Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: postavljanje sušilice na perilicu rublja

  1. #1
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno postavljanje sušilice na perilicu rublja

    Planiram kupiti sušilicu za robu a kako nemam puno mjesta u kupatilu skoro pa jedina mi je mogučnost staviti je na perilicu. Sad gledala sam i na tv-u filmovi i tako to i vidila sam da ljudi stavljaju jedno na drugo. E sad dali netko tako ima doma. Zanimaju me vaša iskustva? Zar nije sušilica ipak malo teška da bi stajala na perilici?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nemam iskustva, jedino što znam da sušilica nije teška, u odnosu na veš mašinu kao perce

    mislim da to čak ne ide baš direkt na perilicu, nego se više montira kao neko postolje oko mašine za veš, pa na to ide sušilica, kao neke nogice oko mašine za veš sa policom ( baš si me shvatila )

    uglavnom, nek se javi netko tko zna

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ja imam tako več skoro dvije godine i sve funkcionira za pet
    tako da nemaš beda samo kupi i uživaj

  4. #4
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Domy jesi li ti stavila jedno na drugo bez nečega između: ne znam neka šperploča, spužva ili neki držač za sve to? I

  5. #5
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    stavi se direktno gore, postoje neke nogice koje dođu s mašinom, nisam se baš zagledavala kad ju je mm montirao. izgleda stabilno, možda se malo trese kad je centrifuga na 1200. prednost je što je lakše vaditi veš, do prije mjesec dana su mašine stajale jedna pored druge pa mogu usporediti
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 19.08.2013. at 22:20

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    bila ti je vec tema o ovome,imam i ja,nema stalka,sperploce...niceg....pravo jedno na drugo...nista ne trese,sve 5 i tako vec 2god...

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I ja. Dole perilica, gore sušilica. No, mm je to učvrstio nekim trakama i između dvije mašine stavio prešanu gumu, kupi se u Bauhausu, baš je za to namijenjena, 60x60 cm.
    A tu ti je stara tema
    http://forum.roda.hr/threads/75457-s...=su%C5%A1ilica

  8. #8
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hvala
    Prošvrljati ću malo po toj temi.
    Pa kroz mjesec dana u nabavu

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Imaju susjedi.direkt jedno na drugo.susilica gornja.super funkcionira, i cijeli podrum fino mirisi kad ju ukljuci

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo sa susilicom dobili silikonske pipke za nogice, tako da se cvrsto drzi za masinu. Ako ne dodu sa susilicom, kupe se odvojeno (ili neke druge gumice da ne klizi). Ne trebaju nikakvi stalci ni police, ide jedno na drugo bez problema. Jedino sto jos nisam nikad upalila susilicu, cekam kisne dane

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kupila perilicu i susilicu u isto vrijeme, stavila jedno na drugo, evo savrseno rade obje 6g.

  12. #12
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Kod nas isto. Mašina za rublje dolje, sušilica gore. Nabavila sam još gume za noge perilice da se manje drma. Sušilica je šira od perilice, ali ipak se dobro drži gore. Ništa se - zasad - nije dogodilo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    nama to funkcionira besprijekorno sad skoro 9 godina.

  14. #14
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    sušilica na perilicu, s čepićima/nožicama ili bez
    fercera bez mane već tri godine

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    bila ti je vec tema o ovome,imam i ja,nema stalka,sperploce...niceg....pravo jedno na drugo...nista ne trese,sve 5 i tako vec 2god...
    Sve isto, osim što je kod nas nešto više godina funkcioniralo. Nedavno smo spustili sušilicu s perilice, bez specijalnog razloga.

  16. #16
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Isto i kod mene 4 godine bez greške funkcionira. Nema nikakvih posebnih nožica između.Malo se drma, ali nije teška pa ju gurnem natrag ako se pomakne

  17. #17
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Domy jesi li ti stavila jedno na drugo bez nečega između: ne znam neka šperploča, spužva ili neki držač za sve to? I
    vidim već si dobila sve odgovore
    kako su cure rekle dobiš kao nekakve nogice čepiče na vakum ne znam kak bi nazvala i direktno na perilicu ide sušilica i sve radi za 5

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Moje su obje "gorenje" i u uputama piše da između mora biti drvena ili metalna ploča 60x60 cm pa smo stavili deblji bijeli kantirani iveral i estetski je ok.

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    a jesu naveli razlog zakaj treba ploča između

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moje obje gorenje i ne treba nista. Jel to meki stariji model?

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Strojarski mozak mog muža je odmah odlučio da treba ploča između. Vibracije, frekvencija istih ili tako nešto.
    Kupili smo u Bauhausu ploču od prešane gume, poput onoga poda u vanjskim dječjim igralištima, veličine 60x60 debljine 1 cm. Imaju to u ponudi i nije skupo.

  22. #22
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Naše su isto Gorenje, ali nikakve dodatne ploče nisu potrebne. Dobili smo sa sušilicom pipke/onako silikonske nogice, široke cca 5cm, koje se prilijepe na pokrov mašine. Sušilica je puno laganija, ali nismo imali nikakvu nezgodu klizanja ili pomicanja u ovih 5 godina.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Zbog mekane plastične gornje ploče perilice, radi pravilnog raspoređivanja težine

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    4 godine-još su pod garancijom

  25. #25
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    I kod nas tako, evo već sedmu godinu...

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja bi na frižider s ledenicom postavila još jednu manju ledenicu jel bi i to mašina s sušilicom funkcioniralo

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Susilica na ves masini vec 9 godina
    Izmedju guma kakvu spomnje Beti
    (iz obi-a)
    Sve 5
    Posljednje uređivanje od Ginger : 19.09.2013. at 21:12

  28. #28
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    evo stigla sušilica prije nekih 10-tak dana stavili jedno na drugo ali nismo ništa između jer sušilica ima one svoje pipke tako da sad sve stoji i ne trese se ništa previše.

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sušilica na perilicu - poseban izazov:

    Je li moguće stavit neku standardnu sušilicu (pretpostavljam da je 60x60) na mašinu duljine 60, ali dubine 40 cm? Znači... 20 cm bi virila sušilica u odnosu na mašinu, kako god je postavili, neto 20 cm je u zrakopraznom prostoru.

    Može li se to nekako riješiti (a bez kupnje nove perilice, of kors, ili razmiještanja sušilice na pod), tipa nekom drvenom pregradom, nečim (ja niti ne znam kako sušilice izgledaju)?

    Ima li i manje dimenzioniranih, a odvojenih sušilica, i biste li mi to preporučile?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.10.2013. at 13:17

  30. #30
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    ina33, možete na zid ušrafiti policu za sušilicu, ili još bolje napraviti policu recimo u obliku stola.
    Znači noge idu na pod, a ploha "stola" dođe iznad perilice i na to ide sušilica.

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, možete na zid ušrafiti policu za sušilicu, ili još bolje napraviti policu recimo u obliku stola.
    Znači noge idu na pod, a ploha "stola" dođe iznad perilice i na to ide sušilica.
    Hvala puno, ideja sa stolo-policom će držati vodu tj. sušilicu, moram još samo smislit neki takav da se mogu vrata od tog prostora otvoriti, ali to je sasvim izvedivo !

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nisam skužila koja vrata.

    Bilo bi zgodno na plohu "stola" staviti više stranice, onako par cm u vis, pa ne može sušilica ni u kom slučaju skliznuti s plohe.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vrata od "sušione" - to je jako mali prostor, veličine malog WC-a. Fakat si super - hvala ti!

  34. #34
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Kod mene je na perilicu postavljena neka "podloga" tj ladica koja odvaja perilicu i sušilicu. Ujedno je i ladica za slagati na njoj veš kad se vadi iz sušilice.
    Kupljeno je u Medulićevoj u nekoj trgovini u onom dvorištu ravno iz Dalmatinske.. ne sjećam se kako se zove. A koštalo je nekih 250 kn ako se ne varam. Ne znam koji je točan naziv tog proizvoda. Mislim da je univerzalno za sve brandove. Jako je praktično.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Vidjela sam već nekoliko slučaja gdje su stavili sušilicu na perilicu i sve je ok

  36. #36
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Podizem!
    A moze li perilica na susilicu? Mi imamo plicu perilicu pa bi bilo logicnije da susilica koja je dublja ide dolje.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ne znam je li ovo tehnički točan odgovor, ali mislim da nikako nije isto. perilica je puno teža od sušilice, a i puno se više "drnda", tako da ja ne bih stavljala perilicu na sušilicu, bez obzira na širinu, odnosno plitkoću. zapravo, nisam kod nikoga vidjela tu kombinaciju, što, naravno, ne znači da nije moguća, ali bez dodatnih učvršćivanja i dodavanja konstrukcijskih elemenata, teško...

  38. #38
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Tako i ja mislim pa zato i provjeravam. Jedino onako da se napravi neka polica koja bi ju drzala...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Podizem temu

    Mogu li perilica i susilica raditi u isto vrijemo ako stavim jedno na drugo? Nemamo puno prostora pa, nazalost, nikakvi stolici iznad perilice na kojem bi bila susilica ne dolaze u obzir (iako bih ja to rado izvela) nego iskljucivo susilica na perilicu?

    Takoder, zanima me ona podloga sto ide izmedju perilice i susilice i sto see izvlaci pa na nju ide kosara... vidim da se cijene krecu oko 500-600kn. Gdje mogu najjeftinije nabaviti?

    Hvala

  40. #40
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mogu.
    Mi smo kupili tu policu ali bez izvlačenja. Uzela sam od istog proizvođača kao što su sušilica i perilica da mi sve paše na vidu. Zato ne znam gdje je najpovoljnije jer je meni kriterij bio samo da imaju tu koju želim na skladištu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od eryngium : 01.05.2021. at 09:50

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu.
    Mi smo kupili tu policu ali bez izvlačenja. Uzela sam od istog proizvođača kao što su sušilica i perilica da mi sve paše na vidu. Zato ne znam gdje je najpovoljnije jer je meni kriterij bio samo da imaju tu koju želim na skladištu.
    hvala!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •