Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Molim vas pomozite, sumnja na pervazivni, autizam ili samo kašnjenje?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Nije pervazivni sigurno! Jucer smo bili na prvim vjezbicama kod defektologa, on je zainteresiran za sve, ima skroz kontakt očima, odaziva se na ime, a prstic steka upravo zbog te pažnje jer on nema pažnju na nesto pa ju stoga ne moze ni podijeliti s drugima! Polako je poceo brbljati i imitirati, pao mi je kamen sa srca!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno


  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Htjela sam otvoriti novu temu, ali nisam jer vidim da ipak postoji netko tko ima slične pribleme, da ne kažem iste. Iva1602, možete li mi reći odakle ste krenuli? Kako ste došli do defektologa? To ste jednostavno po vašoj želji odlučili i naručili se ili kako? Naime, ja imam sina (20 mj) i sve što ste gore pisali je slučaj i kod nas. Nas su poslali (pedica nasa) u centar za autizam, projekt rane intervencije s obzirom da je tako malen, i tamo smo bili kod psihijatra, logopeda i terapeuta ali nitko nam nije rekao ništa konkretno. U biti, ja nisam zadovoljna jer imam osjećaj jednostavno da nije to to, kao da im je nešto promaklo. Možete li mi samo reći kako vi danas napredujete i koja vam je točna dijagnoza na kraju? Unaaprijed hvala na odg. Pokušavala sam vam se javiti pp ali nisam mogla jer sam nova na forumu, valjda zbog toga.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Prvo i osnovno... Pravac kod pedijatra po uputnicu za kompletan pregled kod otorinca i testiranje sluha. To nam je promaklo i na kraju je ispalo da dijete ima nagluhost i vjeroatno mu velike mandule pritiscu bubnjice.... Nikakav autizam ni pervazivni

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,ja imam davida koji ima 3god i 4mjeseca i ne prica..jos u peleni...isti simptomi...sumnjaju na autizam...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije pervazivni sigurno! Jucer smo bili na prvim vjezbicama kod defektologa, on je zainteresiran za sve, ima skroz kontakt očima, odaziva se na ime, a prstic steka upravo zbog te pažnje jer on nema pažnju na nesto pa ju stoga ne moze ni podijeliti s drugima! Polako je poceo brbljati i imitirati, pao mi je kamen sa srca!
    Bok Iva! Molim te mozes li napisati sto je na kraju bilo s tvojim dijetetom.. da li je na kraju sve bilo u redu i zbilja samo kasnjenje u komunikacijskom podrucju? Evo ja sam danas u istoj situaciji kao i ti, moje dijete ima 21mj i dijagnoza je kasnjenje u komunikacijsko govornom podrucju.. molim te puno bi mi znacio tvoj odgovor..

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Reny90 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Iva! Molim te mozes li napisati sto je na kraju bilo s tvojim dijetetom.. da li je na kraju sve bilo u redu i zbilja samo kasnjenje u komunikacijskom podrucju? Evo ja sam danas u istoj situaciji kao i ti, moje dijete ima 21mj i dijagnoza je kasnjenje u komunikacijsko govornom podrucju.. molim te puno bi mi znacio tvoj odgovor..
    Nadam se da će ti se Iva javiti, da i mi ostali doznamo kako je sada....

    U međuvremenu - evo malo pozitive s moje strane: upravo sam došla iz Suvaga, jer moj stariji mora obaviti još jedan pregled kod logopeda - prikuplja papire za državnu maturu (slična dijagnoza u ranom djetinjstvu - kašnjenje u govorno jezičnom razvoju, motorici, razvoju neurološkog sustava). On će imati prilagodbu mature u vidu produljenog vremena, ali to je sve. Sad je maturant u matematičkoj gimnaziji i sprema se na neki od tehničkih fakulteta. Cijelo školovanje ima papire o individualiziranom pristupu, proveli smo dosta godina u Suvag-u, ali od njegovih ranih poteškoća nije ostalo ništa osim ružnog rukopisa. Istina - nije rječit i vjerojatno nikad neće biti, ali nema nikakvih komunikacijskih problema. Običan mladac, kao i svi iz njegove generacije.

    Potraži stručnu pomoć i savjet što prije, jer jako je važno da dijete dobije pomoć u što ranijoj dobi. Puno je bolje puhati na hladno nego izgubiti dragocjeno vrijeme. Želim ti da i vaša priča ima dobar završetak, kao i naša. Sretno!

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Reny90 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Iva! Molim te mozes li napisati sto je na kraju bilo s tvojim dijetetom.. da li je na kraju sve bilo u redu i zbilja samo kasnjenje u komunikacijskom podrucju? Evo ja sam danas u istoj situaciji kao i ti, moje dijete ima 21mj i dijagnoza je kasnjenje u komunikacijsko govornom podrucju.. molim te puno bi mi znacio tvoj odgovor..
    Ivino dijete je posve dobro. Sama je to napisala: http://forum.roda.hr/threads/41775-N...t=#post3057117

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da će ti se Iva javiti, da i mi ostali doznamo kako je sada....

    U međuvremenu - evo malo pozitive s moje strane: upravo sam došla iz Suvaga, jer moj stariji mora obaviti još jedan pregled kod logopeda - prikuplja papire za državnu maturu (slična dijagnoza u ranom djetinjstvu - kašnjenje u govorno jezičnom razvoju, motorici, razvoju neurološkog sustava). On će imati prilagodbu mature u vidu produljenog vremena, ali to je sve. Sad je maturant u matematičkoj gimnaziji i sprema se na neki od tehničkih fakulteta. Cijelo školovanje ima papire o individualiziranom pristupu, proveli smo dosta godina u Suvag-u, ali od njegovih ranih poteškoća nije ostalo ništa osim ružnog rukopisa. Istina - nije rječit i vjerojatno nikad neće biti, ali nema nikakvih komunikacijskih problema. Običan mladac, kao i svi iz njegove generacije.

    Potraži stručnu pomoć i savjet što prije, jer jako je važno da dijete dobije pomoć u što ranijoj dobi. Puno je bolje puhati na hladno nego izgubiti dragocjeno vrijeme. Želim ti da i vaša priča ima dobar završetak, kao i naša. Sretno!
    Hvala ti! Mi idemo na vjezbe kod logopeda u Logo centar Blaži. Dobili smo iz nekoliko izvora savjet da se javimo njima za dijagnostiku pa smo odlucili tamo i uzeti vjezbe. Nisam ga htjela voditi i na ERF i druga mjesta ako je dr.Blaži navodno najstrucnija u RH na polju komunikacijsko govornih poteskoca i poremecaja, pa sam eto odmah otisla k njoj i da sto prije krenemo s terapijom. Krenuli smo s 19mj.
    Puno mi znaci cuti vase price koje su na kraju pozitivno zavrsile. I ja se nekako nadam za svog G da je jednostavno takvo malo rezervirano dijete i sigurno da nece biti glavna pricalica u drustvu, i da tu nema vise nista od samog kasnjenja u razvoju. Inace motoricki je u svemu bio ispred svojih vrsnjaka - poceo samostalno sjediti i puzati sa 5mj, prohodao sa 10mj, s godinu i koji mjesec vec trcao.. znam da to ne mora nista znaciti, ali eto nadam se da je komunikacija samo podrucje koje mu nije jaca strana..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivino dijete je posve dobro. Sama je to napisala: http://forum.roda.hr/threads/41775-N...t=#post3057117
    Hvala Beti3! Nova sam na forumu pa se ne snalazim predobro

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •