Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: eozinofili

  1. #1
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno eozinofili

    povišeni na krvnoj slici na 0,23...normalno je do 0,04(piše ref vrijednost)
    u kombinaciji sa simptomima povraćanje,prolijev koji traje 10 dana,brljanje i krčkanje u trbuhu,ekstra brza probava....
    pomagajte.(radi se o mom tati)

  2. #2
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Meni su isto uvijek povišeni i dr je rekao da se radi o nekoj alergiji u tijelu :? ...Nikada nisam otkrila o kakvoj alergiji...a oni su i dalje povišeni već godinama...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Paraziti.

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    znak za il alergije il parazite
    uz tvoje simptome - paraziti

  5. #5
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Zbilja?Tata more imat nešto tipa ehinokok?Jer moja stara baka od 80 godina mu je nekidan rekla da sto posto ima ehinokok da ona to zna po simptomima :shock:

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    znak za il alergije il parazite
    uz tvoje simptome - paraziti
    Svako ima parazite u sebi a da toga nije ni svjestan. Tek kada nastane veći problem mi reagiramo, a trebali bi o tome vodit računa puno prije i povremeno se očistiti od parazita. :shock:
    http://www.alternativa-za-vas.com/pa...em-tijelu.html

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Zbilja?Tata more imat nešto tipa ehinokok?Jer moja stara baka od 80 godina mu je nekidan rekla da sto posto ima ehinokok da ona to zna po simptomima :shock:
    Baka zna !

    tati ~~~~~~~ za oporavak

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Kumar prvotno napisa
    Citiraj zmaj prvotno napisa
    znak za il alergije il parazite
    uz tvoje simptome - paraziti
    Svako ima parazite u sebi a da toga nije ni svjestan. Tek kada nastane veći problem mi reagiramo, a trebali bi o tome vodit računa puno prije i povremeno se očistiti od parazita. :shock:
    http://www.alternativa-za-vas.com/pa...em-tijelu.html
    misliš? pa valjda bi mi KKS pokazao??

  9. #9
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    samo da se kratko ubacim,to nisu povišeni eozinofili!da,kad su povišeni onda su paraziti,alergija rijetko virusi,ali ovaj nalaz nije povišen!znam koja je ref. vrijednost ali vjeruj mi to nije ništa!
    pravim se pametna jer sam laborant!
    kad ih ima 10 ili 15 onda je to povišen nalaz ova njegova 2 nije ništa!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj tetamaja6 prvotno napisa
    samo da se kratko ubacim,to nisu povišeni eozinofili!da,kad su povišeni onda su paraziti,alergija rijetko virusi,ali ovaj nalaz nije povišen!znam koja je ref. vrijednost ali vjeruj mi to nije ništa!
    pravim se pametna jer sam laborant!
    kad ih ima 10 ili 15 onda je to povišen nalaz ova njegova 2 nije ništa!
    nema 2, nego 23%

  11. #11
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    bibai a ovo o parazitima??

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    misliš? pa valjda bi mi KKS pokazao??[/quote]

    Što ti je to KKS? :?

  13. #13
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    kompl krvna slika

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    kompl krvna slika
    Ne znam zašto KKS ne pokazuje. Činjenica je da ne možemo izbjeći svakodnevni unos parazita u tijelo, jer se nalaze svuda oko nas. Zasigurno taj dnevni unos parazita nije kritičan i ne izaziva veće probleme, ali sa mjesecima i godinama se skupe i namnože, i tada mogu stvoriti veći problem. Mnogi alternativni liječnici poput dr. Clark su u svojim istraživanjima došli do zaključka da su paraziti gotovo uzrok svih bolesti, pa čak i raka. Ja im vjerujem jer imaju puno uspjeha u liječenju kroničnih bolesti. Stoga dobro bi bilo da se bar jedanput godišnje napravi čišćenje od parazita po metodi doktorice Clark. Više o dr. Clark pročitajte ovdje. http://www.alternativa-za-vas.com/hulda_clark.html

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    KKS može pokazati samo povećan broj eozinofila ako su paraziti.
    Ako se gleda pod mikroskopom (a gleda se čim je patološka) mislim da se i sa običnim bojanjem mogu vidjeti neki krvni paraziti - ali oni nemaju veze s probavnim smetnjama. Mislim da ni ehinokok ne izaziva takve simptome, on obično napadne jetru, nađe se slučajno na ultrazvuku ili kad od neke traume pukne ehinokokna cista - to je opasno.

  16. #16
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    KKS može pokazati samo povećan broj eozinofila ako su paraziti.
    Ako se gleda pod mikroskopom (a gleda se čim je patološka) mislim da se i sa običnim bojanjem mogu vidjeti neki krvni paraziti - ali oni nemaju veze s probavnim smetnjama. Mislim da ni ehinokok ne izaziva takve simptome, on obično napadne jetru, nađe se slučajno na ultrazvuku ili kad od neke traume pukne ehinokokna cista - to je opasno.
    što reće?? onda kak znaš imaš li alergiju il parazita?? jer, he he, ja imam eoz povećane cijelu godinu...al meni rekoše astma.... a čitam da se paraziti znaju uvuć i u pluća :? :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    KKS može pokazati samo povećan broj eozinofila ako su paraziti.
    Ako se gleda pod mikroskopom (a gleda se čim je patološka) mislim da se i sa običnim bojanjem mogu vidjeti neki krvni paraziti - ali oni nemaju veze s probavnim smetnjama. Mislim da ni ehinokok ne izaziva takve simptome, on obično napadne jetru, nađe se slučajno na ultrazvuku ili kad od neke traume pukne ehinokokna cista - to je opasno.
    što reće?? onda kak znaš imaš li alergiju il parazita?? jer, he he, ja imam eoz povećane cijelu godinu...al meni rekoše astma.... a čitam da se paraziti znaju uvuć i u pluća :? :/
    Nemaš tu što špekulirati, paraziti su u većini slučajeva uzročnici astme i alergije. :/

  18. #18
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa valjda bi mi doc rekla to!?! i riješila me parazita...
    mislim, valjda bi medicina rekla. a ne govori. bar ne ko žemska iz navedenog linka

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    pa valjda bi mi doc rekla to!?! i riješila me parazita...
    mislim, valjda bi medicina rekla. a ne govori. bar ne ko žemska iz navedenog linka
    Ako vjeruješ klasičnoj medicini onda nemaš parazite jer ti ništa ne govore, i nemaš se što brinuti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    A zakaj ne odneseš stolicu na analizu?

  21. #21
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    A zakaj ne odneseš stolicu na analizu?
    misliš da se tom analizom mogu otkriti svi mogući pristni nametnici??!
    oću reć, nisam detaljno proučila onaj link. i nemam pojma dal se neki parazit koji možda prebiva u plućima može otkrit analizom stolice...

    i, jopet ponavljam, teško mi je vjerovat da tak neš jednostavno (kako reče link) medicina može zanemariti...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Mislim da bi ih vjerovatno bilo u stolici, pošto u nekoj svojoj razvojnoj fazi obitavaju u crijevima, a tek kad sazriju odlaze u oragane. Čak se savjetuje da se stolica nosi tri dana za redom na analizu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da se ehinokok može dokazati imunološkim testovima iz krvi, ali nisam sigurna.
    Što se tiče alergije i parazita, bio je jedan dokumentarac kad se frajer s groznom alergijom namjerno zarazio trakavicom. Alergija - pa-pa...
    U teoriji, IgE antitijela, koja su zajednička alergiji i borbi protiv parazita, i cijeli taj mehanizam za njihovu proizvodnju, ponaša se po principu "besposlen pop i jariće krsti", pa kad nema parazita, zbog kojih je evolucijski nastao, napravi nered u obliku alergije.

  24. #24
    Perovich694

    Početno

    ej krompiricu - veliki pozdrav. S obzirom na simptome, zanima me da li je tvome tati zaista dijagnosticiran ehinokok. Ocekujem skori odgovor, zahvaljujem unaprijed

  25. #25
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ima li netko iskustvo da se dijete zarazilo
    Ehinokokom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •