Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 594 od 594

Tema: Emocionalno jedenje /ovisnost o hrani

  1. #551
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sto se tice hrane na poslu, i ja tu vidim da mi fali karaktera

    Jucer: rodendan. Suhomesnata plata, kruh, sirevi, ajvar, i 2 rolade.
    Danas na stolu, koji je btw iza mene :moto keksi, kviki pereci, velika mikado i grancereale

    Tako je kod nas od kad sam tu. Znaci 10 god. Ima nas 18, isto bilo kad nas bilo i 7. Sad smo u open spaceu pa imamo stol za hranu,kad smo bili u uredu bilo u jednom gdje je sjedila vecina...

  2. #552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice hrane na poslu, i ja tu vidim da mi fali karaktera

    Jucer: rodendan. Suhomesnata plata, kruh, sirevi, ajvar, i 2 rolade.
    Danas na stolu, koji je btw iza mene :moto keksi, kviki pereci, velika mikado i grancereale

    Tako je kod nas od kad sam tu. Znaci 10 god. Ima nas 18, isto bilo kad nas bilo i 7. Sad smo u open spaceu pa imamo stol za hranu,kad smo bili u uredu bilo u jednom gdje je sjedila vecina...
    Ovo s hranjenjem na poslu mi je dobro poznato - kolegica i ja smo se znale zafrkavati da se na poslu pojede sva furda koju doma nitko i ne pogleda, a točno tak i je...

    Ja sam sebi došla na kraj tako da ponesem strogo ograničenu količinu za pojesti oko 10.30 i još nešto sitno (svježe ili suho voće) oko 13 sati. Ako nemam limitiranu količinu, ne mogu se zaustaviti. Sva sreća da tuđi rođendani i čašćenja nisu više tako česti kao prije.

    Klonim se keksa u stolu, ali zato se nađe vrećica suhih smokava...

    Veći mi je problem doma, jer često pojedem viškove od obroka "da se ne baci". Trudim se paziti koliko skuham, ali nema spasa - često ostane nešto i to mi je taman višak, a nekako ne mogu baciti hranu u smeće. To je u glavi. Da to uspijem dogovoriti sama sa sobom, bilo bi mi super. Nikakva druga adaptacija jelovnika ne bi mi trebala.

  3. #553
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja kad sam u fazi jedenja ne treba mi nitko dinijeti na posao, ako nema odem i kupim sama a sad kad sam si dobra sama sa sobom kolegice jedu na poslu sve i svašta.. taman da donesu svadbenu tortu na 3 kata ne vuče me.. al kažem to kad sam si dobra u glavi i položena.

  4. #554
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja u stolu imam samo cajeve
    Mi smo svi zapravo priznali da stres pokusavamo smanjiti jedenjem, svjesni smo toga

  5. #555
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB kakva je situacija? Jel uspijevaš odoliti?

    Tu sam za podršku i poticaj

  6. #556
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    BB kakva je situacija? Jel uspijevaš odoliti?

    Tu sam za podršku i poticaj
    BB, ja sam tu da podjelimo cokoladu i flasu vina.

  7. #557
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne pijem vino, dojim .

  8. #558
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sirius ti si prava navlakuša s tobom se u iskušenja pada.

  9. #559
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pijem vino, dojim .
    Ma dijete je vec veliko, moze preskociti.

  10. #560
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius ti si prava navlakuša s tobom se u iskušenja pada.
    Nije to iskušenje, to je život

  11. #561
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A e pa da život, al koliko sam shvatila onaj u koji želiš unijet promjene

  12. #562
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    U pravu si Sirus, neće joj ništa biti, a može i preskočiti već koji podoj. Uostalom, ja nisam pila 10 godina pa bi meni jedna čaša bila i dovoljna da se napijem, ostalo tebi ostane .

    Hvala Lili što brineš .

    Mislim da mi ne ide loše. Dakle i dalje je taktika nema slatkiša na svakodnevnoj bazi, i nema pekare poslije kompletnog ručka, i prilično se toga pridržavam. Zapravo se mislim tog dijela 100% pridržavam. Ne jedem slatkiše na poslu, kad mi dođe odem kupiti voće… i maloprije sam odbila čokoladnu bombonjeru koju mi je netko dao na poslu, i dala sam je samo kolegi.

    Što se tiče ostalih prilika, sva sreća ima dosta rođendana, a to si ne ograničavam, pa pojedem na razini tjedna poneki komad kolača ili torte.

    Još mi znaju biti teške večeri doma, ali i s tim se nekako borim. Punomasni sir i vrhnje su mi glavni saveznici, kad mi navali želja za čokoladom – pojedem vrhnje.

    Imala sam dva dana neku krizu – jedni od onih dana kad želiš dati otkaz, rastati se i pokriti poplunom po glavi 48 sati. I tad sam si rekla, ajde smiješ, dan ti je bio koma, ne pretjeruješ ovih dana, smiješ sad malo, uzmi… prvi od tih dana sam pojela 2 reda čokolade. Više nisam mogla, bilo mi preslatko . Drugi dan mi je bio malo teži, pa sam krenula još koji red više, ali nisam uspjela pojesti cijelu čoksu od 80g, „samo“ malo više od pola. Idući dan sam nastavila kao da ništa nije bilo. Eto, mislim da sam se izliječila .

  13. #563
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    bb

  14. #564
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    BB ja kao veliki čokoladoman kako sam se na LCHF odviknula slatkog kad me u PMS-u ili izvan uhvati jaka želja pojedem red čokolade 75% kakaa i to mi super zadovolji želju za slatkim.

  15. #565
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Polako Mitovski, ove godine ćemo se riješiti slatkiša na poslu i pekare . Sljedeće godine mogu početi s tom "zdravom čokoladom" .

  16. #566
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Super napreduješ BB bravo

    Super i tebi ide mitovski!!

  17. #567
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I meni u pms-u zna bit da bi baš slatko, pa uzmem iz ormarića onaj mix svakojakog suhog voća (papaja, banana,..).
    Nije loše imat pri ruci.

  18. #568
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    super cure

  19. #569
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Prije dva tjedna prihvatila sam se izazova koji moj muz provodi s prijateljicama i po nekoliko dana nisam jela slatkise,bijeli kruh,rizu i tijesto. Nasrecu je on odustao pa sam i ja jer sam se osjecala slabo i nemocno, uzasno pospana i umorn - kao anemija ili mononukleoza. Bilo mi je tesko vjezbati i setati psa i stalno mi se spavalo. A ocekivala sam da cu biti super snazna i patiti za kolacima. Ne znam zasto mi se tijelo gasilo

  20. #570
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Prije dva tjedna prihvatila sam se izazova koji moj muz provodi s prijateljicama i po nekoliko dana nisam jela slatkise,bijeli kruh,rizu i tijesto. Nasrecu je on odustao pa sam i ja jer sam se osjecala slabo i nemocno, uzasno pospana i umorn - kao anemija ili mononukleoza. Bilo mi je tesko vjezbati i setati psa i stalno mi se spavalo. A ocekivala sam da cu biti super snazna i patiti za kolacima. Ne znam zasto mi se tijelo gasilo
    Moja kolegica se isto ovako osjeća, a ja se ovako osjećam kad jedem sve navedeno. Dokaz koliko smo različiti. Nakon tanjura tjestenine ja mogu samo prileć.

  21. #571
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Mozda je to zato jer dugo ne jedem meso, preko pola svog zivota.

  22. #572
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je to zato jer dugo ne jedem meso, preko pola svog zivota.
    Pa sto si onda jela tih dana? Mozda si jednostavno jela premalo kalorija.

  23. #573
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni se to isto desava kad predjem na cisti AIP. Prodje posle otprilike 5-6 dana. Ja sam inace high energy, i to mi stanje ne prija, ali realno nije alarmentno. Kao neki reset

  24. #574
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Prije dva tjedna prihvatila sam se izazova koji moj muz provodi s prijateljicama i po nekoliko dana nisam jela slatkise,bijeli kruh,rizu i tijesto. Nasrecu je on odustao pa sam i ja jer sam se osjecala slabo i nemocno, uzasno pospana i umorn - kao anemija ili mononukleoza. Bilo mi je tesko vjezbati i setati psa i stalno mi se spavalo. A ocekivala sam da cu biti super snazna i patiti za kolacima. Ne znam zasto mi se tijelo gasilo
    A kaj si jela umjesto toga???Nije valjda da si izbacila sve to i jela ono kaj je ostalo?nije niti cudo da si se ugasila.

  25. #575
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kolegica se isto ovako osjeća, a ja se ovako osjećam kad jedem sve navedeno. Dokaz koliko smo različiti. Nakon tanjura tjestenine ja mogu samo prileć.
    Upravo radi tog razloga sam ja promjenila sve. Ma kakav tanjur, dvije zlice bi me srusile

  26. #576
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Umjesto kruha i putra jela sam pečena jaja i abc sir za doručak a umjesto priloga čudnovati crni kruh iz dm/millera. Brojala sam kalorije i pojela bi oko 1500-2000 (umjesto 2000-3000 kad svaki dan jedem kolače,kekse i čokoladu). Planiram probati ponovo jer nisam bila željna slatkisa a zeljna sam osjecaja da se od zdrave hrane osjecam super.

  27. #577
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    s obzirom na razliku u nacinu ishrane, ocekivano je da ti je bilo 'lose' ispocetka, ali ne znaci da ti ne bi bilo puno bolje kasnije.

  28. #578
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Umjesto kruha i putra jela sam pečena jaja i abc sir za doručak a umjesto priloga čudnovati crni kruh iz dm/millera. Brojala sam kalorije i pojela bi oko 1500-2000 (umjesto 2000-3000 kad svaki dan jedem kolače,kekse i čokoladu). Planiram probati ponovo jer nisam bila željna slatkisa a zeljna sam osjecaja da se od zdrave hrane osjecam super.
    Kakav je to cudnovati crni kruh iz dm-a? To kruh od brasna?
    Na ovo prvo ti vec kazem da ne valja. Super za jaja i abc ali uz to je trebalo neko povrce ici. Putar si mogla na jaja staviti..abc nije bio nuzan. Da si iz to napravila npr.150g smrznutog spinata. Gladna ne bi bila. Poanta izbacivanja uh nije ta da zamjenis sa drugim kruhom,integralnom rizom itd. Kruhic eventualno od cistih sjemenki/orasastih plodova. Ako jedes uh iz tih izvora,masnoce moraju niti nize. Prvih dana kada se izbacuju te skupine namirnica vazno je nadoknaditi elektrolite. Znaci ako ti se manta,popijes limunadu sa malo soli ili juhu na salicu itd...ako se odlucis na to samo mjenjas izvor uh..umjesto iz brasna/rize itd uzimas ih iz povrca s time ako jedes npr..mrkvu ili batat ne jedes bas puno masnoce dok na zelenom lisnatom vise stavis.

  29. #579
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da je to kruh ovog tipa:
    https://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_h...zeni_kruh.html

    Ima ih 10-tak vrsta “na tu foru” u dm-u, mulleru, Sparu...

  30. #580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    koja je poanta u jedenju abc sira?

  31. #581
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koja je poanta u jedenju abc sira?
    ja pokusavam shvatiti pitanje, no ne ide mi
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.06.2019. at 12:03

  32. #582
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    na više mjesta u zadnje vrijeme sam vidjela za preporuku abc sira da se jede. koja je razlika ako se jede on ili posni? što on ima bolje od nekog drugog sira?


    kris jesi li radila sir od kefira?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2019. at 12:41

  33. #583
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ima vise masnoca .

  34. #584
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima vise masnoca .
    nije samo to. abc sir ima jako puno soli

  35. #585
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Zadatak tzv.Izazova bio je ne jesti slatkise,bijeli kruh,rizu,tijesto,polugotove proizvode i grickalice, te ne piti alkolna i gazirana pića. Jela sam ono sto sam nasla u frizideru, nisam ljubiteljica kupovine tak da mi izbor nije bio velik. Vjerojatno ste u pravu - trebala sam nastaviti i vise se potruditi oko izbora namirnica.

  36. #586
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I mislila sam si da je to. Jela sam ja to kao zamjenu za kruh i nisam se bas usrecila xD. Ako bih zapocinjala taj proces ja bi i to izbacila.prvih skoro godinu nisam pekla nikakav kruh, sada pecem od sjemenki i orasastih i nemam problema sa debljanjem. Izbacivanje svega toga ti ipak zahtjeva malu prilagodbu pa ti toplo preporucam da u tom periodu osiguras unos tipa liminade sa malo soli, pojacano solis hranu i izmedu obroka pijuckas juhu. Olaksat ce ti hrpu simptoma koji se javljaju jer ako ne unosis uh kroz brasno itd..bubrezi pojacano izbacuju natrij i kalij. Pokusaj za dorucak pojesti 2 jaja s maslacem, barem 100g spinata i recimo pola avokada. Ako neces avokado pojacaj povrce ili jos jedno jaje. Ne znam kaj volis od klope. Ako ti stane napravi uz to salatu dobro zacinjenu maslinovim.
    @jela nisam radila sir od kefira...ja ti vise tezim ovim masnijim, zrelim sirevima

  37. #587
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma ok imam domaćeg kefira, pa sam mislila za klince napraviti sir, pa eventualno neke upute skupiti.

  38. #588
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja cu danas za rucak oko 150-200 g mjesanog smrznutog povrca iz lidla/italian style i konzervicu tune...nije ideal ali ce biti najbolja opcija s obzirom na danasnje okolnosti (navecer moram biti tip top, pratim prvorodenog na maturalno vece xD)sve dobro zaliveno maslinovim uljem iz neku salaticu.

  39. #589
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma ok imam domaćeg kefira, pa sam mislila za klince napraviti sir, pa eventualno neke upute skupiti.
    Vele mi ljudi da je fin.ja sam nazalost ostala bez svojih zrnaca pa mi nije palo napamet. Mislim da Anita Supe ima dobar recept za njega

  40. #590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    oćeš zrnce, imam viška????moram prvo kupiti novo cjedilo samo za to
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2019. at 14:03

  41. #591
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    oćeš zrnce, imam viška????moram prvo kupiti novo cjedilo samo za to
    Budem ti se javila

  42. #592
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    misliš na ovaj recept https://prirodna.hr/stranice/izdvoje...no/Kefirni-sir

    kris imaš pp
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2019. at 14:11

  43. #593
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Upravo sam skužila zašto sam nedavno imala dva dana krizu kad sam bila koma i tješila se čokoladom. Nakon točno 2 godine (dojenja) i 9 mjeseci, dobila sam menstruaciju .
    Gotovo je mojih 10 godina bez PMS-a .
    Ili da sad idem na četvrto... .

  44. #594
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Meni je najduze bilo manje od dvoje hodine bez menge.
    A jesi li sad na coksi?

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •