Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Herpes oka

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno Herpes oka

    Pozdrav.Ovako,zanimalo bi ma ako je netko imao iskustva s herpesom oka.naime,MMov brat se muci s tim vec par mjeseci i nikako da se zalijeci.prvo mu se bio pojavio,pa malo povukao a sad nakon neke prehlade koju je pokupio-opet mu se pojavio.Sve to traje od pocetka 12og mjeseca..
    Hvala!

  2. #2
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam imala keratitis prije par godina. Pojavio mi se herpes u uglu oka, malo me svrbilo i peckalo, ali ja nisam obraćala pažnju. Onda mi se zacrvenilo oko pa su mi dobronamjerni susjedi, mama, tata, prijatelji mame i tate,... rekli kako je to običan konjuktivitis i dali mi neku mast. To baš nije prolazilo, bilo je sve gore, ali sam ja i dalje stavljala tu mast umjesto da sam otišla okulisti. Onda se upala slegla, crvenilo je prošlo i ja sam se počela žaliti da vidim sjenu na tom oku kada gledam u lampe, uličnu rasvjetu i sl. Svi su mi se smijali da izmišljam, ali ja sam taj put otišla okulisti koji se zgrozio kad mi je vidio oko i istog trena mi ga namazao Virolexom za oči i zatvorio ga gazom, tri dana nisam smjela skinuti gazu. I tako sam stavljala lijek i prošlo je do kraja, ali otada mi je ostao ožiljak na oku pa ću cijeli život vidjeti sjenu na oku. Herpes na oku se može pojaviti još mnogo puta, isto kao i na usnici, pa u tom slučaju treba odmah otići okulisti jer je to keratitis jako opasan i može ostaviti gadne posljedice. Dakle, preporučam tvom bratu da ode okulisti hitno! :/

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Ovako...ozivljavam malo topic jer nam treba pomoc i to stvarno HITNO,NAJHITNIJE...-MMov brat jos muku muci s tim....i eto sad cu napisat sve sto mi je on rekao.dakle,herpes mu je prosao ali mu je ostalo upaljeno oko i to nikako da prođe.Evo popis ( nekih ) lijekova koje su mu razni doktori pripisivali: Virolex mast i tablete,Tobrex mast i kapljice pa vitamin B pa vitamin C,cak je jednom prilikom primio i infuziju od vitaminske mjesavine.rekao mi je da su mu jednom prilikom dali i cini mi se da se zove neki deksametazon ( neznam sto je to)..-uglavnom,poanta je da je konzumirao masu tih stvari a upala je JOS TU !!!
    dakle,trebala bi nam NAJHITNIJA pomoc i preporuke gdje bismo se mogli u zagrebu obratiti,mozda akva poliklinika.dobili smo vec par adresa a meni se nekako mozda cini da bi to mozda najbolje bilo obaviti na Rebru ( koji doc???) jer sam i ja svojedobno tamo prosla vrlo detaljnu pretragu.
    dakle,molimo pomoc i preporuke dobrih lijecnika.
    Puno vam se zahvaljujemo!!!
    Pozdrav!

  4. #4
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    a da,jos da dodam-dijagnoza herpesa je bila " Herpes zoster", ako to moze kako pomoci.
    p.s. jel' ima ovdje koja forumasica medicinske struke da nam pomogne i uputi nas?hvala!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Deksametazon nikako!!!

  6. #6
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Deksametazon nikako!!!
    ...joj,jel' to nesto opasno?naime,to su mu dali samo jednom..neznam tocno zasto,valjda za smirenje neke upale ili slicno.Moze malo informacija?hvala.

  7. #7
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Meni su deksametazon davali kad sam imala urtikarije po tijelo od alergije...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Deksametazon može za sve osim za virusne upale oka, a herpes je virus. Stanjuje rožnicu a to u kombinaciji s virusom nije dobro. Od jednog kapanja se ništa neće dogoditi, to nije trenutačni proces.
    Meni su davali kombinaciju deksametazon-neomicin za ječmenac, jer stanjuje i sluznicu, a moj nikako nije htio proći samo od antibiotskih kapi i masti. Ovo ga je nakon višetjednog kapanja uspjelo uništiti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Podižem temu
    MM i opet ima grozan konjunktivitis, a kako je prije tjedan dana imao herpes očnog kapka, dr sumnja na herpes oka.
    Pitanje je: postoji li ikakav način kako tretirati tako učestale herpese na licu i kako spriječiti oštećenja oka dok se još može? I tko je uopće specijalist za te stvari? MM obično odlazi svojoj doktorici opće prakse koja mu samo daje virolexe na recept i ništa više ni ne zna o tome, a on sam tvrdi da mu "nitko ne može pomoći" i gura po inerciji dokle ide.
    (njemu se taj herpes seli po cijelom licu i u zadnje vrijeme je sve češća pojava)

  10. #10
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...MMov brat išao za herpes oka u Pulu kod okulista i kod kirurga isto čini mi se..evo,baš mu se bio pojavio opet pred tjedan dana ali ovaj put samo na kratko-dan,dva..
    ali,pazi-herpes oka je zarazan,da ne zarazi koga..-a kad se čovjek zarazi..teško ga se riješiti ili čak čini mi se-nemoguće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Normalno bi bilo otici kod okuliste,ali posto je herpes zoster zarazna virusna bolest,a da bi se izbjegle komplikacije koje su moguce bas kod oftalmickog herpesa,ja bih otisla na zarazno.

    Ja sam se uvjerila u ljekovitost majcinog mlijeka pri lijecenju jecmenca,ne znam da li bi djelovalo i kod herpesa.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ali,pazi-herpes oka je zarazan,da ne zarazi koga..-a kad se čovjek zarazi..teško ga se riješiti ili čak čini mi se-nemoguće.
    Znam, i zato nam je svima u kući muka od tog njegovog herpesa jer je svaki put frka hoće li zaraziti Andreja (za sebe se ne bojim, jer kad me nije zarazio svih ovih godina, neće valjda ni sad, možda imam krivo, a možda imam ludi imunitet na tu vrstu virusa).
    Inače, MM-ov herpes je simplex tipa I, nije zoster (srećom).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    16

    Početno

    Draga Tanja_b,

    evo ja se malo kasno javljam na tvoj topic, ali tek sam ga sada vidjela. Ja inače imam cijeli život očni herpes simplex - moj mi ga je tata prenijeo genetski.

    Javlja mi se uvijek kada mi oslabi imunitet, tako je bilo od najmanjih dana, uz svaku prehladu išao je i herpes, kasnije na faksu - svaki ispit - herpes, sada sam u trudnoci imala 2 herpesa, prosli ponedjeljak bio je sretan dan rođenja malog Leona i ja sam u srijedu dobila herpes. S tim se jednosavno treba naučiti živjeti.

    Jutros se mali Leon probudio s konjuktivitisom na oku - ja ludim cijeli dan i tako sam uopće dospjela na topic. Za mene je to sreća, da je samo upala a da nije herpes, sad moramo samo čekati da to nam to prođe.

    Što se tiče mog herpesa, on je u početku dolazio u oku (nekoliko su mi ga puta palili ali na sreću nije imalo utjecaja na vid). Danas se uglavnom javlja na kapku ili iznad obrve. Jako je bitno da se odmah ri pojavi prvih svrbeža tog područja ili pojave prištića popije Virolex tableta i maže Virolex mast za oči (bez obzira da li je u oku ili oko oka). Ja to već u snu znam osjetiti i onda se dižem i idem namazati oko - što prije to bolje.

    Najbitnije je da se herpes, ako u početku nije u oku, ne prenese u oko. Herpes u oku se razlikuje od onog vanjskog tako što je bjeloočnica vidno prošarana crvenim žilicama i kapak često otekne iako ne nužno. A vanjski se javlja u početku u obliku crvenila a odmah ubrzo i pojavom malih bijelih prštića.

    Što se pregleda tiče, jako je bitno da to pogleda oftalmolog s pravim uređajem da vidi da li je herpes u oku ili nije. Za to treba ići specijalisti - pretpostavljam da liječnik opće prakse vam treba dati uputnicu za specijalistu. Kako sam ja iz Istre, ja uvijek idem na pregled u KBC Rijeku na polikliniku. Ukoliko se desi da dobijem herpes vikendom idem direktno u riječku bolnicu na odjel za hitnoće gdje me gleda dežurni doktor.

    Danas sam već ispraksirala da li je herpes u oku ili nije tako da ako sam sigurna da nije više ne idem na nikakav pregled. Uvijek imam recept bez datuma za Virolex mast i tablete i odem svježe kupiti kada dobijem novi herpes. Mast i tablete uzimam po 5 puta na dan. Herpes mi obično traje od 5-7 dana, nikad više od toga.

    Jako je bitno da se ne dira rukama, mast stavlja uvijek sa štapićima za uši, i koliko god svrbilo prvih par dana nikako ga dirati.

    Još mi se nije desilo da ga je netko pokupio od mene, muž niti itko od familije. Sad se samo i ja bojim radi Leona, da ga slučajno njemu ne prenesem.

    Konačnog izlječenja za sada kažu da nema, stvar je samo u imunitetu. Jedan savjet koji mogu dati je da se treba kloniti od sunca, ja provedem 2 sata na direktnom suncu i sutra sigurno dobijem herpes. Ali to se ovjek s vremenom nauči. Recimo ja imam jako nisko željezo i uvijek moram biti nešto za to, a često uzimam multivitaminske tablete ili vitamin C - sve samo da mi imunitet bude jači.

    Što se tiče nekih drugih lijekova - meni su davali razne masti i kreme u početku, ali nikad ništa od toga - zadnjih 15-tak godina uzimam samo Virolex. Nikako koristiiti obloge od kamilice - s njima sam ja prvi herpes izvan oka prenijela u oku (doktori opće prakse s to tretirali kao upalu).

    Ja bih mogla knjigu napisati o herpesu Nadam se da nisam pretjerala s tekstom. M neka se ne brine previše, morat će se sprijateljiti s herpesom i naučit s njim živjeti.

    I obavezno neka ode kod nekog spcijaliste da mu to pogleda. Jedan jako dobar doktor za očni herpes u Zagrebu je dok. Mandić - kod njega sam odlazila dok sam studirala u Zg. Nažalost ne mogu se sjetiti u kojoj je bolnici radio.

    Sretno i slobodno javi ako treba još kakav savjet.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    ppetra, hvala!
    Evo, već nekoliko mjeseci nema problema s herpesima, mislim da će se gad aktivirati opet negdje u zimu/proljeće kad je imunitet na većoj kušnji.

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Podižem malo.

    Koja je razlika između herpesa i ječmenca?

    Imam nekaj crveno, malo ispupčeno na vanjskoj strani oka kod trepavica (donji kapak), boli i onak ko steže/smeta.
    Kaj je to?
    Da li ječmenac može sam proć?

    Tnx

  16. #16
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Podižem malo.

    Koja je razlika između herpesa i ječmenca?

    Imam nekaj crveno, malo ispupčeno na vanjskoj strani oka kod trepavica (donji kapak), boli i onak ko steže/smeta.
    Kaj je to?
    Da li ječmenac može sam proć?

    Tnx
    kako si ti opisala to je jačmenac (jačmak).
    on boli i zateže, i prolazi sam od sebe.
    ne dirat, ne se svrbit.
    moj brat je u bazenu dobio jačmake na oba ok, na jednom mu ih je bilo čak 12 odjednom, oko mu totalno zatvorilo. bolilo ga za umirt. i ode u bolnicu na pregled. dr. kad ga je vidio, skalpel u ruke i reži (na živo, bez ikakve anestezije). navodno da je u njima bio gnjoj koji je trebalo izvaditi zbog oka :?
    i dan danas ima ožiljak na donjem dijelu lijevog oka.
    da ih nije bilo toliko načičkanih odjednom dr. mu ih ne bi dirao.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Kod herpesa (Simplex, Zoster....) pomaže piti aminokiselinu L-lizin. Preparata ima za kupiti u svakoj malo boljoj ljekarni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •