plakala...oni mi govorili da koji vrag sad plačem nek se usredotočim da bude brže gotovo..
    završilo je nakon 2 h i 44 minute...bez imalo anestezije...kasnije su došli da objasne kako nisu smjeli da mi daju išta...kao mogli su neke ampule za pobačaj..ali ovako je bilo bolje za mene...
    BOLJE?! ne razumijem..zašto mi nisu dali da ih rodim..dripom..pa 12h ..20h...ali samo da nije bilo tako barbarski..jer oni su bili živi ..zdravi...osjetila sam paniku kako su se bacali po stomaku kada su probili vodenjak...strašno mi je to...evo i sada plačem..ridam jer se ne mogu pomiriti s tim da su morali iskusiti bol takvu da ih kidaju..
    Kada sam išla po phd nalaz slučajno su mi dali original u ruke..počelo je ovako..'' primljen je maaterijal koji se sastoji od dva obezglavljena muška ploda dužine od 20 cm svaki. Od dvije pupkovine od 15 i 20 cm te raskomadanih dijelova udova i posteljičnog tkiva...itd...'' Pa zar je moralo biti tako....čitam tu..čitam u grupi na fejsu...sve su rađale...s dripom...zašto meni nisu dali?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    isuse i bože dragi, ovo je prestrašno!!!

    Ivana ovo je za tužbu! pa oni su osakatili tvoje dvoje žive djece!!! nije uopće bitno što bi se rodili mrtvi, ali bili su živi u trenutku mučenja!!!

    iskreno neznam što da ti kažem, i od kuda da smogneš snage za ovo...

  3. #3
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    žao mi je ne mogu vjerovat da ti nisu dali drip i pokušali porodit....istu takvu sudbinu je prošla kolegica koja s menom radi,zašto ne znam

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    u totalnom sam šoku! prestrašno!
    žao mi je što si to morala proći, što su to bebice morale proći

  5. #5
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Strašno!

  6. #6
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Tako mi je žao!!! Moje saučešće.I ja sam tokom svog pobačaja-poroda puno puta čula "tako je bolje" a meni nije bilo bolje, ni fizički ni psihički. Također bez dripa. Trajalo je satima i ništa nisam htjela da znam, vidim i osjećam i u tvom slučaju najgore je što si doznala sve, uz muku i tugu koju imaš i onako. Takav nemar je za tužbu.
    Strašno tužno.

  7. #7
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Zao mi je stvarno, ne znam uopce sto reci...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Uf! Tako mi je žao, srce mi se kida od tuge i boli koja izvire iz svake tvoje rečenice

    Drago mi je da si smogla snage za ovo napisati, iako je strašno za pročitati, trebamo širiti informacije o barbarstvu koje se događa po rodilištima.

    Uf, dođe mi da... kako sam samo ljuta

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ivana, zao mi je, ovo je stvarno strasno. Nemam rijeci.

  10. #10
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti, moja beba je umrla u 18 tj, isla sam na inducirani porod 2 tjedna kasnije, kad se to otkrili. Rađala sam na dripu i izricito su mi rekli da nema drugog nacina (osim carskog, u slucaju da mi zivot bude ugrozen).
    Moj slucaj ne mora biti pravilo, ali bilo bi dobro ako imas nekog tko se moze raspitati u med. krugovima o ovakvom postupanju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Žao mi je, ne znam kojim bi te riječima utješila, utjehe nema... a doktori... ovo je prestrašno i užasno.. Stvarno mi je žao, ja palčem kad ovo čitam... preprebolno

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    16

    Početno

    Prestrašno, ovo se čita sa nevjericom, šokom i ljutnjom. Znam da nije dobro ali treba poželjeti da se i njima tako nešto slično dogodi. Draga Ivana

  13. #13
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    O dragi Bože :-O
    Strašno mi je žao što si to morala proči,ne mogu ni zamisliti...čitam i ne vjerujem,kako netko može biti tako nehuman?drži se !

  14. #14
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    O Boze koja tuga,koja bol

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Nije moralo tako biti .
    Zao mi je zbog vašeg gubitka i zbog tvog preteskog iskustva . Molim te , razmisli o tome da potrazis psihološku pomoc , te razmisli o prituzbi zbog nehumanog postupanja.

  16. #16
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ajme Ivana draga ovo je prestrašno. Pa to nisu doktori nego mesari. Žao mi je zbog tvog velikog gubitka. Primi moju iskrenu sućut

  17. #17
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ivana draga
    ja ne mogu zamisliti ovu bol
    nadam se da ćeš se uspjeti oporaviti
    i savjetujem ti da se zaozbiljno raspitaš da li je takva procedura
    da li je taj postupak takav kakav je bio uistinu bio nužan i opravdan
    ja bi ih tužila zasigurno ukoliko se pokaže da je alternativa postojala

  18. #18
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Ajme dragi Bože, ovo je prestrašno čitati. Ne mogu zamisliti kako je tebi bilo to proživjeti I živjeti s time svaki dan. Jako mi je žao zbog tvojih sinova I načina na koji su morali otići...
    A za liječnike - nemam riječi!
    Drži se, Ivana!

  19. #19
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala vam na riječima podrške i sućuti...to je rijetko za čuti da mi to netko kaže...jer ne shvačaju da su to bila živa djeca i da mi je potrebno čuti da mi netko izrazi sućut....a raspitat ću se...moram...intuicija mi govori da je to sve bilo pogrešno!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije moralo tako biti .
    Zao mi je zbog vašeg gubitka i zbog tvog preteskog iskustva . Molim te , razmisli o tome da potrazis psihološku pomoc , te razmisli o prituzbi zbog nehumanog postupanja.
    U potpunosti se slažem, ovo je previše za svaku majku, za svakog čovjeka, nemoj sama prolaziti kroz bol, šok i nevjericu...neće nestati, ali pomoći će ti da je u pravom smjeru, da naučiš živjeti s njom.

    I DEFINITIVNO se raspitaj za sve opcije koje su mogle biti, a nisu. Nehumano. Znam da je teško prolaziti kroz sve to ponovo i ponovo, ali vjeruj mi nećeš imati mira cijeli život i razbijat ćeš glavu - zar je stvarno moralo tako biti...Ako ti nešto govori da je moglo drugačije, nemoj pustiti. Zbog svog mira i zbog mira tvoje obitelji.


  21. #21
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Draga Ivana, ovdje D.
    Drago mi je da si napisala ovo, jer ipak možda nađeš bar neku malecku utjehu što su ovdje, nažalost, mame koje su i same proživjele gubitak.
    Često mislim na vas i pretužna sam zbog vaše priče, a sad kad čitam ove detalje još je strašnije.
    Doista je, uz ogromnu bol što dječica ne mogu preživjeti, izvršeno je nasilje nad vama. čak i da je moralo ići baš tim postupkom, nevjerojatno je da vam nisu mogli bar pokušati umanjiti traumu nečim protiv bolova i za umirenje i da si ti to sve morala gledati.
    Kad budeš imala snage, ti ili tvoji se raspitajte je li moralo baš biti tako. Neće vam ništa vratiti dječake, ali barem da dobiješ neki svoj kakav-takav mir.

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ivana, preteško je to čitati. Ne mogu shvatiti da mogu biti tako nehumani, iako znam da mogu. Znam kako je roditi mrtvo dijete, ali nisam doživjela takav odnos prema sebi ili bebi. Suosjećam duboko s tobom i nadam se da ćeš uspjeti svojim snagama prevladati sve to.

  23. #23
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Draga jesen u meni..D...hvala ti...ne pričam ovu priču nikome jer je ..kao u filmu...kao da nije normalno da sam to morala proživjeti...tako mi je teško bilo u zadnje dvije godine..svašta sam prošla i čak i ono što bi trebalo biti normalno u tim teškim situacijama kod mene je išlo na extra težak način. 1.04 2011 sam imala spontani u 9 tt...bilo mi je strašno..pa sam 3.04 2012 imala saobrčajku s dvije kolegice s posla..hvala bogu ine nisu ozljeđene a meni je pukla ključna kost i dva pršljena...mučili su me mjesec dana s slomljenom kosti koja se ne može mobilizirati a nisu me slušali da se konstantno miče..na kraju završila na operaciji stavljanja pločice ...u sobi sa mnom bila neka luda žena koja mi nije dala mira ni preko noći ,..pa sam nakon 8 mj to morala vaditi..da ne kažem da mi pršljenove nisu htjeli ni slikati jer kao boli me od udarca...na kraju se ispostavilo da su pukli i da bih trebala ipak i za to na operaciju ...na koju nemam muda ići da mi s 32 g čačkaju po kičmi...i kad sam to riješila..da ne pričam detalje što je sve bilo s policijom..osiguranjima koji odjednom ništa to ne plaćaju bez dopunskog..računi iz bolnice pa fizikalne terapije po toplicama..užas živi...a da ne pričam o krivnji koju sam osjećala jer sam ja vozila (pukla mi guma u vožnji). uglavnom kad je ta zbrka završila...i sve to riješili...riješila se bolnica...operacija..riješila da ne idem na operaciju kičme i gotovo...ja ostanem trudna...toliko sam to htjela...da sve to završi samo da mogu da rodim da mi sin ima brata ili seku da nije sam...već 6 g ima...i ostanem trudna..i to s BLIZANCIMA...tako sam bila sretna..svi oko mene su bili prestravljeni kako ćemo mi to dvije bebe bla bla...ja sam bila euforično sretna jer sam znala da mogu i nije mi bio problem...voljela sam ih od prvog trenutka kad sam saznala da su u meni..i željela ih kao kap vode žedan....i onda...ovo sve..i to na takav način..zar ima kraja tome...ŠTO SAM KOJI K..C NAPRAVILA IKOME DA MI SE OVAKO STALNO VRAČA...pa volontiram...pomažem ljudima oko sebe...darujem sve što mi je višak...što više....ŠTO DA NAPRAVIM..osjećam se kao da sam prokleta...bojim se za svog sina sada...stalno me prati osjećej da će se i njemu nešto dogoditi kao da ja donosim nesreću oko sebe....luda sam...vidiš da jesam..sva sam sjeb.. ..psiha..sve..i stalno dumam o tome da im nisam trebala dati da me tako ''porode''...trebala sam ih nekako zaštiti..PA JA SAM NJIHOVA MAMA TO MI JE ZADAĆA BILA..sve sam oko sebe iznevjerila i sve sam sjebala...

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Molim te potrazi pomoc psihologa, bojim se da patis od PTSP -a.
    prestrasno je to sto si prošla , ali ne moraš to čuvati u sebi i boriti se sama sa tim.
    Ti si normalna , ali situacija u kojoj si bila je potpuno nenormalna i nije čudo da se sad boris sa raznim strahovima.
    i ne krivi sebe , ti si došla u bolnicu sa punim povjerenenjem u liječnike i sistem, došla si da ih zastitis jer si vjerovali da će učiniti sve u vašem najboljem interesu. Imala si povjerenja , to nije pogrešno .
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.08.2013. at 14:24

  25. #25
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Draga Ivana... Sigurno nije moralo OVAKO biti!!! Prestrašno i pretužno je to što si prošla! Moja iskrena sućut.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ivana-os, iskreno mi je žao zbog gubitka!

    Susojećam s vama. Vaši anđeli su uz vas! Čuvaju svoga brata, mamu i obitelj cijelu.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 14.08.2013. at 14:34

  27. #27
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Iskrena sucut cijeloj obitelji!
    Prebolan je to gubitak

    Potrazi pomoc za sebe.

  28. #28
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Nisi nikoga iznevjerila! Stvarno su ti se grozne stvari izdogađale.
    Koliko sam te uspjela upoznati, ti si dobra, brižna i nježna osoba, uz to i vrlo čvrsta i snažnog stava.
    I da nisi, nitko ne zaslužuje loše stvari, zasigurno ne ovako ružne.
    Sirius ti je jako dobro napisala da si napravila upravo to što si mislila da je najbolje da ih zaštitiš, a to je da se obratiš liječnicima, koji su nažalost drastično reagirala.
    Sjećam se da si rekla da je i doktorica plakala s tobom. vjerojatno bi i oni voljeli da su uspjeli spasiti bebe. ne branim ih. trebali su humanije postupiti i barem ti objasniti koje opcije imaš, ublažiti šok lijekovima.
    Probaj potražiti pomoć psihologa, hagioterapeuta (nije samo za vjernike kao što mnogi misle)... potrebno je puno snage i podrške da se čovjek otrgne od loših misli, a pogotovo nakon ovolike boli. i sama sam bila u teškim depresijama, zbog puno manjih razloga, i znam kako se teško dignuti iz mraka i prekinuti loše misli koje se samo lijepe jedna za drugom kao na grudu koja se kotrlja niz planinu.
    Preispitajte situaciju da vidite je li to baš pravilna procedura radi svog mira i radi drugih žena koje će, ne daj bože, biti u istoj situaciji, ali nemoj se izluđivati time što nisi napravila, a mogla si, jer si napravila ono što si u tim teškim trenutcima najbolje mogla i nažalost, vrijeme se ne može vratiti, a svako novo samookrivljavanje produbljuje ranu.
    Sjećam se da sam ti napisala da samookrivljavanje daje osjećaj kakve takve moći i kontrole nad situacijom. no, dugotrajno te to ubija.
    i ti i tvoja obitelj zaslužujete da budeš/te dobro i zdravo. Svi ste pretrpjeli gubitak, naravno ti najveći. i dečkima je sigurno teško vidjeti kako patiš.
    Ali nemoj ni skrivati osjećaje i gušiti ih, jer je normalno da ih moraš izbaciti.
    Osjećam se grozno ovako "pametna". puno pričam, ne kažem ništa, no to je nažalost jedino što mogu pružiti

  29. #29
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Draga Ivana, strašno mi je žao, ne mogu ni zamisliti kroz što sad prolaziš

  30. #30
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije moralo tako biti .
    Zao mi je zbog vašeg gubitka i zbog tvog preteskog iskustva . Molim te , razmisli o tome da potrazis psihološku pomoc , te razmisli o prituzbi zbog nehumanog postupanja.
    X
    znam da se sada ne trebaš time baviti
    ali - ako imaš snage - traži na pismeno da ti napišu u bolnici da je to bio jedini način i da je to standardna procedura

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Molim te potrazi pomoc psihologa, bojim se da patis od PTSP -a.
    prestrasno je to sto si prošla , ali ne moraš to čuvati u sebi i boriti se sama sa tim.
    Ti si normalna , ali situacija u kojoj si bila je potpuno nenormalna i nije čudo da se sad boris sa raznim strahovima.
    i ne krivi sebe , ti si došla u bolnicu sa punim povjerenenjem u liječnike i sistem, došla si da ih zastitis jer si vjerovali da će učiniti sve u vašem najboljem interesu. Imala si povjerenja , to nije pogrešno .
    X

  31. #31
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Iskreno ne znam ni kuda da se okrenem ..u kojem smjeru da krenem uopće da potražim pomoć..koji psiholog..gdje, koji je ok a da ne košta kao suho zlato...kako to s tužbom..preko odvjetnika? kako da ne srljam..ne želim nekome još dodatno smrviti život..nekoj nedužnoj sestri..doktorici. Ne želim nikoga sa sobom povlačiti u taj shit u kojem sam sama.. ne želim si navlačiti lošu karmu pa da mi opet nešto dođe na naplatu...joj..baš mi je kaos..čisti kaos, kao roj pčela u glavi i samo to vidim...
    Oprostite na tolikoj gnjavaži i kuknjavi ... ali nemam gdje...nemam zaista kome...par ljudi koji znaju cijelu priću..vjerujem da sam im dopiz...dila pa sam i njima prestala prićati...a ovi ostali..bolje ni ne spominjati..znatiželjnike...moralne vertikale susjedstva koje me dočekuju s rečenicama tipa: ajde bit će još djece..bolje da je sada nego kad su se ''stvarno'' rodili..ajde nije to ništa kako je meni bilo kad mi je otac na rukama umro itd..itd....ubijaju me tako glupe i netaktične primjedbe..ali i to čak razumijem jer ne mogu si to predočiti oni koji nisu to prošli i neka ih..i bolje da ne znaju...

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo ti piši, uvijek će netko pročitati, ima nas puno, na žalost, koje znamo što osjećaš. Baš je kresencija otvorila temu http://forum.roda.hr/threads/81257-Heroji-NAKON-bitke, u kojoj opisuje ljude koji joj se obraćaju kao i tebi. Možda da pročitaš.
    Možda ti pomogne saznanje da nisi jedina.
    Imaš pravo na psihologa i/ili psihijatra i preko zdravstvenog. Pođi prvo svom liječniku u Dom zdravlja i uputit će te kamo treba.

  33. #33
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Draga Ivana,
    nema riječi koje bi opisale koliko mi je žao da ti se to dogodilo. Iskrena sucut za tvoje dečke.
    Pretežak je sam gubitak a kamoli način na koji si kroz to prošla.
    Ja ti savjetujem da se prvo propitaš dali u okolnim bolnicama imaju psihologa koji radi baš na slučajevima gubitka beba, išla biš preko uputnice i nebiš morala plačati. U Rijeci ima jedna odlična, ja sam putovala svaki tjedan jer mi nije baš u blizni ali isplati se svaki kilometar kad samo imaš s kim pričati o tome.
    Što se tužbe tiče; razmisli. Ako misliš da bi ti to pomoglo bori se, bori se do kraja. No ako misliš da biš zbog toga samo više patila nemoj se u to upuštati. Treba ti vremena sad, vrijeme za tebe i vrijeme za tvoje anđele. Neću ti reči da će proći jer neće, bolit će uvijek ali ne toliko. Naučit ćeš se živit s tim. Ja još uvijek učim.
    Želim ti puno sreće u životu.

  34. #34
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Ma iskreno mislim da od te tužbe nemam nikakve koristi...moju djecu mi nitko ne može vratiti..a da se po sudu potežem ..mjesecima godinama....ma ne znam...muž je jako ljut i on bi tužio..ali ja...meni je svejedno...ni ne bih jer nemam volje za ništa a ne za to. Dobro da se uspijem natjerati svaki dan da se ustanem iz kreveta i skuham nešto da mi dijete ima što jesti....

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Draga Ivana, strasno je to sto ti se dogodilo
    gubitak djece je vjerojatno najuzasnija stvar na svijetu, pa cak i kad se ne dogodi pod ovako nehumanim uvjetima...

    Ja bih poslusala sto sirius kaze; kolikogod si velika i snazna zena, ovo nije situacija s kojom bi se itko trebao sam nositi.
    tu bol, ta pitanja, te strahove... moras moci podijeliti s nekim <3

    sto se tuzbe tice... Ako ti se ne da povlaciti po sudovima... Barem napisi pismo naMinistarstvo, na Komoru, ravnatelja bolnice... Bilo koga.
    cak i ako nista ne postignes, mozda ces pred sobom imati osjecaj da si ucinila nasto.

    cuvaj se!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Draga ivana, molim te potraži stručnu pomoć,
    ne moraš se sa tim užasom nositi sama,

    sve ti je apricot rekla, olakšaj si, napiši barem pisma ravnateljstvu,
    žao mi je

  37. #37
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    ah...eto to bi mogla i napraviti...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    oh,tuzba pa kolko traje da traje-sa phd nalazom
    itekako bih potegnula pitanje etike i ljudskosti
    nije trebalo biti tako
    sokirana sam,pa necu dalje pisati
    draga majko zelim vam puno snage od sveg srca
    i

  39. #39
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    Draga ivana, molim te potraži stručnu pomoć,
    ne moraš se sa tim užasom nositi sama,

    sve ti je apricot rekla, olakšaj si, napiši barem pisma ravnateljstvu,
    žao mi je
    potpisujem... ivana, ovo što pišeš je zbilja teško, nemoj se nikako kriviti ili zamišljati da nosiš lošu sreću, potraži stručnu pomoć, nekog tko će te saslušati i razgovarati s tobom

    što se tužbe tiče, potpuno razumijem da ti se ne da potezati sve skupa i da ti je u ovom času teško za to skupiti snage
    ali kad kažeš da ne želiš povući u to neku nedužnu sestru ili doktoricu - ne znam jesu li nedužne, ili bi trebale biti suočene s posljedicama - ako ni zbog čega drugog, bar zato da se to ne ponovi drugim trudnicama


  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Draga Ivana,ovo je prestrasno citati,kamo li prezivjeti....moja iskrena sucut!A za dr.barbar e nemam rijeci,ja bih tuzila,to su zbilja veliki kreteni

  41. #41
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    draga Ivana,

    ja ne mogu vjerovati šta čitam!! strašno mi je žao malih anđela, tebe i tm i brata...
    nadam se da ćete izdržati...
    tužba??? ja vjerovatno bi, raspitaj se kolika je zastara, pa kad malo dođeš sebi, tuži.
    što se tiče razgovora s nekim stručnim-potpisujem

  42. #42
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    mislim da su meni rekli da je zastara nakon 2 godine

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kad sam spominjala pritužbu , zapravo nisam mislila na tužbu (iako pacijenti i na to imaju pravo , samo to zahtjeva novac i logistiku).
    Mislila sam na pismo ravnateljstvu bolnice ili na lokalno povjerenstvo za zaštitu prava pacijenata koje bi trebalo onda poduzeti daljnja pisanja na institucije.
    Obzirom da nismo spominjali mjesto iz kojeg je Ivana , ali po pisanju pretpostavljam da je iz slavonije , može sve ovo što je napisala nama (istim jezikom , nije potrebno pisanje nikakvim medicinskim ili službenim jezikom) poslati na svoje lokalno povjerenstvo http://www.obz.hr/hr/index.php?tekst=322

    Hoću reći da svaki pacijent u bolnici ima pravo na humani pristup , postoje i zakoni koji opisuju ta prava. evo zakon http://www.zakon.hr/z/255/Zakon-o-za...ava-pacijenata

    ovo su neka od osnovnih prava, nažalost mislim da je forumašica bila uskraćena za neka od njih

    II. PRAVA PACIJENATA

    Pravo na suodlučivanje
    Članak 6.
    Pravo na suodlučivanje pacijenta obuhvaća pravo pacijenta na obaviještenost i pravo na prihvaćanje ili odbijanje pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka.
    Iznimka od prava na suodlučivanje
    Članak 7.
    Pacijentovo pravo na suodlučivanje može se iznimno ograničiti samo kada je to opravdano njegovim zdravstvenim stanjem u slučajevima i na način posebno određenim ovim Zakonom.
    Pravo na obaviještenost
    Članak 8.
    Pacijent ima pravo na potpunu obaviještenost o:
    svome zdravstvenom stanju, uključujući medicinsku pro cjenu rezultata i ishoda određenoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka,
    preporučenim pregledima i zahvatima te planiranim datumima za njihovo obavljanje,
    mogućim prednostima i rizicima obavljanja ili neobav ljanja preporučenih pregleda i zahvata,
    svome pravu na odlučivanje o preporučenim pregledima ili zahvatima,
    mogućim zamjenama za preporučene postupke,
    tijeku postupaka prilikom pružanja zdravstvene zaštite,
    daljnjem tijeku pružanja zdravstvene zaštite,
    preporučenom načinu života,
    pravima iz zdravstvenoga osiguranja i postupcima za ostva rivanje tih prava.
    Pacijent ima pravo dobiti obavijesti na način koji mu je razumljiv s obzirom na dob, obrazovanje i mentalne sposobnosti.
    Pacijenti s invaliditetom imaju pravo dobiti obavijesti u njima pristupačnom obliku.
    Članak 9.
    Obavijesti iz članka 8. stavka 1. ovoga Zakona na usmeni zahtjev pacijenta obvezan je dati zdravstveni radnik visoke stručne spreme koji pacijentu izravno pruža određeni oblik zdravstvene usluge.
    Članak 10.
    Pacijent ima uvijek pravo tražiti drugo stručno mišljenje o svome zdravstvenom stanju, sukladno odredbi članka 8. stavka 1. ovoga Zakona.
    Drugo stručno mišljenje iz stavka 1. ovoga članka, pacijentu je, na usmeni ili pisani zahtjev, obvezan dati svaki zdravstveni radnik visoke stručne spreme i odgovarajuće specijalizacije, koji nije sudjelovao u izravnom pružanju određenog oblika zdravstvene usluge pacijentu iz članka 9. ovoga Zakona.
    Članak 11.
    Tijekom pružanja zdravstvene zaštite, nakon svakog pregleda i zahvata, pacijent ima pravo na obaviještenost o uspjehu, odnosno, neuspjehu i rezultatu pregleda ili zahvata kao i o razlozima za eventualnu različitost tih rezultata od očekivanih.
    Članak 12.
    Pacijent ima pravo biti upoznat s imenima te specijalizacijom osoba koje mu izravno pružaju zdravstvenu zaštitu.
    Članak 13.
    Pravo na obaviještenost ima i pacijent s umanjenom sposobnošću rasuđivanja, u skladu s dobi, odnosno s fizičkim, mentalnim i psihičkim stanjem.



  44. #44
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    da..iz Osijeka sam....ovo ću dobro proučiti!!!

  45. #45
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    već danas ću pisati našem povjerenstvu..hvala ti sirius!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Draga Ivana-os, iskreno mi je žao zbog tvog gubitka i svega što si prošla , želim ti sve najbolje i da se oporaviš što prije.

    Citiraj Ivana-os prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar je moralo biti tako....čitam tu..čitam u grupi na fejsu...sve su rađale...s dripom...zašto meni nisu dali?
    Mislim da nije moralo biti ovako jer su te nesavjesno liječili i da imaš osnove za tužbu ako se odlučiš na to. Teško mi je uopće zamisliti što si sve prošla ali mi se čini dobra ideja kao što su ti forumašice već predložile da pišeš pritužbe i predstavke pa neka se makar pročuje taj njihov način rada, a možda spriječiš da se takav horor događa i dalje drugim trudnicama.

    Vidim da si se odlučila i da ćeš pisati, bravo!

  47. #47
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Pisala...sad ćemo vidjeti!

  48. #48
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Draga Ivana, moja iskrena sućut! Ne mogu niti zamisliti koju bol si prolazila i kako ti je sada.

    Probat ću ti se raspitati za nekog dobro psihologa/psihijatra, molim te da odeš s nekim razgovarati, ovo moraš podijeliti s nekim, imaš ogromnu traumu od svega što ti se desilo.

    Jesi li vjernica?

  49. #49
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Nešto ovako stravično ni Wes Cravenu ne bi palo na pamet
    Moja najiskrenija sućut!
    Ja znam odličnu psihologicu koja je mene vratila iz mrtvih ali je privatna. Ako kome treba, može na PP.

  50. #50
    Ivana-os avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Ako itko zna kakvog dobrog psihologa u Osijeku...eto neka mi javi. Hvala...jako mi je teško na poslu...vratila sam se prije 4 dana....ljudi su jebeno nevjerovatni i nisu baš centrirani....ja nikako da se pomirim s niti jednom sekundom svega... i stalno to iznova proživljavam!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •