Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: Odstranjeni jajovodi i jajnik (neplodnost)

  1. #51
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    P.S. Hormoni 3 dc i ciklusa i endometrioza na koju opet sumnjaju nemaju baš previše veze jedno s drugim, ti trebaš vaditi marker koji ukazuje, svojom vrijednošću iznad 35 da je vjerojatno riječ o endo, napraviti color doppler snimanje i izvaditi AMH da vidiš kako stojiš s rezervom jajnih stanica, što je vrlo bitno za tvoje ivf postupke, budući imaš samo dio preostalog jajnika i ne dozvoli da ti se kockaju s njime i napamet lupaju dijagnoze i daju stimulacije.
    Imaš dobrih operatera i dijagnostičara za endo u ZG, a i u Austriji.
    Sretno!

  2. #52
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Idem u četvrtak na color dopler, tražit ću i svojeg ginekologa nek mi da uputnicu za Ca125, a i mogu ga tražit uputnicu i za AMH?

  3. #53
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A što su ti rekli, kakva je cista ako nije endometriotična? Ako je bila folikularna, onda bi trebala nestati s menstruacijom, zar ne?
    rekla je da je to cista žuto tijela koja se sad najvjerojatnije napunila krvlju ali da će puknuti

  4. #54
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E pa onda ćeš vidjeti tko je bio u pravu inače, u potpunosti se slažem s kismet!

  5. #55
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja bih samo dodala da su ciste žutog tijela prepoznatljive - teško da 2 gina fulaju. ja sam ih nakon operacije imala gotovo svaki mjesec i uvijek su nestale s menstruacijom. endo ciste drugačije izgledaju na uzv. nakon poroda su mi se malo prorijedile, ali i dalje se javljaju.

  6. #56
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u četvrtak na color dopler, tražit ću i svojeg ginekologa nek mi da uputnicu za Ca125, a i mogu ga tražit uputnicu i za AMH?
    Ne znam kakva je sad procedura, ja nisam iz ZG, vadila sam AMH na uputnicu koju sam faksirala u Vinogradsku u 07/2012. godine, uplatila 370 kuna i poslala uzorak krvi HP expressom nakon što je uzorak iscentrifugiran u ustanovi gdje je krv vađena.

    Može biti, kako ti je frka napisala, da je riječ o hemoragičnoj cisti žutog tijela, to su i meni nakon jedne lpsc rekli jer je PHD bio nejasan, zato i treba dobro provjeriti, još jedna operacija je zadnje što ti treba, kod recidiva endometrioze, baren je tako u zadnje vrijeme, ako ista ne stvara prevelike probleme i bolove, ne ide se na ponovnu operaciju već se pokušava ostvariti trudnoća, ukoliko se to želi.

    Javi nam novosti i želim ti od srca da nije endo u pitanju i da uskoro kreneš s postupkom

  7. #57
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga, nismo se dugo čule, ja ti savjetujem da se dogovoriš s gin da ti prepiše nešto, barem kontracepciju ili nešto slično. Meni je nakon 1.lpsc predložio Proveru

  8. #58
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Cure moje presretna sam, nema više ciste, pukla je, i dr veli da je bila folikularna cista, čak se i našalila jer je vidla folikul i veli da je taman spreman na punkciju

  9. #59
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Ej,drage moje petrovke. Vidim da muku mucite sa endometriozom i nalazima i postupcima... Borba za bebu trajala je 8-9god.,a do bebe nikad necemo doci ni prirodno ni mpo putem(moj muskarac i ja...)
    Zelim vam reci da ca-125 ne mora biti pokazatelj endom.,a ni uzv ne pokaze uvijek ciste. A sto se tice laparo zahvata za mpo-ima ih jos! Meni su ga radili jer ako ne moze drugacije do jajnika-laparo ide! Dakle,jos uvijek ide sve i svasta i ne mora svaki nalaz i uzv biti pokazatelj dobrog ili loseg! Kad vas otvore vidi se najbolje stanje vaseg tijela. Dok god ima nade/sanse za bebu-ne odustajte! Mi iako nemamo sanse-ne odustajemo!

  10. #60
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Drage moje eto nazalost jucer zavrsila opet u bolnici,imala grozne bolive,ipak je cista u pitanju,jednostavno vise neznam tko je tu lud

  11. #61
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje eto nazalost jucer zavrsila opet u bolnici,imala grozne bolive,ipak je cista u pitanju,jednostavno vise neznam tko je tu lud
    Jako mi je žao, shvaćam da su neozbiljni, prošla sam slično x-puta;da li su ti radili collor doppler ili barem nagađali kakva je cista?
    Vidim da si iz Vž, da li imaš mogućnosti se naručiti u Zagreb po drugo mišljenje?

  12. #62
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    U cetvrtak bila na color dopleru i doktorica je rekla da je ona stara cista od 6 cm nestala,da nije bila endometriioza,da bila i u Zg i tamo mi je potvrdio da nije endometrioza i da ce otic sa menstruacijom i tak je navodno i bilo i ova mi to u cetvrtak potvrdila,a dan poslije ja zavrsim u bolnici,i dalje sad doktorica tvrdi da nije endometrioza da je bio folikul od 24 mm,cekamo sad jos nalaz u ponedeljak pa ce mi reci kakva je to cista,uglavnom sad su nalazi pokazali da nema krvarenja i nema upale,vidjet cemo sto ce dalje reci

  13. #63
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Sretno, super da nema krvarenja i upale, moj CRP i SE se penjao preko 115
    Priraslice isto znaju jako ružno boljeti, meni su popucale neke u 20 tt i mislila sam uslijed bolova da ću doslovno roditi, na kraju hdB ništa, smirilo se samo i više se nije ponovilo.

    Nadam se da ti je to zadnja komplikacija, mogla bi možda zatražiti kakvu kontracepciju do postupka, čisto da suprimirate i smirite jajnik, očito si kao i ja, sklona raznim vrstama cista...

  14. #64
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Evo me doma, Ca 125 je 28, neka nova cista je bila koja je pukla, ah više nikome ništa ne vjerujem

  15. #65
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila na pregledu u Vinogradskoj i počeli smo prikupljat nalaze, menstruacija mi je kasnila 45 dana no onda mi je ginekolog dao Duphastone pa je konačno došla nakon 4 dana, krvarila sam ko luda, imam samo dio jednog jajnika (ostala bez oba jajovoda i jednog cijelog jajnika). Poslije operacije sve je bilo super, jajnik je proradio, imala ovulacije i folikulee a sad se opet javila nova cista od 6 cm. Dr koja me operirala rekla je da to nije endometrioza i taman mi je onda menstruacija kasnila i rekla je da ne brinem da će doći, i ovaj u Vinogradskoj mi je rekao da nije endometrioza i isto da će menstruacija doći ali nije dolazila pa išla svojem ginekologu koji je stvarno čovjek sa iskustvom, stariji doktor, i on je rekao da je endometrioza i da su mi več priraslice došle do crijeva,i dao mi tablete da dobim menstruaciju za koju su ovi tvrdili da će doći a nije, e sad na kraju nemam pojma kome da vjerujem, vadila sam hormone 4 dc, sve je bilo ok osim progesterona koji je bio jako nizak 0,10, sad ću ga vadit opet 22 dc, luda sam od briga, neznam kome vjerovat, dal da nekom drugome odem,molim za savjet ako imate koji
    i sada taj divan stariji dr s velikim iskustvom koji te na smrt preplašio i ti si se garant poistovjetila samnom..mislim strašno...dobijem slom živaca o tzv."stručnim starijim liječnicima" renomiranog imena!!!
    jako mi je drago što si ok i što je ca125-28 i sada se smiri..mogu mislit koliko ti mozak radi..100na sat..sve će biti ok..

  16. #66
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Saraya

  17. #67
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Drago mi je da je sve ok, i sve bu ok, buš vidla

  18. #68
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Eto stigao nalaz AMH i jako je loš iznosi 1,4 pmol, jel imam kakve šanse? Imam osjećaj da mi se svijet srušio

  19. #69
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Anitsirk, razumijem da ti je ovaj nizak AMH novi moment, ali iskreno s tvojom dijagnozom to je očekivan nalaz. Kužiš- naravno da je rezerva jajnih stanica mala kad imaš samo pola jajnika, logično je ako ti je odstranjen jajnik i pol da si time ostala i bez i 3/4 zaliha.
    Srećom, godine su na tvojoj strani pa su ove preostale vjerojatno dobre kvalitete i lakše će dati trudnoću nego (fiktivno) velika zaliha jajnih stanica u starije žene.
    Recept ostaje isti: ne gubiti vrijeme, a podržavam i kismetin savjet o kontracepciji između postupaka, štitit će te od novih cisti kad trudna ionako ne možeš ostati...
    Jesi li razgovarala s doktorom s kakvim postupkom bi krenuli? Prvo prirodnjak ili odmah na stimulaciju?

  20. #70
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Anitsirk, razumijem da ti je ovaj nizak AMH novi moment, ali iskreno s tvojom dijagnozom to je očekivan nalaz. Kužiš- naravno da je rezerva jajnih stanica mala kad imaš samo pola jajnika, logično je ako ti je odstranjen jajnik i pol da si time ostala i bez i 3/4 zaliha.
    Srećom, godine su na tvojoj strani pa su ove preostale vjerojatno dobre kvalitete i lakše će dati trudnoću nego (fiktivno) velika zaliha jajnih stanica u starije žene.
    Recept ostaje isti: ne gubiti vrijeme, a podržavam i kismetin savjet o kontracepciji između postupaka, štitit će te od novih cisti kad trudna ionako ne možeš ostati...
    Jesi li razgovarala s doktorom s kakvim postupkom bi krenuli? Prvo prirodnjak ili odmah na stimulaciju?
    Krečemo čim dobijem menstruaciju, prvo idemo u prirodni, a kojem doktoru se trebam javit za tu kontracepciju? Ovom za potpomognutu ili svojem ginekologu? Pitam jer više ovim običnim ginekolozima ništa ne vjerujem i bojim se što će mi dati

  21. #71
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Zaboravila sam napisat da sam jučer bila na 3 d uzv i nemam septum maternice nego blaži oblik sedlaste maternice i veli dr da to nije strašno i da se to ne operira, a imam cistu od 5 cm i vodena je, veli da mi je 3/4 tog jajnika u priraslicama i da folikul kad treba puknut da ga priraslice u tome sprečavaju i da mi se zbog toga stalno rade ciste, a vidjet ćemo što će ovi u Zg reči

  22. #72
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa kontru bi ti svakako trebao prepisati tvoj ginekolog ali pitaj MPO-ovca slaže li se on s tim pa da ti da preporuku napismeno. No to ti sada ne treba kad već sljedeći ciklus ideš u postupak. Sretno u prirodnjaku i svakako nam javljaj stanje!

  23. #73
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Eto danas smo trebali krenut u postupak, imala jedan folikul od 17 mm i vodenu cistu koju je trebao usput punktirat da ju isprazni, dobila štopericu i nažalost ništa od postupka, cista je prokrvarila i rekao je dr da nesmije ništa dirat kod takve ciste,moram sad čekat ciklus ili dva da vidimo dal će se sama ispraznit, makar sumnjam jer je prisutna več par mjeseci kao vodena a sad je prokrvarila, bojim se najgorega, da opet moram na laparoskopiju i onda je sve gotovo jer imam sad samo pola jajnika, eto ((((

  24. #74
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    U srijedu smam bila na uzv i cista koja je bila skoro pa 6 cm se smanjila na 2,5 cm što je super, no javile se nove dvije od 1 cm i 1,5 cm i dr je rekao da je moguće da su endometriotične, bio je jedan folikul od 10 cm (6 dc), sutra na folikulometriju

  25. #75
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Brisala sam postove koji više nemaju veze s početnom temom.

  26. #76
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Nista od postupka,opet jedno veliko ******** *****,pardon na izrazu al jako sam ljuta i jadna,crijevo se od priraslica zaljepilo za jajnik i ne usude se ic sa iglom unutra da ne probuse crijevo i moram opet na laparoskopiju
    Posljednje uređivanje od Argente : 05.02.2014. at 15:18 Razlog: psovke

  27. #77
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Žao mi je Anitsirk84, na laparoskopiji će ti pokušati odlijepiti crijevo od jajnika? Kad ideš?

  28. #78
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Da najvjerojatnije, naručili me 12.3. al idem po još jedno mišljenje, više nedam da samo tako prčkaju po meni

  29. #79
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Bok cure , nadam se da će mi neko pomoći od Vas . Krajem ovog mjeseca idem na laparoskopiju jajovoda tj. njegovo uklanjanje . Operaciju ću radit u Šibenskoj bolnici .Dali neko od Vas zna postupak kako to ide otprilike , koliko se ostaje u bolnici itd. općenito šta da očekujem . Inače sam gledala po forumima kako to ide ali svaka bolnica ima nešto svoje neko ostaje jedan dan a neko 3-4 dana pa me zanima ima li neko ko je to radio u Šibeniku ???? Unaprijed hvala

  30. #80
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure , nadam se da će mi neko pomoći od Vas . Krajem ovog mjeseca idem na laparoskopiju jajovoda tj. njegovo uklanjanje . Operaciju ću radit u Šibenskoj bolnici .Dali neko od Vas zna postupak kako to ide otprilike , koliko se ostaje u bolnici itd. općenito šta da očekujem . Inače sam gledala po forumima kako to ide ali svaka bolnica ima nešto svoje neko ostaje jedan dan a neko 3-4 dana pa me zanima ima li neko ko je to radio u Šibeniku ???? Unaprijed hvala
    Tal žao mi je da si i ti u toj situacijia ali nema veze što je tu je, do bebe možeš i bez toga, dođeš dan prije da te pripreme, doma se skroz izdepiliraj, vađenje krvi, pražnjenje crijeva, ja dobila neki sirup, bila dva puta na wc-u i gotovo, navečer dobiješ tabletu za spavanje, ujutro isto prvo dobiješ jednu tableticu da se opustiš i onda na stol, pošto će ti vadit jajovode imat ćeš 4 rupice na trbuhu, jedna za dren koji će ti ostavit za višak tekućine,a možda ti i neće,druga za plin, treća za instrument a četvrta za kamericu , ja sam imala i kateter dan i pol, mene su tek sljedeći dan premjestili u moju sobu, neče te ranice toliko boljet kolko možda plin koji upuhnu, barem je mene od toga boljelo rame,dolje će te malo boljet kao da imaš menstruaciju al ništa strašno, dobivat češ infuziju dan il dva, ja sam bila 6 dana u bolnici al moja operacija je trajala 3 sata, sretno i javi se sa dobrim vijestima, evo ja nažalost nije prošlo ni godinu dana a več idem na drugu laparoskopiju 16.4, sretno

  31. #81
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Lagano me več lovi panika zbog nove laparoskopije, jako se bojim, nikad u životu se nisam tako bojala, bojim se što će mi reči kad me probude

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Sretno,mislim na tebe, držim da sve bude u najboljemredu i da te dočekaju dobre vijesti nakon buđenja.
    Svakako se javi

  33. #83
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Anistrik hvala ti ....mada mislim da u Šibenskoj bolnici ide malo drukčije ....nema kod nas soba iza operacije već odmah te uvale u sobu sa 6 žena a i kažu da se ostaje 3 dana najviše .Ja idem na operaciju zadnji dan M a to mi je oko 26.4 pa če me sigurno 28.4 operirat ako na vrijeme dobijem M jer sam 1.4 radila histeroskopiju polipa pa se nadam da mi neće biti kašnjenja M . Želim ti puno sreće na tvojoj operaciji i da ćeš uskrs biti doma

  34. #84
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Tal, i ja sam bila na laparoskopiji i drito su me odveli u sobu, a otpust je bio treći dan. Mislim da je samo u slučaju teže operacije prvo intezivna pa soba.
    Sretno, cure, objema! Znam koja je to muka pitati se s kojim stanjem ćeš se probuditi, neka bude najbolji mogući scenarij

  35. #85
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Hvala Aliki .........ufffff jeza me vata od pomisli nakon buđenja ....ja se uvjek tresem pri buđenju i boli me jako ....nadam se da ču ovaj put pošto sam u pravim rukama Dr Zmijanovića koji je super dr. , ovaj put proči sve glatko

  36. #86
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Znam da nije ugodno. I sama teško podnosim narkozu i bacam se posvuda dok sam još bunovna, srećom sam imala iskusnu stariju cimericu koja me lovila po krevetu Za par dana si k'o nova, to neka te tješi

  37. #87
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    haha Aliki a da idemo skupa na operaciju pa da se lovamo i tješimo nakon narkoze ....hahahaha

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Anitsirk, ne znam da li si nešto u međuvremenu napravila. Ja sam imala sličnu priču, odstranjen lijevi jajnik i jajovod, dvije operacije, stalno mi se vraćala endometrioza, ostao mi je dio desnog jajnika i išla sam na ivf kod dr.Tomića (on je sad u Vinogradskoj). Savjetujem ti i da odeš kod dr.Radončića u polikliniku Vili koji radi ivf - ja sam zatrudnila iz prirodnog ciklusa, sa prvim djetetom, a sa drugim prirodnim putem jer mi je ostao taj drugi jajovod iako sam mislila da više ne mogu imati djece. Vidjeti sa dobrim dijagnostičarem kako očistititi endometriozu (mene su operirali klasičnim putem, dva puta laparatomija).

  39. #89
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj bibi33 prvotno napisa Vidi poruku
    Anitsirk, ne znam da li si nešto u međuvremenu napravila. Ja sam imala sličnu priču, odstranjen lijevi jajnik i jajovod, dvije operacije, stalno mi se vraćala endometrioza, ostao mi je dio desnog jajnika i išla sam na ivf kod dr.Tomića (on je sad u Vinogradskoj). Savjetujem ti i da odeš kod dr.Radončića u polikliniku Vili koji radi ivf - ja sam zatrudnila iz prirodnog ciklusa, sa prvim djetetom, a sa drugim prirodnim putem jer mi je ostao taj drugi jajovod iako sam mislila da više ne mogu imati djece. Vidjeti sa dobrim dijagnostičarem kako očistititi endometriozu (mene su operirali klasičnim putem, dva puta laparatomija).
    Bibi33 i ja sam u Vinogradskoj u postupku, tj prije punkcije folikula otkrili mi da se crijevo navuklo na jajnik i zbog toga nova laparoskopija

  40. #90
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    eto pišem iz bolnice, bila na laparoskopiji i situacija kod mene je grozna, zatekli ovako jajnik začahuren u priraslicama, s jedne strane maternica a s druge crijevo i nema nikakve šanse da punktiraju jajnik a da ne probuše crijevo, rizik je prevelik, doktor mi rekao da jedino mogu ići na donorsku stanicu, sutra izlazim iz bolnice pa će mi sve detaljnije objasnit što i kako dalje

  41. #91
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uh, teška situacija...tko ti je radio laparoskopiju, tvoj reproduktivac ili netko drugi? Hoćeš li ići tražiti još jedno mišljenje, mislim drugog MPO doktora, možda bi se netko usudio punktirati?

  42. #92
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj barkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ej,drage moje petrovke. Vidim da muku mucite sa endometriozom i nalazima i postupcima... Borba za bebu trajala je 8-9god.,a do bebe nikad necemo doci ni prirodno ni mpo putem(moj muskarac i ja...)
    Zelim vam reci da ca-125 ne mora biti pokazatelj endom.,a ni uzv ne pokaze uvijek ciste. A sto se tice laparo zahvata za mpo-ima ih jos! Meni su ga radili jer ako ne moze drugacije do jajnika-laparo ide! Dakle,jos uvijek ide sve i svasta i ne mora svaki nalaz i uzv biti pokazatelj dobrog ili loseg! Kad vas otvore vidi se najbolje stanje vaseg tijela. Dok god ima nade/sanse za bebu-ne odustajte! Mi iako nemamo sanse-ne odustajemo!
    barkice, jesam li ja to dobro skužila - tebi su laparoskopski vadili folikul, sad nedavno? U kojoj bolnici?

  43. #93
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Moj reproduktivac mi je radio laparoskopiji, prisutan je bio i kirurg za crijeva i oba su se složila da je rizik prevelik da išta diraju, ni laparoskopski nisu mogli punktirat jajnik,a kamoli išta dirat, sad planiramo u Villach u Austriju k svjetskom kirurgu za endometriozu da barem spasimo crijevo, a beba neznam, najvjerojatnije ništa od toga

  44. #94
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    nadam se da će svjetski kirurg iz Austrije napraviti čudo

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uf.
    Držim fige.

  46. #96
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    uf i ja se nadam

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Bok! ja sam ovdje nova.. '89 sam godište.. 2 x sam operirana zbog endometrioze, na oba jajnika.. sve je sačuvano, no gadura se pojavila opet, sad je na lijevom i to vol. 12 cm grrr.. do postupaka još nisam ni došla.. trebali smo na ljeto, no gadura mi pokvarila sve.. može neki savjeti vezano kod koga što? tko je u hr specijalist za endo, laparoskopije? kolike su šanse ženama s endo za začeće? trebam li možda potražiti mišljenje i negdje van Hrvatske?

  48. #98
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Draga eva dobrodošla
    puno si pitanja postavila...morat ćeš malo detaljnije....npr koliki ti je marker ca125? imaš li bolove...je li situacija za operaciju ili za potpomognutu oplodnju? šta kaže dr koji te operirao?
    U hr specijalist za endo...usudila bid se reći da je svi operiraju, ali ne znaju je svi dobro očistiti....imaš moj post negdje na početku....1.operaciju sam obavila u Osijeku, koja je bila odlično obavljena (ginekološki dio), ali nažalost abdominalni kirurg mi je otišao iz sale...pa sam taj dio obavila u Villachu u Austriji kod prof Kecksteina... sad sam ti svašta napisala ali, puno si toga pitala...pa redom

  49. #99
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Eva dobrodošla,najvjerojatnije si čitala sve moje postove i sigurno si vidjela kako sam na početku svakom doktoru sve vjerovala i mislila kako valjda znaju svoj posao ali kao što Saraja kaže oni svi to znaju operirat ali mislim da ništa drugo,kod mene je isto bila kao lagana situacija i da će se ta cista odstranit i da će nakon toga biti sve super,al na kraju završilo tako da mi ostako jedan jajnik veličine graška koji je sad začahuren i sljepljen sa maternicom i nažalost a sa debelim crijevom i isto mi na zadnjoj laparoskopiji kirurg odustao od operacije jer rizik je bio taj da mi probuše crijevo i nisu se usudili,sva sreća da postoji ovaj forum i što sam čula za Sarayinu situaciju jer i meni je zadnja šansa taj specijalist prof Keckstein kojem idem sad krajem petog mjeseca.Moj savjet ti je ako si u mogućnosti odi k njem,nemoj dopustit da ti se zakomplicira kao kod mene jer ta prokleta bolest nikad neznaš kako će se dalje razvijat i kako brzo.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Možeš li mi saraya, molim te, malo detaljije o doktoru Kecksteinu? Koliko si čekala na red kod njega za operaciju? Koliko si platila? Ja isto mučim endometriozu. I čestitam ti što si ju pobijedila. Hvala ti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •