Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 594

Tema: Emocionalno jedenje /ovisnost o hrani

  1. #201
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    BB vrlo smo slične samo što sam ja ipak jela manje količine i razumijem te u potpunosti. Ni mene špek ne zadovolji kao npr. neko tijesto, krumpir, slatko i sl. iako se poslije takve hrane loše osjećam.
    Ja do prije 2 mjeseca nisam bila spremna na ovu promjenu, sad jesam, ali da mogu reći da se ne bih prodala za npr. pizzu ili neki kroasan punjen čokoladom bi...i ne mogu reći da mi je brokula finija od toga jer mi nije ali kaj ću, nisam više mogla ovako.
    evo vidiš, i ja sam bila na LCHF-u i bio mi je super ali svi ti restriktivni režimi nekako uvijek završe na ovom boldanom
    mene te restrikcije samo gurnu dublje u ponor

    meni također nitko ne može ogaditi pizzu ni pancetu
    i da se sutra dogodi znanstveni breakthrough i otkrije se da ništa ne utječe na zdravlje, ni cigarete ni alkohol ni hrana ni droga, vjerujem da bi se svijet podijelio na one koji bi neumjereno konzumirali sve i one koji bi bili isti kao što su sada, dakle sve umjereno (ili bez konzumacije). Samo što bi ovih potonjih bila šačica i ja vjerojatno ne bih bila među njima

    hoću reći, zanemarimo na trenutak kile, kile su samo simptom
    problem je odnos s hranom, a imam dojam (možda se varam) da što više važnosti pridajemo hrani (u smislu režima prehrane) da je to teže umanjiti emotivni značaj hrane
    i tu treba pronaći neki balans, da se hranimo zdravo a da ne razmišljamo o tome, tj, da nam to ne bude opterećenje ili žrtva ili odricanje
    Posljednje uređivanje od betty blue : 08.05.2019. at 14:45

  2. #202
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma ja ni ne jedem velike količine hrane, samo mi je omjer bio kriv. Ja pojedem jedno krilce i više krumpira. Nisam se ja ni hranila toliko nezdravo ali mi omjeri nisu dobri i očito imam metabolizam koji je usporen. Moje kolegice jedu 3 puta više od mene, više junka i imaju 10-15kg manje od mene. Kad me sad vide što jedem i koliko sve kažu da bi padale u nesvijest da tako jedu.
    Inače ja baš volim hranu i to finu hranu, ne mislim na trpanje smećem, nego baš uživam u okusima, ali što kad mi škode i 2 krumpira i šaka riže, a sve što stavim iz 19 u sebe pa bila to i jabuka vidi se na kilaži.
    Rižoto obožavam, ali pojedem li za ručak tanjur rižota, vjerovale ili ne ja drugi dan imam pola kile više.

  3. #203
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jucer je kolegica imala oprostaljku na poslu . Pojela sam 1/3 normalne pizze , zapravo je bila vege, 1 dcl vina , 2 dcl kole i par redova crne cokse.
    Imala trenig popodne, nakon tremiga 4 dvopeka i jogurt.
    Jutros ravni 1 kg vise na vagi.
    Ali vec sam navikla da mi skrob veze vodu ko lud.

  4. #204
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    O pa nakon pizze imam par dana viska na vagi, redovno

  5. #205

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Bi i onda lijepo poslije sjedneš i pojedeš napolitanke..sad možeš i više jer si vježbala
    A jbg onda niš ...

    Vi se merite nakon pizze? Auuuu... ja nikad .

  6. #206
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jednom sam u trudnoci dan nakon pizze imala pregled. Pa se sokirala plusom na vagi

    Za par dana sam odahnula

  7. #207
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Koje pizze? Bilo je manje od 1/3 pizze.
    Ne cijela.

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    evo vidiš, i ja sam bila na LCHF-u i bio mi je super ali svi ti restriktivni režimi nekako uvijek završe na ovom boldanom
    mene te restrikcije samo gurnu dublje u ponor

    meni također nitko ne može ogaditi pizzu ni pancetu
    i da se sutra dogodi znanstveni breakthrough i otkrije se da ništa ne utječe na zdravlje, ni cigarete ni alkohol ni hrana ni droga, vjerujem da bi se svijet podijelio na one koji bi neumjereno konzumirali sve i one koji bi bili isti kao što su sada, dakle sve umjereno (ili bez konzumacije). Samo što bi ovih potonjih bila šačica i ja vjerojatno ne bih bila među njima

    hoću reći, zanemarimo na trenutak kile, kile su samo simptom
    problem je odnos s hranom, a imam dojam (možda se varam) da što više važnosti pridajemo hrani (u smislu režima prehrane) da je to teže umanjiti emotivni značaj hrane
    i tu treba pronaći neki balans, da se hranimo zdravo a da ne razmišljamo o tome, tj, da nam to ne bude opterećenje ili žrtva ili odricanje
    X na betty blue, problem je odnos s hranom.

    Te stroge restrikcije najčešće završe da se jednog dana s njima prestane i opet u krug.

    Mitovski jesi li se ikada konzultirala s nutricionistom ili jela po individ. nutric.planu sastavljenom prema tebi?
    Meni je ovo baš tužno da se ti bojiš pojest 2 krumpira, to si nekoliko puta spominjala na raznim temama u vezi težine.

    To zaista nije i ne mora bit tako, da ti nikad ne smiješ pojest krumpir, kolač.. mene baš to rastužuje kad pročitam. Ja bih na tvom mjestu definitivno konzultirala nutricionistu,
    rekla mu/joj svoje preferencije, želje,probleme i probala bih bar 3-4 mjeseca.
    I uključila bih fiz.aktivnost radi endorfina, boljeg osjećaja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2019. at 16:09

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma moš mislit što je tužno, ne pretjeruj s emocijama

    Jednostavno zaboraviš da postoje neke vrste hrane

    Neš ti krumpira kao nečeg neizostavnog u životu. Itd

    U pravu si za tjelesnu aktivnost, naravno da je korisna iz više razloga, ali individualni nutricionistički plan je overkill. Čini mi se još kompliciranijim nego jednostavno nejedenje onoga za što već sama znaš da ti radi neželjene posljedice.

  10. #210

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zapravo je u igri ono što je saša napisala: ako doživljavaš nejedenje neke hrane kao odricanje-žrtvu-osobni gubitak, onda je teško.
    Kad si u miru s time da neke stvari jednostavno ne jedeš i točka (ili neke količine hrane), dođe ti prirodno. Nemam recept kako ne doživjeti nejedenje neke hrane (za kojom upravo žudiš) kao odricanje i osobni gubitak, individualno je.
    Pomaže paziti na osjećaj sitosti, strpljivost sa samom sobom, itd.
    E sad, moja perspektiva je nešto drugačija (hrana - i to i vrsta i količina i tajming mi je dio terapije) pa ne znam koliko je fer da više pametujem na ovoj temi.

  11. #211
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo ja sad drvim po ovome 5 dana već valjda i kupila sam si hrpu finih zdravih stvari, jer ja zapravo i to volim, sireva, povrća i sve mi je fino. Danas su na posao donijeli 5 kg “sitnih kolača”. Inače bi pojela barem 10 komada, danas sam nakon 2 rekla: “pa dobro, ovo je stvarno nefino i preslatko, šta ti treba da patiš za ovim”.

    Nisam se izliječila, to je bila samo ta jedna pomisao za točno te kolace .

  12. #212
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedna po jedna, BB.

  13. #213
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sad drvim po ovome 5 dana već valjda i kupila sam si hrpu finih zdravih stvari, jer ja zapravo i to volim, sireva, povrća i sve mi je fino. Danas su na posao donijeli 5 kg “sitnih kolača”. Inače bi pojela barem 10 komada, danas sam nakon 2 rekla: “pa dobro, ovo je stvarno nefino i preslatko, šta ti treba da patiš za ovim”.

    Nisam se izliječila, to je bila samo ta jedna pomisao za točno te kolace .
    hahahaha BB.. pa super i ta jedna je pomak.
    Ne doživljavam ja tragično što ne jedem neke namirnice. Mislim, pa koliko ima bolesti... celijakija, dijabetes i mnogo drugih gdje ljudi moraju strogo izbjegavati određene namirnice, razne alergije i sl. Meni stvarno ne bude dobro kad jedem brašno, krumpir i rižu. Boli me trbuh, teško mi je, umorna sam... logično bi bilo da onda i izbjegavam tu vrstu hrane.
    Super mi je na LCHF što nisam gladna i što mogu jesti i u 9 navečer ako mi se baš jede.
    Otkriće su mi Bounty kolačići u pms-u.. kokos, maslac i umočeno u crnu čokoladu... to me spasi kad je kriza.

  14. #214
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Danka, nakupi se puno toga s restriktivnim režimima, nije to neš ti krumpir, neš ti mrkva, neš ti voće... a u indiv.plan svakako da neće ići namirnice koje čovjek zna da mu smetaju.

    Al nekad mi mislimo da znamo, a možda stručnjak ipak zna bolje od nas složit jelovnik.

    Ja sam također isprobavala svašta u stud.danima i “mrzila“ kad bi mi rekli treba jest umjereno, zdravu i uravnoteženu prehranu.

    Danas shvaćam u potpunosti značenje istoga. Trebale su godine proći.
    I nikad lakse nisam održavala težinu upravo takvim načinom, a sve sam starija. Isto nisam pupoljak rosni (43, još malo 44) osim u duši i glavi
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2019. at 18:09

  15. #215
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ali Lili, nemoj zanemariti cinjenicu da nemas, niti si imala, problema s tezinom.

    Stvarno postoji razlika izmedju osoba koje nemaju problem (bio on emocionalan, metabolicki, sto god) i oni koji ga jednostavno nemaju. Nije svaki covjek rodjen s genetskim kodom i predispozicijama a la tabula rasa i ne mozemo se svi direktno usporedjivati.

    Na kraju krajeva, ono sto me kli_kli uvijek podsjeca (ne osporavam nikad cinjenicu, samo me ona nikako ne veseli) - ja zapravo uopce nemam vecih problema s fluktuacijom tjelesne tezine, ako uzmes u obzir postotke. Sto je 15 kila za moju tezinu... a nis'. Vjerojatno puno manji problem nego 5 kila za nekoga od 45.

  16. #216
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kaae upeavo si sama napisala ono ključno što je nekad znalo bit kod mene. Recimo tijekom potpomognute zbog hormona, tuge i tako.

    Meni je jakooo teško bilo skinut tih par kila viška, baš zbog moje inicijalno niže kilaže. I što si bliži idealnoj kilaži to je teže skidat kile.

    Trudnoće su bile tu također.

  17. #217
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Eeeeh, gdje sam ja od idealne kilaze, a ne mogu skinuti ni jednu. Mada, uopce ne stremim prema toj idealnoj, s papira (prema obicnom BMI izracunu). Desetak viska na to, vise nego genijalno. No whatever, slavit cu kad skinem jednu jedinu, a ne dobijem pet.

  18. #218

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Danka, nakupi se puno toga s restriktivnim režimima, nije to neš ti krumpir, neš ti mrkva, neš ti voće... a u indiv.plan svakako da neće ići namirnice koje čovjek zna da mu smetaju.

    Al nekad mi mislimo da znamo, a možda stručnjak ipak zna bolje od nas složit jelovnik.

    Ja sam također isprobavala svašta u stud.danima i “mrzila“ kad bi mi rekli treba jest umjereno, zdravu i uravnoteženu prehranu.

    Danas shvaćam u potpunosti značenje istoga. Trebale su godine proći.
    I nikad lakse nisam održavala težinu upravo takvim načinom, a sve sam starija. Isto nisam pupoljak rosni (43, još malo 44) osim u duši i glavi
    Vjeruj mi, jako dobro znam što sam napisala i stojim iza toga. Svakom svojom stanicom.

  19. #219
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Po meni je kod svake ovisnosti na stvari zapravo isti mehanizam-sasa je to dobro objasnila, a mislim i betty da je spomenula
    Ključna je promjena stava
    Bez toga ne ide
    Ni rješavanje ovisnosti o hrani, ni cigaretama ni alkoholu, ni mnogim drugim ovisnostima
    Iz nekih razloga čovjek percipira to nešto kao zonu ugode i lako zaboravlja sve racionalne razloge zbog kojih ZNA da mu to nešto šteti, ali ga nešto tjera k tome, jer jednostavno ima emocionalnu vezu s tim nečim koje se teško odriče
    Mislim da tek u onom trenutku kad zaista sebe uvjeriš da ti ne treba, da se ne odričeš nego profitiraš bez tog nečeg, onda se može krenuti ka potpunom oslobođenju

    Pitanje je samo na što se nakačiš
    Meni je provoditi režim prehrane koji zacrtam lako, iako VOLIM jesti
    Kad se povremeno približim nekoj mogućnosti da zastranim, vrlo lako se otarasim svega što mi nije ok. i to me ne čini tužnom, niti dalje o tome mislim, možda stoga što vrlo brzo osjetim opće poboljšanje na psihofizičkom području
    S cigaretama puno teže, očito je tu MOJ switch u glavi malo teže dohvatljiv, jer se moje povremeno pušenje ipak nekako na stavlja i naravno, sve rjeđe je povremeno, a sve češće se zatiče kako bi mi baš sad pasalo da zapalim.
    Ovisnosti su baš fuj...
    Divim se osobama koje ne robuju ničemu, koje mogu uživati u životu i bez čašice previše, bez cigarete, bez prejedanja, bez potrebe da nekim vanjskim stimulansima toga tipa žive život i budu zadovoljni
    Mislim da su takvi ljudi izrazito stabilni, samopouzdani i privlačni.

  20. #220
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni ce za koji mjesec deset godina da nisam zapalila. Prestala sam odjednom, u jednom jedinom danu. Sjela na avion i rekla necu nikad vise. I nisam, niti sam ikad osjetila potrebu. Naprotiv, imam osjecaj da bih doslovno crkla da povucem dim.

    Bila sam poprilicno strastvena pusacica poduzi niz godina.


    Valjda cu jednog dana tako odluciti da nikad vise necu dobiti niti jednu jedinu kilu, hranom ili putem zraka.

  21. #221
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A Kaae, kad se ti ne prejedas. Onaj tko se prejeda, moze okrenuti sklopku na 'necu se prejedati'.

  22. #222
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma moze, ali nije lako, pogotovo u situacijama u kakvoj je BB. Moja je u neku ruku slicna pa mogu suosjecati iz te perspektive.

  23. #223
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Divim se osobama koje ne robuju ničemu, koje mogu uživati u životu i bez čašice previše, bez cigarete, bez prejedanja, bez potrebe da nekim vanjskim stimulansima toga tipa žive život i budu zadovoljni
    Mislim da su takvi ljudi izrazito stabilni, samopouzdani i privlačni.
    nema takvih osoba
    svatko ima neke vanjske stimulanse, bila to hrana/alkohol/cigarete ili neopisiva potreba za treninzima... nastavi niz...
    a ako postoji pojedinac koji stvarno ne treba apsolutno nikakve stimulanse, taj ima neku sifru iz plave knjige

  24. #224
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nema takvih osoba
    svatko ima neke vanjske stimulanse, bila to hrana/alkohol/cigarete ili neopisiva potreba za treninzima... nastavi niz...
    a ako postoji pojedinac koji stvarno ne treba apsolutno nikakve stimulanse, taj ima neku sifru iz plave knjige
    baš sam htjela ovo napisati. Takvi ne postoje, a od onih koji se predstavljaju takvi ja bježim glavom bez obzira

  25. #225
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja ne bježim od takvih, dijelim mišljenje od Flopice
    I imam niz prijatelja (a i forumašica s ovog foruma) koji nisu ovisnici ni o cigaretama, alkoholu, lošoj hrani, kavi, nastavi niz.

    A ovisnost o treninzima i šta ja znam adrenalinskim aktivnostima mi nikako ne spada u isti koš s ovisnostima koje štete zdravlju.

    MM je povremeni pušač i to s vremena na vrijeme (kad ne puši, onda ne puši), isto tako teško da mu prođe dan bez 1 pivca, a ja totalna suprotnost.

    Volim ga zezat: Pa kako možeš dozvolit ovisnostima da tobom vladaju? Daj makni potpuno ili pivo ili cigarete.

    Sad ga već i djeca gledaju ispod obrva
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2019. at 22:02

  26. #226
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Osim cuge , pljuge i kremsnita bilo je navedeno i vjezbanje.
    Samo kazem.
    Cesto spadaju u isti kos. Samo su ( kao) drustveno prihvatljiva ovisnost.

  27. #227
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne može me nitko uvjerit da si jednako dobro rade svom organizmu čovjek koji puši i čovjek koji redovito trenira.

    Ne pretjerujmo.
    nisam 2 dana trčala šifra: kćerkin rođendan
    Đe si ti ? Šta te nema na vježbačicama a aktivna si?

  28. #228
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A i o tome što je društevno prihvatljivo bi se dalo.

    Nemali broj puta mi se dogodilo “ismijavanje“ što se sa mnom ne ide ni na kavu, ni na gin tonic nego na čaj ili limunadu. Ono sprdanje da kako mogu ne piti ovo-ono,kako neću povuć dim kad svi samo malo fumaju onako za zabavu, itd.

    Mene to me tangira, to sam ja, moj život, moji stavovi. Tako da nijednoj strani nije bajno.Ovisničkoj i neovisničkoj, uvijek se nađu neki s komentarima.

    A znaš što me na to podsjetilo, maloprije poruka od frendica za sutrašnje druženje:

    Idemo sutra u 19h na kavu?
    Pardon, na limunadu

    (of course komentar za mene,al jako smo dobre, pa im ne zamjeram ovakve šale).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2019. at 22:30

  29. #229
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    U 19 h se ne ide na kavu neg na pivu

  30. #230
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    U 19 h se ne ide na kavu neg na pivu
    Evo to su takvi komentari

    Mi ćemo sjedit na našem trgiću, djeca okolo nabijat loptu,...ono nije mi to pub atmosfera

    Ja znam da ću pit limunadu ili velebitski čaj od mente ili majč. dušice, za njih dvije ne znam. Vole one i žesticu opalit

    Al svejedno ja budem otkačenija od njih na alkoholu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2019. at 22:42

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Kakvi komentari ? To se zezam- 19 h je malo kasno za kavu. Obično je od kofeina teško zaspat. Isto kao i npr. od crnig čaja pa to obično ljudi ne piju predvečer već preko dana

  32. #232
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ne mogu vjerovati da je nekome uopće toliko bitno što druga osoba pije da bi se to komentiralo, a pogotovo više puta.

  33. #233
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    B.B.korak po korak.
    Totalno razumijem sto pricas.I kilaza nam je ista :D
    Ja nisam imala.problema s tezinom dok stariji nije obolio od dijabetesa.
    Kg iz 2.trudnoce sam sve izgubila,ali sam startala s previse kg.
    Kronicno smo neispavani i muz i ja ,jer dm je uzasno naporna bolest osobito sad kad je pubertet u punom zamahu.
    Ja kad sam umorna jedem,kad sam nervozna jedem.....slatko jedem.Nikad nisam.jela toliko kruha.
    Zdravo se hranimo(uglavnom),klasicne obroke ne jedem u velikim kolicinima,ali lijecim se slatkim=uzas.
    Nekad danima ne pojedem nista slatko,onda me nesto zdrma i krenem....
    B.B.prvo izbaci pekaru,pekara je zlo.
    Ja si radim lc slatkise ,krekere,musle(kad me uhvati) ili.kupi neke zdravije verzije slatkise.
    Sad ide sezina svakojakog voca.Ako volis smoothije,home made slatkace....
    Probaj izbaciti sto vise kupovnog :D
    Ja jednostavno ne drzim vise slatko doma-sto me ne sprijeci da nesto kupim u ducanu.
    Ali pomalo izbacujem,trudim se da nine svaki dan....
    Ja se cak ni ne osjecam debelo,iako jesam,ali ako nastavim(o)ode zdravlje koje je kod mene ionako opasno naceto......

  34. #234
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja recimo ne pijem kavu ali me neki uredno zovu na nju pa zavrsi ili s cajem ili setnjom

  35. #235
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nano ma zezala sam se

  36. #236
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da me se krivo ne shvati.. ne bježim ja od onih koji ne piju i ne puše nego od onih savršenih kojima ništa ne treba ni zdravo ni nezdravo.

  37. #237
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ovak, u Zagrebu je običaj reći - idemo na kavu. No to ne znači doslovno kavu . Neko drugi bi rekao idemo u kafić,. Ovdje se zove na kavu, a to znači, odlazak u kafić - kaj će tko piti, koga briga. Osobno, navečer ne smijem piti ni kavu, ni crni čaj, čak ni Colu, ako želim uredno zaspati. Ako trebam ostati budna - onda je suprotno.

    Da se vratim na temu - ja sam tim sirius - meni je utjeha kruh i putar. I inače jako volim kruh, pogotovo topli, pa ak je još domaći (kad mama spece ) taj kruh mi stvara naslage oko trbuha. U pekarnice ne idem i zaobilazim ih u šetnji gradom. Jedini je problem MM - on je jako discipliniran oko jela i jede svega po malo, ovak ko lili. No, zna me "razveseliti" pa mi kupi neki kruh koji volim ili pecivo i slično. Tad bih ga najradije istukla, jer nemrem prestat jest. Sad sam se odmah sjetila- tu smo na forumu imali temu pekača kruha. Ajme koja napast - kos nas doma bi 80% tog kruha ja pojela, tak da je pekač odletio u smeće

    Drugo, vidim da se tu piše o voću . To je moja druga slabost - mogu pojest kilu trešanja a da ne trepnem (ne smetaju mi ni crvi) - tako da sad kad je počela sezona voća, izgledam ko trudnica - hoću reći da je voće zdravo ako ga jedeš u normalnim količinama, uopstalom, kao i sve drugo
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 09.05.2019. at 07:58

  38. #238
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Normalna kolicina voca je bas oko kilu

  39. #239
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Normalna kolicina voca je bas oko kilu
    za peteroclanu obitelj, da

  40. #240
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nano, pa baš ti je zlatan muž ko će nama ženama udovoljit

  41. #241
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    je je. A najbolje kad ga stvarno žicam da mi kupi neko pecivo - a on donese slatko. A dobro zna da volim slano.

  42. #242
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A MM voli da ima... probajte vi smršaviti kraj takvog. Prije 3 godine sam skinula 13 kila, pa on je skoro umro od tuge

  43. #243
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A MM voli da ima... probajte vi smršaviti kraj takvog. Prije 3 godine sam skinula 13 kila, pa on je skoro umro od tuge
    hahhahaha

  44. #244
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A i o tome što je društevno prihvatljivo bi se dalo.

    Nemali broj puta mi se dogodilo “ismijavanje“ što se sa mnom ne ide ni na kavu, ni na gin tonic nego na čaj ili limunadu. Ono sprdanje da kako mogu ne piti ovo-ono,kako neću povuć dim kad svi samo malo fumaju onako za zabavu, itd.

    Mene to me tangira, to sam ja, moj život, moji stavovi. Tako da nijednoj strani nije bajno.Ovisničkoj i neovisničkoj, uvijek se nađu neki s komentarima.

    A znaš što me na to podsjetilo, maloprije poruka od frendica za sutrašnje druženje:

    Idemo sutra u 19h na kavu?
    Pardon, na limunadu

    (of course komentar za mene,al jako smo dobre, pa im ne zamjeram ovakve šale).
    A sto reci osim "i bogati placu"
    Sorry Lili ali odi u komunu ili na Vrapce na odjel alkoholizma pa reci tim pacijentima da i tebi koja nisi ovisna ni o cemu zapravo uopce nije lako jer te prijatelji zezaju zbog trezvenosti i neporocnosti.


    Malo sucuti nije na odmet. Sucut ponekad dolazi u obliku suzdrzavanja od isticanja vlastite savrsenosti, pogotovo ljudima koji otvoreno govore o vlastitoj ranjivosti i nedostatcima.

  45. #245
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    za peteroclanu obitelj, da
    ma daj a kaj je šaka trešanja po članu to se kod nas jede na kile po članu

  46. #246

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    jelena O, kila voća dnevno za jednu osobu je previše kalorija i previše šećera. I ne, "voćni" šećer nije "zdraviji", u voću imaš i glukozu i fruktozu, iste one molekule koje dobiješ jedući saharozu (bijeli šećer koji kupiš u dućanu)
    Ja voće jedem kad sam u hipoglikemiji, jako brzo podiže glukozu u krvi.

  47. #247
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Baš to voće jako brzo digne glukozu, ja znam da sam nakon voća gladnija nego što sam bila. Zato je u LCHF dozvoljeno samo bobičasto voće.

  48. #248
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    A sto reci osim "i bogati placu"
    Sorry Lili ali odi u komunu ili na Vrapce na odjel alkoholizma pa reci tim pacijentima da i tebi koja nisi ovisna ni o cemu zapravo uopce nije lako jer te prijatelji zezaju zbog trezvenosti i neporocnosti.


    Malo sucuti nije na odmet. Sucut ponekad dolazi u obliku suzdrzavanja od isticanja vlastite savrsenosti, pogotovo ljudima koji otvoreno govore o vlastitoj ranjivosti i nedostatcima.
    Betty Blue u elementu Tooo bejb, raspalii

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj a kaj je šaka trešanja po članu to se kod nas jede na kile po članu
    Malo si ga ipak pretjerala jelena.O.

    mitovski ja sam nakon jabuka gladna, al nisam nakon drugog voća.

    Danka, jel ti razinu šećera u krvi brže dižu suhe smokve ili datulje? Jedan dijabetičar mi je na Dolcu rekao kad sam kupovala da njemu smokve brže dižu šećer od datulja. Ta info bi mi bila jako korisna (zbog utrka). Hvala ti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.05.2019. at 10:39

  49. #249

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Nije ti isto kod zdravih ljudi i onih koji su na inzulinu, plus individualno je i unutar jedne i druge skupine

    Također, i kod pojedine osobe varira brzina dizanja GUK-a u ovisnosti o tome kakva je hipoglikemija

    Ja ne jedem ni suhe smokve ni datulje uopće jer bi mi bilo teško žvakati ih dok sam u hipo, za obične hipoglikemije uzimam svježe voće. Kod jakih i "brzih" (brzopadajućih) hipoglikemija, meni najbrže podiže šećer hladna Coca cola (normalna).

  50. #250

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Imaš tu jedan zanimljiv rad https://www.sciencedirect.com/scienc...816?via%3Dihub

    "Nutritional guidelines for maintaining healthy blood glucose levels are commonly portrayed as universally applicable. However, a new study now demonstrates that the impact of each food on blood glucose varies dramatically across individuals and largely depends on personal characteristics and gut microbiome properties, laying the foundation for the broad implementation of personalized nutrition."

Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •